קפיצת מדרגה ענקית ברשת האינטרנט בחסות סיסקו

הנה לכם שאלת טריוויה - מה יותר מהיר: מהירות האור, מהירות הקול או מהירות רשת האינטרנט ?

8:00
  /  
10.03.2010
  
מאת צבי וורובל

חברת סיסקו השיקה את נתב Cisco CRS-3 – Carrier Routing System.

נתב חדש זה ישמש לתשתית האינטרנט של הדור הבא וכן להשיג את קצב הצמיחה המדהימה של שידור וידאו, מכשירים ניידים ושירותים מקוונים חדשים, לעשור הזה ולבאים אחריו.

נתב Cisco CRS-3 מהיר פי שלוש מקודמו, דגם CRS-1, שהושק לראשונה ב- 2004 . נתב חדש זה מיועד לספק תשתית IP להעברת נתונים, קול ויישומי וידאו מתקדמים לספקי תקשורת וללקוחות עסקיים.

למי שלא יודע , נתב הוא התקן חומרה דמוי מחשב, המנתב את המידע ברשת להגיע ליעדו. היום נתבים מסוג זה משמשים את חברות הכבלים לשרותי VOD ואת חברות האינטרנט המהיר.

 

פרטים טכניים:

  • הנתב תומך בהעברת מידע בקצב של  332 טרה ביטים בשנייה (טרה ביט אחד שווה 1,000 גיגה ביטים ומיליון מגה ביטים). נתב חדש זה, למשל, מסוגל להעביר ברשת את כל האוסף המודפס של ספריית הקונגרס של ארה"ב בתוך 1 שנייה. כל גבר, אישה וילד בסין יוכלו לבצע שיחת וידאו, בעת ובעונה אחת וניתן להזרים את כל סרטי הקולנוע, אשר צולמו עד היום בתוך פחות מארבע דקות.
  • חברת AT&T, אחת החברות הגדולות בעולם הטלקומוניקציה, סיימה בהצלחה לאחרונה ניסוי שטח של נתב Cisco CRS-3.
  • נתב ה- Cisco CRS-3 מאפשר איחוד של אספקת שירות אינטרנט ושל שירותי ענן עבור ספקי שירותי אינטרנט בפרוטוקול רשתות הדור הבא: (IP NGNs).  נתב Cisco CRS-3 מספק גם חיסכון חסר תקדים עם הגנה על ההשקעה של  5000 נתבים מדגם Cisco CRS-1 הפרוסים ברחבי העולם. ההשקעה המצטברת של סיסקו עד היום  במשפחת ה- Cisco CRS הוא 1.6 מיליארד דולר, מה שמדגיש עוד יותר את המחויבות של החברה.
  • נתב ה- Cisco CRS-3 נמצא עדיין בשלבי ניסוי, המחיר החל מ- 90,000 $ ארה"ב.

 אולם אל תטעו ותצפו כבר מחר לקצב מהיר בהתאם ברשת האינטרנט שלכם. מלבד מגבלת החבילה אליה אתם שייכים, ישנו עדיין צוואר הבקבוק בצינורות המידע הטרנסאטלנטיות.

להמשך דיון בפורום

סרט הדגמה של נתב ה- Cisco CRS-3


8:00
  /  
10.3.2010
  
מאת צבי וורובל

1