סמסונג מציגה: אתר ומוצרים לשנת 2010

במפגש עיתונאים שנערך היום, הציגה חברת סמסונג, המתהדרת כחברה המובילה בעולם בתחום הטכנולוגי בראשי פרקים קצת ממגוון מוצריה שעתידים לצאת ...

16:10
  /  
03.03.2010
  
מאת: אלי חבוש

 

לצורך הצגת ליין מוצרי סמסונג לשנת 2010, העמידה החברה את נציגיה במספר תחומים כדי לתת לנו טעימה מהמוצרים שניתקל בהם בשנה הקרובה.

תחום ה CE:

תחום ה CE (או בשמו המלא Consumer Electronics) הוצג על ידי עפר אלמני, אחראי תחום CE בחברה.

בתחום זה הוצגה מצלמת ה DSLR מדגם NX10 של החברה כדור החדש של מצלמות הסטילס בה נוכל למצוא מסך AMOLED בגודל 3", עינית אלקטרונית (viewfinder) שתופעל כשתבחין שהצילום מתבצע כשהמצלמה מוצמדת לעין או תעביר את התמונה למסך הגדול כשהמצלמה מתרחקת ממנה, צילום HD ברזולוציית 720P (MP4/H.264) ועוד…

מצלמה נוספת שהוצגה היא מצלמה מדגם ST550. יש לציין כי דגם זה אינו חדש ושווק כבר לפני כשנה, אך לדברי החברה הדגם כלכך הצליח שהחליטו להישאר איתו. המדובר במצלמה בעל מסך קדמי בנוסף למסך האחורי (שהינו מסך מגע) שהיתרון בו הוא צילום עצמי טוב יותר. כמו כן ניתן להציג על גבי המסך הקדמי סרטוני אנימציה לצורך ריתוק ילדים קטנים בזמן צילומם.
לכל מי שמרים גבה לגבי פיצ´ר זה, מוזמן לשאול כל הורה כמה קשה לשכנע את הילד שלו להישיר מבט לרגע למצלמה וישמע טיפים בנוגע לטריקים מיוחדים החל מנקישת אצבעות ועד השמעת קולות מביכים.

סמסונג תשיק את מצלמות הכיס שלה תוך חשיבה על נוחות המשתמש, החל ממיקום כפתור הצילום שלדברי החברה מוצב במיקום מדוייק שיהיה נוח ללחיצה קלה ועד לזווית בסיס המצלמה שכוון ל- 7 מעלות כך שאם תניחו את המצלמה על שולחן, המצלמה תכוון טיפונת כלפי מעלה, זאת לדברי עפר לאחר בדיקת צרכנים המעוניינים להניח את המצלמה ולתת לה לצלם אוטומטית אובייקטים ולא את הבטן של המצלם.


המצלמה ב-7 מעלות

באותו כיוון של נוחות משתמש משווקת סמסונג מצלמת וידאו שהעדשה שלה מכוונת למעלה ולא בקו ישר עם המצלמה. מדוע כך? הוסבר לנו שגם נושא זה זכה למחקר שגילה כי המצלם הביתי סובל מעייפות היד לאחר זמן מה כשהוא מחזיק את המצלמה בצורה ישרה וכי בשינוי זוית העדשה אפשרו למצלם להוריד את מפרק היד שלו כלפי מטה ולצלם ביתר נוחות.
אמנם עדיין לא בחנו את המצלמה והאם הנוחות אכן מורגשת אולם לא בטוח האם המצלמה תצליח להיות נוחה במקרים בהם נרצה לצלם אובייקט נמוך או אם נרצה לצלם קהל מלמעלה למשל. אבל מי אנחנו שנתווכח עם מחקר?

את תחום המסכים והמקרנים שהוצג לנו לא נרחיב יתר על המידה וזאת משום שהוא מקבל התייחסות מורחבת בפורטל HomeTheater.co.il.


מיני מקרן מצגות

נציין רק כי לדברי עפר, סמסונג מתעתדת לשים דגש חזק השנה בתחום ה 3D ותוציא פלזמה אחת, 2 מסכי LCD ו-4 מסכי LED שכולם יתמכו בתלת מימד.

אפשרות הצפייה בתלת מימד תיעשה באמצעות משקפיים אקטיביות שלשאלתנו נרמז שיימכרו ככל הנראה בנפרד ולא בחבילה עם המסך (כ- 150 דולר לזוג משקפיים).
המסכים ימשיכו להיות דקים יותר ובעלי BEZEL קטן יותר. ובטרנד הירוק מתהדרת החברה בצריכת חשמל נמוכה יותר בתחום הפלזמות כך שכיום היא אף ירוקה יותר ממסכי LCD מקבילים.


משקפי התלת מימד

תחום ה Mobile

את תחום המובייל הציג ערן מילוא, מנהל תחום המובייל בסמסונג.

סמסונג מייצרת ברזל והיא תמשיך לייצר ברזלים עבור כל חברה שתרצה לשים את מערכת ההפעלה שלה עליהם וכך אנחנו נראה גם בשנת 2010 מכשירי סלולר של סמסונג בעלי מערכת הפעלה מסוג אנדרויד, LIMO, WM ו- BADA שהיא מערכת ההפעלה הפתוחה החדשה של החברה.

סמסונג גם תטמיע את ה UI שלה במכשירים מסוג אלה. ה UI במכשירים מסוג windows mobile ישווק רק עם גרסה 6.5 של מיקרוסופט ולא עם הגרסה החדשה (7) שהוצגה לאחרונה בברצולנה שם נאמר באופן חד משמעי ש MS לא תאפשר התערבות ושינוי הממשק שלה על ידי חברות חיצוניות.

Bada היא מערכת ההפעלה החדשה של סמסונג שהוצגה בברצלונה. מערכת ההפעלה הזו היא מערכת פתוחה (לא מושתתת ג´אווה) שבדומה לחברות מתחרות גם אליה ניתן יהיה לפתח תוכנות שונות ואף לשווק אותן באתר המסחר של החברה תוך שיתוף רווחים.
למי שמתעניין – שיתוף הרווחים לדברי החברה מתבצע באופן שבו 70% הולך למפתח וה- 30% הנותרים מתחלקים בין סמסונג למפעילה הסלולרית.

סמסונג הציגה קונספט נוסף שכבר שמענו במקום אחר – HUB. במכשירים אלו יהיו מרכז חברתי שבו יהיה ריכוז של כל המידע לגבי אנשי הקשר שלנו ודרכי ההתקשרות עימו בין אם בתקשורת סלולרית או באמצעות הרשתות החברתיות. נוכל לדעת גם מה מצבו, מה הסטטוס שלו במקומות השונים ולעקוב אחרי כל אחד מחברינו ולקבל את המידע במקום אחד. עוד יהיה מרוכז כל המידע לגבי יומן הפגישות וההודעות (מיידיות, מסרונים וכו´).

החברה תמשיך להוציא מכשירים בעלי מסך מגע כשהמובילים שבהם יהיו בעלי מערכת ההפעלה מסוג touchwiz 3.

בהזדמנות זו השיקה החברה גם את האתר הישראלי דובר העברית שלה. לדברי הנציגים באמצעות האתר ניתן לקבל מידע מורחב לגבי המוצרים השונים הנמכרים על ידה ועכשיו גם בעברית.

להמשך דיון בפורום


16:10
  /  
03.03.2010
  
מאת: אלי חבוש