השמש תזרח, בבוקר 2

אחרי הסקירה של השעונים המעוררים מהשבוע שעבר, מביאה לכן היוזרית הדייקנית, לימור, מגוון חדש של שעוני קיר ויד. הרי ידוע שאפילו שעון ...

16:00
  /  
23.02.2010
  
מאת: לימור אברמזון
שעונים גבירותיי, שעונים

יכול להיות שגם שעון מקולקל מראה את השעה הנכונה פעמיים ביום אבל יש כמה שעונים שגם אם הם לא מקולקלים, קשה מאוד לדעת אם הם מראים את השעה הנכונה או לא. הנה לפניכן דוגמאות לשעונים שגם מהנדסות האוירונאוטיקה שביניכן יתקשו לקרוא.  

מה בין מוסיקה לשעה ביום

במתקן הקובייתי הזה  נתקלתי במקרה בצ´יטוטי באינטרנט והתגובות מסביבי, של אלו שבהו לי במסך המחשב ("אני לא מסתכלת" "מה לא מסתכלת?! הראש שלך בתוך המסך, הרי".)  היו חיוביות. מדובר על מתקן לדיסקים (ישנה אוכלוסיה, שאני נמנית עליה, שעדיין קונה דיסקים מקוריים) שהוא למעשה שעון דיגיטלי ענק. השעון מאיר בתאורת לדים את השעה, וידוע בכינויו CD-Clock. אפשר להסתכל על זה גם מהכיוון השני ואז מדובר בעצם בשעון דיגיטלי ענקי, שאפשר גם לשים בו דיסקים.

כך או כך, אני הייתי מכניסה אותו הביתה ושמה במקום של כבוד בסלון. השאלה היחידה שאפשר לשאול היא מה עושה מי שיש לה הרבה דיסקים, שמה עוד קוביות עם תאריכים?

העולם הוא לא שחור לבן 

אזהרה: הקטע הבא לא מיועד לעיוורות צבעים או לסובלות מדיסקלקוליה

שעון היד הבא הוא מהמאתגרים שראיתי- Led "mirrored lens" wrist שפותח ע"י חברת TokyoFlash ונראה כמו הדגמה חיה וצבעונית לצורת ההדבקה של וירוס.
את השעות, הדקות והשניות ניתן לראות ע"י אבחנה בין הצבעים: אדום מבחין בין השעות (1-12),  צהוב מבחין בין הדקות בכפולות של חמש (X5), וירוק בין הדקות הבודדות.  
מה בדיוק זה אומר?אולי יהיה קל יותר להבין בעזרת דוגמא קטנה וצבעונית. אם השעה 16:32 אזי יהיו 4 עדשות קריסטל צבועות אדום, 6 צבועות צהוב, ו-2 צבועות ירוק. או, כמו בתמונה המצורפות – 15:59.
את הבנת את זה ברוך?

 

היפניות במיטבה

שעון היד הבא הזכיר לי משהו מסדרות טלוויזיה חלליות למיניהן- שעון "The Cylone" הוא שעון יפני, בעל 44 נורות לד צבעוניות (RGB), וממציאיו טוענים שהוא כמו ברקוד- איך שתסובבי את הכפתור- כך ישתנו הפונקציות השונות- עבור שעות, תאריכים. לדעתי הוא בעיקר מיועד לילדים בנפשם, שישבו כל היום ויזגזגו בין האופציות השונות. למעשה השעון עשוי משורות של מספרים, כמו ברקוד, כשכל שורה כוללת נורות שמייצגות מספרים מ-0-9 והשעה משנה את התצוגה על המסך.

אז עכשיו, מישהי יודעת אולי מה השעה?

להמשך דיון על הכתבה בפורום יוזרית לחצי כאן.

לחצי כאן למעבר לכתבה על השעונים המעוררים

השעונים בכתבה לקוחים מהאתרים:


16:00
  /  
23.2.2010
  
מאת: לימור אברמזון

1