הוכרז באופן רשמי ה- Symbian^3

חברת נוקיה לא רוצה להישאר מחוץ לחגיגות החדשותיות הסובבות את עולם התקשורת בימים אלה ולשם כך היא מכריזה באופן רשמי ...

10:00
  /  
17.02.2010
  
מאת: צבי וורובל

ארגון הסימביאן הודיע כי בשבועות הקרובים מערכת הפעלה החדשה Symbian^3 תהיה מוכנה והמכשירים הראשונים יושקו החל מהרבעון השלישי של 2010.

בין התכונות והחידושים ב- Symbian^3 ניתן יהיה למצוא:

  • – תמיכה ב- HDMI, המשתמשים יכלו לחבר את המכשיר הסלולארי שלהם לטלויזיה ולראות סרטים ב- HD1080p, ללא צורך בנגן בלו-ריי.
  • – ממשק מובנה לחנות מוסיקה, שרות שיאפשר למאזין לזהות שיר מסוים ולקבל פרטים נוספים לגביו. בנוסף, חוויה של רכישה קלה של השיר ע"י הקשה על כפתור "רכוש עכשיו" המקושר לחנות המוסיקה המועדפת למשתמש.
  • – ניהול יעיל של הזיכרון, מאפשר הרצת מהירה של מספר יישומים במקביל לקבל חוויה מלאה של multitasking.
  • – תמיכה בגרפיקה D2 ו- D3, מענה מקסימאלי והפקת המרב מהחומרה עבור תגובה מהירה של ממשק משתמש. בנוסף המשתמשים ומפתחי התוכנה ייהנו משיפור ביכולות הויזואליות ובמעברים החלקים אשר ישפרו את look and feel של היישומים והשירותים. כל זאת בשילוב בסטנדרט ה- OpenGL ES, שהוא הארכיטקטורה החדשה המאפשרת פלטפורמה למשחקים עם ביצועים גבוהים וכל זה ללא פגיעה בביצועי הטלפון עצמו.
  • – רשתות דור 4, מוכנות לדור הבא של חווית הגלישה באינטרנט. זאת על ידי שיפור חווית השימוש ביישומי VOIP והזרמת מידע.
  • – התחברות בלחיצת כפתור אחת, מקל על חיבור לאינטרנט מבלי לפגוע בשאר המשימות. למשל הגדרה גלובלית המאפשרת לקבוע את התנהגות המכשיר, כמו: להבטיח כי המכשיר יעבור אוטומטית מחיבור סלולארי לחיבור WLAN בעת זמינות רשת אלחוטית חינם.
  • – שיפור ממשק משתמש, תמיכה ב Multi-touch ובתכונת "pinch-to-zoom".
  • – מסך הבית, תומך במספר רב של דפים עם widgets, סמלים גרפים של ממשק. מנהל ה- widgets יהפוך את חיפוש והורדה של widgets חדשים לקל יותר

  

מר לי וויליאמס, דירקטור בכיר בארגון הסימביאן אמר: "S^3  היא אבן דרך גדולה בהתפתחות של הפלטפורמה שלנו. כעת כשהיא קוד פתוח, הדלת פתוחה לכל – מפתחים עצמאיים, מפתחי מערכות, חברות פיתוח צד שלישי וחברות אחרות, על מנת לאלץ פיתוח של מוצרים ושירותים יותר מאשר בעבר. נהנינו מתנופה משמעותית מאז סיום ה- S^2, יחד עם חברות כגון Sun, Nokia, Ixonos Comarch ו- Accenture . כעת אנחנו מסתכלים קדימה על מנת לנצל את המומנטום ולהישאר במסלול עד לסיום ה- S^4 בהמשך שנה זו".

סרט וידאו המראה את התכונות החדשות של Symbian^3


10:00
  /  
17.2.2010
  
מאת: צבי וורובל

1