גאדג´טים: פאן-פליי, המתכון ליום משפחה מחשמל במיוחד

יום המשפחה הוא ללא ספק סיבה טובה לחיפוש אחר הגאדג´ט המשפחתי המצוי, כזה שיעביר לכם את הזמן בארוחת השבת המשפחתית, ...

11:55
  /  
14.02.2010
  
מאת: מעין קמחי
fun fly stick

משפחה מחשמלת

בכל משפחה יש מסורת משפחתית. ארוחת שישי עם חלה מתוקה שהילדים אפו יחד בצהרי היום, פיקניק בשבת ביער מזדמן, טיול אפניים בפארק בשעות הערב או טאקי לתוך הלילה עד שהילדים נרדמים. בכל מקרה, המטרה היא להנות, ואם אפשר ללמוד משהו תוך כדי, אדרבא. מקל הקסם – Fun fly ענה בדיוק על שני הצרכים, הוא מספק פעילות מגבשת מאוד בין חברי המשפחה, ועל הדרך מצליח ללמד את הקטנטנים משהו על חשמל סטטי.

איך זה עובד?

חשמל סטטי. הייתי שמחה להסביר יותר, אבל כידוע, קוסמים לא מגלים סודות מקצועיים. כל מה שצריך לעשות זה ללחוץ על הכפתור בשרביט כדי לטעון את הכדור המרחף, ומהרגע שהוא טעון – אפשר להזיז את הכדור ברחבי החדר.

הכדור במצב מושלם, שימוש ראשון

הערכה מגיעה עם שרביט (בטריה לא מסופקת) וחמישה צעצועים מעופפים. הצעצועים המעופפים מאבדים את צורתם במהירות מדהימה (כבר אחרי שימוש יחיד), אבל אפשר להמשיך ולשחק איתם גם כשהם לא כדור מושלם.  אפילו ריב "ביד שלי" בין שני זאטוטים, שהוביל לקרע בצעצוע, לא מנע ממנו להמשיך ולרחף באויר, הפעם בצורת שמינית ולא כדור.

   

הכדור המעופף נמשך לקירות, חולצות, פרצופים תמימים וכל מה שנקרא בדרכו, בתנאי שהוא יכול לפרוק שם את המטען החשמלי שבו. המטרה היא לנסות ולהשאיר אותו באוויר כמה שיותר זמן. בבדיקת הפאן-פליי אצל זאטוטי החבורה, אי אפשר היה להימנע מנסיונות המרדף אחרי השיער של אמא בניסיון להשתיל בו את הכדור המעופף מבלי שהיא תשים לב. הסממן היחיד להצלחת המבצע של הילדים היה הצחוק המתפרץ שהרעיד את החדר פתאום – הכדור מצא את דרכו לשיער של אמא, ואין מאושר מהם באדם.  

למי זה מיועד

שבת משפחתית אחת הבהירה שמדובר בצעצוע ממכר בלי הבדלי גיל או מין. 

  

לנכדה ולסבתא, לאבא ולבן

 

וגם לבני הדודים הקטנים בחבורה; הפאן פליי מפיק חיוך שובה לב על פניהם הקטנטנות

מסוכן?

מכון התקנים הישראלי והאמריקאי אישרו את השימוש בפאן-פליי, ואין כל סכנה להשתמש בו מלבד הסכנה שבהנאה צרופה.

סיבוב ראשון, רובין שועטת לעבר הצעצוע המעופף

אם יש לכם כלב בסביבה, סביר להניח שהוא יעשה כל מה שהוא יוכל כדי לנסות וללעוס את הכדור המעופף. חישמול-סטטי קצר כבר יבטיח שמעכשיו, הוא ינהג בצעצוע כבנרות חנוכה. "אלא לראותם בלבד".

בסיבוב הבא היא כבר רצה להתיישב ליד הבעלים האהובים, שיצילו אותה מהצעצוע האכזרי

לסיכום, הפאן פליי הוא ללא ספק מתנה מחשמלת ליום המשפחה.

מחיר מומלץ לצרכנית: 169 ש"ח

להמשך דיון על הפאן פליי בפורום יוזרית לחצי כאן.

תודה לגאדג´ט שופ על השאלת המוצר לצורך המשחק

11:55
  /  
14.2.2010
  
מאת: מעין קמחי

1