עתיד עולם הניווט על פי חברת Nav N Go

שולם עם חברת MIO, מוצר חדש בשם PRIMO ושת"פים אין סוף היו חלק ממה שהתבשרנו עליהם באירוע לסיכום שנת 2009 ...

21:00
  /  
04.02.2010
  
מאת: צבי וורובל ואלי חבוש

ביום רביעי בערב, 3.2.10, (תאריך חד פעמי שיכול להיות שמור רק להשקה), ערכה חברת NavNGo אירוע שכותרתו היתה סיכום שנת 2009 בישראל ובעולם ו"פניה של החברה לאן". אל האירוע, שהיה גדול ומכובד, הוזמנו אורחים רבים ובהם עובדי החברה, שותפים עסקיים ועיתונאים. לאחר פגישות והכרויות, עלה נשיא חברת  Nav N Go – דודי ורניק לבמה בכדי לספר על התפתחות החברה ומוצריה ולתת סקירה כיצד אותה חברה נולדה ולאן היא ממשיכה.

 

חברת NNG, שאת ראשית דרכה וצמיחתה בעולם החלה בשיתוף פעולה עם חברת MIO, שת"פ שהקפיץ את פופולריות החברה כלפי מעלה, הסתכסכה לאחר מכן עם החברה ובשלב מסויים הפסיקו היחסים העסקיים ביניהם. אולם כעת, על פי דודי, הסכסוך נפתר לאחרונה עם עזיבת בכיר בחברת MIO שהיה שורש הבעיה לדברי דודי וכן בעקבות חיבור MIO עם חברת Magellan שנרכשה על ידה. 

מלבד השולם הזה, קיבלנו סקירה מהירה של שת"פים רבים של החברה בתחום העסקי, הסלולר והרכב שמותר לספר וכמובן שיש עוד על הפרק:

  • שת"פ בתחום המיפוי עם NAVTEQ ו- TELEATLAS שהן חברות המיפוי בין הגדולות בעולם.
  • שת"פ עם חברת מוטורולה, אנגליה, גרמניה וארה"ב.
  • שת"פ עם Better Place, הפיתוח של שי אגסי של המכונית החשמלית. מערכת הניווט של הרכב תדע להודיע לנהג כמה זמן סוללה נותר עד להגעה ליעד, יציע נתיב נסיעה חסכוני על פי עוצמת הסוללה ואף אם צריך החלפה או מילוי של הסוללה, המערכת תדע למצוא את הנקודה הקרובה למסלול הנסיעה.
  • שת"פ עם חברת קומודור המפתחת צג בגודל של 4.3 אינצ´ ייחודי לרכב להתקנה ללא קידוחים אשר פרט לניווט ישמש גם לחיבור לאינטרנט ועוד יישומים שעדיין לא פורסמו. שיווק המוצר ייעשה על ידי חברת סלקום שמנהלה אף נכח באירוע.
  • שת"פ עם חברת National Geographic. הפתרון הוא קבלת תוכן ומידע של החברה על גבי מפות הניווט. לדוגמה סרט טבע על הצמחייה והחיות במקום בו אתה מסייר. באזורים נידחים שאין בהם כבישים אז הניווט יעשה באמצעות מפות של Google.
  • שת"פ עם דפי זהב לנקודות עניין.
  • שת"פ עם חברת Decell Technologies Ltd בתחום ה- TMS בישראל. צפוי כיסוי ארצי בעוד כחודשיים.
  • שת"פ בלעדי לאספקת צילומי אויר עבור מפות הניווט עם חברת "אופק צילומי אויר", חברה המובילה בתחום זה. חיבור זה יביא לשילוב מוצרי המיפוי הטופוגרפי והאורתופוטו המדויק של אופק עם מפות הניווט ושכבות המידע הייחודיות של GPS&More וייתן ללקוחות החברות אפשרות להנות מדור חדש ועדכני של מוצרי מיפוי לכל צורך.
  • שת"פ עם חברות OEM לפתרונות ומערכות ניווט לרכב, ביניהן פיוניר, בלאוקפונט, קלריון, אלפיין, סוני, פוגיטסו, פרוט, אסוס, סמסונג ועוד.

ולבסוף התבשרנו על מוצר חדש בשם PRIMO שלדברי דודי יביא למיני מהפכה (לא פחות) על ידי האפשרות לחבר בין מספר מכשירים ניווט שונים, ניווט וסלולאריים, לצרכי אינטראקציה ובעיקר יעביר מידע על מצב השטח כגון מכשולים בכביש, גשרים נמוכים, עבודות בדרך ועוד.

ולקינוח הייתה הופעה מדהימה של ישראל קטורזה שניצל את ההזדמנות וסגר חשבון קטן עם מנכ"ל סלקום שנכח באולם.

להמשך דיון בפורום 

 

 


21:00
  /  
04.02.2010
  
מאת: צבי וורובל ואלי חבוש

1