האם כך יראה הטאבלט של גוגל?

נגמרה שמועה אחת, מתחילה אחרת. לא באמת שמועה שכן היא מגיעה ממקור כמעט רשמי, אולם עדיין לא בטוח כיצד ייראה ...

11:50
  /  
02.02.2010
  
מאת: אלי חבוש

אנחנו חיים את זה וצריכים את זה – התרגשות חדשה ממכשיר חדש. אפל כבר סיפקה את שלה וכעת תורה של גוגל להתחיל בסבב באז משלה.

גוגל, ענקית החיפוש העולמית, אינה מסתפקת עוד במנגנון החיפוש שלה הנמצא בכל בית כמעט ברחבי העולם והיא פוזלת לאחרונה גם למקומות אחרים. ראו לדוגמא את הנקסוס שהשיקה לא מזמן שהכניס אותה גם לעולם הסלולר ולאחרונה אף הודיעה כי בכוונתה להתחיל לשווק מחשב נייד משלה עם מערכת הפעלה משלה – chrome os.

על פי הצהרותיה, גוגל תוציא את מערכת ההפעלה שלה בצמוד למחשב נייד כשהשימוש יהיה רק בתוך הענן ולא באופן לוקאלי. היינו, על פי גוגל, לצרכן גם ככה חשובה החיבוריות לאינטרנט, הגלישה, המידע וכו´, ואת רוב זמנו הוא מבלה כשהוא מחובר לרשת. כך לשיטת גוגל כל המידע של המשתמש וכל העבודה שלו על המחשב יהיו למעשה על הענן האינטרנטי.

כעת, אנחנו מקבלים גם הצצה לסקיצות של המחשב הנייד של גוגל שפורסמו באתר chromium.org. האתר אמנם לא שייך לגוגל באופן ישיר, אולם הוא פרוייקט הקוד הפתוח של מערכת ההפעלה החדשה של גוגל ושל הדפדפן כרום. למעשה מי שתכנן את עיצוב המחשב הוא גם מי שאחראי על עיצוב הכרום עצמו (גלן מרפי).

לא ברור כרגע (ומוקדם עדיין לקבוע) מה יהיה המפרט הטכני של המכשיר וגם אין כל ודאות שכך יראה העיצוב של החברה, אולם על פי העיצוב הנוכחי נראה שהוא יהיה בעל מסך מגע ואפשר לזהות כיוון ממשקי בסגנון אפל (תפריטים תמציתיים וגדולים).

נראה מעניין.

להמשך דיון בפורום

לאתר הפרוייקט ולצפייה בסרטון וידאו של הדגם

מקור: www.techcrunch.com

11:50
  /  
2.2.2010
  
מאת: אלי חבוש

1