Iphone Apps – הגרסה ההזויה

הצלחת מכשיר סלולרי חכם נמדדת הרבה בזכות האפליקציות המגוונות שיש בו או שניתן להתקין עליו. הצלחת האייפון חייבת רבות לאפליקציות ...

7:00
  /  
24.01.2010
  
מאת: אבי ביטון

"לאייפון יש כל מיני אפס", זועקת אלינו הפרסומת הכי מעצבנת שפגשנו על המסך בשנים האחרונות, "אפס שיעזרו לך לעקוב אחרי הכסף שלך", ממשיך הקריין להתעקש שיש מילה ככזו בעברית – אפס, "ואפס שיעזרו לך להשקיע את הכסף שלך, אפס ללימוד אקורד חדש, ואפס ללימוד שפה חדשה, יש אפס לאלו שאוהבים אומנות, ולאלה שאוהבים את הטבע, כן, יש יותר מ-100,000 אפס, כמעט לכל דבר…. רק באייפון".

ופה נגמרת הזוועה הנוכחית, אמנם יש זוועה נוספת כזו,  אבל לא באתי לפה כדי להתלונן על חוסר המעוף המשווע בפרסומות הללו, אלא כדי לדבר על האפס (וזו הפעם האחרונה שתשמעו או יותר נכון תקראו את המילה הזו במאמר), וליתר דיוק, לדבר על היישומים שלא בדיוק תורמים לנו בחיי היומיום כמו מעקב אחרי הכסף או צפייה ביצירות אמנות.

אני רוצה להכיר לכם כמה מהיישומים הכי הזויים/לא מועילים שישנם או שהיו אי פעם ב-AppStore. מכיוון שיש לא מעט כאלה, ומכיוון שאנחנו בכל זאת מוגבלים בכמות המלים במאמר (דיו עולה כסף), אני אמנה כמה בודדים, ללא דירוג מי יותר הזוי ומי פחות הזוי (למעט אחד שהוא ללא ספק ההזוי ביותר, לפחות לדעתי).

תרגישו חופשיים להוסיף יישומים הזויים שאתם מכירים בשרשור תגובות למאמר שמצורף למטה.

ישומי הנפיחות למיניהם

יישומים שכל תפקידם הוא לשחרר קולות של נפיחות (או נאדים/פליצות בעברית קצת יותר מובנת), יישומים אלו היוו ועדיין מהווים מקור להלצות מצד מצד שונאי האייפון וחברות מכשירי הסלולרים המתחרות.
היישומים הללו מגיעים בשלל צורות, החל מ-Pull My Finger (נחשו מה צריך לעשות כדי לשחרר נפיחה), ועד ל-Fart Piano, שבו ניגון על פסנתר יניב את מיטב הנעימות הפלצניות.
ישנם יישומים שמנסים להתחכם ולכלול משחקי נפיחות כמו משחק הזיכרון המפורסם סיימון שבו צבעים שונים מפיקים צלילים שונים ואנחנו צריכים לזכור את הסדר. אבל בסופו של דבר, מדובר ביישומים שכל מטרתם היא להשמיע קולות של נפיחות מסוגים שונים (רטוב, קצר, חסר בושה, אטומי, והשמות רק הולכים ונהיים יצירתיים יותר).
במשך יומיים של בדיקת יישומים כאלה, שמעתי והשמעתי את כל סוגי הנפיחות המוכרים לאדם, במשך היומיים הללו נשמעתי כאדם שכל תפריטו מורכב מסוגי חומוס שונים אצל חומוס סעיד.
היישומים הללו כ"כ נפוצים באייפון, רק בשביל להבין עד כמה, כנסו לאפסטור ותחפשו תחת הערך Fart, אתם תקבלו רשימה של מאות יישומים.

נותר לנו רק לומר תודה שהאייפון לא לא יודע להעביר ריחות (בינתיים…).


בחר את הנאד הרצוי

 


עכשיו נשחק סיימון עם נאדים

 iSoda (או, תראו איך אני כאילו שותה)

יישום זה, כמו כמה אחרים הדומים לו (iMilk, iBeer וכו´…), מאפשר לנו לדמות שתייה של משקה. יישומים מסוג אלו תחילתם עוד בראשית השקת האייפון כשבעצם הם הראו לנו ולצופים שלנו כיצד מנגנון ההטייה של האייפון עובד וכמה הוא מגניב כשעל ידי הטיית המכשיר, המשקה בכוס מתרוקן.
זהו! זה כל מה שהוא עושה.
ניתן להוסיף לקינוח את הגרעפס בסיום המשקה.


מה אדוני רוצה לשתות?

 

 

iBorat

כמעט כולם מכירים את בוראט, הדמות אותה מגלם היהודי סאשה ברון כהן. היישום הזה מאפשר לנו לבחור משפטי מחץ מתוך הסרט ומשמיע לנו אותם בקולו של בוראט. כך תוכלו לשמוע את בוראט אומר: "Jaksiemasz", או, "Sexy Time" כמו גם פנינים נוספות מהסרט.

שימושי? כן, מאוד…..NOT.

סוג יישומים זה הוא נפוץ ומלבד בוראט ניתן למצוא מפורסמים אחרים ושונים….כן, גם את אלוויס פרסלי

 

Pocket Heat

נניח שאתם אסקימואים בקוטב, וממש, אבל ממש קר לכם, ומה לעשות? אתם עכשיו במסע צייד ונמצאים רחוק מאד מהאיגלו, איך תתחממו? תפעילו את היישום הזה.

איך זה עובד?
מלבד הגרפיקה המחממת של תנור חימום לחורף שמשרה בעצמה תחושה חמימה, כשהיישום פועל, המעבד הסוללה, ה-GPS ורכיבים אלקטרוניים אחרים מתחממים על ידי הפעלת עומס מסיבי עליהם וכתוצאה מכך, האייפון נהיה חמים למגע.
אז למרות שאפל אישרו את היישום הזה, אני עדיין הייתי נזהר מאד בשימוש מופרז בו.
ממה שאני בדקתי, הסוללה מתרוקנת במהירות ובאמת שהמכשיר מתחמם, אבל עדיין לא הייתי נותן אחריות שלא נגרם נזק למכשיר.
המפתחים טוענים שבמכשיר תקין ניתן להגיע ל-30 מעלות.

על אחריותכם.

 

 

I am Rich

ללא ספק הזוכה במקום הראשון ברשימת היישומים ההזויים. זהו גם היישום היקר ביותר שנמכר אי פעם באפסטור, במחיר של 999.99$!!!

 

היישום הוגדר ע"י יוצרו, גרמני בשם ארמין היינריך כ"יצירת אמנות ללא שום פונקציונליות חבויה". היישום שוחרר לאפסטור בתאריך 5.8.2008 והוסר משם לאחר יום, בתאריך 6.8.2008. במהלך היממה הזו, 8 אנשים רכשו את היישום, כשלפחות אחד מהם טען שהוא רכש אותו בטעות.
לפי מקורות בכירים (או במילים אחרות, בבדיקה בוויקיפדיה), היוצר לא קיבל עד היום את רווחיו מהיישום, שהסתכמו ב-5,600$.

אז מה בכל זאת עושה היישום?

כלום, למי שהתקין את היישום, יופיע אייקון בצורת יהלום אדום בוהק (ראו בתמונה למעלה), שאמור היה להראות לכולם כמה מוצלח אותו אדם, שהרי יש לו 1,000$ לבזבז על כלום.

ברגע שנפתח את האפליקציה, נקבל את החלון הבא:

ובלחיצה על ה-i, נקבל את הכיתוב הבא:


אני עשיר ואני צריך חיזוק לאגו

למרות שהיישום לא היה מוצלח, יצאה גירסה שלו גם לאנדרואיד, היישום נקרא I am Richer והוא נמכר שם במחיר של 200$.

בוודאי שזוהי לא רשימה סגורה. יישומי האייפון הם רבים ומגוונים ויש עשרות, אם לא מאות יישומים הזויים ותמוהים.
שתפו אותנו ביישומים מוזרים/לא מועילים שאתם מכירים.

לתגובות למאמר בפורום


7:00
  /  
24.1.2010
  
מאת: אבי ביטון

1