אוזניות לאייפון: S4i של חברת Klipsch

אוקיי, אז עכשיו שיש לך אייפון ישראלי רשמית, צריך גם להחליף את האוזניות האומללות שמגיעות איתו.קבלו את S4i, אוזניות שמיועדות ...

7:00
  /  
20.01.2010
  
מאת: עפר לאור

הקדמה

 

את חברת KLIPSCH אנחנו מכירים כחברת רמקולים מכובדת, אך לא ממש כיצרנית אוזניות IN-EAR… כאשר שמעתי שלא רק שהם מייצרים IN-EAR אלא גם שיש גירסא ייעודית לאייפון, קפצתי על המציאה וחרגתי ממנהגי (שלא לבדוק מוצרי אודיו) ופצחתי בבדיקות.

מבחינת מראה וחזות, האוזניות נראות יפות מאוד. הן מגיעות עם עיצוב שמזכיר מעט את הלוגו של KLIPSCH ומתלבשות היטב בתוך האוזן. האוזניות הגיעו עם מספר של ראשי סיליקון רכים. ראשים אלה אינם יוצרים אטימה מלאה ולכן ניתן לשמוע את הרחש בחוץ אך באופן לא חזק במיוחד. למען ההשוואה, SHURE מייצרים מספר של פתרונות אטימה יעילים יותר אך פחות עמידים לאורך זמן.

הנוחות של האוזניות מתבטאת לא רק בראש הסיליקון אלא גם בעובדה שהן מעוצבות הרבה יותר נכון מבחינה אנטומית מאשר מרבית האוזניות בשוק. כאשר הן בתוך האוזן הן לא מציקות והן קלות מספיק בכדי לא להעיק גם אחרי מספר שעות שלבשתי אותן ברצף. בעוד שהחוטים של אוזניות SHURE שלי (SE210) כבדות ולא נעימות למגע, ה-S4i עדינות מאוד והמשקל שלהם ושל הכבלים מספיק קל בכדי לא להעמיס על האוזן.

האוזניות מגיעות לנקודת חיבור שבה יש גם קליפס (PARDON THE PUN) שניתן לחבר לדש החולצה (מאפשר שליפה מהירה של האוזניות במידת הצורך ללא חשש לאן הם יפלו), מיקרופון (זה מיועד לאייפון אחרי הכל) ופס שעליו שלושה לחצני שליטה.

לחצנים אלה כוללים שני כפתורי ווליום וכפתור נוסף רב שימושי. על שימושיו הרבים של הכפתור ניתן להבין די מהר על ידי לחיצות שונות ומשונות. הממשק משתמש של האייפון מעט אינטואיטיבי אך זה עדיין די מרגיש כמו "מורס". לחיצה ארוכה מאפשרת זיהוי קולי ב-3GS. לחיצה כפולה כאשר אין נגן ברקע תתקשר למספר האחרון שוב. לחיצה נוספת תנתק את השיחה.

בעת שימוש בנגן לחיצה בודדת תנגן או תפסיק את הנגינה. לחיצה כפולה תאפשר מעבר קדימה ולחיצה משולשת מאפשרת מעבר שיר אחורה.


השחור על האצבעות זה דיו ששאבתי לתוך העט הנובע שלי…

החלק האהוב עלי זה הלחיצה הארוכה והפקודה "PLAY SONGS BY OPETH" למשל אשר עובדת לא רע לרוב. גם הוראות כגון "CALL MARTIN" לא תמיד נקלטות ובפועל נקלטות כ- "CALL SAVTA".

את האוזניות בדקתי על מגוון של תכנים שונים ומשונים, אך כידוע המוזיקה האהובה עלי במיוחד היא מוזיקת רוק כבד.

המחלה הרעה של אוזניות IN-EAR זה מחסור חריף בבאסים ולכן בדקתי עם תכנים שעשירים לא רק בבאסים אלא גם במיד ולא רק עשירים במתכת כבדה.

מכיוון שאני איני מחזיק מעצמי מומחה (בוודאי לא ברמה של כתבי האודיו והאוזניות שלנו) אתמקד בשלוש נקודות עיקריות: נוחות, צליל ושימושיות.

הנוחות

אני חולה על אוזניות IN EAR. אני ישן איתן, עושה POWER WALKS איתן וטס איתן לטיסות. כשהילדים בחופשה ואני עובד, אני גם עובד איתן.

זה מעייף את האוזניים ואין ספק שכשמדובר במכשיר כמו האייפון לא מספיק רק שהן ישמיעו את המוזיקה היטב, הן צריכות להיראות טוב, להיות נוחות לאורך כל היום וגם שהמיקרופון שלהן יהיה מספיק טוב לצד השני לשמוע.

לגבי המיקרופון, אנשים שדיברתי איתם לא ממש ידעו שאני לא מדבר ישירות מהאייפון, כך שזה טוב לפחות כמו המיקרופון של המכשיר עצמו.

לגבי היופי שלו, אין ספק שהוא גורם לאוזניות שמגיעות עם האייפון להתבייש בצד בפינה.

הם גם נוחים מאוד. גם לאורך זמן. לטעמי הם נוחים הרבה יותר ופחות מציקים מה-SHURE שלי. מצד שני, הם אוטמים פחות טוב את האוזן וכאשר הילדים עושים רעש בסלון אני עדיין בהחלט יכול לשמוע אותם בחדר העבודה המרוחק למדי שלי. כלומר, הייתי שומע אותם אם לא הייתי מגביר את העוצמה.

איכות הצליל

 

אוזניות IN-EAR הן פשרה. נדיר לשמוע אוזניות IN-EAR שבאמת יכולות להתחרות באוזניות OVER THE EAR ממש טובות. היחידה שבאמת מצליחה לעשות את זה יפה עבורי היתה ה-SHURE E500 אבל היא מעולם לא היתה בתקציב כמו שלי.

הפשרות בד"כ מסתכמות בבאסים חלשים. למרות בתי אוזניה די גדולים, גודל ה-IN EAR מונע בנייה של איזור הדהוד מספיק בכדי באמת להגיע לבאסים עמוקים.

לא ממש ברור איך KLIPSCH עשו זאת, אבל כאן יש באסים די מרשימים. מצד שני, הם לא מרגישים מדוייקים והם עמומים וחלולים למדי. כלומר, אם אני טיפה מגביר את הצליל ה-LOW MIDS והבאסים פשוט לא נשמעים טוב. מי שהדיוק חשוב לו יעדיף אולי באסים פחות עוצמתיים אך הדוקים יותר ועמומים פחות.

שימושיות

 

אין ספק, האוזניות הללו קטנות, נוחות וסופר פרקטיות. הגודל הקומפקטי שלהן עושה את כל ההבדל. את ה-SURE שלי אני צריך לסחוב במארז די נפוך בעוד שה-S4i יכול בהחלט להיות מאוחסן באיזה כיס פנוי. יתר על כן, הנוחות של ALL IN ONE, אוזניות לא רעות בכלל, דיבורית ו"שלט רחוק" בהחלט מקנה להן יתרון בולט על אוזניות אחרות שניסיתי עם האייפון.

המסקנה שלי? יש הרבה לאן ללכת עם האייפון. הוא מקור אודיו מצויין ומשולב עם האוזניות המתאימות אפשר להוציא ממנו צלילים נפלאים. ה-S4I הוא שילוב מצויין של כלי שימושי עם משהו שחובב אודיו מתחיל או אפילו יותר מתקדם יכולים בהחלט להנות ממנו.

תודה לחברת ט.ר. אלקטרוסטריאו על השאלת האוזניות לצורך הבדיקה

מחיר מומלץ לצרכן: 825 ש"ח.

להמשך הדיון על אוזניות ה-KLIPSCH S4i בפורומים לחצו כאן.


7:00
  /  
20.1.2010
  
מאת: עפר לאור

1