ביקורות סרטים: שנה מעוברת, זה מסובך, הקופסה, אהבתיה

הסרטים החדשים השבוע בקולנוע אמנם פחות מזמינים לחובבי אפקטים וסאונד מטורף, אבל יכולים לשמש מפלט נעים משבוע ארוך מדי, ו/או ...

7:00
  /  
20.01.2010
  
מאת: אלי שגב, edb.co.il

"שנה מעוברת" (2010)

איימי אדמס, שמדי פעם לוקחת הפסקות מקומדיות רומנטיות (הפעם זו לא אחת מהן) כדי לככב בסרטי איכות ("ספק" למשל, לצידם של פיליפ סימור הופמן ומריל סטריפ), מגלמת צעירה שממש להוטה להתחתן. כל כך להוטה להתחתן שהיא מואסת בהמתנה לחבר שלה שיציע ומחליטה לנקוט מעשה. לפי אמונה אירית עתיקה, עליה להמתין ל-29 בפברואר של שנה מעוברת, על מנת שתוכל להציע נישואין לחברה. אלא שכאשר היא מגייסת לעזרתה בנושא שף במסעדה מקומית, התוכניות שלה לאט לאט משתנות.

תמורה לכספך: ג´ון לית´גו ("מפגשים מהסוג האישי") מגלם את אביה של אדמס.

לפרטים נוספים על הסרט, לחץ כאן

 

 


"זה מסובך" (2009)

מריל סטריפ מוכיחה שלא צריך להיות צעירה מושכת ומחוטבת כדי להופיע בשלל קומדיות רומנטיות ולהפוך אותן לשוברי קופות מצליחים. אחרי "מאמא מיה – הסרט!" שנה קודם לכן, סטריפ מככבת כעת ב"זה מסובך", שוב פעם כאישה מבוגרת ואם מחוזרת ונחשקת על ידי מספר גברים. הפעם מדובר באלק בולדווין ("רוק 30") וסטיב מרטין ("הפנתר הורוד"). הראשון נשוי למישהי צעיר, אבל מעדיף את סטריפ הבוגרת; והשני פשוט נקלע למשולש האהבים.

תמורה לכספך: מריל סטריפ תמיד מסוגלת להוציא את המיטב מסרט, אפילו כשננסי מאיירס ("החופשה") כתבה וביימה הכל בקלישאתיות מעצבנת.

לפרטים נוספים על הסרט, לחץ כאן.

 


"הקופסה" (2009)

קמרון דיאז וג´יימס מרסדן מגדירים מחדש שיאים של טמטום בז´אנר האימה: הצמד מגלם זוג נשוי רגיל לחלוטין, אשר איש מסתורי מפריע לשלוותם ומציע להם ללחוץ על כפתור בתור קופסה, מבלי לספר להם מה עשוי לקרות אם ילחצו. הסרט נחל כישלון חרוץ בארה"ב, ועל אף שדחו אותו מספר פעמים מהפצה לבתי הקולנוע בארץ, מפתיע לבסוף לגלות שהוא כן יוקרן באולמות קולנוע בארץ הקודש. כנראה בזכות שמה של דיאז בתפקיד הראשי.

לפרטים נוספים על הסרט, לחץ כאן.

 

 


"אהבתיה" (2009)

דניאל אוטיי ינסה לשבור את ליבכם בסרט שבו הוא מספר את סיפור האהבה הגדול ביותר של חייו, וכיצד החליט לנטוש אותו מאחור ולהתחתן לתוך הבטוח והנוח.

לפרטים נוספים על הסרט, לחץ כאן.

 

 


 פרטים נוספים על סרטים אפשר למצוא באידיבי.

להמשך דיון בנושא הביקורות, לחץ כאן.


7:00
  /  
20.1.2010
  
מאת: אלי שגב, edb.co.il

1