CES 2010 – היום השני

היום השני של CES 2010 נפתח עם אוזניות 5.1, מזרימדיה חדש מ PH, קצת מכות ב Sigma Designs ועוד דיווחים.

17:00
  /  
09.01.2010
  
Sponsored

אוזניות לגיימינג 5.1

 

חברת Psyko Audio Labs הציגה לאחר שנים של פיתוח וטיזינג רב את ה Psyko 5.1. אלו אוזניות גיימינג 5.1 מאוד מעניינות והולכות לכיוון מרענן שלא נראה לי שאף יצרן הלך לכיוון הזה לפניה. מה שהכרנו עד היום זה שממקמים את הדרייברים בצד של האוזניות. החברה רצתה לחדש, אז היכן הם מימקו את הדרייברים? על הקשת! יש לפנינו 5 דרייברים כאלו. ואם זה לא מספיק, עוד 2 מוקמו בצדדים של האוזניים עבור באסים. אני יודע שזה נשמע מאוד מוזר לשים רמקולים היכן שאין לנו בכלל אוזניים, אך לאחר 10 דקות של משחק אינטנסיבי ב Forza Motorsport 3, השתכנעתי כי ייתכן  והחברה עלתה על משהו. הקולות היו מאוד מרחביים בשל מיקום הדרייברים, כאילו אני באמת נמצא בתא הנהג ונוהג במכונית המרוץ.
מכיוון שהיצרן לא רוצה להסתמך על ההגברה שקיימת בבית הלקוח ומעוניין שהמוצר ישמע במיטבו, המוצר כולל כרטיס חיבורים חיצוני אשר מכיל גם מגבר עבור האוזניות.
ה Psyko 5.1 אמור לצאת במרץ הקרוב בעלות של $400.

חברת אוזניות נוספת שחשפה לאחרונה את מוצר מעניין הינה TRITTON Technologies עם ה AXPRO 5.1. משם הדגם אתם מבינים כי גם כאן לפנינו דגם אוזניות 5.1. גם דגם זה כולל כרטיס קול חיצוני אך ממקם את הדרייברים במקום קצת יותר הגיוני, בצדדי האוזניים כמובן.
כאן יצא לי לשחק ב Call of Duty: Modern Warfare 2, משחק מלחמה FPS מן השורה הראשונה. היה לי קצת קשה להשוות אם דגם זה טוב יותר מהדגם של Psyko אשר שמעתי בדיוק מספר דקות לפני כאן, אך החוויה היתה מרשימה ביותר. לנסיון, שיחקתי באותו משחק עם אוזניות סטריאו רגילות. 5 שניות וכנראה שקצת פחות לקח לי להבין שמשחקים צריכים לשחק רק ב 5.1…
דגם ה AXPRO 5.1 כבר זמין לרכישה בחנויות במחיר של $160.

משום מה הבחורה מדוכן TRITTON לא הסכימה לתת לי ללכת עד שהיא לא מקבלת תמונה שלי.

חברת Track Scan עשתה ב-20 וקצת שנים האחרונות אוזניות עבור חובבי NASCAR. בשביל מה אנשים מגיעים לצפות במרוצי מכוניות וצריכים אוזניות אתם שואלים? מסתבר כי החובבים הקשים רוכשים סורק תדרים ונוהגים להקשיב להוראות שנותן המאמן לנהג שלו. אז לאחר שפיתחה נסיון רב באוזניות מסוג זה, חברת Track Scan עושה צעד ראשון באוזניות עבור גיימינג עם דגם ה 33000. דגם זה בעל איכות בנייה קצת נמוכה יותר מזאת של TRITTON ושל Psyko והאמת שכל האוזניות לא נראות בכלל משהו. גם החוויה מהם לא הרשימה כפי שציפיתי לאחר ששמעתי את המחיר – $250…
גם אוזניות אלו מגיעות עם הגברה חיצונית ואפשרויות כיוון רבות לאודיו.

ביקור אצל Popcorn Hour

תסכימו אם נקפוץ לשורה האחרונה? חברת Popcorn Hour מרחיבה את ליין סדרת ה-A שלה עם דגם ה-A-200. דגם זה יחליף למעשה את דגם ה-A-110 אשר נמצא כרגע במגמת יציאה וה-A-200 כאמור, יבוא במקומו.
ה-A-200 יהיה בעל מעבד זהה לזה של ה-C-200, אך מכיוון שהוא חסר כונן Blu-ray, הוא לא יוכל להציג תפריטי Blu-ray מלאים עבור כותרים אשר מכילים תפריטים עם JAVA. עבור כותרים כאלו, הוא יציג BD Lite, בדומה למה שעושה ה-TViX 6500 כיום.

ה -A-200 יכיל אותו GUI מוכר (דווקא צעד שאני לא אהבתי) משאר הדגמים של Popcorn Hour. לאחר שקיטרתי במקומכם לפני Syabas על ה-GUI הזוועתי שלהם, הם שלפו לי את ה0-GUI החדש – מבוסס FLASH. ואיך זה נראה? מדהים! כרגע מוכן רק ה-GUI עבור צפייה בתמונות ואם חשבתם שזה משעמם, חכו שתראו את זה. זהו קיר של תמונות כאשר כל תיקייה מסמנת טור בקיר. הניווט יכול להעשות לצדדים (ניווט בתיקיות) או למטה ולמעלה (ניווט בקבצים בתוך התיקיות). קיימת תצוגה מהירה לתמונות על גבי הקיר וזה נראה ממש טוב, בהחלט אפשר לומר כי הפתרון שהחברה מתכוונת להציג הינו העשיר ביותר עבור צפייה בתמונות.
קיים גם שיתוף פעולה עם IMDB. שיתוף פעולה נעשה בין היתר מכיוון שהחברה מתכוונת להציג בקרוב MovieJukeBox משלה – ואיך זה נראה? בהחלט מרשים מאוד, כולל יכולת טיפול מיוחדת עבור סדרות ועונות.
השלט עצמו יהיה דומה לזה של ה-C-200, רק חסר תאורה אחורית. המעבד יכיל קירור אקטיבי והמארז יהיה עשוי פלסטיק מחוספס כאשר המרכז שלו בשחור חלק מבריק עם הלוגו של Popcorn Hour. המארז עבר תכנון מיוחד אשר עושה שימוש במאוורר של המעבד עבור זרימת אויר תקינה במארז עבור קירור הכונן הקשיח והמעבד.
ה-A-200 ימכר במחיר הראשוני של ה-A-100, רק $179 , יותר זול ממה שנמכר ה -A-110 כיום…

משעשע לומר כי לקראת הפגישה שלי עם Syabas, כל צמרת החברה הגיע לראות מיהו זיו שעושה לחברה כל כך הרבה בלאגן ורעש, מבלבל להם את השכל עם באגים, מציק להם עם הצעות לשיפור וכל הזמן אומר להם לשפר כבר את המארז של המוצרים שלהם. החברה מאוד מודעת לבאגים אשר ממתינים על השולחן שלה לגבי המוצרים הקיימים שלה, לגבי הדרישות שלנו מהמוצרים והיכולות העתידיות שנרצה לראות והיא בהחלט לא שוכחת את בעלי ה-A-110/100. בשאיפה, אם הכל ילך כמתוכנן עם ה-A-200, נוכל לראות פיצ´ר מאוד רצוי בדגמים אלו – BD Lite.
מסגרת הזמן לנושא עומדת על חודשיים לערך.

זיו יחד עם המנהל הכללי של Syabas, פיטר טיאנג.

החברה למדה מלקחי עבר והכינה מלאי גדול מאוד של יחידות ה-A-200 וברגע ההשקה, לא יהיו יותר רכישות דרך Batch-ים, אלא מלאי זמין ומיידי (והגיע הזמן באמת שהחברה תלמד מנסיון עבר).

מוצר נוסף שהציגה Popcorn Hour הינו ה-PopBox. מוצר זה, בעלות של $129, יהיה מזרימדיה בלבד אשר עושה שיתופי פעולה עם רוב ספקי התוכן ב-US. המוצר לא ממש רלוונטי עבור השוק האירופי ולכן אין טעם בהרחבה.

נאסר עלי לפרסם תמונות של ה-A-200, אך אני יכול להגיד לכם שלא תאלצו לחכות יותר מידי זמן עד להשקתו.

לאחר ש-Popcorn Hour הטילה הרבה מהאשמה של באגים מסויימים על Sigma Designs, לא הייתה ברירה והיה צורך ללכת להפוך קצת שולחנות. חברת Sigma Designs התמקמה בסוויטה במלון הילטון והציגה המון פתרונות, כאלו עבור מוצרים ניידים, ממירים שונים ואם נלך לתחום שלנו – מעבדים עבור מזרימי מדיה עם תמיכה ב-3D. החברה הקימה דמו של המעבד עם תוכן מתאים אשר עושה שימוש במשקפיים מסוג Active Shutter. המעבד לא היה יציב במיוחד (נאלצו לבצע 5 אתחולים בערך כל פעם שהמוצר נתקע), אך לפחות יש מוצר ובקרוב אמורים לצאת לכיוון שלנו מוצרים מתאימים. המעבד למתעניינים הינו מדגם SMP8644 המוכר אשר עושה עבודה יחד עם מעבד וידאו מסוג GF9452 VXP עבור יכולת רינדור תפריטי 3D אינטרקטיבים בזמן אמת.

חומרת ה -SMP8644 יחד עם מעבד הוידאו מסוג GF9452 VXP עבור תצוגת ה -3D

זיו יחד עם זוג מנהלי מוצר ב Sigma Designs.

Kef

 

סאב אלחוטי

הסתובבה שמועה בתערוכה על רמקולים מדהימים שחברת Kef מציגה. מכיוון שכבר הייתי במלון הילטון וחברת Kef מציגה גם היא במלון, היה טבעי שאגיע לבקר. היצרן התמקם בשני חדרים. הראשון הכיל מוצרים עבור הקולנוע הביתי, אם זה סאבוופר אלחוטי שנראה פשוט מדהים (וההנהלה אפילו תאשר לשים זוג כאלו) או מספר Sound Bars שנשמעו ריאליסטים למדי לסוגם. אך גולת הכותרת כאמור הינם זוג ה-Concept Blade. אלו רמקולים אשר פיתוחם לקח 3 שנים תמימות והמארז עשוי מקוולר, בדומה ל-Fat Lady של Morel, אך בניגוד אליהם, חברת Kef הקימה את המארז כמקשה אחת ובתוספת חיזוקים פנימיים, התיבה עצמה מבודדת לחלוטין ולא משתתפת ביצירת המוזיקה כמו ה-Fat Lady.
מי שביצע את התצוגה של הרמקולים היה אחד האנשים בצוות שפיתח והדביק בעצמו את הדרייברים.
ה-Concept Blade, בעלי טוויטר ומיד בתצורת Uni-Q מדור עשירי, כלומר הטוויטר מרחף מעל המיד, הדבר תורם ליצירת גלי קול ממקום אחד ושילוב טוב יותר לאוזניים. קיימים 4 יחידות סאבוופר בגודל 10 אינץ´, 2 בכל צד של הרמקול כאשר כל אחד מהזוגות נמצא בדיוק מאחורי הזוג השני והם אפילו מחוברים יחדיו. הסיבה למימוש זה נובעת בשל הרצון שהדרייברים יפעילו לחץ מנוגד על התיבה ובכך יבטלו את הרעידות הזעירות אשר עלולות להתקיים בשל עבודת הדרייברים.
הקרוסים הינם חיצוניים ומושקעים ברמת של DIY עם תקציב אינסופי.

ההגברה בה נעשה שימוש הייתה של Audio Research עם נגן CD תואם. איך שומעים אתם שואלים? במילה אחת – מדהים.
אין לי יותר מידי סופרלטיבים על הבמה והדיקות הבס, אך נדמה שכל מה שרשום בחוברת השיווק של היצרן בהחלט רואה חיים. התקיים חיבור מרשים של יחידות הסאב יחדיו עם יחידת ה-Uni-Q והדבר תרם ליצירת חוויה של האזנה למקשה אחת, כל היחידות השתלבו יחדיו והתקבלה תוצאה מהנה מאוד להאזנה. גם בעוצמות שמע גבוהות, לא התקיימה שום התפרעות מצד הרמקול והכל נעשה בשליטה מוחלטת. גם בעוצמת שמע נמוכה, לא התקיים איבוד רזולוציה והכל נשמע בדיוק כמו שרמקול צריך להשמע.

לא קיים מחיר סופי ל-Concept Blades, אך נמסר כי מרגע שהוא ישווק, מחירו בקלות מגיע ל-6 ספרות. בדולרים.

 Boxee Box

תוכנת ה-Boxee הינו פופולרית מאוד בקהילת הקוד הפתוח. זוהי אחת התוכנות הקלות ביותר לשימוש והתקנה בתחום המדיה סנטר. זה היה רק עניין של זמן עד שמישהו יאמץ לקירבו את המוצר ויציג פתרון חומרה מבוסס על חומרה זו. אז הראשונים שעשו זאת הינו D-Link, עם הצגת ה-Boxee Box. יש לפנינו בעצם מחשב HTPC לכל דבר, אך כזה שמגיע עם תוכנה שכבר מותקנת עליו. זהו פתרון HTPC מהקופסה, עם ניגון כל פורמטי האודיו המתקדמים, תכני HD תובעניים ותמיכה מלאה בעברית. כמובן שעוזר מאוד שהמוצר בעצם פותח בהרצליה והמנהל הינו ישראלי מאוד נחמד בשם אבנר רונן.

תשובה לגבי תמיכה בפורמטי האודיו המתקדמים לא קיבלתי, גם קבצים בהפרדה גבוהה כמו m2ts או mkv לא היו בנמצא, אך כן קיבלתי הדגמה אישית של אבנר על המוצר. מה אני אגיד לכם, במחיר משוער לצרכן של פחות מ-$200, אם ה-Boxee Box הולך באמת לעשות את כל מה שהוא מתיימר לעשות, יצרני המזרימי מדיה יצטרכו לעבוד מאוד קשה בשביל להשאיר אותנו אצלהם, אחרת אני הראשון שעובר לפתרון של Boxee.
התפריטים מאוד יפים ונוחים לשימוש, התפקוד אינטואיבי וקיימים שלל אפליקציות שניתן להריץ על הקופסה, בדיוק כמו מערכת מדיה סנטר לכל דבר.

השלט מאוד מיוחד. הוא מכיל כפתורי שליטה מרכזיים ועוד זוג כפתורים, אחד למעלה והשני למטה. מאוד מצומצם ויעיל להפליא. עלה בפורום שלנו לא מזמן שרשור לגבי השלט של ה-Box אשר מכיל מקלדת בצידו התחתון של השלט. חלק שיערו כי הכפתורים עלולים להילחץ בקלות, אחרים שיערו שיש חיישן מיוחד אשר מזהה אם השלט עם המקלדת למעלה או למטה. מסתבר כי אין פה שום סוג מלבד תכנון נכון, השלט תוכנן בצורה כזאת שכאשר אוחזים בו, לא ממש מגיעים לכפתורים התחתוניים וכל הלחצנים ברמה קשיון-לחיצה כזה אשר די מונע כל טעות הקלדה שכזאת. לאורך כל השהות שלי, השלט היה מאוד נוח לשימוש ולא לחצתי אפילו פעם אחת בלי כוונה על הכפתורים התחתוניים בשלט.

ל-Box יש המון שיתופי תוכן אשר יאפשרו לגרים ב-US רכישה והזמנת תכנים מקוונים. תוסיפו לזה MovieJukeBox מובנה, מהירות מלאה ומחיר זול – ובהחלט יש לנו כאן מתמודד מהשורה הראשונה.

אתנחתה קומית – היום אני חוזר למלון עם הסאב הזה של DB Audio.

CTERA

אני מסתובב לי להנאתי בתערוכה, מחפש עוד איזה סאב גדול למחר בערב או אולי איזה זומבי ופתאום מישהו קורא בשמי. אני מסתובב ומגלה חבורה של ישראלים נחמדים שמסתבר שמכירים את אתר ht היטב, אותי מהכתבות שלי וכמובן שגם את מרטין ועפר. מנכ"ל החברה, לירן, אומר לי שהוא הקים את חברה לפתרונות NAS-ים רק מכיוון שאחרי שהוא קרא את הביקורת שלי על ה-HDX 1000, הוא רכש אותו והיה זקוק לפתרון אחסון חכם…

אז בקצרה, חברת CTERA בעלת פתרונות NAS-ים מעניינים. הראשון הינו CloudPlug. זהו פלאג דומה ל AC Converter, מאוד קטן כמובן, אשר אליו אנחנו מחברים דרך USB או SATA התקני זכרון ובכך אנחנו מקבלים פתרון NAS זול מאוד ויעיל במיוחד. בעל קישוריות גיגהיט, חיבוריות USB עבור התקני אחסון וגם מחבר SATA. הסיבה לאזכור ה-Cloud בשם המוצר הינו מכיוון שהוא מאפשר בעצם להתחבר ל"ענן" ולקבל גיבוי מקוון.
הפתרון השני שהחברה מציעה כיום הינו ה-C200. זהו NAS לכל דבר עם מקום לזוג כוננים קשיחים.

החברה ממוקמת בפתח תקווה ואני מאחל לה המון הצלחה, יש להם מוצרים מעניינים ואני מקווה כי בקרוב גם יזדמן לנו לעמוד על טיבם מקרוב.

קצת חוויות אישיות מהיום:

3D
לאחר שחלק גדול מהיום השני ביליתי עם אפליקציות 3D מסוג Gaming וסרטים, אני יכול לומר כי המימוש של Active Shutter עדיין לא זה. אומנם המסכים הדקים בעלי בהירות גדולה למדי אשר מפצה במקצת, אחר זמן מה העיניים מתייבשות וכואבות (חשבתי שזה מקרה חד פעמי לאחר ההקרנה של Avatar, אך הדבר חוזר על עצמו) ואם שמים קצת לב, ניתן לראות את ההבהובים המהירים. מימוש של 3D עם משקפיים פולריות קולע קצת יותר לטעמי מכיוון שכל עין רואה תמונה ב 100% מהזמן ולא הבחנתי בתופעות של עיניים יבשות כפי שחוויתי עם ה-Active Shutter. בנוסף, אין צורך להטעין את המשקפיים ותחשבו איזה מעצבן זה באמצע סרט לגלות כי המשקף זקוק לטעינה…
כל היצרנים הגדולים הציגו מסכים מתקדמים השנה עם תמיכה ב-3D. אך גם מסכים ללא תמיכה זו, קיבלו חיזוק השנה, אם זה מימוש תאורת LED, ניגודיות משופרת או פשוט מסכים גדולים מתמיד – כל אלו מביאים חוויה מדהימה הביתה, בלי שום צורך ב-3D. חשוב לומר כי זהו מימוש ראשון של 3D במסכים השונים. בקרוב אנחנו נראה דור 2 ו-3 של הטכנולוגיה אשר יהיו בעלי קצב רענון של 240Hz ואפילו 480Hz, הדבר יקטין משמעותית את תופעות הלוואי של צפייה ב-3D דרך Active Shutter.
חשוב לומר כל כל היצרנים הכריזו כי המוצרים יהיה זמינים רק לקראת סוף הרבעון השלישי של 2010.

Gaming
משחקים, 3D ו-5.1 הולכים יד ביד. כל CES מלאה ביישומים כאלו והחוויה ממכרת וגורמת לך לשכוח מהכל ולא לקום מהכיסא. השילוב של מסכים ב-1080P, סאונד 5.1 דרך אוזניות אשר מאפשרות להגיע לעוצמת שמע גבוהה ולא מפריעות לסובבים ותוסיפו לקינוח וידאו ב-3D, הופכות את כל החוויה לעצומה מתמיד. אני ממליץ לכל גיימר פוטנציאלי לא להחשף לשלושת השילובים הללו יחדיו, ברגע שתעשו זאת, לא תוכלו לחזור אחורה.


iPhone
לא משנה איפה אני מסתובב, אני רואה המון מוצרים נילווים ל iPhone, אם זה תחנות עגינה, אפליקציות שונות, מארזים, כיסויים, קישוטים וכל העולה על הדמיון. אפילו כשנסעתי בהסעה לתערוכה, כולם מוציאים את האייפון שלהם ומדברים או משחקים בו. התיישבתי לאכול בוקר באחת המסעדות המקומיות והבחור שהתיישב לידי לאכול מסתבר שהינו המנכ"ל של pionnex אשר הגיע לתערוכה לקדם את אפליקציית האייפון שלו עבור סריקת ברקודים.
נדמה שכל אחד מחזיק אותו וממש הרגשתי חריג כאשר הוצאתי את ה Nokia בן השנתיים שלי…
אייפון משתלט על העולם, זוהי עובדה.

להמשך הדיון בנושא CES 2010 לחצו כאן


17:00
  /  
9.1.2010