ביקורות סרטים: ´הבודדים´, ´ברק שחור´ ו´שרלוק הולמס´

השבוע בסקירה הסרטים: "הבודדים", "ברק שחור" ו"שרלוק הולמס".  

7:00
  /  
09.01.2010
  
כתב: אלי שגב, edb.co.il

rnrnrnrn

 "הבודדים" (2009)

rnrnrnrn

סרטrnכלא ישראלי בלי תמיר גל ובלי קריאות לקיפוח מזרחי. הפעם הנאשמים הם רוסים שעלוrnלארץ במיוחד כדי להתגיס לצה"ל, ונזרקים לכלא הצבאי לאחר שהנשק של אחד מהםrnמוצא את דרכו לחמאס. יחס הסוהרים ותחושת הקלאוסטרופוביה המודגשת שיצר להם אשףrnהמצלמה דוד גורפינקל, גורמים להם לפתוח במרד בכלא ולדרוש משפט חוזר באשר לאישומםrnבבגידה.

rnrn

 מצבrnהאקשן:rnבתקציב המקומי שלנו, גם בקבוקי המולוטוב המשמשים תחמושתם של המורדים היא אקשןrnפעלתני למדי.

rnrn

 תמורהrnלכספך:rnהשחקן הראשי, סשה אגרונוב, עושה חיל בתפקיד שלו. גם הנרי דוד לא מאכזב בתור הסוהרrnהמתעלל.

rnrn

 בכלrnטוב יש רע: התסריטrnלא מדהים, וניכר שארבעה אנשים שונים ערכו ושינו אותו, פלוס עריכה סופית של אדםrnנוסף.

לפרטים נוספים על הסרט, לחץ כאן.

rnrnrnrn 

rnrnrnrnrnrn

"ברק שחור" (2009)

rnrnrnrn

קחוrnאת סיפורו של ספיידרמן, עיטפו אותו באריזה נחמדה של סרטי דיסני, והעבירו אותוrnבמפעל ההגזמות של טימור בקממטוב ("מבוקש" עם אנג´לינה ג´ולי), וקיבלתםrnאת "ברק שחור" – סרט רוסי חביב לכל המשפחה, שאולי לוקח את עצמו ברצינותrnלמדי, אבל קשה שלא להרגיש את רוח השטות בכל המתרחש בו.

rnrn

  דימהrnהצעיר זוכה למכונית הראשונה שלו סוף סוף, אלא שנדמה לו שזוהי גם המכונית הראשונהrnשיוצרה אי פעם ברוסיה. עם המכונית הישנה הזו הוא לעולם לא יצליח להרשים את נערתrnחלומותיו, או כך לפחות הוא חושב עד שהוא מגלה שאותה מכונית מסוגלת לעוף. כשהדוד בןrn- סליחה, אביו – נפגעים מידו הארוכה של הפשע ברחובות מוסקבה, דימה מחליט שעם הכוחrnבאה האחריות.

rnrn

  מצבrnהאקשן:rnטימור בקממטוב פיקח כאמור על הפקת הסרט, מה שאומר שלא חסר כאן אקשן מופרך על בסיסrnתסריט חסר הגיון לחלוטין. מצד שני, אם התרגלתם כבר לכדורים שעושים מסלולים מעגליים,rnצר לי לבשר את החדשות הקשות: פה רק המכוניות עפות על דלק מהחלל או משהו כזה (כאילוrnשבאיזו שהיא צורה יש לזה הגיון).

rnrn

  תמורהrnלכספך:rnכולם אוהבים סרטים של דיסני, וכשבקממטוב עוזר, אז גם חובבי הפעולה ימצאו נחמה עםrnמשפחתם.

rnrn

rnrn

 בכלrnטוב יש רע:rnלא בטוח שהתכוונו שהמבוגרים ימצאו את הסרט הזה מופרך כל כך עד דמעות של צחוק.

לפרטים נוספים על הסרט, לחץ כאן.

 


rnrnrnrnrnrn

"שרלוק הולמס" (2009)

בשלהי המאה הקודמת פרץ הבמאי גאי ריצ´י עם "לוק סטוק ושני קנים מעשנים" ו"סנאץ´". השילוב שלו בין קומדיה בריטית שנונה לפעולה תזזיתית ומהנה, הלהיבה את העולם, ואף הקנתה לו מקום של כבוד בקרב הסרטים הטובים ביותר בהיסטוריה על פי מצביעי ימד"ב. בשנים הבאות הוא יעלה לכותרות בעיקר בשלב הנישואין והגירושין ממדונה, אותה גם ליהק לאחד מסרטיו באמצע, אבל לא ממש יותר מזה. רק אשתקד הוא חזר לעשות את מה שהוא יודע לעשות הכי טוב עם הסרט "רוקנ´רולה", אותו יפיקו אולפני האחים וורנר. יחסיו החדשים של הבמאי עם אולפני הענק יעניקו לו גם את האפשרות לקחת את הבמאי המפורסם בתבל למחוזות שטרם נראו – גאי ריצ´י סטייל.

רוברט דאוני ג´וניור מגלם את "שרלוק הולמס" של ריצ´י: הוא משעשע יותר, חתיך ושרירי יותר, ובעיקר יודע ללכת מכות הכי מגניב שראיתם כבר הרבה זמן. יחד עם עוזרו הנאמן ומושא אהבתו ההומואית הנסתרת, ד"ר ווטסון (ג´וד לאו), יוצא שרלוק לחקור כיצד יתכן שהלורד בלאקווד המרושע (מארק סטרונג) הוצא להורג, ובכל זאת הצליח לקום לתחיה.

מצב האקשן: מי שלא שבע מלהטוטי המצלמה, קרבות הזירה המאולתרות והענקים שאוהבים לרדוף אחרי גיבוריו של גאי ריצ´י, בוודאי יהנה מכל אלו פעם נוספת כשאת הקאסט מוביל דאוני ג´וניור ביד רמה ומשעשעת.

תמורה לכספך: כל מה שאהבתם בסרטיו של גאי ריצ´י מוגשים לכם בעטיפה אחת עם הקומדיה של רוברט דאוני ג´וניור.

בכל טוב יש רע: חובבי הספרות של ארתור קונאן דויל לא יתרצו בודאי לגלות את שרלוק החדש. ומלבד זאת, מישהו ממש מנסה שלא נאהב את רייצ´ל מק´אדמס. השחקנית הזו יפיפיה טבעית, אבל בכל סרט שהיא מופיעה בו מורחים את פניה בטונות של איפור מכוער ומעמידים את שערה בשלל צורות מזעזעות, שיופיה כמעט נעלם לחלוטין.

לפרטים נוספים על הסרט, לחץ כאן.

 


 פרטים נוספים על סרטים אפשר למצוא באידיבי.


7:00
  /  
9.1.2010
  
כתב: אלי שגב, edb.co.il

1