MY MOVIES ומזרימדיות

תוכנת MY MOVIES בשימוש למי שזקוק לתוכנת אירגון לסרטי הבלוריי/DVD שלהם ומספקת תצוגת JUKEBOX בעיקר ל-HTPC. מתברר שעם שינוי קטן ...

7:00
  /  
07.01.2010
  
מאת: עפר לאור

הקדמה

אני כידוע חובב מזרימדיות ופחות אוהב HTPC. לכן לא יצא לי להשתמש בתוכנת MY MOVIES של חברת Binnerup מדנמרק.

תוכנה זו מיועדת בראש ובראשונה לנהל תכנים עבור תוכנות מדיה סנטר – ובעיקר DVD ובלוריי. על הדרך, היא התפתחה לתוכנה ראויה אשר מתחברת למקורות רבים ומסוגלת לנתח סרט ולספק לנו את רשימת השחקנים שבו, הבמאי, ופרטים על הסרט עצמו, כולל תמונות הקופסא של הדיסק גם מקדימה וגם מאחור.

התוכנה בעיקר עושה שימוש ב-IMDB לניתוח התוצאות, אך המידע מגיע ממקורות רבים, כולל מ-WEB SERVICE של החברה אשר משרת משתמשים רבים על בסיס שיתופי (COLLABORATIVE). כלומר, יש דיסק שאתם רוצים להוסיף, סרקו את תמונת הדיסק ומלאו את פרטיו ושתפו את הקהילה במידע.

התוכנה מספקת ניתוחים וחתכים רבים (לפי סרט, קטגוריה, שחקנים, במאי וכו´), אך בעצם אני חיפשתי פיתרון לבעיה מאוד ספציפית.

מזרימדיות

בבית יש לי מגוון של מזרימדיות, כאשר שני המכשירים הבולטים אשר בשימוש יומי הם ה-DUNE וה-TVIX. הבעיה היא שלכל אחד מהמכשירים הללו משתמש בשיטה שונה לאפשר לנו להציג גרפיקה. הסיבות לכך מגוונות, אך הבעיה העיקרית היא חוסר מוחלט של תקן מינימלי לכל התחום הזה.

ומה בעצם אני מחפש? במקום לטייל ברשימת קבצים וספריות, אני רוצה לראות את התצלום של הכותרים וכשמנגנים את התוכן הייתי רוצה גם שפרטיו יופיעו ביחד עם תקציר הסרט וכל מידע נוסף שיש עליו.

היתרון הבולט של MY MOVIES כאן הוא בעיקר בעובדה שהוא יודע לעבוד עם כל המכשירים הללו OUT OF THE BOX.

ההתקנה

 לצורך הבדיקה השתמשתי בגירסאת התוכנה הנקראית CLIENT/SERVER אשר כוללת גם את רכיב השרת וגם את הקליינט לעדכון בסיס הנתונים.

מכיוון שהתוכנה מיועדת להחזיק מספר רב מאוד של כותרים, היא משתמשת בבסיס נתונים MICROSOFT SQL 2005 בגירסא הבסיסית שלו (קרי: כזו שלא נזקקת לרשיונות יקרים). דבר זה בעיקרון יאפשר גם שימוש OFFLINE, כלומר, שימוש של כמה מחשבים באותו בסיס נתונים שכל אחד יכול לתרום לו מידע נוסף (שימושי כשיש כמה מחשבים בבית שפעילים בהוספת תכנים).

בעת ההתקנה, התוכנה מתקינה את בסיס הנתונים, פעולה שלוקחת זמן רב (כ-5-10 דקות). לאלה שביננו שרגילים לראות איזה PROGRESS BAR, סביר להניח שבערך דקה לתוך העסק הזה אנחנו כבר נתייאש ונסגור את התוכנה. אם תעשו זאת, ההתקנה תיכשל וכמוני תבלו את הדקות הבאות בנסיון להבין מה בדיוק לנקות מתוך ההתקנה הקודמת בכדי לאפשר לזה לרוץ.

התוכנה מאפשרת חיפוש וגם כוללת ממשק מלא בעברית אך אני לא עשיתי בה שימוש כאן.

לאחר התקנה מלאה, התוכנה תפתח, ריקה מכל תוכן וכמובן שישר אנחנו ננסה להדליק את האופציה של TVIX ו-DUNE (אפשר גם XTREAMER ו-POPCORN HOUR) ונרצה להמשיך. אבל עצרו. באג מרגיז בגירסא שהורדתי (3.01) מונע שמירה של האופציות הללו מכיוון שהן דורשות בחירת שפה ורשימת השפות ריקה…

לשם תיקון התופעה נדרש להריץ את התוכנה REGEDIT. אפשר לומר שאם אתם לא מכירים את REGEDIT, אינכם מכירים את המחשב שלכם.

לאחר הרצת REGEDIT, כנסו ל:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\My Movies\Users\Default

 אתרו את הפרמטרים שתרצו לשנות (במקרה שלי Dune-Store ו-TVIX-Store) ושנו את הערך שלהם ל-1.

לאחר סגירה ופתיחת התוכנה מחדש, האופציות יהיו דלוקות. נקווה שבקרוב ישוחרר תיקון לבעיה המרגיזה הזו.

שימוש בתוכנה

באופן מרגיז למדי, יוצרי התוכנה לא ממש חשבו שיש אנשים ששומרים דברים חוץ מסרטים מלאים. כלומר, אם למשל תרצו לעשות דבר מטורף כמו להשתמש בקבצי MKV או משהו שאינו ISO או עותק מושלם של סרט ה-DVD/בלוריי שלכם (כלומר, אוסף ספריות תחת VIDEO_TS וכו´) אז אתם די תקועים.

כלומר, אפשר לעשות הכל עדיין, אבל צריך לעשות אותו ידנית. למה? לאלוהי דנמרק פתרונים.

אז נתחיל בשיטה הפשוטה של יבוא הסרטים האוטומטי. לשם כך בפרמטרים נסמן לו באיזה ספריות נמצאים הסרטים שלנו. התוכנה מפקחת על הספריות הללו וסורקת אותן לשינויים.

 

הוספה ידנית של ספריות היא קלה למדי. פשוט עושים IMPORT DIRECTORY ומסמנים את הספריה שרוצים.

 

בסוף התהליך, נוכל לראות את הסרטים שהוא זיהה. את אלה שהוא לא זיהה, או טעה בזיהוי ניתן לתקן ידנית בקלות.

האופציה השלישית היא להוסיף ידנית את הספריות. הפרוצדורה כאן סבוכה יותר, אך עדיין זה נחמד למדי כשאנחנו מדברים על ספריית הסרטים של הילדים למשל. כשמדברים על ילדים מתחת לכיתה א´, שימוש בתמונה הראשית של הדיסק עדיין נוחה יותר מאשר "אבא, אני רוצה לראות את בולט!!!". והתגובות המתבקשות עקב כך:

— "איך אומרים יפה?"
— "אבא, אפשר בבקשה לראות עכשיו את בולט, עכשיו ומיד!!".

הוספה ידנית

מכיוון שהוספה ידנית דורשת מעט תחכום נתמקד בעיקר בה. נתחיל בלחיצה על ADD TITLE ומשם נמשיך ב- BY TITLE.

כאן ניתן להקליד בשפת אמכם (גם בעברית), כך שהתמונה של הכותר תופיע בעברית. ניתן להתמקד בישראל או לכתוב בעברית ולבחור בשדה COUNTRY פשוט את .

תמונה קטנה תוצג לנו, אות לעובדה שקלענו בול לשם הסרט. ניתן כמובן לשכלל זאת במידת הצורך או ללחוץ על PREVIEW בכדי לראות את כל נתוני הסרט (נוח יותר מאשר מה ש-IMDB עצמם נותנים, לדעתי).

מכיוון שלא שייכנו את הסרט לקבצים עדיין, אנחנו צריכים לבחור את כפתור "ADD ONLINE". לחיצה עליו תאפשר לסמן את הספריה שבה הסרט נמצא. בסוף הבחירה, הקובץ יכנס לתור ואפשר להמשיך לסרט הבא.

בסוף התהליך שמירה של הכל יגרום למערכת לעבוד על כל הסרטים ששמרנו בתור.

במידה ונעשה  זיהוי מוטעה – התיקון נעשה בצורה דומה. לוחצים פשוט על ספריה שזוהתה עם לחצן ימני של העכבר ובוחרים CHANGE TITLE SOURCE AND DATA. עכשיו אפשר לשייך שם חדש לסרט ולחפש מחדש פרטים נוספים.

איך זה נראה?

 הממשק כמובן ישתנה לפי היכולות והתכונות של המכשירים השונים, אך הרעיון זהה – במקום לנווט עם שמות של ספריות יש לנו תמונות וכיסויים של דיסקים לעבוד איתם.

בעניין ה-SYNOPSIS (תקציר הסרט), חשוב לציין שזה אפשרי רק אם הניגון של התוכן הוא לא אוטומטי במכשירים. במקרה של ה-TVIX, למשל, צריך לעשים אותו במצב מתאים כך שהוא לא ינגן את תוכן ה-DVD או הבלוריי אוטומטית כאשר הוא מזהה ספריות כאלה. לפונקציה הזו קוראים SMART NAVIGATION וצריך לכבות אותה בכדי לראות את התקציר.


הצילום נעשה עם גירסא יחסית ישנה של תוכנה ה-TVIX 6500, הממשק החדש נראה שונה

התקציר עובד בעברית אך מוצמד לשמאל. ניתן לערוך את ה-TEMPLATE בקלות די רבה בכדי לפתור בעיה זו אך מכיוון שעבורי מרבית הסרטים יהיו באנגלית, נשארתי עם שפה זו.


הממשק החדש


ניתן לראות כאן טעות של התוכנה אשר זיהתה את שם הספריה בטעות כספריית תוכן בשם KIDS והכינה לה גם רקע.


כך זה נראה על גבי ה-DUNE PRIME (לא לכל הדיסקים היה זיהוי מלא).


ב-DUNE ניתן לבטל את תצוגת הספריה ואז בצד ימין תופיע הגרפיקה של הספריה

סיכום

התוכנה נחמדה מאוד, אך עדיין מסורבלת ביחס לתוכנות אחרות שראיתי שעושות דברים דומים. היתרון שלה הוא בכך שכאשר היה מזהה סרט היא מסדרת עבורו את כל מה שנחוץ עבור כל סוגי המזרימדיות העיקריים בשוק וכך החלפת מכשירים משאירה לנו את הנוחות של הניווט שהתרגלנו אליו.

הסירבול העיקרי והבעיות המרגיזות בעיקר מגיעות מכך שהתוכנה מתמקדת רק בריפים מלאים של סרטים ומתעלמת מקבצים רגילים (מה לעשות שלא בכל מקרה כולם מחזיקים ריפ מלא?). עבור קבצים כאלה, העבודה צריכה להתבצע ידנית מסיבה שלא לחלוטין ברורה לי.

 הערה: המאמר נכתב עם גירסא ישנה יחסית של MY MOVIES, כך שיתכן שחלק מה-WORKAROUNDS כבר פחות רלוונטים.

 להמשך הדיון בפורומים על MY MOVIES לחצו כאן


7:00
  /  
7.1.2010
  
מאת: עפר לאור

1