Nexus one – השמועות מתאמתות

המכשיר הסודי הכי גלוי בתקופה האחרונה הוא המכשיר הסלולרי החדש מבית Google בשם הקוד שלו Nexus one. כבר זמן מה ...

18:00
  /  
03.01.2010
  
כתב: אבי ביטון

 

Google למדה ויישמה כמה דברים מ-Apple בכל הנוגע ליצירת באז בשוק – בהתחלה הדיווחים הגיעו מכיוונם של הבלוגרים ברשת, עם כל מיני נתונים טכניים ופרטים לגבי מערכת ההפעלה והחומרה שאמורים להיות במכשיר ולאט לאט החלו להגיע גם תמונות של המכשיר והיום כבר ניתן למצוא וידאו שמדגים את השימוש במכשיר והממשק שלו.

למען האמת, עובדי Google כבר קיבלו את המכשיר כדי להסתובב איתו ולהשוויץ בו ונראה כי חלק מההדלפות התקשורתיות מגיעות דווקא מהכיוון הזה.

http://www.youtube.com/watch?v=1CJFdG-MARw&feature=player_embedded

 

אז מה ידוע לנו עד כה?

המכשיר שייקרא בשם Nexus One, אמור להגיע למדפים בתחילת ינואר, Google זימנה מסיבת עיתונאים ב-5/1, שנושאה הוא ה-Android. תחילה ישווק המכשיר בארה"ב ואח"כ לשאר העולם, כאשר בארה"ב הוא יימכר ברשת T-Mobile  במחיר מסובסד של 180$ והתחייבות לשנתיים לחבילת גלישה + שיחות + SMS ב-80$ לחודש. ללקוחות תהיה גם את האפשרות לרכוש אותו גם כמכשיר Unlocked  וללא התחייבות לרשת במחיר מלא של 530$.

אם כבר תרכשו את המכשיר עם התחייבות ותחליטו לבטל את ההתחייבות במהלך 3 חודשים מהרכישה, תיאלצו להשלים את ההפרש למכשיר פתוח – עוד 350$.
לקוחות קיימים שירצו לרכוש את המכשיר יהיו חייבים לוותר על החבילה שלהם או לחילופין, לרכוש את המכשיר במחיר מלא. כמו כן, ישנה הגבלה של 5 מכשירים לכל בעל חשבון ב-Google.

כיוון ש-Google  לא מתעסקת עם חומרה, מי שבפועל תייצר את המכשיר, תהיה חברת HTC. המפרט הידוע עד כה (בעירבון מוגבל כמובן) להלן:

  • המעבד הוא של Qualcomm והוא במהירות 1 Ghz.
  • יש בו 512 מגה זיכרוןRAM + 512 מגה זיכרון ROM והוא יגיע עם כרטיס SD בנפח של 4 גיגה (ניתן להרחבה עד 32 גיגה).
  • מבחינת קישוריות אלחוטית, המכשיר תומך בתקן 802.11 לדורותיו, כולל 802.11n.
  • מצלמת 5 מגה פיקסל, עם פוקוס אוטומטי, זום X2, ופלאש (LED).
  • מקלט AGPS.
  • סוללה נשלפת.
  • מסך מגע AMOLED 3.7 אינץ´ (כל העדויות מראות שהוא capacitive), לא multitouch.
  • מערכת ההפעלה היא כמובן Android בגרסה 2.1.
  • בצד של החיישנים ניתן למצוא חיישן קירבה, חיישן תאוצה, חיישן תאורה ועוד…

אתר Engadget  שיחרר את המפרט הכמעט מלא של המכשיר, והנתונים נראים מבטיחים במיוחד:

 

על המכשיר עצמו אין שום אזכור ל-HTC, ורק כאשר מסירים את מכסה הסוללה, מגלים על הסוללה עצמה את הכיתוב HTC Innovation.

 

האם זה ה-iPhone Killer?

פעם בכמה זמן יוצא מכשיר עם נתונים מבטיחים במיוחד וממשק מרהיב ומהר מאד הוא זוכה לכינוי iPhone Killer, לפעמים אפילו לא בצדק. זה קרה כשיצא ה-G1, הסלולרי הראשון עם מערכת ההפעלה Android, זה קרה עם ה-Omnia של סמסונג, זה קרה עם הפאלם פרה, ועכשיו זה קורה גם עם ה-Nexus One.

ראשית, דעה אישית שלי:

אני מתנגד למושג iPhone Killer, זה מושג שטוב לכותרות ומצטייר טוב בתקשורת. מבחינתי, אין ולא יהיה iPhone Killer, אני אולי משוחד (כאייפונר נלהב), אבל, אי אפשר להרוג אייקון!

נכון, ה-iPhone  הוא לא הסלולרי הטוב ביותר, והוא גם לא ה-PDA הטוב ביותר, והמצלמה שלו לא משהו (בלשון המעטה), ויש מי שחסרה לו מקלדת אמיתית, ועוד היד נטויה, אבל, וזה אבל גדול, ה-iPhone אחראי למהפכה הגדולה ביותר בעולם הסלולר, Apple אחראים לשינוי בהרגלי הצריכה של כולנו (גם אם אין לכם iPhone) ואת זה, שום מכשיר לא יוכל לשחזר ולא לקחת, לפחות לא ממה שאנחנו רואים בזמן הקרוב.

ולשאלתנו, האם ה-Nexus One הוא ה-iPhone Replacement? (נראה לי שזה מושג קצת יותר מתאים).

מכל הבחינות המכשיר הזה נראה כמועמד המוביל, החומרה חזקה במיוחד, הוא נראה טוב, מערכת ההפעלה שלו היא מערכת הפעלה שמתקדמת בצעדי ענק, ועומדות מאחוריו 2 חברות שכבר הוכיחו את עצמן.
אבל, אנחנו פשוט נצטרך לחכות לפני שאנחנו מחלקים תארים, צריך לתת למכשיר לעשות את דרכו לשוק (להזכירכם, הוא עדיין לא משווק), ואז להחליט האם הוא ראוי לתואר או לא.

בכל מקרה, מאז צאתו של ה-iPhone אני לא רציתי לבדוק מכשיר כלשהו, כמו שאני רוצה לבדוק את המכשיר הזה.

כנראה שהבאזזזז עושה את שלו.


18:00
  /  
3.1.2010
  
כתב: אבי ביטון

1