רמקולים ניידים YAMAHA, NX-B02

יונית חיפשה רמקול שיעלה את המוסיקה למרקם מלודי חדש, שיתנגד לממד הזמן וישאיר חיוך מרוצה כשהצלילים האחרונים של השיר נשזרים בנועם בשקט שמשאירה ...

8:00
  /  
29.12.2009
  
מאת: יונית פרנקל
 רמקולים ניידים NX-B02

מוצר משלים

מוצר משלים הוא כזה הבא ל"השלים" מוצר קיים, נרכש לרוב יחד עם אותו מוצר. בדומה לבחור ממוצע שמגיע עם משפחה מעולה כדי לכפר על השעמום. רצוי וכמעט הכרחי שלמוצר המשלים מהסוג הנ"ל יהיו האיכויות הנדרשות כדי לתרץ את קיומו בפני עצמו שאם לא, עלויות השיווק, סיכויי ההצלחה וסיכויי האכזבה פשוט לא שווים את הסיכון.

רמקולים ניידים NX-B02

ה-NX-B02 של ימהה באים לתת מענה הולם לעולם האלקטרוניקה הבידורית הניידת ומהווים מוצר משלים לטלפונים הסלולריים שאך מזמן הפכו לנגני מוזיקה לכל דבר, ללפטופים המצויידים ברמקולים באיכות מעליבה ולכל מוצר אחר המשדר אי אילו פלטים מוסיקליים בטכנולוגיית בלוטות´.  

נכון. רמקולים סטריאופוניים בטכנולוגיית בלוטות´ הם לא דבר חדש, אולם עוד לא יצא לי להתקל ברמקול נייד בעל חוויית סאונד שהצליחה לגרום לי לוותר על הרמקולים הרגילים שלי וכאן בדיוק ההבדל.

רועש יותר, נקי יותר ובעיקר מפתיע.

חווית השימוש

החיבור הראשוני לטלפון הנייד הוא פשוט מאוד ומתבצע בלחיצה ארוכה על כפתור הבלוטות´ ברמקול עצמו. לאחר מכן יש להגדיר את הרמקולים על גבי הפלטפורמה המשדרת (שחייבת לכלול התקן בלוטות´ סטריאופוני, כאמור). הפרוצדורה צלחה חיש.

קשה להגדיר מה בחורה ממוצעת מחפשת ברמקול, בשבילי זו החוויה. רמקול שמצליח להרים שיר של פינק פלויד לרמת גילויים חדשים במרקם המלודי (ותסלחו לי על המילים הפיוטיות, אחרי הכל מדובר בפינק פלויד), שגורם למימד הזמן להתארך ומשאיר חיוך מרוצה כשהצלילים האחרונים של השיר נשזרים בנועם בשקט שמשאירה אחריו עצמת הרמקול. ממקום יותר רציונלי, רמקול שאני אוכל לקחת לפארק הירקון, לפיקניק, בלי להתבאס.

 איכות, ניקיון וניידות

מאפיינים

עצמה וניקיון. שני מאפיינים שמשום מה תמיד מפתיעים אותי בחיי היום יום והסובבים אותם, רוצה לאמור – מידותיו הקטנות, השימוש בבלוטות´ וחוויות עבר עם רמקולים ניידים הביאו אותי לחשוד מיד שמדובר שוב, במוצר מכזיב ובינוני. להפתעתי הרבה, NX-B02 עושים עבודה טובה, עצמתית וחוויתית ולא נופלים מרמקולים נייחים במחיר סביר. פארק הירקון הנה אני באה!

באמצעות ארבע בטריות AA תוכלי גם לשים פעמייך בצעדי ריקוד החניונה ולחוג סביב השכן בתופים ובמחולות כארבע שעות שלמות. ע"י נשיאת הרמקולים עמך ברכיבה על אפניים לדוגמא, תוכלי לצוד ערס במעופו ע"י מתן פייט לא רע בכלל לבסים הבוקעים ממערכת הסטריאו המותקנת אצלו באוטו וזאת תודות ל-SR-Bass -Swing Radiatorvrn  Bass הנמצא אצלך ברמקול הנייד.

במידה ובאמת צלחת את צייד הערס המדובר והנ"ל ביקש את מספר הנייד שלך, אל נא תחששי, 600 הגרם הפלאיים יפסיקו את ניגון המוזיקה בעת קבלת השיחה. כך תוכלי לשמוע את הצלצול מהטלפון עצמו וחלילה לא תפסידי את הדייט של חייך.

הוא מגיע בצבעים לבן אדום ושחור (הרמקול. אולי גם הדייט).

מפרט טכני:

 • רמקול מוגבר מולטימדיה סטריאופוני
 • תומך Bluetooth סטריאו A2DP
 • חיבור לנגנים ניידים: MP3/MP4/iPod
 • ספק כוח : 4 סוללות AA או AC220V
 • הספק 5W
 • SR-Bass -Swing Radiator BassTM
 • רמקולים טיטניום

ציונים:

10 קונה מחר, 5- שמחה לקבל מתנה, 1 – מתפללת לא לקבל כמתנה

 • עיצוב – 6; משעמם
 • איכות סאונד – 8.5; מפתיעה
 • ניידות – 8; לא מספיק קטן אבל שוקל מעט
 • מחיר – 7; יקר לי. אבל אספק טיעונים משכנעים ביותר למה כדאי לקנות לי כמתנה

ציון מסכם – 7.5 מעוגל מעלה. רמקול חביב ביותר כמוצר משלים.

מחיר מומלץ לצרכנית: 890 ש"ח.

תודה לאס ג´י, יבואנית YAMAHA בישראל, על השאלת המוצר לצורך סקירה

להמשך דיון על הביקורת בפורום יוזרית לחצי כאן.


8:00
  /  
29.12.2009
  
מאת: יונית פרנקל

1