סיכום אירוע אפסון בכנס האחים יוגנד למדיה דיגיטלית

בשבוע שעבר השתתפה אפסון בכנס האחים יוגנד בתל אביב והציגה את ליין המקרנים החדש שלה.עפר לאור היה שם ומדווח.


תוכן שיווקי

כידוע, אפסון השיקה לאחרונה את קו המקרנים החדש והדוגמאות הראשונות כבר נחתו בארץ.

החברה נתנה הצצה ראשונה לשני המקרנים המובילים שלה לשנה הקרובה, ה-5500 וה-4400, בכנס האחים יוגנד שנערך בתל אביב בשבוע שעבר.

בחדר חושך מיוחד הוצג ה-EH-TW5500, מקרן ספינת הדגל החדש של אפסון בתחום הקולנוע הביתי:

מודל זה הוא שיפור של ה-EH-TW5000 שהיה מהמובילים בשנה שעברה בתחום.

ניכר היה כי יש בו שיפורים מהותיים בעיקר בכל הנושא של עיבוד התמונה בתחום ה-INTERMEDIATE FRAMES (כלומר 100HZ). התמונה לא רק היתה חלקה יותר בתנועה אלא שחסר היה הגמגום שאפיין את קודמו לכתר מדי פעם. מן הסתם לא נפרט יותר מדי מכיוון שיש כוונה לעשות בדיקה מדוקדקת יותר למקרן בהמשך.

 
השמאלי ביותר הוא ה-5500

 שלושה מקרנים חוברו לנגן בלוריי שניגן מגוון תכנים, אך בעת הביקור שלנו – ניגן את QUANTUM OF SOLACE שבו היו קטעי מרדף ותנועה מהירים במיוחד ובכולם ה-5500 עמד בכבוד.

כזכור, ה-5500 הוא בעצם מבוסס על אותו פאנל LCD כמו ה-5000 שקדם לו אך מחליף כמה מנגנונים בגירסאות משופרות – כגון מנגנון עיבוד התמונה (התווסף מנגנון 4:4, מנגנון SUPER RESOLUTION ומנגנון INTERMEDIATE FRAMES חדש), שונה מנגנון ה-IRIS (שבמכשירים מסויימים ב-5000 היו תלונות על רעש דמוי דיסק קשיח מה-IRIS) וכן שינויים מינוריים נוספים.

חוץ מה-5500 (אשר הוצג גם מחוץ לחדר באופן מואר), הוצג בחוץ גם ה-4400, גירסא זולה יותר של המקרן עם יכולות מעט מוגבלות יותר ותג מחיר זול יותר.

אפסון הציגה גם מספר מקרנים נוספים כגון מקרן עם SHORT THROW אשר מותאם להיות מצומד קרוב מאוד לקיר (ולכן העדשה הגדולה בקדמתו).

מקרן זה מותאם לאודיטוריומים ולכן כולל לא רק רזולוציה גבוהה (WUXGA שזה 1920 על 1200) שיכולה להתאים גם להקרנת סרטים וגם לשימוש למחשב (יחס 16:10), אלא גם כולל עוצמות אור גבוהות במיוחד. הדבר מאפשר לו להקרין על שטח מסך גבוה במיוחד או בעוצמות גבוהות אשר מאפשרות התגברות על אור רקע חזק (למשל כאשר מקרינים לסטודנטים מצגת והם צריכים עדיין אור בכדי לכתוב במחברות שלהם).

את המקרן הזה הכרנו לאחרונה – הוא מקרן ALL IN ONE שכולל גם מערכת סאונד וכונן DVD ומאפשר פשוט שליפה של דיסק, הכנסתו במכשיר והקרנה על קיר מזדמן. שימושי לילדים או באירועים מיוחדים.

 כאן מדובר במקרן ומקור שהשתמש אותו גיימר מטורף (התמונה שלו בין ה-PS3 לבין המקרן) לצורך הכנת הסרט הזה:

החברה הציגה גם את קו המקרנים למצגות / צרכים משרדיים (כלומר, לא לקולנוע ביתי):

 בנוסף, האירוע כלל גם תצוגה של מדפסות אפסון לדפוס, וכן ציוד לצילום, כגון תאורה, טרייפודים, ציוד לצילום וידאו, עריכה, ועוד ועוד.

 דוגמניות הגיעו לאירוע לכל מי שרצה לנסות ולצלם…

 להמשך דיון בנושא אירוע אפסון בכנס האחים יוגנד למדיה דיגיטלית, לחץ כאן.


חלק מהתכנים באתר כוללים מעת לעת קישורים לתוכניות שותפים, שעבורם האתר מקבל עמלה עם רכישה בפועל באמצעותם.
עמלה זו איננה מייקרת את עלות הרכישה של המוצרים.

7:00
  /  
20.12.2009
  
מאת: עפר לאור

1