נס גדול יהיה פה – סביבון מרחף

סביבון מנגן, עם אורות, מתהפך, קופץ, שר שירים - את הכל כבר ראיתי. הפעם - סביבון מרחף באויר! מאתגר את כוח המשיכה ...

19:05
  /  
10.12.2009
  
מאת: מעין קמחי
 Magic UFO

אם תרצו אין זו אגדה

חנוכה 2009 יהיה כרגיל מלא בסופגניות, לביבות והדלקת נרות בערבים משפחתיים חמימים כשבחוץ גשום וסגרירי. אני כבר יכולה לדמיין איך לאט לאט האווירה מתחממת יותר ויותר והערב הופך לכאוס של ילדים רצים וצורחים. כמה זמן כבר אפשר לבהות בנרות?! ואולי אפשר אחרת? החלטתי לחפש פתרון מראש, חנוכה 2009 לא יתפוס אותי לא מוכנה!

ככה מצאתי את ה-MAGIC UFO, סביבון מתוחכם שמרחף באוויר ומרגיע את הרוחות, או לפחות מרכז אותן סביב שולחן אחד למשך פרק זמן ארוך דיו כדי לשתות קפה ולאכול סופגניה בשקט. אמן ואמן.

כדי לנסות אותו כמו שצריך התייצבתי בביתם של האחיינים והכרזתי בראש חוצות – הבאתי לכם מתנה לחנוכה! רק צריך להרכיב אותה קודם. הסבר קצר באתר של היבואן (שנקרא בקפדנות) וניגשנו למלאכה המאתגרת. אני ואחי עם הסביבון והעזרים, והאחיין עם הפרצוף המהפונט.  

מסתבר שלפני שמכריזים על הסביבון בפני הקהל הרחב, צריך לעשות שיעורי בית ולנסות ולגרום לו לעופף באויר בדלתיים סגורות, בלי צופים משולהבים. כמות לא מבוטלות של ניסוי וטעיה – הוספת משקולות, הורדת משקולות, הגבהת המשטח ומה לא. אני חייבת להודות, ערב ראשון נחל כשלון. אמנם הילדים היו מהופנטים והסביבון הסתובב על המשטח, אבל באויר – הוא לא היה ליותר משלוש שניות. אפשר להכריז רשמית שחנוכה יהיה מאתגר.

הגשמה עצמית – רחוף ירחף

בינתיים יצא לי לראות אנשים אחרים מצליחים לסובב ולהרים, חיוך גדול על הפרצוף המרוצה שלהם, והסביבון – מרחף. התחלתי לחשוב שאולי אני ישרה מדי, לא בנויה לסיבובים וריחופים, זה שמור לבני בית אחרים.

בסופו של דבר, בניגוד מוחלט לאופי העצמאי שלי החלטתי להודות על האמת – דרושה עזרה. אחרי נסיונות שהובילו בעיקר לסביבון שכוב בפוזיציה כאובה על הרצפה ולסף סבלנות הולך ומתמעט מצידי, הגיעה תורה של העזרה הטלפונית ודורון מגאדג´ט שופ נחלץ לעזרתי בלי היסוס. אמירות מעודדות, מקצועניות ומסבירות: "כבד מדי, תורידי משקולות", "נוטה ימינה – תגביהי את המשטח" בשילוב עשר דקות של תמיכה נפשית והצטרפתי למחויכים! גם אני גרמתי לסביבון לרחף להנאתו בין שמים לארץ! אין ספק שזה היה רגע האושר המרטיט ביותר שהיה לי באותו היום, נס חנוכה קטן משלי.

לסיכום, ה-Macig UFO הוא מתנה נפלאה למי שאתן רוצות ש´יגדל לעצמו סבלנות´, לאוהבות הפיזיקה שמחפשות הדגמות בעולם האמיתי וסתם למי שרוצה להוכיח שהיא יכולה.

פשוט – זה ממש לא, מדהים לעומת זאת, זה כן. השמועה אומרת שהשיא באויר הוא 3 דקות, עכשיו יש לי חנוכה שלם לנסות ולשבור אותו…

  • מחיר מומלץ לצרכנית: 60 שקלים בחנויות גאדג´ט שופ.

להמשך דיון על הסביבון המעופף בפורום יוזרית לחצי כאן.

תודה לגאדג´ט שופ על השאלת הסביבון לטובת הכתבה

19:05
  /  
10.12.2009
  
מאת: מעין קמחי

1