אספרסו נייד? אפשרי!

חייבים את מנת האספרסו שלכם בכל מקום? גם בטיול? שני מכשירים ניידים מאפשרים חליטת אספרסו קלה, ללא צורך בחשמל.

7:00
  /  
08.12.2009
  
מאת: מוטי רדומסקי

יום שבת, שעות הבוקר המאוחרות.

אתם מטיילים בהרי יהודה עם הילדים, ועוצרים להפסקה קצרה. הצוציקים מקבלים שוקו ולחמניה, עם כוס מיץ תפוזים. סבא וסבתא שותים תה חם מהתרמוס (ומתלוננים שקר להם. אמנם אמצע אוגוסט, אבל תמיד קר להם).

ומה אתכם? שתסתפקו בקפה שחור בוץ?

ממש לא! גופכם דורש את מנת האספרסו שלו, ויהי מה! הרי בסופו של דבר, ללא אספרסו בחיים, אין כל סיבה להמשיך ולטייל עם המשפחה בחיק הטבע (אני?? מגזים???).

אז מה עושים? קשה לייצר אספרסו ללא ציוויליזציה מסביב.
אין מכונה, אין מטחנה, אין חשמל… אין עבדה.

אל דאגה! לשימחתכם (ולרווחת משפחתכם) שתי חברות באות להציל את המצב.

חברת mypressi מייצרת את ה-Twist: מכשיר נייד המזכיר בצורתו ידית של מכונת קפה. יש להכניס לתוכו קפה טחון (לא לשכוח לטחון בבית, בבוקר לפני היציאה לטיול) וקפסולה של גז. לאחר הטענתו, לחיצה ארוכה תייצר זוג מנות אספרסו קצר (לכם ולבן/בת הזוג). היתרון: קלות ופשטות ההכנה. החסרון: כל קפסולת גז שכזו מספיקה לכ-8 מנות אספרסו (או 4 כפולים) בלבד, וניתן לרכוש קפסולות גז כאלה רק אצל המשווקים המורשים.

 

  מכשיר ה-mypressi. תנו גז!

חברת handpresso מביאה מוצר דומה אך שונה, הנקרא ע"ש החברה. יתרונו הוא בכך שאת הלחץ הדרוש לחליטה אתם מייצרים בעצמכם, ע"י שימוש בידית המזכירה משאבת אופניים. עליכם לפמפם את הידית, עד ששעון מיוחד מראה שהגעתם ללחץ הרצוי. היתרון: כל שצריך הוא קפה טחון, ואתם מסודרים. החסרון: ההכנה לוקחת זמן ארוך יותר, ועשויה להיות מעייפת. מצד שני, מחקרים הוכיחו שהקפה טעים יותר אם מתאמצים להכינו.

 

 ה-handpresso. ממשאבת אופניים לאספרסו ארומתי.

לשני המוצרים יש אפשרות לקבל גם פודים סטנדרטיים, למרות שב-mypressi מדובר במתאם לפודים המולבש על המוצר עצמו, וב-handpresso מדובר במוצר נפרד. חסרון אחד בולט של שני המכשירים: הם אינם מחממים את המים, כלומר, יש לדאוג לתרמוס עם מים חמים (בטמפרטורה הנכונה לחליטה) מבעוד מועד.

המערכת טרם טעמה אספרסו נייד שכזה. מבטיחים לעדכן לאחר טעימה מסודרת!

טיול נעים…


7:00
  /  
08.12.2009
  
מאת: מוטי רדומסקי