מזרימדיה Venice V38 HD

אורי לרנר בחן עבורנו את מזרים המדיה Venice V38HD החדש תוצרת SkyDigital. ה V38HD מאפשר הן גיבוי של תקליטורי DVD ...

7:00
  /  
03.12.2009
  
מאת: אורי לרנר
מבוא

מבוא

לאלו מכם העוקבים אחרי הכתבות באתר, אחד המקורות אשר שימשו אותי בסקירת הרסיבר של Denon מדגם AVR-1910 היה מזרימדיה מדגם Venice V38 HD, מתוצרת החברה הקוריאנית SkyDigital.

מזרימדיה זה הינו הדגם העליון בקו המוצרים המיובא לארץ, והוא בעל מספר תכונות המבדילות אותו מ"אחיו הקטן" מדגם V36, אשר סוקר בעבר באתר ע"י תומר בן אריה.

יחודו של ה V38 בכך שהוא כולל נגן DVD מלא, עובדה ההופכת אותו למוצר אידיאלי עבור אלו מאיתנו המחפשים פשטות ומיעוט מכשירים בסלון.  כמו כן, הוא בעל יכולת העתקה פשוטה מאוד של DVD אל הדיסק הקשיח המותקן בו, תוך עקיפת הגנות התוכן הקיימות בדיסק. תכונה זו מאפשרת לגבות בקלות רבה את הדיסקים שברשותנו, עובדה החשובה במיוחד בבתים שבהם יש ילדים קטנים, היות ויש בהם פוטנציאל גדול יחסית של נזק לאוסף הדיסקים.

הפורמטים הנתמכים ע"י המכשיר

 

 ווידאו (*)

  MPEG-1, MPEG-2 (VOB, ISO, IFO), AVC-HD, MKV H.264
MPEG-4 (DivX, Xvid, MWV9-HD, ASF), TS, TP, TRP) DVD title

 

 אודיו (**)  

MP3, OGG, WMA, AAC, PMC, AC3, WAV, Audio CD, FLAC, APE

 

(*)  עבור תכנים ברזולוציות שאינן HD, המכשיר מבצע upscale ל 720p או 1080p (בחיבור HDMI או קומפוננט כמובן).

(**) DTS ו Dolby Digital בלבד, ללא תמיכה בפורמטים החדשים. המכשיר מסוגל לבצע DTS downmix לצורך השמעת צליל סטריאופוני (ביציאות אנלוגיות או על גבי HDMI).

ציוד המבחן

 •  מסך – Samsung LA32A550.
 • רסיבר – Denon AVR 1910, Yamaha RX-V 620.
 • רמקולים:
  • – קדמיים – Tannoy Mercury M4.
  • – אחוריים – Axiom QS4 V1.
  • – סאב – Kef Kube 2, מהסט KHT 2005.3.
 • כבילה – כבלי 4 מ"מ לקדמיים, 1.5 מ"מ לאחוריים, הכל של אומגה אודיו.
 • מחברי כבלים – בננות עבור כל הרמקולים, בשני צידי הכבלים (הרכבה עצמית).

חשיפה ראשונה ומבנה

כשהוצאתי את המכשיר לראשונה מאריזתו, לרגע נדמה היה לי שהתבלבלתי וזהו למעשה ה V36. הסיבה לכך היא שהמכשירים זהים לחלוטין בעיצובם, וכפי שמתברר, גם בהרבה מהתכונות.

מדובר במכשיר גדול יחסית בהשוואה למרבית המזרימדיות הנפוצות, אולם גודלו בהחלט מפתיע לטובה בהתחשב בעובדה שהוא כולל גם נגן DVD ומקום לדיסק קשיח 3.5 אינץ´ פנימי .

צורתו של ה Venice V38HD טרפזית מעט וחלקו העליון צר מבסיסו והוא עשוי פלסטיק מוברש בגוון כסוף בחלקו העליון ושחור מבריק בצידיו ובחזיתו. עיצובו עורר מעט מחלוקת בקרב חבריי שדנו האם הוא יפה או מוזר, כאשר אני שייך למחנה שאהב את עיצובו.

בדומה לנגני CD ברכבים, כונן ה DVD נמצא בחלקו העליון והכנסת הדיסק הינה מהחזית. התקנת הדיסק הקשיח קלה ופשוטה: פותחים שני ברגים בתחתית, מסירים את הדלת והדיסק הקשיח מושחל למקומו בקלות ובמהירות (מחברי ה Data והכוח בנויים כיחידה אחת, וגמישים מספיק כדי להתקין את הדיסק הקשיח בקלות). מוצר זה תומך בדיסקים קשיחים בפרוטוקול NTFS, עובדה המקלה מאוד על העבודה עם התקנים אחרים (למשל, מחשבים מבוססי מערכת ההפעלה "חלונות"). המכשיר גם תומך בדיסקים קשיחים במערכת הקבצים FAT32 ו EXT2 (תחת מגבלות מסוימות), בנפחים של עד 1.5 טרה בייט.

בשני צידיו של המכשיר קיימות שבכות נסתרות המהוות נתיב לכניסת אויר לתוך החלל הפנימי שלו, ובחלקו האחורי נמצא מאוורר המסלק את האוויר החם החוצה (ניתן לשלוט על מהירות המאוורר ועל עצם פעולתו, אולם לטעמי הוא היה שקט מספיק ולא מורגש אף בהאזנה שקטה יחסית למערכת).

בחזית המכשיר ניתן למצוא צג LCD קטן, המעניק יחסית מידע מועט אבל עדיין מאפשר לזהות דרכו לאיזה יציאת וידאו מוגדר המכשיר. בדומה לדגם ה V36 שקדם לו, ניתן לשנות את צבעו של צג הוידיאו, או לכבות לחלוטין.  אני בחרתי להשאירו עובד בצבעי ברירת המחדל – הרגשתי טוב עם העובדה שהמכשיר אמר לי Goodbye כשהחלטתי לכבותו, ללא קשר לטלוויזיה.

בנוסף, קיימים בחזית מגוון כפתורים המאפשרים לבצע את הפעולות הבסיסיות כדוגמת דפדוף בתפריטי ההגדרות, שינוי פרמטרים, שינוי יציאת וידאו, ניגון תכנים וכדומה.

מה באריזה

בנוסף למוצר עצמו, הארוז בצורה טובה מאוד, ניתן למצוא באריזה:

 • כבל USB מסוג A-B המאפשר חיבור המזרימדיה למחשב האישי (לצורך העברת תכנים, בחיבור המכשיר כ- Slave).
 • כבל חשמל (המורכב משנאי + כבל בעל תקע ישראלי).
 • כבל וידאו בתצורת Composite.
 • שלט רחוק + זוג סוללות AA.
 • חוברת התקנה בעברית ובאנגלית.

חיבורים

ה Venice V38HD מציע מגוון חיבורים זמינים, ולמעשה  לא היה לי חסר כמעט דבר. בחזית המכשיר קיים כיסוי פלסטי קטן (הדומה לכיסויים הנמצאים בד"כ בחיבורי דיבורית בטלפונים ניידים) המסתיר שני חיבורים –

 • כניסת USB Slave – לחיבור דיסק קשיח חיצוני, Disk On key והתקנים דומים.
 • כניסת Line In – משמשת להקלטה (ממיקרופון או מנגן אודיו כלשהו).

כיסוי זה נוח מכיוון שבמידה ולא מחברים שום התקן, החיבורים מוסתרים ומוגנים.  אולם, תכנונו מעט לקוי מכיוון שחלקו העליון הוא המקובע לגוף המכשיר, לצורך פתיחת הכיסוי יש להרים מעט את המזרימדיה מהמעמד עליו הוא נמצא. כתוצאה ממבנה זה, השארתי את הכיסוי פתוח חלקית במהלך השימוש.

בחלקו האחורי נמצא את מרבית החיבורים בהם נשתמש (מימין לשמאל):

 • שתי כניסות USB Slave נוספות.
 • חיבור RJ45 לרשת מקומית.
 • יציאת וידאו אנלוגית – מחבר S-video.
 • יציאת אודיו דיגיטלית – מחבר אופטי.
 • יציאות וידאו ואודיו אנלוגיות בממשקי composite, component.
 • יציאת אודיו דיגיטלית – מחבר RCA בממשק S/PDIF.
 • יציאת HDMI יחידה, התומכת בתקן 1.2.
 • חיבור USB Slave, לצורך חיבור כהתקן אחסון למחשב שולחני.
 • חיבור Ext. IR – מאפשר לחבר עינית IR והכנסת המזרימדיה לארון סגור.
 • כניסת מתח.

קושחה ועברית

היבואן הישראלי נמצא בקשר טוב מאוד עם החברה המייצרת, ובזכות זאת ניתן לקבל את המזרימדיה מעוברת בצורה מלאה! גרסת הקושחה המסופקת כעת עם המכשיר היא 1.45, והחל מגרסה זו קיים ממשק הגדרות בעברית ותמיכה מלאהכ בכתוביות.

המכשיר שאני קיבלתי סופק לי עם גרסת קושחה עדכנית, 2.14, אשר מציגה ממשק משתמש חדש ויפה ותכונות נוספות הכוללות הרחבת הפורמטים הנתמכים ע"י המכשיר ושיפורים נוספים. קושחה זו הראתה מספר בעיות עם התמיכה בעברית, אולם יש לציין את העבודה המצוינת של היבואן ושל המתכנתים הקוריאניים: בתקופת המבחן, שהייתה קצרה יחסית, סופקה לי גכרסת קושחה חדשה שפתרה את מרבית הבעיות ואני די משוכנע, לפחות לפי התרשמותי, שגם הבעיות שנשארו ייפתרו מהר מאוד.

כפי שניתן לראות, תפריטי הגדרות המכשיר מוצגים בעברית ולמעט תפריט אחד, לא נראו בעיות יישור או מיקום סימני פיסוק. חשוב לציין, כי רק כאשר המכשיר מוגדר על עברית מלאה הכתוביות בעברית מוצגות בצורה ישרה. ברגע שמעבירים את הגדרת התפריטים לאנגלית יוצגו הכתוביות הפוך, מה שידרוש להופכן במקור לצורך הצגה ישרה.

אלו המכירים אותי יעידו כי אני די קיצוני, וקשה לי מאוד לעבוד על מערכת הפעלה או תוכנות (כגון Microsoft Office) כאשר הן בעברית. אולם, במקרה זה, התפריטים בעברית נוחים יחסית ולכן התפשרתי מעט לטובת חבריי שהתעקשו על כתוביות בעברית. החלפת שפת המערכת קלה מאוד, ואינה דורשת אתחול של המכשיר, כך שנושא זה מהווה במקרה הגרוע מטרד קל, ולא חסרון מהותי.

בגרסת הקושחה הסופית עימה עבדתי קיימות שתי בעיות קלות בכתוביות:

 1. סימני הפיסוק מופיעים בתחילת השורה ולא בסופה.
 2. מדי פעם מופיע סימן בתוך גוף הכתוביות, כמו החץ ליד ה"5" בצילום התחתון.

שתי תקלות אלו לא הופיעו בגרסת הקושחה הראשונה שסופקה, ולכן אני מאמין שהן ייפתרו בהמשך.

ה Venice במבחן

תכונות רשת

ה Venice V38HD תומך בפרוטוקולים המקובלים לשימוש ברשת. הוא מסוגל לתפקד כשרת FTP ו SAMBA, מסוגל להתחבר ב NFS למחשב הביתי (לצורך כך, יש להריץ על המחשב את תוכנת ה VNS מבית SkyDigital), ואף מסוגל לנגן תכנים ב UPnP AV מהמחשב הביתי.

הגדרות הרשת פשוטות יחסית, אולם לאילו שאינם בקיאים בהן קיים מדריך מסודר בעברית באתר היבואן (קישור בסוף הביקורת). ניסיתי את כל שלושת השיטות, כאשר לטעמי UPnP AV, באמצעות שימוש בתוכנת TVersity ליצירת השרת, הייתה האופציה הקלה ביותר לניגון ממקור מרוחק ואילו FTP הייתה השיטה בה בחרתי להעברת תכנים.

ניתן להתחבר אל המכשיר באמצעות רשת חוטית (התשתית הקיימת אצלי היא 10/100 והצלחתי להעביר תוכן ב FTP בקצב כמעט מקסימלי) או אלחוטית.

אם כבר מדברים על תקשורת אלחוטית, ה Venice V38HD תומך במגוון כרטיסי רשת אלחוטיים בחיבור USB, כולל אלו העובדים בתקן N . היבואן בארץ בודק אילו כרטיסים מתאימים וממליץ בהתאם. בסופו של דבר בחרתי לחבר את המזרימדיה בצורה חוטית אל הראוטר שלי הסמוך למיקום הטלוויזיה, אולם החיבור אל המחשב היה אלחוטי בתקן G.

באחת מבדיקות המהירות שביצעתי, כתבתי קובץ ב FTP אל המזרימדיה בקצב העברה ממוצע של 3 MBps, ובמקביל ניגנתי סרט אחר באיכות 720p באמצעות UPnP AV. ניגון הסרט היה חלק לחלוטין וללא קיטועים, גם כאשר בצעתי קפיצות בין קטעים שונים.

מסך ראשי וניווט בתפריטים

עם הפעלת ה Venice V38HD, מופיע מסך טעינה ראשון. לאחריו המסך מחשיך, ורק לאחר פרק זמן מסוים עולה התפריט הראשי. זמן הטעינה ארוך יחסית (כדקה ו 10 שניות), ועניין המסך השחור עלול להטעות: במספר הזדמנויות ניסיתי להדליק את המכשיר שוב מכיוון שאפסה סבלנותי, ואז ראיתי את ה Goodbye המוכר על צג ה LCD…

התפריט הראשי יפה, נוח וקל לשימוש.

ניתן לדפדף בין האפשרויות השונות באמצעות המקשים המרכזיים בשלט, כאשר החיצים לצדדים מדפדפים בין הקטגוריות (ניגון מדיסק קשיח, DVD, אפשרויות רשת, כונן USB, הקלטת תוכן או תפריט ההגדרות), והחיצים למעלה ולמטה מאפשרים כניסה לתת התפריטים השונים. האופציה עליה אנו עומדים מסומנת בצורה ברורה מאוד, ותגובת המכשיר לדפדוף  מהירה ומדויקת. הכפתור המרכזי בשלט משמש גם כ play/pause, גם כ"אישור" ובנוסף מאפשר כניסה לקטגוריות השונות.

תפריט ההגדרות

הכניסה לתפריט ההגדרות יכולה להתבצע הן דרך התפריט הראשי והן באמצעות לחיצה על כפתור ה Setup בחלקו העליון של השלט. לחיצה נוספת על אותו כפתור מעבירה חזרה למיקום הקודם, מה ששימושי כאשר רוצים לשנות הגדרה מסוימת לאחר הכניסה כבר למקור הניגון, למשל ב UPnP.

תפריט זה מעוצב בצורה נוחה ואסתטית: האפשרויות הראשיות, שהן וידאו ושמע, אפשרויות מערכת, אפשרויות ניגון ורשת, נמצאות בחלקו העליון השמאלי, כאשר תת האפשרויות נמצאות מתחת לאותו אזור. עם כניסה לאפשרויות המשנה, מופיע אזור נוסף בצד ימין העליון המפרט את תתי הנושאים כשבאזור הימני התחתון מוקדש להגדרות סופיות. בסה"כ, הממשק מאוד נוח וקל לשימוש, כאשר חשוב לזכור שבדומה לכך שכפתור play משמש לאישור והמשך, כפתור stop משמש ל"אחורה" וחזרה לרמה אחת גבוהה יותר בתפריט.

לצורך יציאה מתפריט זה, חייבים ללחוץ שוב על כפתור ה setup.

השלט

השלט מעוצב בצורה מאוד נוחה. חסרונו העיקרי הוא בכך שהכפתורים אינם מוארים. אם נתעלם מהמחסור בתאורה הרי שזהו אחד השלטים הנוחים עימם עבדתי. במרכז השלט נמצא את כפתורי הדפדוף והשליטה, כאשר במרכזם נמצא כפתור ה play/pause, והכפתורים בצדדים משמשים לשליטה על עוצמת הקול.

ליד כפתורי השליטה המרכזיים נמצאים כפתורי ה Stop והחזרה לתפריט ראשי וכפתורי Skip +/-, שעליהם ארחיב בהמשך ולידם גם כפתורי ה FF/BWD או העברת קטעים ב DVD.

מעל אזור זה נמצאים שלושה כפתורים שימושיים מאוד:

 • Bookmark: המשמש לשמירת הנקודה בסרט אם עוצרים עם כפתור stop, בניגון הבא הסרט יתחיל מתחילתו. כפתור זה מאפשר לזכור את הנקודה ולחזור אליה בהשמעה הבאה.
 • Subaudio/Subtitles: מאפשר להחליף את הפסקול ואת הכתוביות (בסרטים תומכים, למשל DVD או BD מלאים).
 • בנוסף, קיים כפתור sleep המאפשר להגדיר כיבוי מתוזמן של המכשיר (במידה ורוצים להירדם תו"כ ניגון מוזיקה או סרט).

מתחת לאזור המרכזי של השלט נמצאים כפתורי שליטה שונים, המאפשרים לשנות או לצפות בפרמטרים שונים במהלך הצגת הסרט:

 • מאפייני כתוביות: גודל, מיקום על המסך, צבע ואף סנכרון (הקדמה / איחור הכתוביות, במרווחים של 0.2 שניות).

 • גודל התצוגה: התאמה למסך (ולמעשה, zoom in/out).
 • מרווח ה skip interval :כפי שניתן לראות בסרט, כפתורי ה Skip +/- מאפשרים לדלג קדימה ואחורה בקפיצות בתחום של 30 שניות ועד 10 דקות.

תכונה זו פועלת בצורה נפלאה – המעבר מיידי, אינו גורם לקיטועים בניגון או בסנכרון עם הכתוביות ולטעמי – פה נמצא אחד היתרונות הגדולים של המכשיר – מהירות תגובתו.

 • Goto: אפשרות מעבר ישיר לנקודה מסוימת בסרט. בלחיצה על הכפתור נפתח שדה המראה את משך זמן הסרט, ומאפשר להקליד (באמצעות לוח המקשים הנומרי בחלקו העליון של השלט או באמצעות הרצת הזמן עם כפתורי הדפדוף) את נקודת הזמן אליה רוצים לעבור. שוב, גם פעולה זו מבוצעת מיידית וללא גרימת עיכובים.

 • Info: מציג את המידע על הסרט הנצפה (פס הקול והכתוביות בשימוש והאם קיימים נוספים, נקודת הזמן, מידע על הקידוד והרזולוציה וכולי).

בחלקו העליון והתחתון של השלט קיימים כפתורים המאפשרים תפעול מקיף של פעולות העתקה / מחיקה / יצירת תיקיות, ולמעשה ארגון של כל תוכן המכשיר. לוח המקשים מאפשר הקלדה מהירה (יחסית) של שמות תיקיות, כפתורי copy ו paste מאפשרים העתקה או העברה של כל קובץ רצוי ממקום למקום וכפתורי השליטה ברשימת ההשמעה מאפשרים ליצור רשימות ולשנותן עפ"י הצורך. ניתן להעתיק מכל מקור (DVD/HDD/LAN/USB) לכל יעד הניתן לכתיבה (HDD/LAN/USB) בקלות ובמהירות.

עבודה שוטפת וניגון תכנים

מסך התוכן יתגלה לפנינו ברגע שנכנסים לכונן או התקן מסוים. בחלקו העליון של המסך ניתן לראות את התיקיות / הקבצים (כאשר סימון .. משמש לחזרה לרמה מעל), ואילו בחלקו התחתון קיים אזור מידע. אזור זה מציג את נפח התקן האחסון (נפח כולל ונפח פנוי) ואת מערכת הקבצים בשימוש. ניתן לראות בנוסף את קידודי האודיו והוידאו שלו כאשר עומדים עם הסמן על קובץ.

כאשר נמצאים בתיקיית קבצים, בצידו הימני של המסך מוצג גודלו של כל קובץ. תכונה הנוחה מאוד כשמחפשים קובץ שגודלו המשוער ידוע .

תכונה יעילה מאוד הקיימת ב Venice V38HD מיועדת לצפייה בעותק מלא של דיסק בלוריי. כאשר לוחצים על כפתור play על תיקיית BDMV, המזרימדיה מזהה את קובץ ה m2ts הגדול ביותר בתיקייה ומתחיל ישירות בניגון הסרט. אין תמיכה בתפריטים, אבל אפשר להחליף בקלות את הפסקול או הכתוביות. כאשר עושים stop בזמן צפייה בתוכן כזה, המכשיר יחזור לתוכן תיקיית ה Stream ואפשר לראות את קובצי ה m2ts השונים ואת גודלם.

במהלך ניגון תכנים, תגובותיו של המכשיר מהירות ומדויקות. קפיצה בזמן, pause, צפייה בנתוני הסרט, שינוי מאפייני כתוביות – הכל מתרחש במהירות וללא גרימת הפרעה בצפייה. יוצא דופן מבחינה זו הוא החלפת הפסקול כשבסרטים הכוללים מספר פסקולים (קבצי mkv, BD מלאים) גורמת החלפת הפסקול לקפיצה קטנה בסרט וחזרה של מספר שניות אחורה. לא נגרמים קיטועים או בעיות סנכרון שאני ראיתי, אולם זוהי תופעה קבועה.

צפיתי באמצעות הנגן בתכנים שונים, החל מ DivX באיכות נמוכה ביותר ("חצי המנשה", סדרה קלאסית של הערוץ הראשון), דרך תכני HD ברזולוציות שונות (720p, 1080p) ועד BD מלאים. המכשיר התמודד בכבוד עם כל התכנים שהעמדתי בפניו ונתקלתי רק בקובץ אחד שלא נוגן כהלכה. כנראה מדובר היה בקובץ שלא נתמך, כי הוא לא נוגן כראוי גם במכשיר HDX 1000.

כפי שציינתי, ה Venice V38HD אינו תומך בפסקול בפורמטים החדשים, אולם הוא מפיק מהפסקול את ה Core ומעבירו לרסיבר בצורה טובה, כך שבהחלט ניתן להנות מהתכנים הכוללים פסקול זה.

The Dark knight (האביר האפל BD מלא), Wanted ו- Master & Commander (קובץ MKV 1080p), גם The Lion King (קובץ MKV 720p ) – כולם נוגנו במכשיר להנאתי המלאה, הסאונד היה מצוין ואיכות התמונה לא נפלה ממכשירים אחרים בהם השתמשתי (לאחר כיול מתאים כמובן).

    

השימוש ב Venice V38HD לצורך צפייה בתמונות נוח למדי. ניתן להציג תמונה בודדת או להפעיל ניגון רצוף (playlist). בתמונות ברזולוציה גבוהה זמן התגובה מעט איטי עד הצגתן, אולם האיכות טובה מאוד.

שמיעת מוזיקה מהמכשיר גם היא נוחה. שמות הקבצים, משכם וגודלם מוצגים על המסך, הדפדוף נוח, וניתן בקלות ליצור רשימות השמעה או להפעיל "ערבוב" / Shuffle. בזמן ניגון הקובץ מוצג הזמן הנותר, הזמן שנוגן ובצד נראה אקולייזר גרפי מינימאלי. לטעמי הבסיס הוא ויזואלי בלבד ואין בכך תועלת מעשית כלשהי.

מבחינת יציבות, כמעט ולא נתקלתי במצבים בהם המכשיר "נתקע". היו מספר פעמים בהם הוא הגיב לאט או סירב לצאת ממצב מסוים (למשל, חיפוש שרתי Samba זמינים). ברוב המוחלט של מקרים אלו, כניסה ויציאה מתפריט ההגדרות (באמצעות כפתור setup) "שחררו" את המכשיר. היה מקרה אחד בלבד בו כיביתי והדלקתי את המכשיר בעקבות חוסר תגובה.

תכונות נוספות

הקלטה

Venice V38HD מאפשר לבצע הקלטה של אודיו ממקור חיצוני באמצעות חיבור Line In. ההקלטה אינטואטיבית וקלה במיוחד, ומבוצעת ישירות מהתפריט הראשי. בנוסף, ניתן דרך אותו התפריט להעתיק למכשיר דיסק אודיו (לבצע המרה מ- CD audio ל MP3 או Wav), ולבצע העתקה של DVD מלא וזאת במהירות ובקלות.

רדיו אינטרנט
ה Venice V38HD תומך בניגון תחנות רדיו מהרשת, בפורמט m3u. הניגון קל במיוחד: יש להעתיק את הקישור לתחנה הרצויה אל תיקיית ה radio במכשיר, ופשוט ללחוץ play. המכשיר מגיע עם מספר תחנות מראש שניתן למחוק, להעתיק, לשנות וכו´.

שרת ביטורנט
המכשיר כולל שרת ביטורנט מובנה, המאפשר הורדת תכנים מהרשת. הפעלתו קלה: מעתיקים למכשיר קובץ torrent ומריצים אותו, מה שגורם ל Venice V38HD לשאול אם להתחיל בהורדה ומיד עם האישור התהליך מתחיל. ניתן להוסיף מספר קבצים לרשימת ההורדה והם יורדו אחד לאחר השני. השמירה מתבצעת לתיקיית Torrent על הדיסק הפנימי.

החל מגרסת הקושחה  2.14 קיים שירות חדש הנקרא Bitorrent Today, המציע קישורים לקבצי טורנט עדכניים. איני יודע בדיוק כיצד שירות זה מתעדכן ומאילו מקורות, ובמהלך תקופת המבחן לא ראיתי שהקבצים עודכנו או השתנו. ייתכן ומדובר בהזנה כלשהי ע"י היצרן ולא בשירות אוטומטי.

עדכוני קושחה
עדכון הקושחה דורש רק להוריד את קובץ העדכון הדחוס מאתר היבואן, לפתוח את הקובץ ולהעתיק את ה bin להתקן USB נייד. כניסה לתפריט הגדרות המכשיר ובחירת "עדכון גרסה" תתחיל את תהליך העדכון האורך כ  5 דקות. החברה מוציאה עדכונים שפותרים בעיות ומעניקים יכולות חדשות בתדירות גבוהה מאוד.

אפשרויות עתידיות
DVB-T
: קיים דגם נוסף בקו המוצרים מסדרת Venice, הכולל מקלט DVB-T. כרגע הוא אינו מיובא לארץ אולם היבואן בודק את הנושא מבחינת התאמה לתקן הישראלי (דגם זה זהה גם הוא במארז ובשלט ל V38, ומכאן ניתן לראות בשלט כפתורים כגון TV, EPG ונוספים, אשר אינם שימושיים במכשיר כעת).

IPTV: גרסת הקושחה הבאה האמורה לצאת בקרוב עתידה לתמוך ב IPTV, אשר יאפשר, בדומה לרדיו אינטרנט, צפייה בתחנות טלוויזיה דרך המכשיר. תכונה זו עדיין אינה מיושמת ואין לדעת האם היא תיתמך בישראל.

סיכום

סיכום

בתור משתמש ביתי ממוצע, מכשיר זה מציע כמעט כל מה שניתן לחפש במזרימדיה. מלבד החיסרון בחוסר היכולת לנגן את הפורמטים המתקדמים, ניתן למצוא פה ניגון איכותי של תכני HD, כונן DVD בעל כל התכונות הדרושות – כולל גיבוי דיסקים מוגנים, יכולות רשת מגוונות ותפריטים קלים ונוחים.

יתרונות

 • מכיל כונן DVD מובנה המאפשר גיבוי דיסקים (אודיו ו DVD).
 • אפשרות הקלטה ממקור אודיו אנלוגי.
 • העתקת תכנים קלה ונוחה, כולל פעולות על תיקיות.
 • מגוון חיבורי אודיו / וידאו.
 • תמיכה בפרוטוקולי תקשורת מגוונים, תקשורת חוטית ואלחוטית (בחיבור מתאם).
 • תגובה מהירה מאוד לכל פעולה במהלך ניגון סרטים ודפדוף בתפריטים.
 • צג LCD המציג מידע בסיסי (בעל אפשרות שינוי צבעים).
 • תמיכה מלאה בכתוביות כולל עברית, כולל אפשרויות שליטה מגוונות.
 • ניגון BD מלא בקלות, ללא צורך בזיהוי קובץ ה m2ts העיקרי.
 • תמיכה ב DTS Downmixing.

חסרונות

 • כפתורי שלט לא מוארים.
 • היעדר תמיכה בפורמטי האודיו החדשים.
 • זמן עלייה מעט ארוך בהפעלת המכשיר, היעדר מסך טעינה.
 • מעט בעיות בכתוביות בעברית (נכון לתאריך זה, גרסת קושחה 2.14).
 • טעינה איטית של קבצי תמונה או אודיו בנפח גדול

מחיר ה Venice V38 עומד על 1790 ש"ח וניתן לרכישה מאתר המשווק המקומי.

להמשך דיון בנושא מזרימדיה Venice V38, לחץ כאן.

 

תודה לחברת HDBox על השאלת המוצר לטובת הביקורת.


7:00
  /  
03.12.2009
  
מאת: אורי לרנר

1