אוטוטו – אופני אימון לקונסולת wii

תירוצי היש לי עבודה/אני לא מרגישה טוב/יש לי מחר מבחן יכולים לעזור רק בהתחלה, אבל בסוף תאלצי להשתמש במנוי שלך ...

18:50
  /  
01.12.2009
  
מאת: מעין קמחי
אפני כושר טכנולוגיות

 התעמלות ואני, הסיפור שאינו נגמר

רצון תמיד היה לי, זו מעולם לא היתה הבעיה. אי שם בצעירותי אפילו טרחתי להירשם פה ושם לחדר כושר קרוב, או מכון ספינינג רנדומלי שפירסם מבצע שלא יכולתי לסרב לו. התמדתי והלכתי, עם מגבת, טרנינג, חזית ספורט ונעלי ריצה, כיאה לבעלת רצון אמיתי. זה תמיד החזיק שבועיים. לפעמים אפילו שלושה. בתחילת השבוע הרביעי התירוצים גברו על הרצון ומצאתי את עצמי מתרצת ל´אחוז השומן´ שלי בגוף שזה לא אשמתי כי רצון דווקא יש ושיתאזר בסבלנות עד שאני לא אהיה עסוקה או שתיגמר תקופת המבחנים ושאם רק היה אפשר לעשות פעילות גם בבית כבר היינו מסתדרים, אני וה´אחוז´ הסורר.

כשהייתי קטנה, בילויים בשבתות בטבע, טיפוס על עצים, ריצות בחצר בית הספר ומשחקי "פינות" כבר עשו את העבודה, אבל כשסדר היום שלי התחלף לעבודה-אוניברסיטה-מחקר-אתר-לישון, אין שם הרבה מקום לטבע או משחקי מדרכות בשכונה.

 נתיב לאור, דוגמן הבית בטיול שבת

היום, מדי פעם יש טיולים, סיבובי אפניים בשבת כשאבא מאיר מצליח לשכנע אותי להתעורר מוקדם גם ביום המנוחה הקדוש וכשהשכנה אסרטיבית מספיק, יש אפילו טיולי בוקר בפארק הירקון. הגדלתי לעשות ברגעי ייאוש ממצבי התפוחי (אדמה) ואפילו ניסיתי לרכב להנאתי על הרולר אך נעצרתי על ידי יד מכוונת ומעקה בטיחות בשילוב אבן שפה של מדרכה חולמנית. למרות כל אלה, ה´אחוז´ המדובר ממשיך לטעון בתוקף שאני לא מתעמלת מספיק ושאי אפשר באמת להכניס את הכושר לרשימת סדר היום המאוד מאוד צפופה שלי. אפשר לקרוא לזה, במקרה הטוב, מחווה עצמית של כושר רנדומלי.

שמעתי שמועות, למרות שעוד לא יצא לי לנסות (כבר חודשים שאני אמורה ללכת לחברה ולהתנחל לה מול הקונסולה) שגם עם טכנולוגיה אפשר לרצות את ה´אחוז´.  Wii Fit לדוג´ – שמאפשר לך להתאמן מהבית ולמרות שבמבט מבחוץ את בעיקר נראית כאילו את אחוזת דיבוק, השורה התחתונה היא שזה כיף בטירוף, ומי רואה אותך בבית ממילא?! את מרוצה, ה´אחוז´ מרוצה, אחוזת דיבוק או לא, תוכלי לשים V ברשימת ההחלטות לשנת 2010 – ספורט. V.  

אחרי כל התלונות וחצאי הפתרונות – זה הזמן לספר לכן על ה- CyberBike, תוסף ענק וחדש ל- Wii, שיאפשר לכן לרכב אל האופק, בתוך הבית! כל מה שנותר לשאול זה מה צריך יותר מזה בחיים? עבודה, תואר שני, חבר שפוי, כלב, בית עם חצר… אבל חוץ מאלו, רק CyberBike ותו לא!

כפי שבוודאי התרשמתן מהסרטון, אפשר לשחק שעות, להטות את עצמכן ימינה ושמאלה, לדווש עד אבדן חושים על מסוק-דמוי-אפניים ולחייך כל פעם שפגשתן ביהלום מעופף. אפשר גם לשלוט על דרגות הקושי, ממש כמו באפני ספינינג אמיתיים ובעצם לרמות את עצמך קצת יותר כשאת מסובבת ימינה עוד ועוד ומשכנעת את עצמך שזה עדיין נחשב התעמלות. בעיקר, לדעתי, חשוב לשים לב, כמו שרואים בסרטון ההדגמה, שאפשר לרכב על האפניים גם בלי חזיית ספורט! יתרון משמעותי.

החסרון העיקרי, ללא ספק, חוץ מהבדידות הנוראית שתפתחי כשתפסיקי לצאת מהבית ותתמכרי לרכיבה העצמית, הוא הגודל. האפניים ושטיח הייצוב תופסים לא מעט מקום בסלון תל אביבי ממוצע ובעצם מיועדים לבעלי אחוזות פרטיות.

האפניים, שפותחו על ידי חברת big Ben, עדיין לא יצאו לשיווק והשוק (אני) מצפה בקוצר רוח.

וכשיצאו? אני והאחוז סיכמנו פה אחד, כזה, אני רוצה. ממילא לא צריך ספה בסלון, למי יש זמן לשבת?

מקור-www.shinyshiny.tv

להמשך דיון על ה-CyberBike בפורום יוזרית לחצי כאן.


18:50
  /  
1.12.2009
  
מאת: מעין קמחי

1