ביוב עם נקודת ייחוס ושעון יד עם יכולות תקשור

פינת השבוע - הגאד´גטים היעילים ביותר לצד אלו שלא ברור איך עברו את שלב סיעור המוחות בהצלחה. והפעם מכסה ביוב שיספר ...

7:05
  /  
19.11.2009
  
מאת: מעין קמחי
הטוב, הרע והלא נורא  

 GPS ממתכת מוצקה

ירושלים. העיר הסיבובית ביותר בעולם. לאנשי המישור, העליה לירושלים יכולה להיות מאיימת כמעט כמו נסיון למצוא חניה באלנבי בשישי בבוקר. נדמה כאילו 2000 שנים של חיבור סמטאות ברנדומליות בלי הכוון מלמעלה הובילו את מפת העיר להיראות כמו דגם מוקטן של כאוס. 

לאחרונה נתקלתי ברעיון שסיווגתי במגירת ה"איך לא חשבו על זה קודם" – הפיכת מכסי הביוב המאותגרים-אסתטית ששורצים ברחובותינו למפות מכווינות לטובת מתקשי ההתמצאות. אין לי ספק, כחרדתית-ירושלמית מצויה שנולדה וגדלה בערי המרכז המישוריות, שהעובדה שאני אוכל למצוא מפה שמספרת לי בדיוק איפה היציאה מהעיר בכל פינת רחוב, תקל עליי את העליה לירושלים הבירה. 

בניגוד להתלהבות המופגנת מהרעיון השימושי שלמעלה, נתקלתי לאחרונה גם בגאדג´ט "ישן" שפעם בכמה זמן חוזר וצץ לו בעולמנו. 

סלולרי בכף ידך

סלולרי. אחד המכשירים השמישים ביותר בחיי. יש אף שטענו שהוא מחליף כמה וכמה חסכים אחרים בחיים שלי, אבל על זה עוד אפשר להתווכח. מובנת מאליה מבחינתי ההצצה השעתית החטופה בסחרוף (כן, יש לו שם לבלקברי שלי) בכל פעם שאני רוצה לדעת עד כמה אני מאחרת. מעטים מאוד האנשים מסביבי שעונדים עדיין שעון על מפרק היד, ויש רק יחיד סגולה בודד שמסתובב מדי פעם עם שעון כיס. 

מסיבה שעדיין לא ברורה לי, יש כאלו שחושבים שבמקום להכניס את השעון לסלולרי, אפשר לנסות ולהכניס את הסלולרי לשעון.

אני מניחה שיש לזה אפקט "מגניבות" שאי אפשר להתעלם ממנו וכל עוד אתן משתמשות בסלולרי בעיקר בשביל שיחות, אזניית Bluetooth ואתן מסודרות, יותר מזה לא צריך. אכן אי אפשר להתעלם מהעובדה שגם חברות נחשבות ונחשקות החליטו לייצר מוצר שכזה, כדוגמת LG, Kempler & Strauss. למרות זאת כל התוצרים נראים לי גבריים ומגושמים למדי. העיצובים נעים בין דווקא-יש-מצב-אם-כבר-חננה-אז-עד-הסוף לבין @#$*%^&!.

לא נראה לי שאני אקנה אחד בזמן הקרוב וגם לא בעתיד הרחוק, אני וסחרוף דווקא בתקופה טובה מאוד.

אני לא יכולה שלא לתהות, אפילו שעוד לא הוכיחו את זה רשמית וחשוב לזכור שגם לא הפריכו אחרת – כמה זמן מרגע תחילת השימוש ועד הגידול הממאיר הראשון ביד המשתמשת? 

להמשך דיון על הביוב עם נקודת הייחוס ושעון היד עם יכולות התקשור בפורום יוזרית לחצי כאן.

מתוך coolest gadgets.

7:05
  /  
19.11.2009
  
מאת: מעין קמחי

1