שיטה יפה לפתור את בעיית הטעינה: קבלו את תחנת טעינה MESSLESS

כמכורי גאגד´טים כמוני, בוודאי יש לכם לא מעט מכשירים אלקטרוניים על השולחן אשר כולם צריכים להיטען. אין ספור מטענים, מחברים ...

7:00
  /  
16.11.2009
  
מאת: עפר לאור

הקדמה

את חברת MESSLESS פגשתי בתערוכת IFA האחרונה בברלין. הרעיון שלהם פשוט – עמדה אחת יפה ופשוטה אשר תאפשר לכם לטעון את כל הציוד שלכם, החל מטלפונים סלולריים, דרך נגני אייפוד, אוזניות בלוטוט´, קונסולות משחק ומכשירי ניווט.

הדרך שהם בחרו היא פשוטה למדי: תחנה אחת עם מטען בעל מקור חשמל בריא (12V, 6A SWITCHING). את המתקן ניתן לשים בקלות על גבי כל שולחן – הוא כולל משטח זכוכית אטרקטיבי ובתוכו 4 מקומות שניתן להכניס לתוכם כל סוג מחבר שתרצו. החברה מוכרת בעצם את הקיט ובנוסף מחברים אלטרנטיביים לאלה שמגיעים עם המכשיר. הקיט הבסיסי מגיע עם לא מעט מחברים, כולל שני מחברי נוקיה, אייפוד/אייפון, מיני-USB ועוד מספר מחברים. אני קיבלתי את הקיט המורחב, שכולל גם מחברים שימושיים נוספים כגון PSP ו-מיקרו USB.

בכדי להתקין מחבר כזה דוחפים פנימה את משטח הזכוכית, ואז ניתן למשוך החוצה את המחברים. כשמשחררים אותם ניתן לראות שהם בעצם לא יותר מאשר מחברי USB עם מסגרת קבועה. את המכשירים מניחים באופן כזה שהמחבר המטען מתחבר למחבר המתאים. אצלי למשל ניתן לחבר אייפון, אוזניית BT (ה-VOYAGER החדשה עם מחבר מיקרו USB) ואת מכשיר הניווט שלי (MIOMAP – משתמש בחיבור מיני USB).

את עבודתו המכשיר עושה נאמנה, הוא מטעין בזריזות את כל המכשירים. הוא נראה יפה על השולחן ובהחלט מושך מבטים (אם רק היתה ל-MESSLESS דרך לנקות או לסדר את שולחן העבודה שלי מעבר לכל המטענים, זה כבר היה בכלל פיתרון מעולה).

 אבל הפיתרון אינו מושלם, יש לו גם כמה חסרונות: הקיט גדול למדי ולא תמיד הכי נוח להניח את המוצרים כך שהמחבר שלהם כלפי מטה. במקרה של האוזניה BT שלי, למשל, המחבר שלה מאוד קשה להכנסה, מה שאומר האבקות קבועה עם המכשיר בעת הכנסתו.

במקרה של מכשיר GPS של FUJICOM, למשל, יש להעמידו בזוית מעט משונה על צידו בכדי שזה יכנס כראוי.

הבעיה הכי מטרידה היא העובדה שאין בעצם גב למכשירים גדולים. מכשיר כמו האייפון עומד על המטען, אך מכיוון שאין לו שום תמיכה אחורית, אם הוא יקבל מכה מקדימה, זה עלול לגרום לנזק או למטען או לאייפון (אם למישהו יש אייפון ספייר שהוא רוצה שננסה את זה עליו, אשמח להעמיד את היחידה לבדיקה…).

משטח הזכוכית נראה יפה אך דורש ניקוי אם רוצים שיהיה אטרקטיבי (כמו האייפון, צריך לנגב אותו מסימני המגע השמנוניים של האצבעות). הוא גם נשרט בקלות רבה מדי (בעייתי כשמדובר במכשירים אלקטרוניים).

בעיה נוספת היא שלעיתים קרובות, טעינה זה לא הדבר היחיד שאנחנו צריכים. במקרה של האייפון, למשל, אני צריך גם לסנכרן אותו. ולכן בנוסף ל-MESSLESS אין לי הרבה ברירה אלא לחבר על השולחן עמדת עגינה נוספת לסינכרון. היה נחמד אם היה למכשיר גם פיתרון USB מעט יותר חכם ספציפית עבור אייפודים או מכשירים מבוססי MINI ומ-MICRO USB (כגון נגני MP3). היה שווה גם לחשוב על הוספת מחברים כפולים, בעיקר של אייפון/אייפוד ו-MINI-USB, בשל הפופולריות שלהם.

 נגן MP3 שלי שיש לו חיבור USB ישיר, לא יכול להיכנס לתוך המכשיר בשל החור העגלגל שלו.

כאשר יש רק שניים או שלושה מכשירים, אין למכשיר כיסויים "ריקים" וצריך להשתמש במחברים של מכשירים שאין לנו בכדי לכסות על החורים. פיתרון פשוט שהחברה היתה צריכה להציע זה לפחות 3 כיסויים שקופים להסתיר את החורים במקרה כזה.

הפיתרון יפה, אטרקטיבי, אך לא מושלם בעיני – יש מקום לשיפור הקונספט.

מחיר מומלץ לצרכן: 70 יורו לבסיס, וכ-10 יורו לכל מחבר נוסף.

לדיון ב-MESSLESS בפורום לחצו כאן.


7:00
  /  
16.11.2009
  
מאת: עפר לאור

1