נגן MP3 נייד: Philips – GoGear

רוצים נגן MP3 קטן וחמוד אך עם סאונד איכותי? נמרוד גרין בדק בשבילכם את ה-Philips GoGear Mix, נגן MP3 קטן ...


הקדמה

לאחרונה אחי קנה את נגן המדיה פיליפס Go Gear Mix. הקנייה בוצעה לאחר שהנגן האחרון שלו, "סנסה קליפ", נשבר.

תמיד ידעתי שפיליפס זה איכות טובה. הנגן הגיע בתוך קופסה קטנה המכילה בעיקר הוראות, אוזניות פשוטות (אבל ברמה סבירה) וכמובן הנגן עצמו. על הקופסה אפשר לראות עוד הוראות חוץ מהמדריכים המהירים למשתמשים בכל מיני שפות הנמצאים בתוך הקופסה. הבעיה היא שאין מדריך מהיר למשתמש בעברית וחבל, אבל אפשר להשתמש בהוראות באנגלית.

מה מגיע בקופסה?


הקופסה

  
התכולה  

מבנה הנגן

הנגן עצמו נוח למגע, נכנס בקלות לכיס, והוא קל עד כדי כך שאפשר לשכוח שהוא נמצא בכיס. הנגן כולל מסך LCD בגודל 1 אינצ´, עם תצוגה של 4 שורות טקסט. הנגן נוטה להשאיר עליו בקלות טביעות אצבעות, מה שקצת מצער ודורש התעסקות בניקוי מתמיד של המסך ושל הלחצנים הקטנטנים. לנגן 4 לחצנים:

  • לחצן להתקדמות ברשימות השירים והתחנות.
  • לחצן לחזרה לשיר/תחנה הקודמים.
  • לחצן Play/Pause משולב.
  • לחצן חזרה אחורה בתפריט (Back).

 

החיבור לאוזניות הוא PL סטנדרטי של 3.5 מ"מ. הנגן קורא את סוגי הקבצים MP3, WMA, ו-WAV, וחוץ מניגון קבצי אודיו, למכשיר יש גם מקלט רדיו. אפשר גם להקליט עם המיקרופון המובנה בנגן שמפיק את ההקלטה כקובץ בסיומת WAV. קיימת אפשרות גם להקליט מהרדיו.

העברת קבצים אל הנגן נעשית ע"י חיבור הנגן למחשב בתקע USB נשלף, בדומה ל-Disk On Key. פעולת הטעינה פשוטה: מחברים את ה-USB ולוחצים על לחצן ה-Play/Pause. קיימות 2 אפשרויות: אחת להטעין ולהעביר קבצים והשנייה להטעין ולנגן שירים מהנגן עצמו.

מלבד העברת קבצים לנגן קיימת גם אפשרות לעדכן קבצי קושחה.

איכות השמיעה

איכות השמיעה בניגון קבצי MP3 הייתה מצויינת, למרות שהשתמשתי באוזניות שצורפו לקופסה של פיליפס. חוץ מקבצי MP3 שאני הוספתי, בנגן עצמו היו מאוחסנים 5 שירים להדגמה.

איכות השמיעה ברדיו FM הייתה מאוד צפויה, והיו רחשים והפרעות קליטה מדי פעם. בהתחלה התקשיתי למצוא את התחנות אבל אחרי כמה נסיונות הצלחתי למצוא אותן. אחרי שהצלחתי לשמוע את הרדיו ורציתי לחזור לתפריט ולהמשיך נתקלתי בבעיה שאני לא הצלחתי לכבות את הרדיו FM.  בנוסף לכך, לא הצלחתי לכבות את המוזיקה כאשר רציתי לעבור למקום אחר.

כמו כל נגן מצוי בשוק יש מצבי אקולייזר מתוכנתים מראש. בנגן הזה 6 מצבים: פאנק, היפ-הופ, ג´אז, רוק, טכנו וקלאסי.

האוזניות המצורפות הן פשוטות עם חוט נעים למגע כמו בגב של השלט של יס. האוזניות הם בתצורת עיגולים מחוץ לאוזניים ולא in-ear שזה מוריד קצת לטעמי באיכות השמע.

עדכוני קושחה

התוכנה לעדכון הקושחה הייתה קשה להתקנה, ואפילו שפעלתי לפי ההוראות שהגיעו עם הנגן, לא הצלחתי בכך. בסופו של דבר, היה צורך להוריד מהאתר של פיליפס את התוכנה העדכנית ואז הכל עבד.

בסה"כ התוכנה פשוטה ובלי יותר מדי פוזה, וכוללת אפשרות לבחור את הנגן שרוצים לעדכן את הקושחה שלו. לאחר לחיצה על כפתור update, העדכון נעשה תוך כמה שניות, או שמקבלים הודעה שהקושחה על הנגן עדכנית ואין צורך לטעון חדשה.

מלבד update, יש אפשרות לבצע תיקון את הקושחה, כלי חשוב כאשר בטעות מוחקים קבצי מערכת הכלולים בתיקיה של הנגן.

בשורה התחתונה או ביקורת קצרה בכמאה מילים

הנגן נחמד מאוד: לצרכן הפשוט הנגן יתאים מאוד, אך לאודיופיל המתחיל הנגן לא יכול להוות נקודת התחלה מאחר וקיימת בעיות בסיסיות שאפילו אני לא הצלחתי לפתור אותן. הבעיות שגרמו לי לתסכול הינן:

1.  בעייתיות בחיבור ראשוני והתקנת תוכנת עדכון קובצי קושחה.
2.  את רדיו ה-FM התקשיתי להפעיל בהתחלה, מה גם לא הצלחתי לכבות את המוזיקה או את הרדיו לאחר מכן.

אני נותן לנגן 7.5 כוכבי נמרוד מתוך 10 כוכבי נמרוד בגלל שהנגן לא מגיע עם מדריך מהיר למשתמש בשפה העברית, הבעיות עם תוכנת עדכון קושחה והרדיו שלא מפסיק לפעול.

מחיר: 200 ש"ח.

להמשך דיון בנושא: Philips – GoGear MP3, לחץ כאן.


חלק מהתכנים באתר כוללים מעת לעת קישורים לתוכניות שותפים, שעבורם האתר מקבל עמלה עם רכישה בפועל.
עמלה זו איננה מייקרת את עלות הרכישה של המוצרים.

7:00
  /  
18.10.2009
  
מאת: נמרוד גרין

1