אוזניות Skullcandy SK PRO

מעונינים להנות מאיכות צליל מצוינת בלי לוותר על ה"לוק" והצהרת האופנה? הכנסו ותוכלו לקרוא על האוזניות מבית Skullcandy הכי Cool-יות ...


הקדמה

את השם Skullcandy (להלן – SK) כנראה שרובנו לא מכירים, ולא בכדי – זוהי חברה אמריקאית שעד כה לא יובאה לארץ באופן מסודר.
מדובר בחברה המייצרת מוצרי אודיו מגוונים, כאשר קהל היעד העיקרי הוא ספורטאים ואלו המבצעים פעילויות לא לגמרי שגרתיות תוך האזנה למוזיקה.

קו המוצרים כולל תיקים בהם אמצעי שליטה לנגנים (למשל אייפודים) ורמקול מובנה, רמקולים לנגנים ניידים, נגני MP3 ובעיקר – אוזניות.
דגמי האוזניות מגוונים ונעים בין IEM (דגמי הדגל הם ה FMJ – Full Metal Jacket וה Holua, העשויים מתכת ועץ בהתאמה), דרך אוזניות כפתור ועד אוזניות Around The Ear ממגוון סוגים, חלק המיועדים לספורט (כולל דגם הקרוי Skull Crushers, הכולל שני "מיני – סאבוופרים" המיועדים ספציפית לצלילים הנמוכים), אחרים המיועדים לגיימרים (כוללים גם מיקרופון) ואף סדרה של דגמים המיועדים ל DJ´s.

כפי ששם החברה מרמז, הם רואים באוזניות יותר מאשר אמצעי לשמיעת מוזיקה, מבחינתם – מדובר בפינוק, ממתק ש"במקרה" נמצא סביב הגולגולת. לכן, הם מקדישים תשומת לב רבה לעיצובים, כאשר כל אחד יכול לבחור לפי טעמו (מוזר ככל שיהיה) ממגוון דגמים, צבעים וצורות, כולל צבעי הסוואה, דוגמאות צבעוניות שונות וכו´. כמובן שקיימות גם דוגמאות "סולידיות" יותר, דוגמת האוזניות שמסוקרות כאן ומייד נכיר אותן.


דגמים שונים עם עיצוב מיוחד – Skullcandy

 

נקודת ציון נוספת לזכות החברה היא תעודת האחריות   לכל החיים שהם מעניקים עם כל מוצר שלהם, המורכבת משני חלקים:

 • 1. אם המוצר כושל מלתפקד (Fail) – הוא יוחלף ללא תשלום נוסף.
 • 2. החלק המעניין – אם המוצר ניזוק (Damaged), תוך שמיעת מוזיקה במהלך:
 • 2.1  החלקה על מעקה.
 • 2.2  החלקה במגלשת חירום של מטוס.
 • 2.3  פגיעה בקיר / לוקר / פגיעה ע"י רכב נוסע.
 • 2.4  רכיבה על אופני שטח / אופנוע.
 • 2.5  צניחה חופשית.
 • 2.6  טעות במהלך ניסוי עם חומרים נפיצים המובילה לפיצוץ עז.

וכן הלאה… במקרה של נזק כזה – החברה מעניקה 50% אחוז הנחה מערך הקנייה על כל מוצר אחר שלהם!
הסיבה היא שלטענתם – אתה חי את החיים המתאימים למוצר שלהם…

עם תעודת אחריות כזו – בהחלט הרגשתי רגוע להסתובב עם האוזניות.

SK לא רק מדברים – הם משמשים ספונסרים לספורטאים שונים בענפי אקסטרים, מארגנים תחרויות ואירועי ראווה ואף תורמים רבות לארגונים שונים, חברתיים או כאלו הפועלים למניעת סרטן ומטרות דומות.

האוזניות

הדגם אותו קיבלתי לסיקור הוא דגם הדגל בסדרת אוזניות ה DJ, המתואר באתר החברה בפסקה המשעשעת הבאה:

"Attention formerly dominant headphone brands: The SK PRO has taken over as the headphone of choice for worthy DJs around the world, both current and future. Take heart, though – we concede the past to you. And no one can take away your memories."

בקצרה, הם אומרים – "מהיום – אנחנו קובעים את התקן ל DJ´s"… חבר´ה עם ביטחון עצמי גבוה…

נתונים

מפרט טכני

 • רמקול העשוי מ Neodymium Magnet..
 • קוטר הרמקול: 50 מ"מ.
 • עוצמה: 100 mw.
 • התנגדות: 64Ohms
 • טווח תדרים: 20Hz-20KHz.
 • אורך החוט – 3.92 מ´, בעל תקע 3.5 מ"מ.
 • מבנה החוט סלילי (כחוט טלפון), ולכן אורכו המעשי  2.50~ מטר.

אביזרים נלווים

 • מתאם מוברג ממחבר 3.5 מ"מ ל 6.3 מ"מ.
 • נרתיק נשיאה (שחור, דמוי קטיפה, סמל וכיתוב SK חוזר).
 • מדבקת הסמל של SK (בצבעי האוזניות) – זה בשביל הרושם…

מבנה

כפי שאומרים, "יופי הוא בעיני המתבונן", וזוהי דוגמא קלאסית – מדובר על אוזניות פלסטיות, בעלות מראה שבעיניי היה ספורטיבי ויפה, ובעיני אחרים – זול ו"מצ´וקמק". האוזניות קשוחות הרבה יותר ממה שהן נראות, ניתן להתעמר בהן בצורה די קשה והן עומדות באתגר באופן מרשים.

האוזניות מכילות מספר צירי קיפול, המאפשרים קודם כל להשתמש בהן כמוניטור אולפני (קיפול של 90 מעלות), ובנוסף מאפשרים קיפול נוח לצורך טלטול ונשיאה (האוזניות המקופלות קטנות בכמעט 50% מהמצב הפתוח).

הצבעים המשתנים הם של הריפוד ומעטפת האוזניה, כאשר הצירים והקשת (מתחת לריפודים) נשארים בצבע שחור.
האפשרויות:

 • שחור / לבן.
 • כחול / לבן.
 • טורקיז / צהוב.
 • אדום / לבן (Discontinued, אבל עדיין אפשר למצוא בחנויות רשת מסוימות).

 


שילוב צבעים מעניין – SK PRO

אפתח ואומר כי אין לי הרבה ניסיון עם אוזניות Around the ear לשימוש קבוע. בבעלותי זוג Grado SR-80 המשמשות אותי אך ורק להאזנה ביתית, ועד כה נהגתי להסתובב עם ה Sennheiser CX-300 כאוזניות עיקריות (נסיעות, ספורט, וגם האזנה ביתית מזדמנת).

באורח פלא, יום לפני הגעת האוזניות לביקורת – הסנהייזר חדלו מלעבוד, ולכן – החלטתי לתת ל SK PRO את הכבוד ולהשתמש בהן כזוג בלעדי. המקורות בהם השתמשתי:

 • Apple Ipod Touch, דור שני, 32 ג´יגה זיכרון.
 • Apple Ipod Shuffle, דור שני, 1 ג´יגה זיכרון.
 • מחשב שולחני (כרטיס קול Audigy 2 Value, יציאה אנלוגית).
 • מחשב נייד (כרטיס קול On board של Realtek, יציאה אנלוגית).

בכל המקורות מדובר היה על אותם תכני אודיו, קבצים באיכויות משתנות (החל מ MP3 בקידוד 160Kbps ועד Apple Loseless).
תכני וידאו במחשב היו ברובם בקידודים גבוהים (BDrip).

נוחות

כפי שציינתי, לא הייתי רגיל להסתובב עם אוזניות Around The Ear.  אני מדבר בלשון עבר, כי השימוש באוזניות האלו הוכיח לי כי הדבר אפשרי, גם אם מעט מורכב יותר – ה-CX 300 אפשרו לי ללכת כמעט 24/7 עם האייפוד והאוזניות עליי (תלויות על הצוואר / בנרתיק בכיס), בעוד שעם ה SK PRO הייתי צריך לשאת תיק קטן עימי (אלא אם ידעתי שלא אצטרך להסיר את האוזניות בשום שלב בנסיעה).

בנוסף, כבל האוזניות אינו ניתן לניתוק, ואורכו יחד עם משקלו (מדובר על כבל באורך של 3.92 מטרים המגולגל בצורת סליל דחוס) גורם לכך שהוא אינו נוח במיוחד כאשר הנגן בכיס. הפתרון שמצאתי – השחלתי את כבל האוזניות בלולאת הג´ינס, כך שהוא נתלה מעט לאורך הרגל. גיליתי ששיטה זו נוחה למדי, אולם היא האריכה במספר דקות את זמן ההתארגנות שלי בתחילת ובסוף ההאזנה.

מבחינת נוחות על הראש, האוזניות נוחות מאוד. אני בעל ראש גדול יחסית, ובשום שלב לא הרגשתי את תחושת ה"מעיכה" המתקבלת לעיתים תוך שימוש באוזניות בעלות מבנה דומה. גם חברים ובני משפחה בעלי ראש קטן יותר טענו שהן נוחות מאוד, אולם היה מדובר על תחושה קצרת זמן ולא בשימוש ממושך, ולכן איני יכול להעיד על כך בצורה מלאה.

כריות האוזניות גדולות מאוד ואוטמות צליל חיצוני בצורה לא רעה (אולם כמובן, פחות טוב מהאטימה של ה-IEM בהן השתמשתי עד כה).  היעדר האטימה המוחלטת לה הייתי רגיל נדמה בעיניי בתחילה כחיסרון (במיוחד בנסיעות באוטובוס), אולם עם הזמן התרגלתי לכך והבנתי שמדובר ביתרון – שמרתי על קשר טוב יותר עם הסביבה ולא הרגשתי מנותק מהמתרחש סביבי.

חיסרון מסוים בכריות האוזניים הגדולות הוא העובדה שהן מחממות יחסית (הרגשתי זאת היטב בקיץ הישראלי). לא אומר שזה מונע שימוש באוזניות, אבל בהחלט היו זמנים שהורדתי את האוזניות למס´ דקות כדי להתאוורר.

הקשת מהווה יתרון וחיסרון: בזמן הליכה, ישיבה באוטובוס או האזנה בחדר – הקשת מאוד נוחה, מרופדת מאוד ומייצבת את האוזניות בצורה טובה על הראש. אולם, הבעיה מתחילה ברגע שההאזנה אינה בישיבה, כי אם בשכיבה. הקשת כבדה יחסית, ובגלל הריפוד היא מחליקה על גבי השיער, ו"לוקחת" עימה את האוזניה עצמה – פוגעת ביציבות האוזניה על האוזן. קשה עד בלתי אפשרי להאזין בשכיבה לאוזניות – גם אם נשכבים ואז מנסים לייצב את האוזניה, הזוית המתקבלת עקב נטיית הקשת אינה מתאימה להתאמת האוזניות, וחבל…
בנוסף, גם ברכבת נתקלתי בכך שעקב גודלה של הקשת, היא מפריעה לעיתים להישען וגורמת להסטה, אולם זוהי תכונה שקיימת באוזניות Around The Ear אחרות.

פן נוסף של הנוחות הוא המבטים… אני גר בירושלים, שזו עיר שרגילה ל"טיפוסים" מיוחדים, אבל אפילו פה זכיתי ליחס מעניין למדי שהתחיל במבטים תוהים ("מה זה הדבר הזה על הראש שלו?"), המשיך בחיוכים ונגמר בפניות מוזרות של "אחי, אפשר לנסות?", שהגיעו מכל קצוות הקשת (ילדים עם סקייטבורד, חיילים ופריקים בכיכר ציון…).
אני לא אתחיל בכלל לדבר על התגובות בתל אביב ובמקומות אחרים בהם הסתובבתי, שם בכלל הרגשתי כאילו נחתתי מכוכב אחר (למען האמת, אולי זו הסיבה שנהגי מוניות פנו אלי באנגלית). למי שלא אוהב למשוך תשומת לב – כנראה שאלו לא האוזניות בשבילו (לפחות לא בצבעים האלה).

האזנה

רוב ההאזנה בוצעה במהלך שגרת היום שלי – הליכה לתחנת אוטובוס, נסיעה לקמפוס האוניברסיטה, ישיבה בספרייה / כיתת מחשבים, או נסיעות לעיר. מבחני האזנה נוספים בוצעו בדירה, מהמקורות השונים שציינתי למעלה.

כשקיבלתי את האוזניות ליד, בהאזנה ראשונה – מאוד התאכזבתי. הצליל היה נחמד, ולא יותר מזה, וניתן היה להשוות אותו למתקבל מאוזניות פשוטות בהרבה. זכרתי שרשורים שונים מהפורומים שציינו כמה הרצה של אוזניות משנה את התנהגותן, ולכן יצרתי קובץ קצר, ובו  Blue Noise—-White Noise—-Pink Noise (קטעי רעש של 20 שנ´, 3 שניות הפסקה בין כל קטע), והשמעתי אותו באוזניות באופן רציף למשך 200 שעות.

לאחר ההרצה – ההבדל היה תהומי, המחשה לביטוי "שמיים וארץ".  בהאזנה לאותו המקור הבמה נפתחה, הייתה הפרדה נהדרת בין צלילים, ולמס´ רגעים לא האמנתי שמדובר באותן האוזניות.


האזנה

לפני שארחיב בתחום בו אהבתי את האוזניות, קיימת מסקנה מובהקת ראשונה אליה הגעתי – אוזניות אלו לא מתאימות לספורט, גם לא להליכה. כנראה SK בכוונה מפרידים בין סדרת הספורט לסדרת ה DJ, ויש בכך היגיון. קודם כל, נגנים קטנים (דוגמת האייפוד שאפל או ה SanDisk Sansa Clip שלקחתי לניסיון מחבר) לא מצליחים לדחוף את האוזניות בצורה טובה. גם בווליום גבוה, הצליל נשמע שטוח, אין הפרדה יפה בין הצלילים, הבאס עמום ובאופן כללי – חווית ההאזנה ממש לא מספקת.
בנוסף, היציבות אותה תיארתי אובדת כאשר מדובר בפעילות אקטיבית יותר, כנראה בגלל משקל הקשת והריפוד הגורם לה להחליק.

אולם, אם בספורט אוזניות אלו לא מצטיינות, הרי שבכל שימוש אחר האוזניות עשו את עבודתן נאמנה ויותר מכך. בשימוש באייפוד הרגיל, השתמשתי בווליום מעט גבוה יותר מזה ששימש אותי עם הסנהייזר (הגיוני, מדובר על אוזניות עם התנגדות פחותה בהרבה), אולם לא היה מצב בו רציתי לקבל יותר ווליום ולא היה זמין.  בהאזנה בחדר / בחלל שקט, השתמשתי באייפוד על בערך 65% מהעוצמה, בעוד שבחוץ / באוטובוס, הגעתי עד 85%-90% מהיכולת, ולא היה צורך ביותר. לכן, אוזניות אלו יכולות בהחלט לשמש לנגן נייד, אולם לדעתי – לא לקטנים או החלשים יותר.

איני יכול לומר כי האוזניות היוו עבורי "קפיצת מדרגה" או "גילויים חדשים" בעולם המוזיקלי. ה-Grado שלי היוו עבורי את נקודת המפנה והכניסה לעולם של "במה", "הפרדת צלילים" ו-Hi Fi, וה-SK PRO בהחלט שומרות על רמה גבוהה. הן מאוד שונות באופיין מהגרדו – אם שם התחושה בד"כ היא של במה גדולה מאוד ופיזור רחב של הצלילים, ה SK PRO מאוד "צמודות", הרגשתי עטוף בצלילים, אולם בטווחים קצרים יותר.

הבמה מצומצמת יותר, אולם מאוזנת מאוד – ניתן להבחין בצורה יפה בכיוון ובמקור ממנו מגיעים הצלילים, ובהקלטות של הופעות חיות (למשל Live At Wembley ´86 של Queen) בהחלט יכולתי להרגיש בנגנים, בשירה ובהשתתפות הקהל מסביבי.

האוזניות מאוזנות מאוד מבחינת צלילים. אם בסנהייזר הבס מודגש מאוד (יש הרואים זאת כחיסרון, אני מאוד אוהב זאת, בפרט שאיני משתמש באקולייזר מתוך עיקרון) ובגרדו הוא בולט יחסית (אולם לא מאוד), ב-SK PRO הוא מורגש אולם הוא לא מעלים את שאר הצלילים.

ב Gangsta´s Paradise של Coolio הבאסים משחקים תפקיד לאורך כל השיר. עם הסנהייזר והגרדו מרגישים את ה"בומים" אולם קשה להבחין בצלילי רקע ובשירת המקהלה ברקע.  לעומת זאת, ה SK PRO מהנות הרבה יותר ומאפשרות לחוש בצורה טובה בהרבה את מכלול השיר.

יתרון נוסף בו חשתי על גבי הגראדו הוא תכונה בה לא נתקלתי לפני כן והיא "זריזות". בשיר The Devil Went Down to Georgia שלCharlie Daniels, חלק גדול מהשיר הם קטעי נגינה מהירים מאוד בכינור, בסגנון נגינה דרומי (Fiddling). מדובר בקטעים מאוד מהירים, עם שינויי טונים מהירים כאשר כולם בתחום הגבוה. בגרדו יש "מריחות" מדי פעם, המורגשות בכך שההבדלים לא מודגשים. ב-SK PROלעומת זאת, ניתן לחוש בכל פריטה על גבי המיתרים ולעיתים ממש דימיינתי את תנועות הידיים המהירות של הנגן.

בחינה נוספת בה האוזניות מצטיינות במיוחד הם שירים המכילים שילוב של אלמנטים ווקאליים יחד עם כלי נגינה. דוגמא טובה היא Kissed By a Rose של Seal. בשיר זה נשמע בעיקר קולו של הזמר, מעט קולות רקע ונגינת מס´ כלי מיתר. האוזניות מפרידות בין הצלילים בצורה נפלאה. ניתן לחוש את מיקום הכלים מאחור, את זמרי הרקע ואת הסולן הנמצא במרכז. בקטע הפזמון השני בו כל אחד מזמרי הרקע שר בנפרד מכיוונים שונים החיבורים חלקים, אין תחושה מלאכותית של עריכה או של עבודת אולפן.

דוגמא נוספת היא גרסת המטאל ל-Phantom of the Opera, בביצוע Nightwish. זהו קטע המטאל היחיד שיש לי, ולאחר האזנה עם הSK אני מבין כי הגרדו עשו לו עוול. ההפרדה בין קטעי האופרה למוזיקת הרקע טובה בהרבה, הגיטרות מרשימות והאווירה שהקטע מקנה מתאימה הרבה יותר לסגנון השירה הגברי.

בעקבות ההאזנה לאודיו ממנה נהניתי מאוד, החלטתי לבחון את האוזניות גם בתחומים אחרים שמשתמשי מחשב נתקלים בהם, בפרט צפייה בסרטים ומעט משחקי מחשב. מבחינת סרטים, אין מה להרחיב – תחושת המרחב שמעניקות האוזניות, האיזון הטונלי והאווירה שהן מקנות מתאימות מאוד לצפייה. אורך הכבל מהווה יתרון במקרה זה, ניתן להתרווח בנוחות מול המסך ולהנות מהאיכות.

במשחקי מחשב היתרון גדול אף יותר – האוזניות מצליחות להעביר תחושת צליל היקפי מדומה בצורה טובה בהרבה מאשר רמקולים 2.1 ממוצעים. במשחקי FPS הצלחתי לזהות כיוון ירי לפי הצליל, וב-Diablo II (שהינו עדיין המשחק האהוב עליי, לפחות עד שייצא III) יכולתי להבחין בכיוון ריצה של מפלצות גם על רקע פיצוצים, קללות ורעשים שונים, וכל זאת בעולם דו מימדי!

סיכום

אם אסכם את חווית השימוש שלי באוזניות האלו – היא הייתה חיובית ביותר. למרות שהאוזניות לא יצרו אצלי חוויות האזנה חדשות, או גרמו לי לתהות כיצד חייתי בלעדיהן, הן בהחלט היו מקור להנאה רבה.
עבור מרבית השימושים הביתיים האוזניות האלו מצוינות – הן נוחות לאורך זמן, איכות הסאונד מצוינת במגוון סגנונות מוזיקליים ואף בשימוש לסרטים או למשחקים, אורך הכבל אינו מגביל בשימוש והן אף אינן כבדות מדי. אסייג ואומר כי במידה והשימוש הביתי העיקרי הוא האזנה בעת שכיבה במיטה לא הייתי ממליץ על האוזניות האלו, אולם זהו השימוש הביתי היחיד בהן לדעתי הן לוקות בחסר.

מבחינת ניידות, המצב שונה מעט – האוזניות נוחות בעת הליכה במהירות סבירה (אולם בעת ריצה לאוטובוס ייתכן והן יפריעו מעט), אולם כריות האוזניים מעט מחממות (למרות שהמצב בהחלט נסבל, גם בקיץ). המבנה המסיבי של הקשת והאוזניות, בנוסף ליכולת הקיפול הופך את האוזניות למתאימות לניוד, גם אם מדובר בטיולים הכוללים אריזות וטלטולים לא מעטים.
לשימוש ספורטיבי – לא אמליץ על אוזניות אלו, כנראה מכיוון שהן לא תוכננו לכך (למרות האמון הרב ש Skullcandy שמים בהן, לפחות בהיבט האחריות המרשימה ביותר).

כאוזניות All Around לשימוש ביתי / נייד קל – ה SK PRO בהחלט עשו את עבודתן נאמנה, ובמידה ויהיה לי צורך באוזניות מסוגן הן בהחלט יהיו בראש רשימת המועמדים.

יתרונות

 • מאוזנות מאוד מבחינת צליל, "מהירות תגובה".
 • מתאימות לשימוש בנגנים ניידים ולשימוש ביתי.
 • נוחות מאוד להאזנה ממושכת, יציבות בזמן ישיבה.
 • מתקפלות ונוחות לנשיאה.
 • מחבר בעל הברגה למתאם 6.3 מ"מ, חזק ועמיד.
 • יפות (עניין של טעם…)
 • אחריות מיוחדת לכל החיים.

חסרונות

 • קשת כבדה.
 • כריות גדולות, מחממות.
 • בחלק מהצבעים – הכריות הלבנות רגישות מעט ללכלוך (כולל זיעה).
 • כבל ארוך וכבד, מפריע לניידות.
 • לא מתאימות לספורט, אף לא להליכה מהירה.
 • מושכות תשומת לב.

מחיר האוזניות הינו 985 ש"ח.

את האוזניות מדגם SK PRO ואת שאר האוזניות מאת Skullcandy ניתן לרכוש מ Funky DJ, קילומבו וחנויות האקסטרים והאופנה המובחרות.

לשרשור הדיון ותגובות על אוזניות Skullcandy SK PRO, לחצו כאן.

תודה רבה ליבואן "סופה – ציוד מטיילים" על השאלת האוזניות לביקורת.

תודה גם לצוות הדוגמניות החינניות של האוניברסיטה העברית.


חלק מהתכנים באתר כוללים מעת לעת קישורים לתוכניות שותפים, שעבורם האתר מקבל עמלה עם רכישה בפועל.
עמלה זו איננה מייקרת את עלות הרכישה של המוצרים.

7:00
  /  
06.10.2009
  
מאת: אורי לרנר

1