Philips LivingColors

המצרכים: כוס עיצוב, כפית תאורה, קורטוב צבע, ליטר טכנולוגיה. להניח לתבשיל לנשום ולחבר לשקע. והתוצאה? דבי רוזנטל מביאה לכן את ה-LivingColors.


הקדמה

חברת פיליפס התחילה את דרכה כיצרנית נורות חשמל. כיום היא מהחברות המובילות בעולם בתחומי הרפואה, האלקטרוניקה הביתית וסגנון החיים. לדעתי, היא בין החברות המתקדמות בשוק בעיצוב מוצר. אם נחבר בין המוצרים בתחילת דרכה, לעיצוב ולטרנדים של ימינו, היום מביאה לנו Philips את Living Colors – מנורת סגנון חיים מבוססת לד.
מדובר במנורה עיצובית המחליפה צבעים בהתאם לבחירתכן האישית. המנורה מורכבת מ-4 נורות לד בצבעים שונים ושלט המשתמש בטכנולוגית ה-RF (גלי רדיו).

המנורה מספקת את האוירה המושלמת לכל אירוע: בארוחה רומנטית תספק המנורה גוון אדמדם עד ורדרד. בארוחת הערב לחברים תוכלי להתאים את צבע המנורה לצבע השולחן. אם תרצי להאריך את מראה השקיעה המרהיבה תוכלי לבחור את הגוונים הצהובים-כתומים. אחרי יום קשה בעבודה תוכלי לבחור בצבע האהוב עליך לאוירה נינוחה.

חסרת יכולות החלטה? המנורה יודעת גם להחליף צבעים באופן אוטומטי.

העיצוב

כמו רוב מוצרי פיליפס גם מוצר זה מיוחד וחדשני במראהו. המנורה עגולה עם משטח שטוח קטן בכדי שתוכל לעמוד בצורה אלכסונית כך שהאור יופנה כלפי הקיר ויוחזר ממנו. ניתן לבחור את גוף המנורה באחד משני צבעים: שקוף או שחור שקוף למחצה (כמוצג בתמונות). בין חיבור החשמל לאזור בו נמצאות מנורות הלד קיים קישור שנראה כמו פיה של חצוצרה. כאשר המנורה כבויה היא נטמעת באופן כמעט טבעי בסביבה אך כאשר מדליקים אותה, בשל העיצוב הייחודי, היא הופכת לרכיב מרכזי בחדר, אלא אם החבאת אותה מאחורי ספה או על ארון גבוה. מגרעת אחת קטנה היא העובדה כי לא ניתן להניח את המנורה במקום נגיש, המשטח השטוח עליו נשענת המנורה קטן מאוד ונגיעה קטנה במנורה עלולה לגרום לה להתגלגל.

המנורה משתמשת ב-4 נורות לד הנמצאות במרכזה, שתיים בגוונים אדומים, אחת בגוונים ירוקים ואחת בגוונים כחולים. השילוב בין ארבעת הלדים מאפשר למנורה לייצר את כל צבעי הקשת. עם כיבויה, המנורה תזכור את הגוון האחרון בו האירה ותחזור אליו בהדלקה הבאה.
תוספת נחמדה היא האפשרות לקשר עד 6 מנורות Living Colors יחדיו, כך שאפשר להאיר בקלות ובאלגנטיות כל סלון או חלל גדול.

השלט

השלט המגיע עם המנורה מעוגל, מעוצב ונוח לשימוש. צבע השלט יתאים לצבע המנורה והוא צורך 3 בטריות מסוג AAA. מדובר על שלט רגיש למגע. בשלט מספר "כפתורים" או איזורי נגיעה:

  • כפתור ה- ON\OFF –  מלבד התפקוד הרגיל והמתבקש, לחיצה ארוכה על ה- ON למשך 5 שניות תכניס את המנורה למצב החלפת צבע אוטומטי. 
  • טבעת צבעים – בה ניתן למצוא את כל צבעי הקשת. ניתן ללחוץ על צבע מסוים בטבעת הצבעים או לסובב את האצבע על גבי הטבעת עד לבחירת הגוון המדויק הרצוי.
  • כפתור גוון הצבע – במרכז טבעת הצבעים יש כפתור בו ניתן לבחור בין גוון עמוק לפסטל בכל אחד מהצבעים.
  • כפתור עוצמת התאורה – חשוב לציין כי המנורה מסוגלת להגיע לעוצמה חזקה מאוד.

השלט כאמור, עובד בטכנולוגית ה- RF. בשל כך אין צורך ב´קשר עין´ בין המנורה לשלט ובעצם אפשר להניח את המנורה גם במקומות נגישים פחות כמו מאחורי ספה, על ארון וכד´.

אומרים שתמונה שווה אלף מילים, במקרה הזה יש צורך בוידאו.

מאוד חסר לי במנורה יוקרתית כזו ובמחיר הזה טיימר כיבוי והדלקה. המנורה מספקת אווירה מושלמת והייתי שמחה להרדם לאורה, אבל אין אפשרות כזו וחבל.

סיכום

מאוד נהנתי לסקור את המנורה. לטעמי, היא תוספת נעימה לכל סלון מודרני, היא מחזירה את הצבע והחיים לבית בצורה ססגונית וחדישה והתגלתה כשימושית מאוד. יחד עם זאת, חשוב לציין כי המחיר ירתיע רבים וימנע מהמוצר להגיע למרבית האוכלוסיה היות ומחירה גבוה מידיי. קהל הרוכשים של המנורה יהיה מצומצם וחבל שרק בעלי ממון וגאדג´ט-פריקס יוכלו להרשות לעצמם לקנות אותה.

קישורים:

אתר LivingColors של חברת פיליפס – http://www.lighting.philips.com/microsite/living_colors/

מחיר מומלץ לצרכן:

  • דגם גדול שקוף- 1154 ₪
  • דגם גדול שחור – 1245 ₪
  • דגם  מיני שקוף- 832 ₪

 תודה לעולם הדיגיטלי על השאלת המוצר לטובת הביקורת

להמשך הדיון על הביקורת לחץ/י כאן.


חלק מהתכנים באתר כוללים מעת לעת קישורים לתוכניות שותפים, שעבורם האתר מקבל עמלה עם רכישה בפועל באמצעותם.
עמלה זו איננה מייקרת את עלות הרכישה של המוצרים.

0:00
  /  
16.09.2009
  
מאת: דבי רוזנטל

1