2009 IFA – היום השלישי

עפר לאור מסיים את סדרת המאמרים שלו על IFA 2009.והפעם: פגישה עם בכירי סמסונג, הביתן של LG והעתיד על פי מחקרי ...


את הבוקר פתחנו במסיבת ROUND TABLE עם בכירים מסמסונג בכל תחום ה-AUDIO VIDEO, ובעיקר נושא המסכים:

מרבית השאלות היו על OLED. העמדה של סמסונג היא לא להיות כמו סוני ולא לשחרר מסך קטן (כידוע, המסך היחיד שנמכר כיום בפועל עם OLED זה מסך 11" של סוני), אלא להמתין שהטכנולוגיה תבשיל לכדי מסכים של 32" ומעלה. לפני זה, החברה לא מתכננת להוציא מוצר. כמובן שהם הציגו את אותו PROTOTYPE מסך 31" בביתן, אבל זה רחוק להיות מסחרי. לשאלת הקהל, החברה לא רואה OLED כתחליף ל-LED LCD ומתכננים להמשיך בכל הכיוונים כאשר הפוקוס עם OLED כרגע הוא על מסכים לסלולר ונגנים ניידים. כאשר המחיר ירד ואורך החיים יעלה, הם גם יוציאו מסכים כאלה. מבחינת לוח זמנים, הם לא רוצים לדבר על זה מכיוון שמנסיון העבר, הם נכשלו בלתכנן את לוח הזמנים עם הטכנולוגיה הזו בעבר ולכן לא רוצים להחייב על לוח זמנים גמיש מדי.

לגבי פלזמה, החברה כרגע מוכרת כ-10% מהמסכים שלה בפלזמה, אבל זה עסק רווחי הרבה יותר ומייצר כ-15% מסך ההכנסות של החברה. זאת בגלל שמדובר במסכים גדולים יותר ולכן מתח הרווחים גבוה יותר. אין תוכניות להפסיק ייצור או פיתוח של פלזמה והחברה מאוד מרוצה מהמיצוב שלה בתחום ומתכננת לחזק אותו.

לשאלתי לגבי LED TV והבעיות החוקיות באנגליה, החברה לא מתרגשת ולא שינתה את המיתוג שלה. לדבריהם, הבעיה היא שבלתי אפשרי למתג מוצר בשם "LASER EMITTING DIODE BACKLIT LCD DISPLAY" – זה פשוט ארוך ולא ברור. לכן הקיצור שנבחר היה LED TV. לדברי הנציגים, הפיתרון יהיה בצורת חינוך של הצרכנים להבין באיזו טכנולוגיה מדובר ובמקרה הכי קיצוני ישנו את המיתוג ספציפית עבור אותן מדינות שבהן הרשויות "קשות הבנה" (ע"ע אנגליה).

היו עוד שאלות כגון על מקרנים מובנים במצלמות וידאו (הם התלהבו מהרעיון והבטיחו לשלם לעיתונאי ששאל זאת אחוזים אם זה יצא לפועל)…

הנציגים נשאלו לבסוף לגבי תוכן פיזי והמעבר מבלוריי לתכנים מהרשת. החברה כרגע לא רואה את הטכנולוגיות כמתחרות אלא כמשלימות ולכן תוסיף כמה שיותר תכנים ואפשרויות לקבל תוכן בכמה שיותר מכשירים. לדבריהם, אין כרגע סימנים ששוק הבלוריי יתחלש לטובת האינטרנט, אך בכל מקרה, החברה מפצלת את ההשקעות ותוציא מוצרים היברידיים שיכללו יכולות כמו BD LIVE, אינטרנט ו-NETFLIX ובכך תאפשר מעבר קל בין הטכנולוגיות.

הביתן של LG היה הגדול ביותר שפספסתי אתמול ולכן חזרתי אליו. הכיוון הכללי השנה הוא BORDERLESS – שגם LG וגם פנסוניק מקדמים – קרי מסכים ללא מסגרת או BEZEL, אלא חתיכת זכוכית אחת שהיא גם המסך וגם המסגרת באחד:

הופתעתי לגלות מערכת SURFACE מלאה (מהסוג שיש לו גם זיהוי אובייקטים) של מיקרוסופט. הצלחתי להחמיק תמונה אחת לפני שבחורה ניגשה אלי ואיימה להעלים לי את המצלמה "NO PHOTOGRAPH" (שימו לב לחוסר של המילה PLEASE בסוף המשפט). יש לי הרגשה ש-LG לא בדיוק אישרו את הדבר הזה עם מיקרוסופט…

LG הציגו השוואה בין שלוש הדורות האחרונים של מסכים, כולל VA, IPS ו-IPS ב-200HZ.

החלק המשעשע הגיע כאשר מישהו קוריאני בא להסביר לקהל ודפק בהתלהבות על כל אחד מהפאנלים בכדי להראות את העמידות שלו. הצלחתי לתפוס את התמונה הבאה עם יותר מזל משכל:

הטרנד הבא בעיצוב לפי LG: מסכים עם מסגרות CUSTOMIZED ומעוצבים. כלומר, מני PATTERNS שונים שיהיו מובנים לתוך המסגרת. לדעתי? אולי בסין זה יצליח אבל אותי זה ממש לא תפס, העיצוב של הפרחים נראה כמו אותן טביעות ידיים של הילדים שאני ממרק החוצה מדי פעם כשמישהו בטעות נוגע במסך:

LG לוקחת רעיונות מפיליפס ומשלבת מנגנון WIZARD לכיול התמונה:

עוד תצוגת יכולת WIRELESS ללא פרטים או מוצר אמיתי:

גם LG הציגה מספר תצוגות 3D:

למה יש מכונית מירוץ עם בחורות באמצע הביתן של LG? אף אחד לא ידע להגיד לי, אולי נשאר להם מתצוגה אחרת?

נגן בלוריי משולב ברמקולים. עיצוב יפה מאוד!

ידעתם ש-LG מייצרת NAS? לא סתם NAS אלא כזה שיש לו גם כונן בלוריי נצרב! למה צריך את זה? נניח ופתאום אחד מהדיסקים כושל, המידע אוטומטית מתחיל להיצרב על גבי הבלוריי בכדי להפחית סיכונים! רעיון מבריק, אלא שבלוריי מעט קטן למטרות הללו בהתחשב שסביר להניח שכל דיסק במאגרשת יהיה גדול מ-50GB. עם זאת, חייבים להסיר את הכובע – החברים ב-LG מביאים רעיונות לא רעים! 

 

MSI חידשו עם לפטופים סקסיים במיוחד (אפל צריכה להתחיל לדאוג, החברים בטיאוון פשוט בשוונג!).

BOOTH BABES:

איזור הסלולר והניווט לא היה מעניין במיוחד השנה. הדבר שבאמת תפס אותי היה המעמד החכם של GPS עבור האייפון של TOMTOM, עולה כמו חצי אייפון, אבל מבטיח לגרום לו לנווט כמו PND (שעולה חצי מחיר):

סוף סוף יצא לי לשחק עם ANDROID האחרון. נראה מדהים ובשיחה עם החברים מ-ENAGDGET, באמת שמיש לחלוטין. אפילו הכיפוף הקטן למטה בעיצוב של HTC ברור אחרי שמשתמשים בו טיפה – זה ממש נוח!

באיזור נפרד היו מספר טכנולוגיות (בעיקר של חברת FRAUNHOFFER – אותה חברה שאחראית למרבית הדברים שאנחנו נהנים מהם כיום כמו אלגוריתמי כיווץ תמונה JPEG, MPEG, MP3 ועוד).

הם הציגו בפתיחה את רמקולי העתיד שהם קטנים במיוחד אך שטוחים החל מכ-150HZ. האמת? לא נשמעו משהו בכלל:

כאן הם מציגים כיצד אפשר לעשות SWITCH אופטי עם המון מקורות וידאו ב-FULL HD.

עוד המצאה של FRAUNHOFFER לשליטה בדברים בעתיד: פס לייזר ירוק שמזהה על מה אתם מצביעים. לא ממש עבד כראוי.

ההדגמה הגרועה ביותר שראיתי בתערוכה: שליטה קולית על מערכת הקולנוע הביתי. עובד? לא ממש.

לקינוח היום (לפני שקפצנו לחנות "SATURN" לראות איך צריך למכור אלקטרוניקה באמת, קפצנו לשתות בירה עם החברים מ-ENGADGET ארה"ב (משמאל), ו-ENGADGET גרמניה (ימין ומרכז).

אלבום התמונות המלא של האתר מתערוכת IFA 2009 ברלין ניתן לצפייה בקישור הבא.

להמשך תגובות על הכתבה לחץ כאן.

גילוי נאות: הכתב היה האורח של סמסונג העולמית בתערוכת IFA ברלין.


חלק מהתכנים באתר כוללים מעת לעת קישורים לתוכניות שותפים, שעבורם האתר מקבל עמלה עם רכישה בפועל באמצעותם.
עמלה זו איננה מייקרת את עלות הרכישה של המוצרים.

7:00
  /  
07.09.2009
  
מאת: עפר לאור / Ofer LaOr

1