IFA 2009 – היום השני

עפר לאור ממשיך להביא לנו את התמונות החמות מ IFA 2009.


יום הפתיחה של התערוכה

היום זה היום הראשון של התערוכה ומדהים לראות כמה היא מפוצצת במבקרים. לא זכור לי שנים עמוסות במבקרים כמו השנה, למרות שמדובר ביום הראשון ותמיד הכי עמוס בסופה"ש… הורים מביאים ילדים לבילוי בתערוכה. חינוך לצרכנות טובה.

שימוש במחשב נייד להקלטה מפטפון (בכלל כמות הפטפונים השנה כפולה משנה שעברה והנוכחות שלהם מורגשת בכל עבר!).

הזוכים בתחרות עיצוב שמוצגת בין האולמות:

 כשאני חושב על איך הדרך המשעשעת ביותר לשחק ROCK HERO, זה לא מתוך מסך LCD ענק מהאחוריים המאובזרים של VAN ענק…

ה-LED פרץ את מסגרת המחיר – ניתן כאן לראות שיצרני המדבקות מציעים גם הם מסכים עם LED, כולל עם LOCAL DIMMING. כאן ניתן לראות את VESTEL (אחת מהיצרניות הללו) מדגימה זאת. המסך מימין הוא המסך עם LOCAL DIMMING, המסך משמאל נטול את המנגנון והתחתון מציג רק את התאורה, ללא פאנל ה-LCD. ניתן לראות את הקוביות של התאורה בדרך זו.

 

לווה הציגו מני פתרונות, כולל יכולות להעביר תכנים מחדר לחדר ופתרונות של בית "מחובר" מההתחלה ועד הסוף. את הפרטים התקשתי להבין מפעת הגרמנית שזרמה מפי המציגים בהדגמה, אבל היא היתה בהחלט מרשימה.

עיצוב ייחודי (ומאוד גרמני) זה לא הדבר היחיד שהוצג  בביתן של לווה, בגלל הפיתרונות של בית מחובר, הם הציגו גם שליטה מבוססת על רשת חשמל חכמה והזרימו דרך רשת החשמל את כל התכנים במה שהם קוראים "מדיה סנטר" שלהם (שדומה יותר לתפיסת ה-STREAMERS שאנחנו מכירים כאן).

העיצוב הייחודי של לווה כבר הורחב לא רק למסכים, מערכות שליטה ולרמקולים אלא מוצע גם עם ריהוט תואם.

 

 

פנסוניק הציגו בביתן שלהם לא רק נגני בלוריי אלא גם מקליטי בלוריי, ו-DVR כולל כאלה עם כמה טיונרים. צפה בכמה תוכניות HD, תקליט אותם לדיסק הפנימי וצרוב לבלוריי כשאתה רוצה לשמור אותם לאורך זמן. לקנא באירופאים מותר כבר?!

אוקיי, אז באיחור אופנתי הבנתי שהגנדם הזה זה בעצם ה-BODY ARMOR מהסרט AVATAR. בצילום זה ניתן לראות את כוכב הסרט (לא באמת) ממתין לתורו לעלות לעמדת השליטה של הגנדם.

זה מראה בגודל מלא? לא, זה פתאום הפך לי למסך, איזה פחד…

לא ניתן היה להראות את הקולנוע התלת מימדי של פנסוניק, אבל אני חייב לציין שהוא היה מרשים. השאלה היא האם אנשים יהיו מוכנים לעטות על פניהם משקפיים כשהם רואים סרט או תוכנית כלשהי. לי זה ממש לא מטריד, אבל מה אתם אומרים?

מה קורה כשבלוריי הופך לטריוואלי?! 

ה-AE4000 של פנסוניק עושה תרגיל משונה לגבי איך שהוא מטפל בלמלא מסך בתמונה 2.35. הוא עושה זום ו-MASKING אוטומטית (זיהוי ASPECT RATIO אוטומטי). זה טריק משונה מאוד, אבל אפקטיבי וגם חוסך עדשה אנמורפית. מעבר לכך, אין כאן לצערי המון בשורה והתצוגה של פנסוניק היתה מאכזבת (אף אחד לא ידע בכלל איפה המקרן הזה מוצב, לקח להם חצי שעה לאתר לי את החדר בוא הוא שכן ולבסוף הוא הוצג לחלוטין ללא כיול ועם IRIS מנוטרל כי הבחור בחדר לא ידע להפעיל אותו ואני לא קורא את התפריטים בגרמנית כראוי).

 

 

 קו המוצרים החדש של לוג´יטק לא מהפכני אבל מעניין. עכברים שעובדים על כל משטח (DARK FIELD) עובד יפה וקו רחב מאוד של שלטי HARMONY תפסו את העין. מי שגנב לי את תשומת הלב זה ה- ULTIMATE EARS אבל אף אחד לא ידע להגיד לי שום דבר עליהם. מקווה שהם לא יאבדו בתוך מגוון המוצרים הענק של לוג´יטק.

המון רמקולים יפים היו בתערוכה, חבל שהם לא מחוברים לשום דבר – תחרות יופי אני מעדיף של נשים.

עוד בסוף אני לא אאמין שזה מדבקות – לנקו מחזירים מלחמה


הביתן של פיוניר הרשים בגדולו אך עשה סיבוב פרסה ומתמקד ב-100% בבלוריי ובמוזיקה ואודיו. מעט מאוד הדגמות חיות, אבל ביתן מרשים ביותר. הפלזמות מוצגות רק לחזק את הבלוריי ואת מערכות האודיו ונעלם מהפוקוס. אפילו הלוגואים של קורו השתנו כך שהם שמים אודיו בפוקוס.

 לבריאות!

MID של חברת SHARP נראה מרשים עד שניסיתי להפעיל אותו. מבוסס על UBUNTU ועובד באופן מלא עם עברית (!!) אבל הנסיון לשלוט בעכבר, לפתוח TABS ובכלל לגלוש היתה סוג של עינוי שלא הייתי נותן לאף אדם שפוי לעבור אותו. בקיצור, ממליץ בחום להתרחק – זה אפילו לא קרוב לשמיש.

הביתן של ELAC ביחד עם ONKYO, מרשים אך מעט שבלוני ולא מאפשר שמיעה בכלל. 

 

 

 

פיליפס הציגה את מסך ה-21:9 שלהם. נראה מאוד מרשים ואחד הדברים הייחודיים הראשונים שראיתי בתערוכה.

בלוריי תלת מימדי.

בלוריי תלת מימדי על מסך 21:9 של פיליפס.

קולנוע עם 3 מסכי 21:9 בגדולים שונים.

ה-AUREA החדשה כוללת לא רק תאורה מרחבית מסביב למסגרת הקדמית (זו תאורה איזורית כמובן – בכל פינה יכול להיות צבע שונה).

גם מאחורה זה אותו דבר. אני לא רוצה לדעת כמה דבר כזה יעלה…

פיליפס הפתיעו עם חיבור WIRELESS HDMI. לצערי אף אחד בשטח לא רצה להגיד לי דבר על זה – כמה זה יעלה, מתי זה יהיה זמין ואפילו מה התדרים שזה עובד בהם. בקיצור, אני לא הייתי מהמר על זה כרגע כפיתרון (כל החברות שהציגו WIRELESS היו מאוד אנגימטיות וסקפטיות לגבי זה).


 

טושיבה מציגה את ה-BDX2000KE (מה עלה בגורל ה-BDX1000KE ?!) תחת מעטה של חשאיות וזכוכית משוריינת. נראה מדהים מבחוץ, אבל קשה להפליא לצלם.

טושיבה הציגה שיטה חדשה להעביר תוכן מטלפונים סלולריים ומצלמות למחשב (TRANSFER JET). תניח את הטלפון על המחשב בנקודה שמסומנת עם לוגו מתאים והמכשיר יהיה מחובר במהירות גבוהה (המספרים לא הגיוניים לי, והבחור שהציג את זה לא ממש ידע להגיד אם זה ב-Mbps או MBps). מה שכן, זה חוסך חיבור WIFI ו-BT, אם רק היה אפשר גם לטעון את הטלפונים באינדוקציה בדרך זו, אז בכלל זה היה מגניב, לא?

 

 

מגבר מנורות, אבל ללא המנורות (פחדו שיגנבו אותם) כולל גםiPod Dock.

 

תחרות ה "שלי יותר דק" מגיעה לשיאים חדשים של אבסורד.

כנראה שזה אחד ממסכי ה-OLED הגדולים בעולם (רשמית יש מסך 32" אחד של OLED, אבל הוא לא בייצור המוני), אבל אף אחד לא יודע להגיד לי כמה גודל המסך הזה (כנראה 26") בביתן של סמסונג וכמעט ללא שלטים או סימון. נראה כמו חלון ליקום מקביל ומוצלח יותר משלנו.

לכל מי שאוהב LCD בגלל הפיזור אור שלו (פילטר קדמי). סמסונג מציגים את הפילטר החדש שלהם ומראים כיצד פילטר מבריק משפר מהותית את יחס הניגודיות. קשה לראות בתמונה, אבל ההבדל בקונטרסט בין צד ימין (עם פילטר מבריק) וצד שמאל (אותו מסך בדיוק, אבל עם פילטר אנטי-גלייר) הוא מטורף. המסך המבריק שחור בעשרות מונים מזה שמחזיר פחות אור.

מסקנה? עשו לי טובה ותוותרו על האנטי-גלייר, אני רוצה את התמונה שלי שחורה, עמוקה (וגם מבריקה).לא הצלחתי להבין מדוע נגן הבלוריי של DENON (שזכה בפרס כלשהו בתערוכה) נקרא עם הקידומת DVD, הרי זה רק יבלבל את הלקוחות, לא?

כידוע אני חולה על נגנים ניידים, ו-iStation לקחו בגדול עם הדגמים החדשים שלהם.

 

KEYNOTE של סמסונג

הרבה דברים היו ב-KEYNOTE של סמסונג שבעצם רשמית פתח את התערוכה והקהל המה לשמוע את דבריו של בון קיון-יון (נשיא המחלקה של מערכות תצוגה בסמסונג). היה משעשע לשמוע אותו כיצד הוא גדל באי שבו היה רק למשפחתו את הטלפון היחיד ושכילד החלום שלו היה לאפשר יותר חיבוריות (בין היתר כי התפקיד שלו היה לקרוא למישהו מהכפר כשהיה מגיע לאותו אדם שיחת טלפון…).

היה טיפה קשה להבין את הרעיון המאוד אבסטרקטי של "DIGITAL HUMANISM". בסופו של דבר זה מסתכם בכמה דברים: למצוא את המהות של מוצר, להקדים את הציפיות של הצרכן ולדעת מה באמת הוא צריך ואיך הוא יכול להשתמש במשהו בדרך הפשוטה והאינטואיטיבית ביותר ובלי להרוס את הסביבה בדרך.

 


 
 


 ההרצאה היתה מלאה בהומור וכחלק מהאירוע הצטרף על הבמה אחד מכוכבי "כוכב נולד" הבריטיים. מכיוון שזו לא אותה גברת מבוגרת מסקוטלנד, אני לא בטוח שאני יכול להגות את שמו של הבחור (Eoghan Quigg, אלוהים ישמור על הוריך שנתנו לך את השם הנפלא הזה), אבל הוא שר יפה למדי ודקלם את הסיפור שלו יפה (ובתמורה הובטח לו מסך בסוף הערב…).

 


 

אלבום התמונות המלא של האתר מתערוכת IFA 2009 ברלין ניתן לצפייה בקישור הבא.

להמשך תגובות על הכתבה לחץ כאן.

גילוי נאות: הכתב הינו אורח של סמסונג העולמית בתערוכת IFA ברלין.


חלק מהתכנים באתר כוללים מעת לעת קישורים לתוכניות שותפים, שעבורם האתר מקבל עמלה עם רכישה בפועל.
עמלה זו איננה מייקרת את עלות הרכישה של המוצרים.

7:00
  /  
05.09.2009
  
מאת: עפר לאור

1