HP Mini 2140 Notebook PC – חרסינה בחנות פילים

HP, שעד עכשיו התמחו בחידושים טכנולוגיים מנסים את כוחם גם בתחום המעוצב והטרנדי, ויוצאים לשוק עם ה- HP Mini 2140 ...


הקדמה

 הקדמה

אקססוריז – עוד אחת מאותן מילים לועזיות שנהפכו לחלק בלתי נפרד מהמציאות העברית המתחדשת ומהלקסיקון הנשי-ישראלי. לרוב מדובר על חגורת עור, או סיכת דש במראה רטרו שקנית בשוק בפשפש-לילה בחמישי שעבר. אבל מהיום – גם המחשב שלך יוכל להתגאות בהגדרה של אביזר נשי נלווה. וזה הזמן להבהיר – אם במקרה נולדת זכר, ונקלעת לקרוא את הכתבה הזאת, הייתי מציעה לך בחום לפנות לבחורה הקרובה ולבקש את עזרתה עם המילים הקשות, זו לא בושה.

1.2 ק"ג, אדום ופרחוני – אלו לא היו המילים שהיית מצפה שיתארו את כלי העבודה השימושי ביותר שלך, אבל בשבועיים האחרונים ככה תיארתי את שלי! זה לקח זמן. חיכינו חיכינו. בכינו בכינו. ומי בא? היום שבו יצרני הטכנולוגיה הבינו שלא כל דבר ממוחשב חייב להיות בצבע שחור-דיפרסיבי או כסף- מטאלי, שרק בשנות הקמת המדינה היה נחשב חדשני, עוד כשכל דבר היה "אמריקה".

ויויאן טאם (Vivienne Tam), מעצבת בגדים ניו יורקרית ידועה עם חיבה עזה לתרבות אסיה, צבעים עזים ושילובים לא קונבנציונאליים, חברה לאגדת המחשבים HP ויצרה את המחשב הקטן והמעוצב ביותר שקיים היום בחנויות. כבר ברבעון השלישי של שנת 2008 נמכרו יותר מחשבים ניידים מנייחים, עכשיו, זה רק עניין של זמן עד שיימכרו יותר mini ממחשבים ניידים או יותר חרסינות מפילים, תלוי איך מסתכלים על זה.

יתרונות 

שלא כהרגלי, אתחיל במחמאות – בסך הכך מדובר במחשב. קטן. קטן מאוד. קטן מידיי יש שיגידו, אבל הכל תלוי בשימוש, או כמו שאמר חכמינו "הכל יחסי". למי שמבלה שעות של עבודה מול המחשב בפגישות אינסופיות, תקתוק מסמכים, מענה למיילים ושות´ – הייתי ממליצה לקנות מחשב נייח, או אולי נייד "רגיל", ואם כבר, אז גם להחליף עבודה.

למי שמסתובבת הרבה עם המחשב בתיק, שצריכה אינטרנט זמין בכל מקום כדי לבדוק מיילים מידי פעם, או לשלוח הודעות IM – אין פתרון מושלם מזה. בנוסף לעיצוב, ולקלות המשקל – הוא מגיע עם מצלמה, ככה שאפילו שיחות skype  מאוד נוח לעשות ממנו, והרמקולים שלו מספקים בהחלט.

עוד יתרון שמתגלה כמשמעותי, בעיקר למשתמשות כבדות, הוא הכפתור שמבטל את האפשרות לשימוש בפד המגע בזמן הקלדה. הדלקתו מבטיחה לך שהסמן לא יקפוץ בפתאומיות כמה שורות למעלה רק בגלל שלחצת בטעות עם האגודל על המשטח. קטן ויעיל. וחוץ מאותו כפתור – שני כפתורי אור בחזית במחשב, אחד לכיבוי והדלקה והשני לחיבור הרשת האלחוטי מוסיפים גם הם למראה המעוצב והמחושב של המיני, שלא לדבר על הפשטות שבשימוש. המינימאליזם במיטבו, או כמו שכבר ידענו, הגודל לא קובע.

אמנם הקיץ בעיצומו, אבל החורף מתקרב ואיתו הצורך שלנו בחימום תמידי. למרות שויויאן קטנה (הכינוי שדבק למיני שלי), החום שנפלט ממנה, גם באזור הסוללה ואפילו באזור העכבר והמקלדת, יכול להתחרות בקלות עם כל מפזר חום ביתי. חיובי? בטח לא בקיץ, אבל בחורף אולי זה לא כל כך נורא. אחרי הכל, עדיין לא הוכיחו את הקשר שבין פליטת החום של הניידים לאי פוריות, אז בינתיים לפחות נהנה מהספק.

ואחרי שטיפלנו בענייני החום, נטפל בענייני ההרגלים החברתיים שלי. לא נעים להודות אבל אני לא מעשנת, וגם כלב כבר אין לי. פועל יוצא מכך הוא ששני התירוצים העיקריים שלי לנהל שיחות מזדמנות עם אנשים זרים בתל אביב הפכו ללא רלוונטיים. ויויאן לעומת זאת, גררה תגובות בלתי פוסקות בקרב שכניי בבתי הקפה ובפארק הירקון, שם יצא לי לוודא כי באמת יש רשת אלחוטית כמעט בכל העיר הלבנה. לא כולם אהבו את העיצוב האדום-סיני, אבל לכולם היה מה להגיד וגם זה חשוב בימינו.

ניסוי כלים

חסרונות

כמו פולניה טובה, תמיד יש גם "אבל"… למרות הנוחות, שנובעת בעיקר מהעובדה שויואן כמעט ולא מורגשת סחיבתית ואפשר אף לומר אנורקסית, החיבור שלה לחשמל עדיין גדול ומסורבל. לא לגמרי ברור לי איך עוד לא מצאו את הטכנולוגיה שמתגברת על זה. לא בדקתי את זה לעומק אבל יש סיכוי שהמטען שלה שוקל יותר ממנה, וחבל. הבטרייה מספיקה לכמה שעות של חסד, ותמיד אפשר להוסיף בטריה גדולה יותר תמורת מעות פעוטות, אלא שאז המשקל כמעט ומכפיל את עצמו כמובן.  

וחוץ מהמשקל בל נזניח את עניין העיצוב, שהוא ללא ספק חלק מרכזי ביותר. ויויאן מיועדת לאוהבות הצבע האדום, והמראה הסיני שמתלווה אליו במקרה הזה. אני מודה שאת עניין עיצוב החוץ אפשר לסכם כעניין של טעם, אבל הצבע חדר גם לפנים המחשב, כך שהמקלדת כולה אדומה ומבריקה, עם אותיות זהובות שנבלעות להן במקשים. פונקציונאלי? לא כל כך, אבל משלים את המראה הכללי. עצה ידידותית: שווה להשקיע בקורס הקלדה עיוורת יחד עם הקנייה של המיני. למרות כל זאת התחושה של המקשים היא פנומנאלית במושגי מקלדות ומזכירה קצת את התחושה  שמספק פד מגע. מוסיפה לנוחות גם העובדה שהכפתורים עצמם גדולים מאוד ביחס למחשבי נטבוק אחרים, ובעצם 92% מגודלם במקלדת רגילה.

לכל מי שמשום מה מעדיפה אותם עקומים, ואוהבת לשחק עם זוית המסך – אי אפשר להוריד את המסך יותר מכ-100 מעלות למקלדת. לא משמעותי, אבל עלול להיות בעייתי אם את מנסה להראות משהו לנוכחים בחדר. ולא רק הזוית משונה כאן, גם הרזולוציה של המסך, ששוברת מוסכמות בתחום ועומדת על 1024 על 576. ואני אומרת – אם כבר חרסינה, אז שלא תיראה כמו פיל וכאן המעצבים נחלו הצלחה.

מה עוד חסר? כפתור HOME  שמצאתי את עצמי מחפשת כמה וכמה פעמים בזמן כתיבת שורות אלו. אני מודה ומתוודה שיכול להיות שפשוט לא ראיתי אותו בגלל הויז´ואל הלוקה בחסר של זהב על גבי אדום. גם אור מקלדת שנמצא לרוב בחלק העליון של המסך, ויכול היה לעזור עם עניין האדום האינסופי לא נמצא באופק. חסר גם מוט ההיגוי הקטן שאפשר למצוא במחשבי IBM ומאפשר למאותגרות פד המגע שימוש חלופי בעכבר זמין. ועוד בעניין העכבר – את שני כפתורי הימין והשמאל הידועים לשמצה, שלרוב אפשר למצוא בחלקו העליון/התחתון של פד המגע, החליטו המעצבים לשים דווקא בצדדים – בימין ובשמאל. נשמע הגיוני בסך הכל, אבל דורש תרגולת. פחות נוח? לא בטוח, אבל בהחלט שונה.

סיכום

לסיום, תרשו לי להוסיף כי בהמשך להצלחה העולמית של שילוב HP עם מעצבי על כדוגמת ויויאן טאם, וורה ואנג ואפילו גדעון אוברזון, הושקה בארץ קולקצייה מקבילה ומוכספת שעוצבה על יד ליטל קלמנסון, בעלת המותג הבינלאומי לתכשיטים LK. הבחירה העיצובית שלה משלבת בין תכשיטי מתכת לסגנון אתני ויתכן שלא מתאימה למחשבים ניידים, אבל את זה זמנים יגידו. אני, למרות האדום הבוהק ומושך תשומת הלב (ואולי דווקא בזכות), העדפתי להסתובב עם ויויאן ברחוב. אם כבר, אז כבר. לא?

ציונים

10 -מעולה; 5- נחיה עם זה, אם זה מה יש; 1 – לא נראה לי

  • מדד הסחיבתיות – 9 (היתה מקבלת 10 ללא המטען)
  • נוחות השימוש – 10
  • עיצוב – 8 (הכל בעיני המשתמש)
  • פליטת חום- 4
  • מחיר (או מה את מקבלת אחרי כמה שנתת) – 8

ציון מסכם – לא הייתי קונה, אבל הייתי מאוד שמחה לקבל במתנה.

מפרט טכני

  • מעבד (המח, או האשה שבבית) – מעבד  Intel® Atom N270 Processor‏ ‏
  • משקל (לפני קינוח) – 1.19 ק"ג
  • יציאות (…) –  2 יציאות USB 2.0 , כניסת מיקרופון סטריאופוני, יציאת שמע/אוזניות סטריאו, מחבר מתח, , RJ-45 VGA. לכל המפונקות, אין כונן CD וגם לא DVD, ככה זה מחשבי מיני, אי אפשר הכל בחיים.
  • זמן סוללה (או כמה זמן תסתדרי בלי שקע) – עד 4 שעות עם סוללה בעלת 3 תאים או עד 8 שעות 30 דקות עם סוללה בעלת 6 תאים
  • אלחוטי (האסיסטנט החברתי) – Broadcom 802.11a/b/g/n‏,‏ Bluetooth® 2.0 אופציונלי

קישורים

ויויאן טאם –http://www.viviennetam.com

ליטל קלמנסון – http://www.lk-jewelry.com

HP ישראל-  http://welcome.hp.com/country/il/he/welcome.html#Product

היבואנית: HP ישראל

מחיר רשמי לצרכן: 2450 ש"ח

להמשך הדיון בפורום לחצו כאן


חלק מהתכנים באתר כוללים מעת לעת קישורים לתוכניות שותפים, שעבורם האתר מקבל עמלה עם רכישה בפועל.
עמלה זו איננה מייקרת את עלות הרכישה של המוצרים.

18:00
  /  
28.07.2009
  
מאת: מעין קמחי

1