סיכום מפגש HT DIY Club

ביום חמישי ה- 23/07/09 התקיים מפגש ראשון של ה HT DIY Club. למי שפספס, הנה הצצה.


סיכום מפגש DIY

HT DIY Club הוקם במרץ השנה. הרעיון היה לעבור מעזרה הדדית דרך הפורום או מאמרים בתחום, למפגשים של ממש, לצורך סיעור מוחות, העברת ידע בין חברי המועדון, גיבוש רעיונות DIY חדשים, הוזלת ייצור ועוד.

המפגש הראשון תוכנן זמן רב, למעשה עוד טרם הקמת המועדון. לבסוף, נקבע תאריך, ה-23/07/09. מאוחר יותר אף נקבע לאותו התאריך מפגש נוסף מטעם האתר והיה חשש, שמע תהיה זליגה של אנשים לטובת המפגש האחר. בפועל, לא הייתה זליגה וכמעט כל מי שנרשם למפגש הגיע.

על הכנת המפגש, גיבושו, לוגיסטיקה (אוכל, ציוד, מזג אוויר טוב ומצב רוח טוב) היה אחראי מנהל תחום DIY באתר, הלא הוא יונתן ריכטר (j4richter).

המפגש נקבע לשעה 19:00 וכיאה למועדון DIY בו כולם מודעים לאפשרות שיהיו תקלות, אנשים הקדימו :).
המפגש אף צולם ושודר באופן חי באינטרנט, זאת לראשונה באתר ובמקביל למפגש בארמגדון.

בתחילה נשא יונתן מספר מילים, הזכיר קצת פרטים על המועדון, כשהמוטו כל העת "למה לקנות כשאפשר לבנות?". לאחר מכן עברנו להציג איש איש את עצמו, עיסוקו ותחומי ההתעניינות שלו בתחום הDIY.

 

מכאן עברנו להצגת הפרוייקטים של ארבעה מחברי המועדון שהציגו את התוצרת הסופית – וכמובן, הדרך הנכספת אליה.

ראשון עלה זיו רוזנפלד (ziv_r) והציג את דרך הכנת הסטנד למערכת שלו, מה הוביל לבנייתו ואיך הדבר לא נופל בדיוק תחת DIY. זיו חיפש בכלל סטנד המתאים לדרישותיו, לאחר שהסטנד הקודם סבל מבעיות כאלו ואחרות. לבסוף החליט להיות אחראי על ייצור הסטנד – כאשר למעשה עיקר תפקידו היה להעביר את החלקים השונים בין בעלי המלאכה השונים, זאת כמובן לאחר למידה ארוכה וקשה על ההליכים האידיאליים באמצעות האינטרנט מחד, ומציאת בעלי מלאכה מתאימים מאידך.

 

לאחר זיו, עלה יונתן בכבודו ובעצמו בכדי להציג את פרויקט ProAc 2/5 שלו ושל אביב אינס (aviv007). יונתן הציג החל מהכלים השונים בו השתמש לצורך הבנייה – כולל הסברים על הדברים שלמד "על הדרך", בנוסף כמובן למספר טיפים ודוגמאות של חומרים ואיך משתמשים בהם בכדי להגיע לתוצאה מקסימלית. בהמשך גם העביר את השרביט לאביב עצמו אשר התייחס יותר לפנים הרמקולים, כמו גם לקרוסאובר שהותקן. גם הוא נתן טיפים ועצות מועילות לבונים הבאים.

 

יונתן ואביב ממשיכים לדבר על הרמקולים, כאשר שחר – אף הוא משתתף בשיחה. זה כמובן מוביל אותנו להפסקה הנדרשת, בין השאר בשל הטמפרטורה.

 

לאחר השתייה והאוכל, היינו צריכים איזו בונבוניירה. בשל דרישת הקהל, עלה ל"במה" חנן לשנובסקי (chalmh) אשר הציג את בניית הבונבוניירה, הידוע בקרב הציבור הרחב כפונו סטייג´. הבנייה החלה, בגלל שאלות ששאל בנו של חנן במסגרת לימודיו. חנן הסביר מפורטות על תהליך העבודה, החל מהגדרת המטרות, הדרישות והרכיבים. בשלב זה הציג חנן תרשימים ולטעמי היה יכול לשכנע את חצי מהאנשים שלמעשה הכינו פצצת אטום. בשלב זה בדק יונתן עם הקהל בכדי לבדוק שלא רק הוא אינו מבין את התרשימים הסבוכים. בן הבולטים שניהל דו-שיח ואף הציע הצעות מעניינות בשלב זה היה יוסי הרי (yosihary).

 

בשלב זה רובנו היינו דיי מבוהלים מרמת הידע החשמלי\מכני וחשבנו לעצמנו שהקנאה הגיעה לשיאה ולא נוכל עוד. אז עלה שחר (tulip42) והציג את השבלול! אמנם מדובר ביצירה לא מוגמרת, אבל רמת סיבוך הDIY עלתה פלאים, שחר הסביר על הקשיים הרבים, על הניסוי וטעייה אשר הובילו אותו לתוצאה המדהימה, כאשר כל אחד רצה לשמוע, לראות, לגעת ולרכוש.

 

לאחר ששחר סיים, התיישבנו במעין מעגל, והעלנו רעיונות להמשך, אנשים ניסו להסביר על חזונם למועדון – למשל חדר עבודה בו יוכלו חברי המועדון להפגש – לעבוד בעצמם, אך גם לסייע אחד לשני.

המוצרים המוגמרים – לפי סדר ההצגה:


סטנד למערכת – זיו רוזנפלד.


יונתן ריכטר, אביב אינס – ProAc 2/5.


פונו סטייג´ – חנן לשנובסקי.


רמקול שבלול – שחר מדמוני.

תודה רבה ליונתן על ארגון האירוע על כל גווניו, למציגים על המצגות המושקעות ועל עבודתם המכובדת. בתקווה שהמפגש הבא יהיה בזמן הקרוב. תודה רבה לכל מי שבא והשתתף במפגש.

למי שמעוניין אלבום התמונות נמצא כאן.
הקלטות השידור החי ניתן למצוא דרך מאמר זה.
להמשך דיון בנושא המפגש לחץ כאן.


7:00
  /  
27.07.2009
  
עפר לאור

1