Sumic Audio – Black Hole 7 XLR Interconnect

כבל אינטרקונקט XLR העונה לשם Black Hole 7 מסידרת העלית של חברת Sumic Audio הקרואטית, קופץ לביקור במערכת של מרטין ...


חברת Sumic Audio

על החברה

 

 

 

חברת Sumic Audio הוקמה ע"י Damir Sumic, אשר עוסק בתחום האודי כבר 30 שנה. בגלל חוסר שביעות הרצון שלו מהביצועים והתמורה לכסף של כבלים ממותגים ידועים, החליט דאמיר להתמקד במחקר ובנייה של כבלים טובים יותר וזולים יותר.

ב-10 שנים האחרונות, הוא הקדיש את כל זמנו לפיתוח וייצור של כבלים. כל הכבלים שלו בנויים מכסף בניקיון של 99.999%, מבנה גיאומטרי ספיראלי (על זה עוד בהמשך) עם בידוד בשילוב של אויר וטפלון.

הכבל הראשון שהוא שיחרר היה ה-Silver Cotton ב-1999. מאז הכבלים הקרואטים הללו ממשיכים לקבל ביקורות ותשבוחות בכל העולם. ב-2005 הוצגה סידרת ה-Black Hole האולטימטיבית, אשר לטענת היצרן, בזכות החומרים, הבנייה והגיאומטריה, יכולה להתמודד מול כל כבל High-End בשוק.

על הטכנולוגיה

כל הכבלים בנויים במבנה ספיראלי ועושים שימוש במוליכים העשויים מכסף אשר עברו טיפול בחום ואז לוטשו. כנגד תופעות של Skin-Effect, כל מוליך הינו בעל קוטר שונה. כל מוליך נמצא בתוך צינורית בידוד מטפלון, כך שהם לא נמצאים במגע עם המוליכים האחרים. הצינוריות, הינן בעלות קוטר של פי שלושה מהמוליכים, אטומות משני הצדדים כדי למנוע חימצון של המוליכים. האויר בין המוליך לצינורית, יחד עם הטפלון, מהווים את הבידוד האולטימטיבי.

כל המוליכים הללו, מלופפים סביב ליבה העשויה מצינור טפלון ריק, בצורה ספיראלית.

 

 

סיכוך האלומיניום הבנוי בצורת אריג, יחד עם גיאומטרית הספיראלה, מטפלים בצורה יעילה מאוד באות האודיו העדין כנגד הפרעות אלקטרו-מגנטיות מבחוץ ומבפנים, מעל כל זה מגיעים שרוולי סיליקון, סרט טפלון וכיסויים דקורטיביים כדי לעמוד בסטנדרטים הגבוהים ביותר.

כל ההלחמות נעשות ע"י בדיל עם אחוז גבוה של כסף מבית WBT והמחברים הינם מחברים מבית Audioquest ו-WBT.

הכבל בבדיקה

הכבל שנשלח אלינו לבדיקה הינו אינטרקונקט XLR העונה לשם Black Hole 7 XLR.
הכבל מגיע בשק עשוי מבד קטיפה – יוקרתי למדי.

.

 הכבל מגיע עם כיסויי ניילון על מחברי ה-XLR.

לאחר הורדת הניילונים מתגלים המחברים. הבנייה איכותית מאוד.

מבחן ההאזנה

מבחן ההאזנה

היצרן ממליץ להריץ את האינטרקונקטים שלו לפחות 50 שעות ואת כבלי הרמקולים והג´אמפרים (מה שמחבר רמקולים בעלי חיבור BI-WIRE/BI-AMPING) לפחות 100 שעות.

כך עשיתי.

הרצתי את הכבלים מספר ימים במערכת ואז התחלתי את מבחן ההאזנה.

מרכיבי המערכת, למי שלא מכיר:

  • רמקולים: Kharma CRM3.2FE.
  • הגברה: Seymour AV – Ice Blocks 10001.
  • מקור: Wadia 302.
  • כבלי רמקולים: Monster Cable Z4.

 


Hayley Westenra באלבומה Pure, מגיע לטונים מאוד גבוהים. זהו מבחן אולטימטיבי מבחינתי לבחינה של האוקטבות הגבוהות שמערכת או רכיב יכולים להפיק.

קל מאוד לגרום לקול כזה להפוך לצורם בעזרת רכיב לא נכון במערכת. ה-Black Hole 7 עשה עם הצלילים הגבוהים חסד ונתן לקולה של המלאכית את הפלואידיות המתאימה, כפי שצריך להיות לילדת הפלא בת ה-14.

 

באלבום,Isaac Freeman – Beautiful Star,קולו הנמוך של הזמר בוא מבחן למיד הנמוך. הכבל העביר את קולו של הזמר בצורה משכנעת ועשירה, עם הרבה מאוד רזולוציה. למי שמכיר את ההקלטה הזו, קולו של אייזק הוא עשיר מאוד במיד הנמוך, דבר שלא קל לדעתי להעביר בצורה משכנעת מניסיוני עם מערכות רבות.

 

 

למי שמכיר את הכתבות שלי ו/או ביקר אצלי, יודע שקטע 9 מהדיסק השני של Nils Lofgren Band Live משמש אותי לבדיקה של קצוות התחום. המצילות בגבוהים והבאס וה-KICK DRUM בנמוכים וכל זה בלי לצרום, לעייף או להימרח.

הכבל הזה העביר את המידע כמו שאני אוהב ללא שום שינוי שיכולתי לשים לב אליו.

 

 

סיכום

נושא הכבלים, למי שמעורה קצת בסצינה של האודיופילה, יודע שהוא תחום שנוי במחלוקת, מה זה "שנוי במחלוקת, זו ממש מלחמת דת"!
הבעיה היא, לדעתי, בהגדרה של מהו כבל. לדעתי אין ויכוח בכלל בין ה"מחנות" פשוט כי כל אחד קורא למשהו אחר כבל ומכאן נובע ההבדל.

מחנה האובייקטיביסטים קורא לרכיב אשר מעביר את הסיגנל מ-A ל-B ללא שינוי – כבל. הטענה המרכזית היא שניתן לבנות כבל כזה כבר בכמה ש"ח למטר שיעשה זאת נאמנה.

מחנה הסובייקטיביסטים קורא לכל רכיב בעל מחברים בשני הצדדים – כבל. כלומר, לא משנה אם הכבל "משנה" את הסיגנל או לא, מבחן התוצאה (טעם אישי, התאמה לשאר המערכת, סינרגיה וכו´) הוא שקובע ולפי זה המחיר ייקבע.

מעצם זה, אין ממש ויכוח כי אף אחד לא אומר שכבל "שקוף" חייב להישמע טוב יותר כמו כבל "צובע" או כמה כבל צריך לעלות.

את הסקירה הזו עשיתי בהיבט של "סובייקטיביסט", פשוט כי לא היה באפשרותי לבחון את הכבל במעבדה ולבדוק האם הוא "שקוף" או לא. פשוט בחנתי אותו כעוד רכיב שהכנסתי למערכת והאם הוא שיפר, קילקל או לא שינה.

ה-BlackHole 7 XLR הוא כבל שבנוי לתפארת, הן ברמת הבנייה והן בחומרים שמהם הוא עשוי. הכבל נשמע לי מצויין בהשוואה לכבלי ה-XLR שאותם בניתי בעצמי (כבל מיקרופון Van Damme, מחברי Neutrik והלחמות כסף), טיפה יותר מפורט ונייטראלי.

המחיר לא זול, כ-2000 יורו לזוג האינרטקונקטים, אך לפחות על פי הביקורות בחו"ל (ועכשיו גם בארץ) הוא עומד בקטגורית המחיר הזו בכבוד.
הכבלים כיום חסרי יבואן מקומי ונמכרים כיום בייבוא אישי מאתר היצרן.

להמשך דיון בנושא הביקורת לחץ כאן.

 Special thanks to Mr. Nenad Grakalic from Sumic Audio, for supplying us with the sample cables for this review


חלק מהתכנים באתר כוללים מעת לעת קישורים לתוכניות שותפים, שעבורם האתר מקבל עמלה עם רכישה בפועל.
עמלה זו איננה מייקרת את עלות הרכישה של המוצרים.

7:00
  /  
21.07.2009
  
מאת: מרטין סבג

1