נגן בלוריי אוניברסלי של OPPO, קבלו את BDP-83

חברת OPPO DIGITAL ידועה בנגני ה-DVD המוצלחים שלה, הם נראים כמו נגני מדבקה זולים, אך איכותיים לרוב ממרבית הנגנים היוקרתיים ...


הקדמה

הקדמה

מאז שהתחלתי לכתוב על נגני OPPO מעל דפי אתר זה ובמקומות אחרים, יש לא מעט עניין בנגנים הללו. על החברה שמענו לראשונה לפני מספר שנים כאשר הם היו מהראשונים שהצליחו להציע נגן DVD זול במיוחד עם מעבד תמונה מתקדם. מאז החברה המשיכה במסורת של נגני DVD זולים ובעלי פיצ´רים מתקדמים מהאחרים.

בעוד ש OPPO DIGITAL עצמה היא אמריקאית, היא בעלת זיכיון על השם מחברת האחות הסינית. בעצם אין בין שתי החברות יחסי בעלות, אלא שתיהן חברות אחיות עצמאיות (אך כנראה עם בעלים דומים). OPPO הסינית היא בעלת נתח שוק מרשים במיוחד בסין (וגם במזרח אירופה וברוסיה) תחת שמות מותג שונים כגון BBK. החברה החליטה להקדיש לשוק האמריקאי תשומת לב ולבנות את נגני המדיה הטובים ביותר במחירים מאוד נוחים. העיצובים והתכנונים של OPPO האמריקאית מבוססים על עיצובים של BBK, אבל כיום BBK בעצם היא קבלן ביצוע בעוד ש-OPPO עצמם (החברה האמריקאית) הם המתכננים והמעצבים של המוצרים שאינם מקבלים גירסאות אחרות ברחבי העולם.

עד כה, מרבית הנגנים שלהם סבבו סביב מחירים של כ-250$ בארה"ב, ונראו באמת כמו נגנים סיניים. הם היו קלים למגע, בעלי TRANSPORT בסיסי, אך מבחינת פי´צרים ואיכות תמונה, היה קשה למצוא נגן טוב מהם גם בעלויות של פי 10 ויותר.

עם ה-BDP-83 החברה הפכה שאפתנית בהרבה. כאן כבר לא מדובר על מוצר שפשוט משפר איכות תמונה ביחס לאחרים, אלא למוצר שהוא כמעט ייחודי בשטח. מדובר כאן על נגן בלוריי אוניברסלי.

מה זה נגן אוניברסלי?

 

לפני כמה שנים היו לנו בעצם רק שני פורמטים: DVD ו-CD. בעוד ש-CD נוצר בזמנו בכדי להחליף את תקליט הוויניל הותיק כמקור אודיו איכותי (אם כי יותר לקהל הרחב ולא לקהל האודיופילים), הDVD הגיע כתחליף לקלטת הוידאו והלייזר דיסק הותיקים כמקור וידאו איכותי.

כבר עם יציאת פורמט ה-CD, אודיופילים רבים התלוננות על מגבלותיו הרבים. למרות ש-CD אינו מכווץ, קצב הדגימה שלו ואיכות הצליל שלו היו מוגבלים למדי. המגבלות הללו היו תוצאה של מגבלות המדיה שהוגדרה כ-650MB בלבד, ומכיוון שמרבית הדיסקים היו בני יותר משעה, האילוצים הללו בעצם גרמו לאיפיון ה-CD. המתכננים המקוריים של הפורמט בפיליפס, לא חלמו שפורמט זה לא יספק את הקהל האודיופילי, אך אחד מהצרות הגדולות של הפורמט היו ההוצאות הראשונות של CD שהיו מאכזבות ביותר ושלחו אודיופילים רבים בחזרה לחיק הוויניל הישן והאהוב.

לטובת אלה, נוצרו בעצם שני פורמטים מתחרים:

 •  SACD – או SUPER AUDIO CD. פותח על ידי סוני ופיליפס בתור שדרוג מהותי לפורמט ה-CD. במקום PCM 16 BIT, הפורמט מגדיר 1BIT DSD בקצב דגימה של 2.8Mhz ובקצב נתונים של כ-5.6Mbps (פי 4 מזה של CD רגיל).
 • DVDA – או DVD AUDIO. פותח במקביל ל-DVD VIDEO הרגיל, אך מסתמך על נפח הנתונים הגדולה הרבה יותר שניתן לאחסן על DVD (בערך פי 7). כאן הדגש הוא על גמישות – ניתן לאחסן גם יותר ערוצים, או ב-PCM רגיל או ב-MLP (שיטת כיווץ LOSSLESS של חברת MERIDIAN).

בשני המקרים, מדובר היה על פורמטים מתחרים ולא היה נפוץ למצוא את אותו סוג תוכן גם בפורמט כזה וגם בפורמט כזה. התחרות הזו גרמה לאודיופילים רבים פשוט להישאר על הגדר ולא לרכוש נגן ייעודי, שכן מרבית הנגנים תמכו או בפורמט אחד או במשניהו אך לא בשניהם.

בשלב מסויים התחילו לצאת נגנים אוניברסלים. נגנים אלה תמכו גם ב-CD וב-DVD, אך גם ב-SACD וב-DVD-A, ובכך פתרו את הבעיות. נגנים כאלה הם לרוב די יקרים בגלל סוג האוכלוסיה שהפורמטים הללו פונים אליהם…

נגני בלוריי אוניברסליים

 

כאשר אנחנו מדברים על נגנים אוניברסליים, הם מראש בד"כ פונים לאוכלוסיית האודיופילים ולכן לא תמיד מתמקדים באיכות התמונה של ה-DVD.

ה-BDP-83 אינו "סתם" נגן DVD אוניברסלי אלא נגן בלוריי אוניברסלי. פורמט הבלו-ריי (Blu-ray) הוא פורמט חדש אשר דוחס פי 5 יותר מידע מ-DVD. הוא תומך באודיו באיכות גבוהה הרבה יותר (LOSSLESS) וכמובן שתומך בוידאו HD באיכות גבוהה במיוחד. בניגוד ל-DVD, אין צורך בגירסא מיוחדת עבור BD-AUDIO, כי בלו-ריי מספיק גמיש בכדי להכניס את כל תוכן האודיו עם כל הצרכים של הוידאו (או ללא וידאו בכלל) לדיסק בלו-ריי אחד.

אז בעצם, יש לנו כאן מספר פורמטים שאת כולם אנחנו צריכים לקבל באיכות אופטימלית בכדי לעבור גם את מבחן הוידאופילים וגם את מבחן האודיופילים:

 • CD
 • DVD
 • SACD
 • DVD-AUDIO
 • בלו-ריי (רצוי בפרופיל גבוה כמו 2.0)
 • פיענוח הפורמטים לחיבור אנלוגי (כלומר, שימוש כטרנספורט)

ובנוסף, אנחנו צריכים כמה תכונות חשובות בכדי לספק את הוידאופילים שביננו:

 • תמיכה ב-CEC
 • תמיכה בפרופיל 2.0 של בלוריי
 • UPSCALER חזק עבור תכני DVD
 • תמיכה בפורמטים כגון MKV ו-DIVX.

חשוב לציין, לא מדובר כאן במזרימדיה (STREAMER). חד משמעית לא. כלומר, המכשיר אינו מסוגל לנגן תכנים (חוץ מ-BD LIVE) מהרשת ולכן הוא בקטגוריה של נגני בלוריי ו-DVD ולא בקטגוריה של מזרימדיה. תכנים כגון MKV נבדקו ורלוונטים אך ורק בחיבור לדיסק חיצוני דרך חיבור USB HOST.

מעניין שחוץ מ-OPPO מספר מאוד קטן של יצרנים (כגון דנון, למשל) הודיעו על נגנים אוניברסליים, אך המחירים שלהם לרוב פי 10 ויותר ממחיר ה-OPPO BDP-83.

המבנה החיצוני והחיבורים

למכשיר עיצוב מהמם. הוא נראה פשוט מיליון דולר והוא בנוי באופן סולידי וקשיח. צבעו שחור ורואים שהשקעה רבה הושקעה גם בעיצוב שלו וגם בבניה עצמה. ה-TRANSPORT מחליק החוצה ללא מאמץ ובשקט, המכשיר נדלק בשקט מוחלט ועם אורות עדינים, בדיוק חלומו הרטוב של כל חובב אודיו וקולנוע ביתי מושבע כמוני.

נקודה אחת מעיבה על ההרמוניה העיצובית וזה מחבר USB קדמי שובב ולא יפה שמוסתר מאחורי מחבר גומי קדמי מצד ימין של הפאנל הקדמי. הוא נראה טיפה כמו חצ´קון על פניה של דוגמנית יפיפיה…

הפאנל הקדמי כולל כפתורים עגולים שמאפשרים תפעול של המכשיר. מסך ה-LCD עדין מאוד ומשולב ביחד עם ה-TRANSPORT ונראה פשוט מדהים. בצידו השמאלי יש כפתור הדלקה אשר צבעו אדמדם כשהוא כבוי וכחול כאשר הוא דלוק.

המכשיר כולו שוקל כ-5.1 ק"ג ומרגיש מאוד סולידי. בצידו האחורי חיבור חשמל בסגנון של מחשב (אך ללא הארקה!). למכשיר יש מאוורר אך גם בחום גבוה לא הצלחתי לגרום לו לפעול. למכשיר יציאות HDMI, חיבור USB נוסף (אשר מאפשר אחסון נוסף, או לשימוש לחיבור דיסק חיצוני או DISK ON KEY עם תוכן), חיבורי IR (אפשר גם RS232, אך רק בהזמנה מיוחדת), חיבור קומפוננט אנלוגי, וחיבורי אודיו אנלוגיים (פיענוח 7.1) ודיגיטליים.

למכשיר יש זיכרון מובנה של כ-1GB המיועד לאחסון תכני BD-LIVE ולכן בניגוד למכשירים רבים בשוק, אינו חייב חיבור DISK ON KEY קבוע ומכוער.

תפריטים

אחד הדברים המרגיזים בנגני בלוריי הם המאמץ שלהם להיות שונים ומיוחדים וליצור מערכת תפריטים סבוכה וקשה לפיענוח. כאן OPPO בהחלט לקחו צעד מעניין והגרפיקה של התפריטים מזכירה לי טיפה קומיקס… התפריטים פשוטים להתמצאות גם למי שלא מבין בטכנולוגיה. הם נוחים וקלים לקריאה גם מרחוק וקלים מאוד להתמצאות.

הגרפיקה בהתחלה טיפה מוזרה לעיניים, אך מתרגלים לשפה הגרפית מהר מאוד והיא אישית מאוד מדברת אלי ואני אוהב אותה מאוד.

שדרוג קושחה ו-ZONE

המכשיר מיועד כיום לשוק האמריקאי ולכן כאשר קיבלתי אותו הוא היה עם FIRMWARE כזה אשר אפשר רק לדיסקים מ-ZONE1 של DVD (ארה"ב) ו-ZONE A של בלוריי לעבוד. ברשת קיימות קושחאות אלטרנטיביות אשר מאפשרות הסבה של המכשיר ל-MULTIZONE. אני שמח להודיע כי הן עובדות בלי כל בעיה ובדיוק כפי שפורסם.

לאחר השדרוג של ה-FIRMWARE, המכשיר עדיין לא עבד, ומתברר שצריך ללחוץ על קוד מיוחד במסך ה-SETUP בכדי שזה יעבוד.

הקודים הופכים את המכשיר ל-MULTIZONE DVD, וקובעים את הזון בלו-ריי שלו

 • 7891 : Region A and codefree DVD
 • 7892 : Region B and codefree DVD
 • 7893 : Region C and codefree DVD

יש לשים לב שלא מדובר ב-FIRMWARE רשמי של החברה אלא משהו שנעשה מבחוץ ושהחברה באופן חוקי חייבים לנסות ולבטל תמיכה בו בגירסאות הבאות. יש סיכוי ששדרוג עתידי יבטל את היכולות הללו או שימנע התקנות של קושחה מסוג זה בעתיד. 

כמובן שהמכשיר מסוגל גם לשדרג קושחה מהרשת, מה שדורש הקפדה וזהירות רבה אם אתם מתכננים להשתמש בגירסא הפתוחה (ומי בעצם לא היה מעוניין בכך…). השדרוג דרך הרשת קל ופשוט מאין כמוהו. מבקשים מהמכשיר לשדרג והכל עובד אוטומטית וללא התערבות אנושית.

פורמטי וידאו

המכשיר תומך במספר רב של פורמטים, אך השניים שעניינו אותי ביותר הם כמובן DVD ובלוריי.

בלו-ריי

המכשיר מנגן בלוריי ללא כל קושי. תכנים עם חיבור לרשת עבדו גם הם ללא קושי.

תפריטים זרמו והוצגו ללא כל הגבלה או קשיים בתלת מימד ובגרפיקה המתוחכמת המאפיינת את הכותרים המסובכים ביותר.


עברית בתרגום עבדה ללא כל קושי גם בבלו-ריי וגם ב-DVD

כמובן שמבחינת איכות תמונה וסאונד, המכשיר עשה את עבודתו נאמנה ופשוט עבד מעולה לאורך כל הדרך.

פיצ´ר נחמד אחד שלא ראיתי במכשירים אחרים עדיין הוא פונקציית RESUME ששואלת אותך גם בבלוריי ואפילו ב-DVD AUDIO אם להמשיך איפה שהפסקת קודם – זו יכולת חשובה ונוחה להפליא כצריך {כמוני} לכדרר כמה סרטים ותכנים שונים בו זמנית ולא רוצים לעבור דרך מבוך התפריטים בכדי להגיע לקטע בסרט או במוזיקה שבו הפסקתם.

בגירסא שבדקתי (601), עדיין לא היתה תמיכה בפיענוח פורמטי האודיו המתקדמים ליציאות האנלוגיות, אך נושא זה יטופל בקושחה עתידית.

DVD

גם כאן, לא היו קשיים כלשהם. המכשיר ניגן את כל הכותרים שניסיתי עליו ללא כל בעיה.

כשמדובר על שאלות של איכות תמונה, ה-DVD כמובן הוצג באיכות פחות טובה מזו של בלוריי ומיד ניתן היה לזהות מי זה מי (למרות עיבוד התמונה החזק של המכשיר, כמובן).

אחד התכונות היפות של המכשיר הוא יכולת בשם SOURCE DIRECT אשר מאפשרת לנו לבחור אם המכשיר פשוט יעביר כל תוכן ברזולוציה המקורית שלו או האם יעשה לו UPSCALE. כל הפונקציות הללו עבדו כשורה, ונותר לי רק לבחון את איכות התמונה של המעבד במכשיר ביחס לאיכות התמונה של המסך (במקרה זה הסמסונג 46B7000).

עוד תכונה מעניינת היא שהמכשיר יודע להפוך את ה-DVD ל-24FPS ובכך לחסוך את ה-3:2 PULLDOWN גם במקרה שמדובר ב-DVD (ולא רק בבלו-ריי).

עיבוד תמונה

 

המכשיר הוא אחד הראשונים שמשתמש במעבד תמונה של DVDO שהוא בעצם אותו הצ´יפ שקיים ב-DVDO EDGE. המנגנון ניתן להפעלה ידנית או אוטומטית, והיה מעניין לבחון את איכותו בעיקר ב-DVD, שהרי הציפיה שלנו לאחר צפיה ב-HD היא שדרוג משמעותי של התוכן.

כמובן שיש שדרוג כזה ואחד הדברים היפים הוא שכמעט ואין ARTIFACTS. המכשיר מצליח לחלץ כמעט כל שביב של רזולוציה מהמקור ללא הפרעות.

בבדיקה עם ה-TORTURE TEST שלי, מקבץ תכנים שהכנתי כבר לפני מספר שנים בכדי לבחון נגני DVD, הוא השיג את אחד התוצאות המוצלחות שהיו לי אי פעם ואפילו עבר את נגני ה-OPPO הישנים יותר. אין בכלל ספק שמדובר כאן בקפיצת דרך באלימינציה של המכשיר ב-ARTIFACTS ברמה שלא ראינו קודם לכן בנגן בלוריי.

עם זאת, לא הכל מושלם, המכשיר עדיין נפל כ-5 פעמים לאורך אחד הבדיקות שלי (בדיקת "סיכום עולמי" של ערוץ 2 משנת תרפפ"ו, אשר כולל אין ספור ARTIFACTS ובעיות וידאו היו קיימות במקור). אמנם מדובר במספר קטן מאוד מאוד של נפילות ומעבד ממוצע מגיע לפחות ל-10 נפילות, אך הייתי שמח אם לראשונה הייתי רואה תמונה מושלמת לכל אורך הקטע הזה וללא אפילו נפילה אחת.

בתחום ה-SCALING, מדובר על שדרוג ביחס למכשירי DVD אחרים, אך ניתן עדיין להגיע לשיפור. עם זאת, היה מעניין לגלות שההבדל בין התוצאות של המכשיר לתוצאות של המסך שבדקתי היו מאוד לא דרמטיות בעקבות מעבד וידאו חזק למדי שקיים במסך. יתכן מאוד שבעתיד כל הנושא הזה יהיה פחות קריטי לאור השיפור הדרמטי במעבדי התמונה ברסיברים ובמסכים בשנה האחרונה.

ספיידרמן PAL עם עיבוד פנימי מול חיצוני:

צריך להתייחס להפרשים בתמונות בחשדנות מה בעיקר בגלל שבעצם המכשיר היה ב-PAUSE כשעשיתי את זה והבדיקה הנכונה היא אך ורק כשהמכשיר ב-PLAY. בפועל ההבדל לא היה דרמטי בעיקר בגלל איכות העיבוד של המסך שהיה מצויין. זה רק מראה שמסכים שונים משתנים מאוד באיכות זה מזה, וככל שהמסכים מתקדמים יותר, כך יש פחות צורך בעיבוד חזק בצד הנגן. 

גם את בדיקות HQV ו-S&M הוא עבר יפה.

גם בבחינת רכב המירוץ הנוסע על רקע אצטדיון – שבה נבדקת מהירות נעילת ה-FILM MODE, הבדיקה עברה באופן מהיר וזריז מאוד (קשה מאוד ניתן לצלם את הקטע ללא ARTIFACTS). משמעות הדבר – נעילה זריזה מאוד על FILM MODE, דבר שמעודד מקסימום רזולוציה בתכנים זזים.

להלן כמה תוצאות בדיקה ספציפיות:

 • איכות זיהוי ה-JUDDER עובד מצויין במכשיר
 • נדיר מאוד לראות שגיאת COMBING
 • ניתן להגיע לתוצאות SCALING גבוהות יותר עם מעבד טוב, אך במרבית המקרים, השיפור לא יהיה של שמיים וארץ אלא של אחוזים בודדים, בהחלט נקודה לציון בנגן הזה.
 • למכשיר אין מנגנון תיקון רעש אדפטיבי, ולכן מקורות רועשים במיוחד (כגון מצלמות דיגיטליות שצלמו ב-ISO גבוה מדי) לא יוחלקו על ידי המכשיר.
 • זיהוי 3:2 ו-2:2 נעשה באופן מצויין גם כאשר היו הפרעות בדרך, והמכשיר הצליח לקבל תוצאות נפלאות במבחני S&M ו-HQV. המכשיר ננעל על ה-CADENCE מהר מאוד ולכן גם נותן תוצאות מצויינות במרבית סוגי התכנים.
 • המכשיר התקשה מעט עם תיקון STAIR STEPPING בזויות נמוכות במיוחד (בערך 3 מעלות). זה בהחלט בתחום הסביר וכמובן רק בציר האופקי (בציר האנכי נדיר יותר לראות בעיות מהסוג הזה).

תכני HD

ה-BDP83 מאפשר גם הכנסת תכני HD ו-SD בקבצי DIVX ו-MKV דרך חיבור ה-USB. קשה לומר שזה אטרקטיבי במיוחד להכניס דיסק שליף לחיבור הקדמי של המכשיר. עם זאת, הפתיע לגלות שהוא זיהה את הקבצים וניגן אותם ללא כל קושי. התקשתי למצוא כיצד לעבור ערוצי סאונד ולא היה לי תרגום, אך הרעיון יפה וזה בהחלט יכול לשדרג מישהו שזקוק לקבצים כאלה מדי פעם.

לרוע המזל, המכשיר אינו תואם לפורמט קבצים NTFS, ולכן השימושיות של העברת תוכן דרך USB היא מוגבלת מאוד, גם בגלל המגבלות על גודל הקבצים (2GB או 4GB בהתאם לסוג הפירמוט שמשתמשים) – מה שדורש פיצול קבצים וגם בגלל מגבלות המהירות של החיבור.

המכשיר התקשה עם קבצים עם BITRATES גבוהים ולכן לא הייתי תולה בו תקוות גבוהות להפוך למזרימדיה מהשורה (זו לא כוונת המשורר), מה גם שהצ´יפ של ST Microelectronics שעליו מבוסס המכשיר, אינו מותאם לצרכים מהסוג הזה (בניגוד לצ´יפים של סיגמא למשל). עם זאת, היה בהחלט מפתיע לגלות עד כמה המכשיר היה גמיש גם במובן הזה.

אפשר רק לקוות שהחברה תוסיף לרפרטואר שלה יכולות הזרמה פשוטים (DLNA למשל) ותמיכה ב-NTFS לחוויה שלמה יותר.

פורמטי אודיו

בהמשך לפרק הקודם, היה מאוד נחמד לגלות שאין בעיה עם קבצי אודיו, גם על גבי DISK ON KEY. אני בהחלט רואה את עצמי מחבר נגן MP3 פשוט עם תוכן ומשמיע אותו במערכת למישהו. אין ספק שהרעיון נוח ויפה. אם כי מחבר USB בתוך פאנל נוח יותר היה משפר את החוויה.

אני כמובן לא מומחה גדול בתחום האודיו ולכן שני הפורמטים שהוגבלתי אליהם היו CD רגילים ו-DVD AUDIO. מהבחינה הזו, אני מודע לכך שהבדיקה לוקה בחסר, אך אפשר בהחלט לקחת את המילה של החברה – SACD עובד על המכשיר, למרות שאישית לא יצא לי לבחון זאת.

אין הרבה מה לומר על CD מעבר לכך שזה עובד ונשמע כמו CD.

לגבי DVD-AUDIO, אני מאמין קטן למדי בפורמט הזה, במיוחד לאור היכולות המופלאות של בלו-ריי והפוטנציאל האודיופילי שטמון בהם.

עם זאת, היה לי קשה שלא להבחין באיכות הסאונד המדהימה ששמעתי במערכת בקידוד MLP בדיסק DVD-AUDIO של פינק פלוייד THE WALL. המיקס 5.1 מילא את החדר בחדווה והתקשתי להישאר COMFORTABLY NUMB אל מול איכות הסאונד שנבעה מהמערכת שלי.

למי שמשאיר את המסך שלו דלוק, הדיסק כולל את המילים של כל שיר (קריאוקי מישהו) על גבי המסך, אך בגלל העובדה שמדובר על DVD, דפי המילים הם ברזולוציה די מחרידה ולצערי הם לא משופרים על ידי מנגנון שיפור התמונה של המכשיר.

פונקציות נוספות

אחת היכולות שהתלהבתי מהן למרות שלא היו לי ציפיות גבוהות מהן היתה יכולת ה-CEC של המכשיר. HDMI-CEC הוא תקן שמאפשר שליטה של מכשיר אחד דרך משנהו דרך חיבור ה-HDMI. במקרה הזה, היכולות של CEC היו די פשוטות אך הפכו את החיים לנוחים מאוד למי שזקוק לזה.

כאשר הדלקתי את הנגן, אם המסך היה כבוי, הוא היה אוטומטית נדלק ומתחבר לנגן…

כיבוי של המסך היה גם מכניס את הנגן ל-STANDBY!

כאשר הייתי בכניסה המתאימה במסך, השלט של הטלויזיה (שהיו לו כפתורים כגון PLAY, STOP, FFWD וכו´) פעל בלי כל קושי על הנגן. כלומר, לחיצה על כפתור ה-PAUSE היה מאפשר לי ללכת בזריזות לשירותים ללא כל צורך לחפש את השלט המקורי של הנגן.

נוח מאוד!

השלט של הנגן הוא נקודה מעט כואבת. הוא גדול ודי נוח, אך בהחלט לא ברמה שהייתי מצפה ממכשיר בגימור כזה. בקיצור, נחמד, אבל ציפיתי ליותר.

סיכום

האמת שרמת הציפיות שלי היתה גבוהה למדי בעקבות הנסיון שלי עם נגנים קודמים של OPPO. במידה מסויימת הם התעלו מאוד על ציפיותי. העיצוב החיצוני של המכשיר הוא בשנות אור מתקדם יותר ממשהו ש-OPPO אי פעם עשו. גם עיצוב התפריטים וההשקעה בעיבוד התמונה של המכשיר מראים שהחברה מחוייבת לאיכות גבוהה ולא התפשרה או חתכה פינות. יש פה ושם בעיות כגון תמיכה בעייתי ב-USB (ללא NTFS), מיקום מחבר ה-USB והשלט, אך כמכלול מדובר כאן על מכשיר שכל וידאופיל או אודיופיל יכולים בקלות להתגאות בו.

החוסר הראשוני בתמיכה של המכשיר ב-MULTIZONE DVD מאוד הקשה עלי את הבדיקה ולמרות שהמכשיר נמצא כבר ברשותי כבר מספר חודשים, הוגבלתי במידה מסויימת לבדיקות של הבלוריי ו-NTSC DVD (שהאמת היא שפחות מעניינים בבדיקה כי קל יותר להתמודד עם הבעיות שלהם). התיקון MULTI REGION האחרון שניתן למצוא אותו במקומות שונים ברשת, בעצם הפך את האכזבה שלי (לאחר מריבות ארוכות מאוד עם מכס ישראל ועלויות מכס גבוהות בהרבה מהצפוי – ציפיתי שניתן יהיה בקלות רבה יותר להפוך אותו למולטי-זון) לשמחה צרופה ואני מאוד גאה במכשיר במערכת שלי.

ציונים:

 • איכות בנייה 9.5
 • עיצוב 9.5
 • HDTV איכות תמונה: 9.5
 • SDTV איכות תמונה: 8.5 
 • שלט: 8
 • חדות וצבעים: 9.5
 • תפריטים: 9
 • יכולות כיוונון: 10
 • פונקציות נוספות: 8 (בשל מגבלות רשת ו-USB)

תמיכה בפורמטים:

 •  Blu-ray (פרופיל 2.0, כולל BD-LIVE)
 • DVD
 • DIVX
 • MKV
 • SACD
 • DVD-AUDIO
 • CD
 • HDCD
 • True-HD – כן, וגם יודע לעשות DECODE ל-LPCM
 • DTS True-HD – יודע לעשות DECODING
 • Source Direct: כן!
 • תמיכה ב-24FPS: כן
 • תמיכה ב-HDMI 1.3: כן
 • תמיכה ב- 24FPS: כן
 • CEC: כן (עובד מצויין עם מסכים ורסיברים תואמים!)
 • XVYCC: כן
 • DLNA: לא
 • תכנים מהרשת: לא
 • USB: כן (לשימוש לתגבור תכני BD-LIVE או כמקור מוזיקה, סרטים או תמונות)
 • עברית: רק בתפריטים של בלוריי ו-DVD שתומכים בכך.

מחיר: 499$ לפי Oppo digital

לעמוד הבית של המוצר

להמשך הדיון בפורומים לחצו כאן.


חלק מהתכנים באתר כוללים מעת לעת קישורים לתוכניות שותפים, שעבורם האתר מקבל עמלה עם רכישה בפועל.
עמלה זו איננה מייקרת את עלות הרכישה של המוצרים.

7:00
  /  
09.07.2009
  
מאת: עפר לאור

1