אירוע ThinkNext של מיקרוסופט בהאנגר 11

ריי אוזי, הארכיטקט הראשי של תוכנה במיקרוסופט הרצה מול קבוצה של כ-1500 יזמים ועיתונאים באירוע ThinkNext של מיקרוסופט בנמל תל ...


חברת מיקרוסופט בשיתוף עם חברת פלאפון וקרן הון הסיכון, כרמל, ערכה אתמול בערב, בנמל תל אביב,  את אירוע Think Next שעסק בחשיפת היצירתיות הטכנולוגית המתבצעת במרכז הפיתוח החדש של מיקרוסופט במסגרת החממה הטכנולוגית Microsoft innovation lab


מוטי רדומסקי – הוא משלנו!

בשונה מהאירועים שאנו מסקרים בד"כ באתר, אירוע זה היה שונה במקצת ונועד לחשוף טכנולוגיות שמיקרוסופט פיתחה, רכשה או מקדמת מתוך ציפיה שטכנולוגיות חדשניות אלו תשננה את חיינו ואת פני העתיד.

כמי שמסתובב בחוגי יזמים שונים בארץ, אני שמח כי לישראל יש מקום של כבוד בקהילת היזמים העולמית. שיעור היזמים באוכלוסיה גבוה מאוד וכמו שכולנו יודעים, המוח היהודי לא מפסיק להנפיק עבורנו פטנטים.

לצערי, הרבה מן החברות כושלות בתרגום הטכנולוגיה למודלים עסקיים ושיווקיים שיצרו חברות בקנה המידה של אינטל, מיקרוסופט, או דומות.

בחלקו הראשון של האירוע, ביקר הקהל בביתנים השונים של החברות שהציגו באירוע.

בנוסף לחברות שמיקרוסופט מקדמת, שמחנו למצוא חברות סטראט-אפ מוכרות יותר כגון Flixwagon, Waze ומוכרות פחות, כגון Collarity, Live-U ו Lumus שקיבלו הזדמנות לחשיפה מוגברת.

COLLARITY ממפה מקבצי חיפוש בכדי להבין את מטרת החיפוש

נראה שישנן מספר מגמות בולטות שתעצבנה את עתידנו לדעת מיקרוסופט.

הראשונה,Multi-Touch שהודגמה כבר ע"י פרוייקט  Microsoft Surface שעתידה להגיע להמונים ע"י הטכנולוגיה של חברת N-Trig הישראלית המשולבת במסכים של חברת HP. לדברי מיקרוסופט, Windows 7 תומכת ב Multi-touch  ואף תכלול חבילת ישומים מתאימה בגרסה הרשמית.

טכנולוגיה נוספת, שהודגמה ע"י מספר חברות באירוע, הינה ה Augmented Reality והנה דומה לטכנולוגיה של "החברה" מהסידרה "מסודרים" שבה מטמיעים עצמים וירטואלים בחלל אמיתי הנצפה דרך מסך המחובר למחשב.

באחד הביתנים, הדגימה מיקרוסופט מכונית הנשלטת מרחוק ומותקנת עליה מצלמת IP המצלמת את הדרך. במהלך הנסיעה, המכונית נתקלת בפרות וירטואליות המפריעות למכונית בנסיעתה. טכנולוגיה זו הודגמה בצורה שונה ע"י קבוצת סטודנטים צעירה בשם "Out of the cube" שהציגה משחק תלת מימדי המולבש על קובייה הונגרית ונשלט על  הזזה וסיבובה.

כמובן, לא נזנחו מהזירה מנועי חיפוש וניתוח הסמנטי, ויכולנו למצוא טכנולוגיות של חברות כמו Audience intelligence Israel (לשעבר, "ידעת"), ו Collarity.


WAZE משתמשת ב-CROWDSOURCING בכדי ליצור ולחקור מפות

אמיל אלון, מייסד ו CTO החברה הציג טכנולוגיה למנועי חיפוש המנתחת בצורה דינמית את ההתנהגות שלנו ע"ג הרשת, ואת המידע שאנו מחפשים ומאפשר להציג עבורנו תוכן אישי כחלק מתוצאת החיפוש או כחלק מהפרסום.

את פרס הקוליות לגיקים נעניק למוצר של מיקרוסופט בשם Kudu המאפשר לילדים ליצור משחקי מחשב באמצעות שלט ה XBOX.


שאפו לביתו של amirbd מהאתר שהציגה בביתן לעיתונאי מעריב אסף מרגלית (משמאל)

זהו למעשה משחק המאפשר תכנות מבוססת אירועים שניתן להפעיל על עצמים המוגדרים מראש במשחק.

בחלק השני של האירוע הרצה ריי אוזי וכן קבוצה שונה למדי של יזמים ובעלי רעיונות על תחומים שונים ביצירתיות בתחום ההיי טק (אך לא רק).


דידי ורדי מציג שעון הבנוי מ-10 זוגות אופניים


האקו סיסטם של הרכב החשמלי על פי חזונו של שי אגסי

לחצו כאן לאלבום התמונות המלא של האירוע

לדיון על האירוע בפורום לחצו כאן


10:30
  /  
29.06.2009
  
מאת: ניסים בר-סימן-טוב, צילום: איתי פולק, מרטין סבג

1