קבלו את ה C-200, המזרימדיה החדש מבית Popcorn Hour

אז לאחר ציפייה ארוכה ומורטת עצבים, קיבלנו היום הכרזה על ה C-200, המזרימדיה החדש מבית Popcorn Hour. אז מה נוכל ...


הקדמה

הקדמה

עד לתחילת שנת 2008, שוק המזרימי מדיה נשלט על ידי מספר בודד של ענקים. ואז הגיע הפופקורן.
בעלות של כמעט חצי מדגמי המזרימי מדיה ששלטו באותה תקופה, הצליחה חברת Popcorn Hour להציג מכשיר אשר הצליח לבצע בדיוק מה שעושים דגמים אחרים – וטוב יותר. חברת Popcorn Hour ראתה כי טוב והוציאה את דגם ה A-110 הפופולארי, בעל תמיכת Passthrough לפורמטי האודיו המתקדמים. דגמי ה Popcorn Hour ושאר מזרימי מדיה המבוססי NMT תפסו נתח חזק מאוד משוק המזרימי מדיה, חלק יגידו כי זה בשל פלטפורמת המכשיר עצמו שהתירה פיתוח של שלל אפליקציות אשר העשירו את חווית השימוש במכשיר, אחרים יגידו שזה בגלל קהילת המשתמשים העצומה אשר מכילה את הפורום הפעיל ביותר מבין כל מזרימי המדיה הקיימים כיום והשאר בכלל יגידו שזה כי זה בשל העלות הזולה של המכשיר לעומת המתחרים. סביר להניח כי אין סיבה אחת אמיתית להצלחה וכנראה שזה עירוב של קצת מכל דבר, אך מה שכן בטוח – מכשיר חדש חייב לצאת.

הדגם האחרון מבית Popcorn Hour, ה A-110, מבוסס SMP8635. זהו צ´יפ בן שנתיים ימים, גיל יציאה לפנסיה של מכשירים מסוג זה. ה SMP8635 איטי למדי בניגון כותרי Blu-ray כאשר התפריטים עשירים בפרטים או בזמן הפעלת BD-Live, שם אנחנו רואים כי חווית השימוש בתפריטים מרגישה עצלה ועייפה. אנחנו יכולים לראות זאת במכשירי ה HDi או במימוש הצגת התפריטים ב TViX 6500.
חוץ מזה, דרוש פתרון בדמות מכשיר אוניברסאלי, כזה אשר ידע לנגן כל כותר פיזי שנכניס לתוכו, אם זה DVD, CD או Blu-ray. היום כולנו רואים כי המונח Blu-ray נהייה נפוץ למדי כיום לעומת מלפני שנתיים, בכל פינה ניתן לרכוש כותרים או לעשות מנוי מתאים (בחו"ל לפחות).

בתחילת ספטמבר 2008, חברת Popcorn Hour החלה בפיתוח של ה C-200. המוצר היה אמור לעבור השקה במהלך הרבעון הראשון של שנת 2009, אך בסופו של דבר ההשקה התאחרה. חברת Popcorn Hour הינה הראשונה אשר מציגה מכשיר בעל שימוש בצ´יפ  SMP8643, לפיכך היו המון בעיות בפיתוח, רובם בשל שימוש בצ´יפ חדש עם המון מחלות ילדות (תהליך טבעי בפיתוח של מכשירים עם צ´יפים מתקדמים מבית Sigma Designs). אז אנחנו באמצע יוני 2009 והגענו בסופו של דבר לרגע ההשקה, ה C-200 עבר את כל הבדיקות, נמצא יציב על ידי היצרן ובקרוב הוא יימצא למכירה על ידי כל המשווקים (בקרוב גם בארץ) וכמובן באמצעות רכישה מקוונת מחנות היצרן.

חברת Popcorn Hour החליטה על ייצור מכשיר בעל מראה אשר יקבל כבוד בקרב המזרימי מדיה, לא עוד מכשיר קטן אשר מסתתר בצד או כזה שנראה כמו צעצוע, אלא בעל גודל מלא, כזה אשר ישתלב היטב עם שאר הציוד שלנו בסטנד ויקבל גם יחס בהתאם. חלק בכלל יגידו שהגודל נועד בשביל לגבות יותר כסף, אך אני יכול לומר לכם כי המכשיר נראה היטב, בנוי טוב ומציע שלל חיבוריות לכל תצורה שקיימת בחוץ.

אז קדימה, חדל קשקשת ובו נראה מה עומד לפנינו.

מה בחבילה?

משמאל לימין:

 • ה C-200 בכבודו ובעצמו.
 • כבל HDMI חסר סימון ל Category.
 • כבל חשמל F Type, לא יתאים לארץ ויש צורך להחליפו.
 • זוג סוללות עבור השלט.
 • שלט רחוק מבוסס RF
 • מדריך מהיר למשתמש ודף אחריות.

הייתי מאוד רוצה לראות לאחר שאני משלם $299 גם כבל אופטי, קואקסיאלי ואולי גם 2M של כבל רשת, תוספות אלו עולות פרוטות מעטות ליצרן ומוסיפות הרבה לצרכן הסופי מבחינת התמורה. חבל שחברת Popcorn Hour לא הוסיפה כבלים אלו.

שימו לב כי המשושה שנצפית בוידאו הינה עבור שליטת RF ולא עבור 802.11n כפי שנאמר בטעות.

מבט מקרוב


הערה: בתמונה ה C-200 מופיע עם כונן Blu-ray אשר לא מגיע עם המכשיר ויש צורך לרכוש אותו בנפרד.

מחברים קדמיים, משמאל לימין:

 • כפתור On/Off עם אפשרות למצב המתנה, כיבוי מלא ואתחול.
 • זוג מחברי USB Host.
 • צג VFD בעל רזולוציה של 192×64, אשר יאפשר תפעול ה C-200 ללא הפעלת המסך הראשי.
 • גלגלת שליטה עם כפתור אישור באמצע.
 • כפתור עמעום לתצוגה.
 • כפתור TV Mode עבור שינוי רזולוציית היציאה – סוף למסך השחור לאחר אתחול ולקומבינציות הכפתורים עם השלט.
 • מגירה נשלפת עבור כונן קשיח פנימי. מגירה זו מעניינת מכיוון שהיא מאפשרת לרוכשים להחליף אותה או בכונן קשיח פנימי 3.5 אינץ או בכונן PC BDROM, כלומר אתם יכולים ללכת לחנות חומרת המחשבים הקרובה למקום מגוריכם, לרכוש כונן Blu-ray, להתקין אותו בעצמכם ב C-200 ולהנות ממכשיר Blu-ray ייעודי לכל דבר. במידה ותרצו להנות מ BD-Live, רק תוסיפו DOK בגודל 1GB לפחות או כונן קשיח פנימי וחסל. בעתיד ייתכן וחברת Popcorn Hour תציע אפשרות לרכוש דרכה כונן מתאים, אך עד אז – כל כונן שתרכשו אמור לעבוד. לא לשכוח לרכוש אחד בצבע שחור שיתאים למארז ה C-200.
  לא שמעתם את זה ממני, אך ה C-200 יהיה כנראה חף מ Region Code בעזרת קוד סודי ולכן נוכל לנגן בו כל כותר Blu-ray שיזדמן לידינו, ללא תלות ב Region Code שלו.

נעבור לאחורי המכשיר, משמאל לימין:

 • משושה עבור קליטת השלט ב RF.
 • הכנה למאוורר. אין צורך בשימוש במאוורר, אך אם יעשה שימוש בכונן קשיח פנימי לא מסדרה ירוקה, אזי המארז הפנימי עלול להתחמם מאוד. במצבים כאלו ייתכן ושימוש במאוורר יעזור מאוד להפיג את החום המצטבר.
 • מחבר HDMI v1.3a עם CEC, עומק צבע של 36bpp, עיבוד 12bit xvYCC ו HDCP 1.2 עבור הגנה לתוכן.
 • זוג מחברי אודיו דיגיטאליים, אחד אופטי והשני קואקסיאלי.
 • כניסת IR עבור שליטה.
 • זוג מחברי USB Host.
 • מחבר אתרנט 10/100/1000.
 • יציאת S-Video.
 • יציאת קומפוזיט.
 • זוג RCA Out עבור אודיו, כולל Downmix ל DTS.
 • יציאת קומפוננט.
 • כניסת חשמל כאשר לראשונה עבור מזרימי מדיה מבית Popcorn Hour ספק הכח נמצא בתוך המזרימדיה ולא חיצוני.
 • מתג הפעלה.

גם פנים ה C-200 מעניין למדי, יש לנו אפשרות למיקום כונן קשיח פנימי בגודל 2.5 כאשר עליו יותקנו אפליקציות ה NMT ו\או עבור BD-Live , אפשרות ידנית לשחק עם הבהירות של התצוגה וגם מחבר USB פנימי. כל הכבלים מסודרים יפה עם Cable Management של קליפסים מקובעים למארז, ספק כח מובנה קטן למדי מתחום ה HTPC, קירור פסיבי למעבד ועוד.

הצ´יפ בו נעשה שימוש ב C-200 הינו SMP8643 מבית Sigma Designs. צ´יפ זה בעל מהירות מעבד של  667MHz (כמעט פי 4 מדור קודם). מבחינת זיכרון, לפנינו 512MB DDR2 ו 256MB NAND Flash. צ´יפ זה הינו החזק ביותר אשר אי פעם הותקן במזרימדיה ואמור לספק לנו בין היתר יכולות BD-Live אינטואיטיביות, Trickplay זריז, אפשרות ל Plug ins כבדים עם Flash ועוד.

למי שדואג לגבי צריכת החשמל, ה C-200 יצרוך מקסימום 70W וזאת רק כאשר חמישה כונני USB יחוברו אליו, כונן PC BDROM וכונן קשיח פנימי 2.5. למי שצנוע יותר בחיבוריות ההתקנים ההיקפים, צריכת החשמל תעמוד על 13W בממוצע.

כמובן שה C-200 בעל יכולות Passthrough לפורמטי האודיו המתקדמים, אם זה DTS-HD Master Audio, DTS-HD High Resolution Audio, Dolby TrueHD או Dolby Digital Plus – כל הפורמטים הללו יעברו לפענוח חיצוני על ידי הרסיבר. מי שחסר רסיבר בעל תמיכה בפורמטי האודיו המתקדמים, ה C-200 יוכל לחלץ את ה Core הקיים בתוך הפורמטים המתקדמים הללו ולהוציא שמע רב-ערוצי דרך אחת היציאות הדיגיטאליות.
מי שחסר בכלל רסיבר ויחליט לחבר את ה C-200 ישירות למסך, דבר ראשון – לכו לחנות ורכשו רסיבר מתאים עם כמה רמקולים, לשמוע סרטים דרך הרמקולים המובנים במסך הינו עוול לפסקול. אז עד שיזדמן לכם ללכת לחנות הקרובה ולהצטייד ברסיבר, תוכלו לחבר את ה C-200 באמצעות זוג מחברי האודיו למסך וה C-200 יבצע Downmix לכל פורמטי האודיו על מנת שתוכלו להנות משמע גם ללא רסיבר.

תכונה מעניינת שיש ל C-200 ואמורה להחשף בקרוב הינה ביצוע ריפ בצורה Lossless לכותרי CD Audio. בנוסף, קיבלנו GUI חדש עם הנפשה ובשל השימוש במעבד החזק יותר, השימוש בו מהיר יותר ואינטואיטיבי לעומת דור קודם. תתקיים תמיכה אחורה ב MovieJukeBox, אך הכינו עצמכם ל MovieJukebox 2 – עם Flash!

מי ששואל לגבי השלט, ה C-200 יכיל שלט מבוסס RF, אשר יתרום לנו להפעלת ה C-200 מכל חדר בבית וגם יאפשר לנו להסתיר אותו בארון סגור ועדיין להיות מסוגלים לשלוט עליו. לאלו אשר בעלי שלט אוניברסלי ללא RF, ניתן לקבל שליטה מבוססת IR על ידי שימוש בכניסת ה IR האחורית בעזרת IR Receiver שהיצרן ישווק במהרה.


צג VFD בעל רזולוציה של 192×64, אשר יאפשר תפעול ה C-200 ללא הפעלת המסך הראשי.

ה C-200 יהיה זמין לרכישה לקראת סוף חודש יוני במחיר של $299. תוספת על $80 לערך תהיה קיימת עבור משלוח לישראל. האם לקנות? לשדרג? לחכות?

אז האם לקנות את ה C-200?
בנתיים אין מה למהר. חברת Popcorn Hour הוציאה מכשיר שעדיין לא ממומש כפי שצריך, ה C-200 צריך להיות מוזן במספר קושחות עד שנתחיל לראות כי דפי השיווק אשר מופיעים באתר היצרן, באמת יוצאים לפועל.
אם אתם הולכים מעט אחורה בזמן, תופעה זו של הצגת מכשיר לא בשל התקיימה עם כל החברות בעבר, מ Popcorn Hour, דרך TViX ועד Mvix, כולן ללא יוצא מן הכלל הוציאו מזרימידיה אשר לתקופת השקתו לא היה בשל ונדרש זמן מה עד לחישול ביצועיו ויציבותו.

אז האם לשדרג ל C-200?
בנתיים אין סיבה נראית לעין, המכשירים הנוכחים מבוססי NMT בעלי תמורה נאה כיום, יציבים למדי – והאמת שמספיקים לרוב המשתמשים.
אלו אשר בבעלותם TViX 6500, כבר נהנים מיכולת הצגת תפריטי Blu-ray זמן מה, אומנם התפריטים לא מוצגים עבור כל הסרטים בצורה המקורית שלהם, אך שוב, עבור רוב המשתמשים, המכשיר מהווה פתרון נאה למדי.

האם לחכות ולראות מה המתחרים יעשו?
זה לא סוד כי כל החברות הגדולות שוקדות על הכנת מזרימי מדיה חדשים, כולן מתכוונות להציג בחודשים הקרובים מכשירים חדשים עם תכונות דומות וייתכן שמחיר אפילו תחרותי יותר. התשובה לשאלה אם לרדת מהגדר הינה זהה אם היינו מדברים על כל מוצר אחר בשוק ה Customer Electronics, לא משנה אם זה רסיבר, מסך או מזרימדיה, דגמים חדשים ומשופרים תמיד יצאו ובסופו של דבר אנחנו צריכים להחליט בעצמנו מתי אנחנו מחליטים לרדת מהגדר.


ה C-200, התלבטות.

ה C-200 נכון לזמן כתיבת שורות אלו, בעל קושחה בסיסית למדי, חברת Popcorn Hour מתכוונת לבצע מרתון של קושחות בטא בשבועות הקרובים אשר ישפרו משמעותית את השימוש ב C-200 מקושחה לקושחה. יהיה נכון יותר לבצע בדיקה מדוקדקת על ה C-200 כאשר הוא יתייצב, מכיוון שבחינה כזאת כיום רק תעשה לו עוול – וכנראה שלא בצדק מכיוון שפוטנציאלית הוא מסוגל להרבה, הרבה מאוד.

בקרוב נפרסם את הביקורת המלאה על ה C-200. בנתיים, התאזרו בסבלנות 🙂

להכרזה באתר היצרן על ה C-200 לחץ כאן.
להמשך דיון בנושא הכתבה לחץ כאן.

Special thanks to Popcorn Hour who supplied us with the sample unit we used for this review.


7:00
  /  
16.06.2009
  
מאת: זיו רוזנפלד / Ziv Rozenfeld

1