ht school גאים להציג: קורס אודיו וקולנוע ביתי – מחזור א

רופא, תוכניתן, מהנדס, עו"ד ונוספים, נפגשים בחנות קולנוע ביתי בחודש אפריל 09. התחלה של בדיחה או בעצם של סיפור מוצלח?


HT SCHOOL גאים להציג – קורס אודיו וקולנוע ביתי – מחזור א´

HT SCHOOL, נולד מתוך ההבנה שלא את כל התכנים הקשורים בקולנוע ביתי, ניתן להבין ע"י קריאה ותמיד הדגמה והסברים חיים מקלים על כך. מעבר לזאת, לא כל אחד אוהב/יכול/רוצה לשבת מול המחשב בכדי ללמוד תכנים שכאלו.

בית הספר יקפיד לשמור על אותה אג´נדה עליה מבוסס האתר – אובייקטיביות, ללא כוונות נסתרות, ללא ניסיון למכור או לשווק מוצר מסוים. 

למידע על בית הספר, הקורסים, המרצים וחומר נוסף ניתן לגשת לאתר ht school

אז מה קרה במחזור א´?

הקורס התקיים בחודש אפריל 09, מייד לאחר חג הפסח בחנות Z-MAX בהרצליה פיתוח. הקורס כלל שני מפגשים בני 4.5 שעות כ"א, כאשר את המפגש הראשון העביר לא אחר מאשר מרטין סבג, ואת העברת המפגש השני חלקו בינהם עופר לאור ומרטין סבג יחדיו.

 

בקורס השתתפו מספר סטודנטים שנרשמו מבעוד מועד, וכן עובדים של המארחת שלנו – הלא היא Z-MAX.

מפגש ראשון, מפגש בנושא אודיו

הסטודנטים למדו מושגי יסוד ורקע תיאורטי בתחום האודיו – החל ממהו גל קול, איך עובדת האוזן, מהו דציבל ועד למקורות האודיו השונים, פורמטים, סוגי ההגברות, איך לבחור רמקולים, מה ההבדלים בינהם והיכן להציבם.

במהלך ההרצאות שולבו הדגמות חיות. באודיו למשל, הודגם מעבר בין רמקול רצפתי לרמקול סטליטי וחזרה בכדי להדגיש את הבדלי היכולות של סוגי הרמקולים השונים.

מפגש שני, מפגש בנושא וידאו

במפגש הוידאו, למדו על ההיסטוריה של הוידאו, מבנה העין, מקורות וידאו, חיבורים, סוגית ה-SD מול HD ועד לאיך בוחרים תצוגה ואיך מחברים אותה.

גם במפגש זה שולבו הדגמות. למשל נערכה השוואה בין מסכי LCD לפלאזמה והסטודנטים יכלו לראות בעיניהם כיצד כיול טוב או חוסר כיול מסוגל לקחת מסך טוב ולהציג בו תמונה גרועה ולהפך.

כמובן שבמהלך כל הקורס יכלו הסטודנטים לשאול שאלות על החומר הנלמד ולקראת סיום, אף ניתן זמן לשאלות מכל הנושאים.

 מבחן ה- HANDS ON

בכדי שנהיה בטוחים שכל אחד מהסטודנטים אכן ראוי לתעודה, ערכנו לסיום מבחן HANDS ON בהרכבת מערכת שלמה – נגן, רמקולים, רסיבר ומסך.

חלוקת התעודות

בסיום הקורס הוענקו תעודות גמר לסטודנטים.

אי אפשר לסיים קורס כמו שצריך ללא קבלת מתנות נכון? המשתתפים קיבלו כבל יוקרתי לבחירה ממבחר כבלים (באופן מפתיע כולם בחרו HDMI של חברת IOGEAR) ומחברים לרמקולים מבית Monster Cable. כל אחד מהמשתתפים קיבל הנחה בגובה 500 ש"ח לרכישה בחנות ZMAX והמתנה האחרונה, שנה חברות במועדון האתר –  ht friend.

תודות

תודה רבה ל-יורוקום על אספקת הציוד המשרדי. תודה רבה לצ´יקו ולחברת עלית אודיו, על מתן הכבלים שניתנו במתנה למשתתפי הקורס. ותודה ענקית לחנות Z-MAX, דורון, שרון, יהודה ומעל לכל ליקי שסייעו בארגון הקורס, לפינוקים הקטנים ונענו לכל בקשה מאיתנו קטנה כגדולה, כמו גם אפשרו לנו את קיום הקורס מחוץ לשעות העבודה המקובלות.

להמשך דיון בקורס הראשון בביה"ס לקולנוע ביתי, לחצו כאן.

רוצים גם אתם לללמוד ב ht school? היכנסו לאתר ht school ותוכלו להרשם וללמוד על אודיו, וידאו, מקרנים, HTPC ושאר נושאי האתר, ויתרה מכך – תוכלו ללמוד גם על תוכן – גם בתחום המוזיקה, וגם בתחום הקולנוע.

חסויות

הקורס נערך בחסות:

 

 


חלק מהתכנים באתר כוללים מעת לעת קישורים לתוכניות שותפים, שעבורם האתר מקבל עמלה עם רכישה בפועל באמצעותם.
עמלה זו איננה מייקרת את עלות הרכישה של המוצרים.

7:00
  /  
26.05.2009
  
מאת: איתי פולק

1