התקנת Media Browser ו-Music Browser בויסטה מדיה סנטר

הויסטה מדיה סנטר משגע אותכם? מסדר את קבצי המוסיקה איך שבא לו? נמאס לכם מתצוגה לא ברורה של פריימים מהסרט ...


הקדמה

התוכנה Media Browser (או בשמה הקודם Video Browser) היא תוסף לתצוגת ספריית הסרטים דרך הויסטה מדיה סנטר בצורה יפה ונוחה. התוכנה טובה מאוד ופשוטה להפעלה, עם קהילת מפתחים המשפרת ומוסיפה אופציות כל הזמן. במדריך זה אסביר כיצד מתקינים ומגדירים את התוכנה, וכן אציג גם את ה-Music Browser, תוסף לתצוגה יפה של ספריית קבצי המוסיקה שלכם.

Media Browser / Video browser for Vista MCE 

כאן אפרט את הפעולות הנדרשות להפעלת התוכנה בצורה אופטמלית. שימו לב שחלק מההגדרות בחרתי לבצע "ידנית", כי אני מעדיף לרשום ולבחור בעצמי את תאור הסרט, תמונת אלבום הסרט וגם את תמונת הרקע, אם כי כמובן שניתן לבצע זאת דרך תוכנות שעוזרות לעשות את זה בצורה אוטמטית (פרטים בהמשך).

בשלב ראשון יש לשים קיצורי דרך של ספריות הסרטים בתיקייה my videos, לשם התוכנה ניגשת.

בשלב שני  יש לפתוח תיקייה לכל סרט ולהעתיק את הסרט אל התיקייה, להוריד תמונת עטיפה של הסרט ולשנות את השם כך שיהיה זהה לשם הקובץ של הסרט. כמו כן, משכפלים את הקובץ וקוראים לו folder.jpg  (לא חייבים ליצור את הקובץ שזהה לשם הסרט, אך אני מעדיף ליצור אותו על מנת שבתצוגת ספריית הוידאו הרגילה של המדיה סנטר עדיין יראו את האייקון שקבעתם.

בסרט עם כמה חלקים יש למספר את הקבצים. ה-Media Browser כבר יראה את הסרט בצורה רציפה, ולמעשה התוכנה יוצרת Playlist לכל חלקי הסרט/הסדרה. אני משתמש בתוכנה Salami´s Movie Organizer ובאמצעותה אני בוחר את התיקייה הרצויה והסרט הרצוי.

ניתן גם להשתמש ב-My Movies, ב-MetaBrowser או ב-MediaScout למי שיותר נוח.

שימו לב שוב שאני בחרתי לבצע זאת ידנית (בהתחלה היה קצת מייגע לבצע זאת לכל הסרטים), אך לאחר מכן מדובר כבר בפעולה קצרה מאוד לכל סרט שמוסיפים. כמובן שניתן ללחוץ על "launch metadata search" והתוכנה כבר תוריד את כל התקציר/תמונה/פרטים לבד מ-IMDB (או אתר אחר שנבחר דרך כפתור ה-config).

התוכנה יוצרת קובץ בשם  mymovies.xml  בתיקיית הסרט ובמבנה הבא:

את הקובץ ניתן  כמובן ניתן גם לערוך ידנית.

התוכנה מורידה רקע לכל סרט (שיוצג כשניכנס לפירוט אודות הסרט), אך שוב אני בחרתי לקבוע לבד את הרקע וזאת על ידי הקמת קובץ תמונה בשם backdrop.jpg בתיקיית הסרט.

בסופו של דבר כל תיקייה נראית כך:

 

ניתן  לקבוע לבד את תמונת הסרט/הרקע/התקציר אם רוצים, את שאר הפרטים כגון שמות שחקנים, ז´אנר וכו´ התוכנה מורידה לבד (גם אם לא רושמים זאת בקובץ ה-xml שנוצר).

בתוכנה עצמה ניתן לקבוע כמה תצורות של תצוגה (תמונות מסך בהמשך), ואפשר לסנן את תצוגת הסרטים לפי ז´אנר/שחקן וכו, וכך גם למיין את הסרטים. כמו כן ניתן להשתמש באופצייה אשר מסמנת ב-V כל סרט שנצפה כבר.

מעבר להגדרות התצוגה השונות שאותן ניתן לשנות מתוך המדיה סנטר ובתוכנת ה-Media Browser (על ידי לחיצה על האייקון הקטן של "מפתח הברגים"), התוכנה מוסיפה גם קיצור דרך לתפריט ההתחלה של מערכת ההפעלה בשם Configuration wizard. המסך נראה כך:

 

כאן נוכל להגדיר את כל תיקיות האב המכילות את קבצי הסרטים שלנו על ידי לחיצה על Add, בהנחה שיש יותר מאחת ושנרצה לדפדף בכמה תיקיות סרטים (לדוגמא: סרטים לילדים / מצויר / פעולה וכו´). מתחת לכל תיקייה נשים את כל תיקיות הסרטים הרלוונטיות לקטגוריה. 
כאן גם  נוכל  לשנות את האייקון לכל תיקייה על ידי הכפתור Change Image, ונוכל גם לשנות את שם הקטגוריה לכל תיקייה (ברירת המחדל זה שם התיקייה) על ידי בחירת התיקייה ולחיצה על Rename  (פעולה זו לא משנה את שם התיקייה בפועל במערכת הקבצים).

מדריך להתקנת Music Browser

ה-Music Browser זוהי תוכנה שנכתבה על בסיס ה-Media Browser, וגם אותה מתחזקת קהילת קוד פתוח שתומכת בתוכנה ומשדרגת אותה לעיתים.

אחד הדברים שלי הפריעו במעבר מהמדיה סנטר של XP MCE 2005 לויסטה מדיה סנטר (VMC), היא שב-VMC, להבדיל מה-XP MCE, מיקרוסופט הורידה את האופציה לדפדף ולסדר קבצי מוסיקה לפי תיקיות, וניתן לבצע מיון רק לפי ה-tag של הקבצים (אלבום, ז´אנר וכו´).
אצלי יש אלפי שירים ממויינים כפי שאני רוצה בתיקיות ואין לי שום רצון לערוך לכל קובץ את הפרטים (גם לא בצורה אוטומטית), ובכן יש פתרון פשוט – ה-Music Browser .

כל מה שצריך לעשות זה להתקין את התוכנה ולהגדיר בה את הספרייה הראשית (root) שמתחתיה יש את כל תיקיות המוסיקה שלכם, וכך ניתן לעבור בין התיקיות ולשמוע את השירים בצורה נוחה.

ניתן לשים בכל תייקיה קובץ תמונה בשם Folder.jpg עם תמונת האלבום/הזמר, וכך נוכל לראות זאת גם בתוכנה.

מצ"ב צילומי מסך:

           

בהצלחה!

לשרשור התגובות ודיון במדריך לחצו כאן.


חלק מהתכנים באתר כוללים מעת לעת קישורים לתוכניות שותפים, שעבורם האתר מקבל עמלה עם רכישה בפועל באמצעותם.
עמלה זו איננה מייקרת את עלות הרכישה של המוצרים.

7:00
  /  
07.05.2009
  
מאת: אורי שמאי

1