מארז AVC-M1 ל HTPC תוצרת GMC

רוצים HTPC שלא נראה כמו מחשב ושיעבור את מחסום ההנהלה? אולי משהו שלא יצטרך לעבור את המחסום אלא יוכל להתגנב ...


מבוא

מבוא

אני שונא להרכיב מחשבים. פעם כשמחשבים אישיים היו שיא הטכנולוגיה הם היו אפופים במסתורין שהקנה לחובבי הטכנולוגיה מעין הילה מיסטית. זו גם הייתה התקופה שהרכבת מחשב חדש תמיד הייתה חוויה והדלקתו בפעם הראשונה העניקה לי את אותו הסיפוק שמקבלים כאשר מסיימים בהצלחה משימה קשה ומאתגרת.

אבל היום? הצחקתם אותי. הרכבת מחשב היא סתם עבודה שחורה והתלהבות ממלאכה זו היא בעיני חסרת טעם ועומדת באותו קנה מידה כמו התפארות בכך שהרכבתם לבד את מכונת הכביסה בבית מחלקים שרכשתם בנפרד.

מסיבה זו לא בדיוק התלהבתי מהמשימה שהוטלה עלי. הרי אין חובב HTPC אחד לרפואה שלא יודע להרכיב מחשב לבד, מה כבר יש לי ללמד ואיזה תובנות אני כבר מסוגל להעביר הלאה?

הרי המצב אינו כזה שיש רק דגם אחד של מארז שמתאים לחובבי ה  HTPC בארץ, נכון? או אולי בעצם כאן תלויה הבעיה – כולם התרגלו כל כך לעבוד עם סוג מאוד ספציפי של מארזים שכבר שכחנו שיש אלטרנטיבות בשוק.

אז בכל זאת נרתמתי לפרויקט והחלטתי לבנות מחשב HTPC מההתחלה ועד הסוף כשאני מסתמך על מארז וחלקים שהושאלו לי לצורך כך. הכוונה לא הייתה לראות מהו ה HTPC הטוב והמהיר (והיקר) ביותר שאני מסוגל לבנות, אלא איזה מין HTPC טיפוסי אוכל להרכיב תוך התבססות על מארז שתוכנן מראש כדי לא להראות כמו מחשב וגם לא לתפוס יותר מידי מקום בסלון – ולאלו מבין קוראינו שאינם נשואים, הכוונה הייתה לבנות מחשב שעובר את מחסום ההנהלה.

וכך יצא לי להכיר את מארז ה AVC-M1 תוצרת חברת GMC. למען הסר ספק, אין לחברה זו שום קשר עם General Motors ועד כמה שידוע לי הם אינם זקוקים לסיוע הממשל הפדרלי. חברת GMC היא חברה  קוריאנית ולפי האתר שלה היא גם מתמחה בייצור מארזים שהם באמת קצת חריגים עבור מי שרגיל לקופסאות מתכת מלבניות בצבע ב´ז או שחור.

במבט ראשון

בחינה ראשונית

מי שמחפש משהו קצת שונה לא יתאכזב ממארז ה AVC-M1. זהו מארז המיועד לקבל לוחות אם בתקן Micro ATX והוא משווק בצבעי כסף או שחור, מה שמאפשר לו להשתלב במגוון ציוד האודיו ווידאו שיש לכם כבר בסלון.  מה שכן קצת יוצא דופן הם הממדים שלו והיחס ביניהם. זהו אינו מארז הבנוי כמו קופסת פיצה דקיקה אך מצד שני הוא גם לא גדול במיוחד. הרושם הראשוני הוא של אביזר קומפקטי ולא מאיים הנראה יותר כמו מערכת מיקרו משולבת מאשר נגן DVD רגיל.

בחזית המארז נמצאים שלל כפתורים המזכירים יותר כפתורי תפעול של נגן DVD ומגבר מאשר אלו של מחשב. זה מאוד מקובל לגבי מארזי HTPC אך עשוי להפתיע קצת את מי שזו הפעם הראשונה שהוא נתקל בתצורת זו. הכפתורים עצמם קטנים אך נותנים תחושה טובה ויש לציין לטובה את הימצאותם של כפתורי ניווט בחזית המאפשרים תפעול בסיסי של המחשב גם אם אבד השלט ואין לכם כוח לחפש לוח מקשים.

שלל כתוביות המציינות את פורמטי האודיו ווידאו המקובלים שונים משלימים את האשליה (או אולי את ההסוואה) שמדובר כאן במכשיר DVD מורכב במיוחד ולא ב"סתם" מחשב. במרכז הפנל הקדמי נמצאת תצוגת ה VFD כשלצידה תריס המסתיר שקעי אודיו ו USB. על שניהם מחפה פלסטיק בגימור מראה מחזיר אור שנראה קצת חריג במארז השחור אך הרבה יותר טוב עם המארז הכסוף. הבעיה היחידה עם עיצוב זה הוא שזה ממש מגנט לטביעות אצבע ושזה מאוד היקשה עלי לצלם תמונות שבהם אני לא משתקף חזרה ולכן תאלצו להספק כאן בתמונה מאתר היצרן.

מעל לפנל התצוגה הכסוף נמצא את הפתח של הכונן האופטי כשהמארז מגיע עם דלת קפיצית שמנגנון הפתיחה שלה אמור להתאים לרוב הכוננים הנמכרים כיום.

הצד האחורי של המארז הרבה יותר קונבנציונלי. בצד חריצי ההרחבה (על כך בהמשך) יש את הפתח המיועד לשקעים וליציאות של לוח האם. מעליו מותקן מאוורר בקוטר 80 מ"מ (יש אפשרות להתקין מאוורר נוסף בחזית המארז). הפתח האחרון הוא זה של ספק הכוח והוא מתאים בדיוק לספק הכוח הייעודי שקיבלתי עם המארז.

הדבר האחרון שיש בצידו האחורי של המארז הם שני ברגים סגירה בעלי ראש עבה המיועדים לסגירת המכסה של המארז והניתנים לפתיחה וסגירה ללא מברג.

מבט מהצד אינו מגלה שום דבר חריג מלבד העדרם של חרירי אוורור. הרושם הכללי הוא נקי והפחים נסגרים היטב והמרווח ביניהם נשמר קבוע.

את פתחי האוורור תמצאו דווקא במכסה העליון של המארז שם הם מקובצים במעגל מעל למקום של המעבד הראשי ובקבוצה ריבועית שניה פחות או יותר מעל לספק הכוח ולעריסת הדיסקים. אין לי וויכוח על ההיגיון בהצבתם שם, אבל המשמעות הפרקטית עבורכם היא שכנראה תצטרכו לחשוב פעמיים לפני שתציבו מעל ל HTPC שלכם ציוד נוסף העלול לחסום את אותם הפתחים.

למרות שאימא שלי תמיד אמרה לי ש"מסתכלים רק עם העיניים" החלטתי שאני מבוגר דיו (ובעיקר רחוק ממנה מספיק) כדי שאוכל לסיים את הבחינה הראשונית בכך שמיששתי, פיתלתי ולחצתי על המארז מכל הכיוונים. מכך למדתי שהמארז בנוי באופן קשיח והפח מספיק עבה כדי לספוג את החבטות והעלבונות שבני ביתכם עוד יטיחו בו במהלך שהותו בסלון.

נתונים ואריזה

נתונים טכניים

המארז בנוי משלדת ומסגרת פלדה כשהפנל הקדמי עשוי מאלומיניום.

ממדים  34.5 ס"מ  רוחב, 39 ס"מ עומק, 16 ס"מ גובה *
משקל 5.7 ק"ג (ריק)**
צבע  שחור או כסוף
חיבורים חיצוניים  (פנל קדמי) USB, מיקרופון, אזניות, 1394 וגם עינית IR לשלט IMON
תצוגה  16×2 תווים – VFD
מאוורר  יחיד, 80 מ"מ בגב המארז. יש הכנה למאוורר זהה נוסף בחזית
עריסות לדיסקים  סה"כ 4. עריסה בגודל "5.25 עבור הכונן האופטי, עריסה זוגית לשני כונני "3.5 בחזית
בצד ועוד עריסה "3.5 המותקנת תחת עריסת הכונן האופטי.
חריצי הרחבה 

4 חריצי הרחבה אחוריים תקניים (לא דורשים Riser Card) 

גודל Micro ATX 

הערות:
*באתר היצרן מצוין שהגובה הוא רק 14.5 ס"מ, מה שמרמז על כך שהם מדדו את המארז ללא הרגליות שלו.

** באתר היצרן מצוין שהמשקל נטו הוא 6.7 ק"ג נטו. יכול להיות שהמארז נישקל יחד עם ספק הכוח או הקרטון  שלו

 

מה באריזה

המארז מגיע באריזת קרטון צבעונית עם תמונה גדולה וברורה של המארז כך שלא תוכלו לטעון אחר כך שהתבלבלתם והתכוונתם להביא הביתה משהו אחר לחלוטין.

עם פתיחת האריזה ושליפת המארז אנו נגלה:

 • מארז סגור בשני Thumbscrews
 • חוברת מדריך התקנה ושימוש. כאן באמת המקום לציין שהחוברת ברורה, מודפסת היטב ועומדת ברמה אחת מעל למה שציפיתי לקבל.
 • שלט IMON + דיסק התקנה לתוכנת ה IMON
 • אריזת קרטון קטנה המכילה שקית ובתוכה ברגים ואביזרים לחיבור לוח האם והדיסקים.

 

כל אלו ארוזים בתוך המארז הסגור כך שאין סיכוי שתאבדו אותם בדרך מקרטון האריזה לשולחן העבודה.כתוספת קיבלתי בהשאלה לוח אם, מעבד, כונן קשיח, כונן DVD, זיכרונות, מאוורר למעבד וכמובן שאת ספק הכוח הייעודי מדגם Delta SFX 300W שהוא פחות או יותר בגודל של חפיסת סיגריות וגם שוקל ככה.

התקנה

התקנה

היות ויש בכל זאת אפשרות שיש מי מבינכם שמעולם לא הרכיב מחשב לבד, אני אכבד אתכם בשני טיפים. את הראשון תקבלו מייד אבל תאלצו לקרוא קצת הלאה בשביל לקבל את השני. אני יודע שזה תרגיל מלוכלך אבל אני חייב לגרור אתכם לקרוא את המאמר כי אחרת יפטרו אותי והמצב בחוץ קשה ולא טוב.

הטיפ הראשון לא קשור בכלל להרכבה אבל הוא עשוי לחסוך מכם הרבה עגמת נפש ואולי גם ביקור במיון. לאחר פתיחת כל מארז יש להעביר את הידיים בתוכו ולמשש בעדינות את כל הפינות ושולי הפחים בפתחים ובמסגרת של המארז. יש לכך שתי סיבות:

 1. יצרנים המבקשים לחסוך עלויות חוסכים גם את השיוף, עירגול וקיפול הפחים כך שמציאת פינות חדות או שוליים לא מקופלים הם כמו הכרזה שהמוצר הוא זול ונבנה תוך חיסכון מרבי בטיב החומרים והרכבתם.
 2. כשאני אומר שהשוליים חדים אני מתכוון לחדים כמו תער. לא תאמינו כמה זה חד עד שברגע של חוסר תשומת לב ייחתך לכם הבשר של האצבעות עד העצם. לכן ההמלצה היא למשש ולהעביר את הידיים בעדינות המקבילה לזו שהייתם נוקטים לו התבקשתם ללטף קיפוד או להאכיל ביד נמר רעב. אם אתם חושבים שזה מצחיק אז תחזרו אלי אחרי שתקבלו בחצות הלילה זריקת חיסון טטנוס ותפרים בפרקי האצבעות מידיהם האמונות של סגל רפואי זועף ונרגן.

כיצד עומד ה GMC AVC-M1 בבחינת יחידת הטראומה? בסדר גמור, טוב תודה. השוליים של הפחים משויפים וחלקים, אין פינות חדות וסביר להניח שלא תזדקקו אפילו לפלסטר אחד ויחיד במהלך ההתקנה.

ומכאן כל שנותר לנו זו מלאכת ההרכבה שגם אותה נחלק לשלבים ונבחן כיצד עמד ה GMC AVC-M1 בכל אחד מהמקצים.

הרכבת הכוננים

בשלב זה יש לפרק את העריסה המרכזית, זו המתוכננת לנשיאת הכונן האופטי, מהמארז. הפרוק מתבצע על ידי שחרור שלושה ברגים המצמידים את העריסה למארז ולעריסה המשנית.

לאחר שחרור העריסה יש להחליק בעדינות את הכונן האופטי לקבוע את מקומו על ידי הברגת 4 ברגים, שניים מכל צד. מקריאת פיסקה זו אתם כבר למדים שלמארז אין מסילות מודולריות או כל פטנט אחר כדי לקבע את הדיסקים וגם אין לו תושבות גומי להבטחת השקט ומניעת רעידות. זו לדעתי המגרעת העיקרית שתקשה על ההתקנה ויש לזה המשך כפי שתוכלו לקרוא עוד מעט.

את הברגים עדיף שלא תחזקו כדי שתוכלו להחליק בזהירות את הכונן עד שתהיו בטוחים במיקום כפתור הפתיחה כנגד הלחיץ הקטן הצמוד לכפתור פתיחת הדלת של המארז. אל דאגה, זה פחות מסובך ממה שזה נשמע.

אתם יכולים לנסות לקבע גם את הדיסק הקשיח בעריסה הצמודה לתחתית ההתקן אבל אתם עשויים להיתקל באותה בעיה שבה נתקלתי והיא שהדיסק ייתקע בזיכרונות שעל הלוח וביחידת המאוורר של המעבד הראשי.

היות ולא סביר שתדחפו יותר משני דיסקים במארז כל כך קטן אני מציע לוותר על המיקום הזה ולפרק את העריסה השניה מהמארז (עוד בורג) ולמקם את הדיסק שם.

אתם עשויים להיתקל בבעיה השניה שבה נתקלתי והיא שלא הצלחתי למקם את ארבעת החורים בדיסק כנגד הפתחים והחריצים שיש בעריסה. אני בטוח שיש כאן טריק כלשהו כי הדיסקים הם סטנדרטיים לחלוטין, אבל בסופו של דבר הצלחתי איכשהו לחזק את הדיסק במקומו .

בשלב זה אל תתפתו להבריג חזרה את העריסות למקום כי זה יפריע לכם בהמשך בהצבת ומיקום לוח האם.

התקנת לוח האם

לוח האם שקיבלתי בהשאלה הוא לוח תוצרת חברת Gigabyte מדגם GA-MA78GM-S2H. השם אומנם ארוך, אבל מדובר בסה"כ בלוח אם תיקני למדי בגודל Micro ATX.

עכשיו רק כדי שלא תגידו שסתם רימיתי אתכם עם הטיפ השני אז ההמלצה שלי היא תמיד להרכיב את המעבד, מאוורר וזיכרונות כשהלוח מחוץ למארז (אתם בטח מגחכים שזה מובן מאילו), לשים את הלוח על המארז הפתוח ואז לחבר את מחברים הקטנים והמעצבנים המובילים לפנל הקדמי. תאמינו לי שזה עדיף אלף מונים מלהצטייד בשפיץ פלייר ופנס ולחטט ולנבור בין יתר הכבלים אחרי שהתקנתם את הלוח בפנים. אל תדאגו, גם מתכנני המארזים לא אוהבים לעבוד קשה ובדרך כלל הם משאירים כבלים מספיק ארוכים כדי שתוכלו לעבוד בנוחות כשהלוח מחוץ למארז.

בין האביזרים שמקבלים עם המארז יש גם מתאם שמצד אחד מתחבר לשקע הכוח הראשי של לוח האם וממנו יוצאים חיבורים לכיוון הפנל הראשי. אל תשכחו לחבר אותו כי בלעדיו לא תוכלו להשתמש בתצוגה הקדמית.

בסה"כ אם תעקבו אחרי ההוראות של מדריך ההתקנה – שממש מצוין דרך אגב – אתם לא אמורים להיתקל בבעיה כלשהי.

אל תיבהלו מהברדק. אין פה שום דבר שלא יעלם לאחר שתחזירו את העריסות למקום וששתיים שלוש גומיות ואזיקונים לא יכולים להתגבר עליו. כל מה שבאמת צריך עוד לעשות זה למקם, להבריג ולחבר את ספק הכוח.

חיבור ספק הכוח

כאמור לעיל, ספק הכוח שקיבלתי הוא ייעודי למארז והפטנט הגדול כאן הוא שהוא נכנס למארז ומתאים את עצמו לפתח האחורי כמו כפפה ליד. כל מה שצריך לעשות זה להבריג אותו למארז עם שלושה ברגים, לחבר את כבל הכוח הראשי ללוח האם ואתם מסודרים.

הרכבת עריסות הדיסקים

לאחר שסיימתם עם הספק אתם יכולים לחבר את עריסות הדיסקים בחזרה. חברו אותם בדיוק בסדר ההפוך של הפירוק, כלומר קודם תחליקו חזרה את העריסה בצד וחזקו אותה למארז עם הבורג הבודד (צריך מברג קצת ארוך בשביל זה) ולאחר מכן חברו וחזקו אליה את העריסה המרכזית עם הכונן האופטי.

בצעו משימה זו באטיות ובזהירות כי חבל לפגוע במעבד או בזיכרונות אבל זו באמת משימה מאוד פשוטה. כל מה שנותר לכם לבצע עכשיו זה לחבר את הספק לדיסקים, לקפל את עודפי הכבלים, לתת מבט אחרון בחבילת האביזרים כדי לוודא שלא שכחתם להתקין משהו חשוב ולסגור את המארז באמצעות שני הברגים הגדולים שאותם כמובן שמרתם בצד ולא איבדתם.

וזהו, במידה ולא נתקלתם בבעיה כלשהי בדרך, אתם מתוכננים לסיים את העבודה תוך שעה וחצי וזה כולל גם קריאת המדריכים של לוח האם והמארז (אתם קוראים את המדריכים, נכון?) והפסקת קפה. כל מה שנותר לכם זה להתקין את מערכת ההפעלה החביבה עליכם, להוסיף את הדרייברים והתוכנה של ה IMON לשלט רחוק ויש לכם HTPC.

בעבודה

בעבודה 

כפי שהסברתי בתחילת סקירה זו, הכוונה כאן היא לא לבנות מחשב HTPC כדי לבחון את ביצועיו אלא לבדוק עד כמה עצם ההתקנה נוחה והאם התוצאה הסופית יכולה לשמש כ HTPC. על כן אני גם לא מפרט מהו המעבד שהושאל לי וכמה זיכרון התקנתי היות וזה חסר משמעות לגביכם כי התצורת של לוח, מעבד, זיכרון ואולי גם מערכת הפעלה תהייה שונה וייחודית לכם ותניב ממילא ביצועים אחרים.

לא מאמינים לי? אז בואו נחזור לתחילת הסקירה כשדיברתי שם על כמות חריצי ההרחבה. הבעיה העיקרית מבחינתי במארזי ולוחות Micro ATX  היא שבהרבה מיקרים הם מובילים אתכם להשתמש אך ורק בפתרונות האודיו ווידאו המובנים על הלוח. זה בעיקר כואב במארזים השטוחים המנסים לדמות את עצמם לנגני DVD היות ומגבלות הנפח הפנימי שלהם הרבה יותר חמורות.

דווקא מארז ה GMC AVC-M1 הפתיע אותי כאן לטובה. מיקום העריסה של הכונן האופטי במרכז המארז אולי תמנע ממכם מלהשתמש ב 3 דיסקים ואולי גם מגבילה את הבחירה בסוג המאוורר למעבד אבל היא משחררת המון סנטימטרים בצד. שלבו את זה עם העובדה שהמארז לא ממש דקיק ותקבלו את האפשרות להוסיף כרטיסי קול ווידאו לפי בחירתכם.

רוב הסיכויים שלא תוכלו להשתמש בכל 4 הפתחים של חריצי ההרחבה אבל אני בטוח שמי שירצה לבטל את כרטיס הווידאו המובנה ולהשתמש בדגם האחרון של כרטיסי המסך יוכל לעשות זאת כאילו שהיה מדובר במארז Full ATX  רגיל ובלי להזדקק לאביזרים נוספים כמו Riser Cards שממילא לא תמיד מאפשרים שימוש בכרטיסי הרחבה Full Size.

כך שנקודת הביצועים כאן מוגבלת רק בארנק שלכם. המארז לכשעצמו לא מגביל אתכם בבחירת מעבד כי הגובה של המארז מאפשר לשים כמעט כל מאוורר שרק תירצו, כרטיס ווידאו או כרטיס קול. מבחינה זו התכנון יצא מאוד חכם. הבעיה היחידה היא שספק הכוח שקיבלתי מוגבל ל 300W כך שאתם יכולים לרדת מהרעיון להפוך את ה HTPC לחיית משחקים על ידי זוג כרטיסי ווידאו ב SLI.

מה שכן, אני החלטתי להתקין Vista Premium Home Edition ולו רק כדי לבדוק אם ניתן להשתמש בשלט ה IMON (אפשר) והאם המארז יכול להוות מפגע של רעש בסלון (הוא לא).

לא אוכל, לא שותה, מסתפק במעט…

היות ויצא לי כבר מוניטין של דקדקן בקטנות, החלטתי לבדוק באופן מדעי עד כמה HTPC טיפוסי המתבסס על המארז הזה יגרום לשיבוש החיים בסלון. לצורך כך הצטיידתי במגוון מכשירי מדידה והם:

 •  Clamp Multimeter דגם M932 Yugo
 • TES 1350A Sound Level Meter
 • מד קרינה דגם Lutron EMF-823

ה Clamp Meter הוא מכשיר המתחבר בין השקע החשמלי לציוד הנבדק ומאפשר מדידה בזמן אמת של הזרם הנמשך מהשקע. המדידה מתבצעת באמפרים ואני מצאתי שצריכת הזרם במצב idle הייתה 0.4A שזה משהו כמו 92W. בהצגת סרט HD דרך ffdshow, שבו הפענוח  מסתמך כולו על המעבד הראשי, הצריכה טיפסה עד ל 0.6A-0.8A שזה ממש לא נורא.

מדידה עם מד הדציבלים במרחק מטר מהמארז לא הביאה לעליה משמעותית מעבר לרעש הסביבה הקודם שהיה 56.2 דציבלים. רק להזכירכם שזו רמת רעש הצפויה בחדר בבית דירות שבו גרים אנשים.

אחת הדרכים היותר ערמומיות שבהם ההנהלה תנסה לסלק את ה HTPC מהסלון היא ניעור האבק מהדחליל של הקרינה ואיומים שמחשב בסלון "מקרין" ושעקב כך ייוולדו לכם ילדים עם שלושה עיניים או מספר זוגי של אצבעות בכל כף יד.

אל תיכנעו לסחטנות הזולה. המדידה עם מד הקרינה הניבה תוצאה של 0.02 uT (מיקרו טסלה) בחזית, 0.08 מעל ו 0.15 מאחור. הרמה הגבוהה ביותר שמדדתי הייתה 0.5 uT וגם אז  רק כשהצמדתי את החיישן לחרירי האוורור מעל למעבד הראשי. רק לשם השוואה, אותו מכשיר מדד 0.02 uT במרחק 10 ס"מ מהטלפון הסלולרי שלי בשעת שיחה ואני עדיין לא שמעתי על אישה אחת שנמנעת מחשיפה לקרינה של טלפון סלולרי.

בעצם, כמה גדול ה GMC AVC-M1? נכון שנתתי פירוט של הממדים שלו אבל אני בטוח שזה לא אמר לכם כלום. אז הרי לכם, קבלו אותו כשהוא מוצב מעל ל HTPC שלי שהוא מיפלץ לא קטן המבוסס על מארז Silverstone LC16M-B

מארז ה LC16M-B שלי הוא באותם ממדים כמו מגבר קולנוע ביתי טיפוסי. כפי שאתם רואים הגובה של המארזים די דומה אבל ה GMC AVC-M1 צר ממנו ב כ 20% והרבה פחות עמוק. אתם גם יכולים להיווכח בעצמכם עד כמה קשה לשמור על הפלסטיק דמוי המראה ללא רבב ושצילום מוצלח, המשלב עצם כסוף מבריק מעל לעצם שחור מאט, הוא כנראה מעבר ליכולות הצילום הדלות שלי.

סיכום והערכה

סיכום והערכה

לפני שנתיים הבטחתי לעצמי שיותר בחיים אני לא מתקין מחשב. זו סתם עבודה שחורה, כבר לא מאתגרת, לא נותנת לי סיפוק וסתם תוקעת אותי עם ערימה של אריזות וקופסאות שאני צריך לפנות מהבית.

הכל נכון, אבל ההרכבה של מחשב HTPC במארז ה GMC AVC-M1 באמת לא הייתה נוראית ומספר פעמים עצרתי כדי להתפעל מהעובדה שבכל זאת הצליחו ליצור מרחב עבודה די מרשים במארז שהוא לטעמי ממש פצפון.

בסך הכל אני התרשמתי שיצא לי כאן מחשב HTPC לא רע ושגם לא מנקר יותר מידי את העיניים כשהוא בסלון.

היו דברים שאהבתי במארז כמו:

 • הקפדה על קיפול שוליים והחלקת קצוות חדים
 • חוזק מבני
 • פתיחת מארז עם שני ברגי אצבע
 • מרחב עבודה
 • אפשרות להתקנת כרטיסי הרחבה בגודל מלא
 • מדריך התקנה

היו גם דברים שלא אהבתי:

 • עריסת הדיסקים עם החורים שלא מתאימים לכלום (יש פה בטח טריק שלא עליתי עליו)
 • פנל חזית כסוף מבריק בגימור מראה שמושך אליו טביעות אצבעות כמו מגנט.

המארז נמכר כ-Bundle עם מקלדת אלחוטית במחיר של 950 ש"ח.

תודה ליבואן XIONITE על השאלת המארז והציוד לסקירה.

להמשך הדיון במאמר לחץ כאן.

20:16:58אלי חבוש(EliHaboosh)

האירוע התחיל


20:16
  /  
16.10.2014
  
כתב: קלוד בן-שאול

1