נגן בלוריי / מזרימדיה: DUNE BD PRIME של HDi

חברת HDi (או High Defintion Israel) פרצה לתוך חיינו בלי שממש היינו מוכנים.פתאום חברה ישראלית מוציאה נגן בלוריי עם מזרימדיה? ...


הקדמה

הקדמה

את HDi הכרנו בעצם מאתרים מחו"ל, השמועות עליהם התחילו כבר לפני כמה חודשים כשהם יצאו עם מזרימדיה קטן, מבוסס 8635 בשם DUNE MINI ואשר יועד להתחרות במזרימדיות מוכרות כגון TVIX של DVICO או כל הנגנים המבוססים על NMT של SYABAS.

עם זאת, לבסוף המכשיר הראשון הרשמי שהחברה הוציאה היה ה- DUNE BD PRIME, נגן בלוריי לכל דבר, בהחלט הפתעה מרעננת בהתחשב שמחוץ לחברות גדולות מיפן קשה למצוא נגני בלוריי בכלל, ועוד כאלה שגם מכריזים בראש חוצות על יכולות כגון הזרמת מדיה מעל הרשת.

המכשיר בעל ספציפיקציות רחבות ומתקדמות וכולל תמיכה עד פרופיל 2.0 של בלוריי, יכולות הזרמת מדיה, דפדפן ואפילו תמיכה ב-IPTV ורדיו מעל האינטרנט. האם הוא יעמוד בכל ההכרזות שלו?

המבנה

אמנם המכשיר אינו בנוי בסטנדרטים אמריקאים או אירופאים, כלומר הוא מיוצר בפועל באמת בישראל ולכן ניתן לראות פה ושם את העקבות של הייצור הישראלי, בסופו של יום, מדובר על מכשיר שנראה לא רע בכלל ומשתלב לי יפה במערכת הקולנוע הביתית שלי.

קדמתו שחורה ומבריקה והחלק העליון שלו מחזיק בכפתורי PAUSE, PLAY, EJECT וכפתור POWER בצד שמאל. החלק המרכזי נפתח לגלות את המגשית של הבלוריי וחלקו השמאלי מציג בכחול עדין את הזמן של הניגון. מבנה פשוט, שהיה יכול להיות אלגנטי או סקסי יותר, אך בהחלט מספק.

חלקו העליון של המכשיר כולל הטבעה גדולה של הלוגו של בלוריי וחלקו האחורי כולל את כל החיבורים הדרושים

המכשיר כולל חיבורי רשת 10/100, חיבור HDMI, וידאו קומפוזיט/SVIDEO או קומפוננט, יציאות אודיו אופטית ואואקס וגם סטריאו, כמו גם פיענוח של אודיו של 7.1 ! 

המכשיר מגיע ללא דיסק קשיח מובנה (בעצם גירסאת ה-DUNE BD CENTER הוא מכשיר זהה עם אפשרות לדיסק קשיח מובנה). ה-BD PRIME מגיע בעצם עם איזור ריק בחלקו האחורי אשר ניתן לחבר לו (לא באופן עצמאי אלא זה מיועד לרכישה) מספר חיבורים. ניתן לחבר לו חיבור רשת 802.11N מהירה, חיבור ETHERNET 1Gbps או חיבור ESATA כפול. ניתן גם להזמינו ללא חיבור כלשהו.

את שלי קיבלתי בגירסאת ה-GIGABIT ETHERNET. הרי בזמנו שדרגתי את כל הרשת שלי לגיגה ביט בכדי לעמוד בקצבים הרצחניים של בלוריי עבור נגן ה-TVIX 6500A שלי.

מה רבה היתה הפתעתי כאשר גיליתי שהמכשיר עומד בקצבי הנתונים של בלוריי במלואם גם על גבי רשת 10/100 – קרי, בעצם בכלל לא היה צריך את החיבור GIGABIT הנ"ל שכן גם בגרסאתו הצנועה הוא עומד בכבוד גם בהזרמת קבצים מהירים בהרבה ללא מאמץ על גבי רשת 100Mbps.

אחת הסיבות לכך, לפי חברת HDi הוא שהם בעצם כמעט היצרן היחיד בתחום שמייצרים מכשירים עם צ´יפ בשם ה-8634, בעוד שהנגנים האחרים משתמשים בגרסאת ה-8635. ה-8634 מיועד לנגני בלוריי ולכן יש בו כמה תכונות מעניינות שלא חשבנו שהן משמעותיות כל כך. יכולות הפיענוח של שני הצ´יפים זהות ולפי התיעוד הבסיסי ההבדל העיקרי בין הצ´יפים (שניהם של חברת SIGMA DESIGNS) הוא ביכולת של ה-8634 לתמוך ב-MACROVISION והגנות נוספות.

עם זאת, מתברר שההתאמה של ה-8634 לנגני הבלוריי גרמו לו לקבל תכונות נוספות כגון תמיכה בזיכרון NAND ויכולת לתמוך בזיכרון גדול יותר. הזיכרון הנ"ל הוא בעצם המחסום העיקרי שגורם ל-8635 להחנק במצבים מסויימים כאשר הוא מקבל וידאו. חלק מהיצרנים מסוגלים לייצר תוכנה יעילה יותר ובכך לשפר את היכולות של המכשיר הספציפי שלהם לקבל הזרמת מדיה, אך בשביל תמיכה מלאה בבלוריי נחוץ נגן עם הרבה יותר זיכרון מכפי שראינו בעבר. ה-DUNE BD PRIME מחזיק 1G של זיכרון לעומת כשליש מכמות זו במזרימי מדיות מתחרות.

ממשק משתמש וביצועים

ממשק המשתמש

ממשק המשתמש הוא נוח למדי וכולל אייקונים גדולים וברורים לתפעול. בעיני הוא יפה ונוח יותר מהתפריטים של DVICO או NMT. כאשר מעלים רשימות קבצים הרשימות מהרשת עולות במהירות גבוהה בהרבה מאלה של  NMT או DVICO, אם כי הרשימות לא ניתנות למיון לפי שם, זמן או גודל קובץ כרגע.

שמות קבצים ארוכים מתגלגלים בזריזות על המסך, כך שזה נוח מאוד ומצד ימין יש אייקון שמצביע על סוג המדיה של הקובץ, גודלו והתאריך שלו.

בכל שלב ניתן להשתמש בכפתור ה-POPUP MENU בכדי להעתיק, למחוק או להדביק תכנים או אפילו לשנות שמות לקבצים. הפעולות נוחות וקלות לשימוש.

ברשת נתמכים כרגע שני פרוטוקולים: הראשון SMB (שיתוף של WINDOWS) והשני NFS, כלומר בדיוק האפשרויות שיש ל-TVIX. מה חסר? חסר בעיקר תמיכה ב-UP&P שככל הנראה תתמך בגירסאות עתידיות של התוכנה.

הוספת שיתוף NFS קלה ביותר, POPUP MENU, בחירת סוג השרת, מיקום השרת (כתובת ה-IP) ושמו, ושם השיתוף (במקרה שלי ספריית media/ בשרת ה-READYNAS שלי). מיד עם ההגדרה מתווסף אייקון חדש לעמוד הבית ולחיצת ENTER עליו מציגה את תוכנו.

למכשיר יש תמיכה ב-ICON VIEW, אך הוא מתוחכם מעט יותר מזה של ה-TVIX או ה-NMT ולכן דורש מחקר מעט יותר יסודי ולכן נספק על מידע על אפשרות זו בעתיד.

ניתן לקבוע איזה אייקונים מובנים יהיו בעמוד הראשי, למשל לבטל את הדפדפן או את IPTV אם לא משתמשים בהם. ניתן גם לקבוע מה המכשיר יעשה כאשר מכניסים לנגן דיסק בלוריי או DVD, האם הם ינוגנו, האם לשאול את המשתמש או להתעלם עד שהמשתמש ילחץ על OK על האייקון של ה OPTICAL DISK.

בכל מקרה, הדבר הופך את התפריט הראשי לנקי ופשוט, בדיוק מה שחיפשתי.

ביצועים

יש אנשים שמדווחים שברשת שלהם שום דבר לא עובר בלי גמגומים וגם אנשים שברשת שלהם אין בכלל בעיות. הרשת מוגדרת לא רק כאוסף חוטים ומתגים, אלא גם בשרתים שלה ובמקורות הוידאו השונים. המבחן האולטימטיבי הוא האם התוכן עובר חלק וללא בעיות.

ובכן במבחן התוצאה הנ"ל, עדיין לא מצאתי תוכן שמפיל את המכשיר בהזרמה… כן, גם סרטי בלוריי כבדים עם פיקים של 61Mbps (כגון SIN CITY בגרסאתו היפנית) עוברים כאן ללא בעיה דרך הרשת. גם סרטים כגון ELEPHANTS DREAM בגרסאת MPEG2 של 48Mbps קצב קבוע, אפילו לא חושבים על גימגום…

מבחינת תמיכת פורמטים, התמיכה היא מלאה לכל הפורמטים שניסיתי עד כה בוידאו. באודיו, MP3 ו-FLAC נתמכים, אך מבחינה גרפית הם לא מציגים נתונים אלא רק מתנגנים (אני מניח שזה דבר שהחברה תטפל בו בעתיד, שכן זה באמת לא קריטי בשלב הזה.

אפילו קבצי PLS של רדיו SHOUTCAST עבדו ללא בעיה כאילו היו MP3 לכל דבר…

בלוריי

גולת הכותרת של המכשיר היא בפירוש בלוריי. המכשיר תומך בפורמט באופן מלא, כך שניתן לשים במכשיר דיסק בלוריי ולקבל אותו במלוא הדרו. לצורך העניין השתמשתי בקטלוג די נרחב של סרטים שנאספו לצרכי בדיקה וכן מספר TITLES שסופקו על ידי הד ארצי (הסרטים 300, WANTED, HELLBOY2, ו-SPEED RACER). כל הסרטים היו עם פורמטי אודיו מתקדמים, קצבי ביטים מהירים במיוחד ותוספים מתוחכמים.

התפריטים מוצגים עם האנימציה שלהם, אם כי סרטים בעלי אנימציות כבדות במיוחד, כגון HELLBOY2 הוצגו באופן מעט איטי. כל האופציות פעלו, כולל שכבות וידאו על גבי הוידאו, החל מ-PICTURE IN PICTURE בסרט WANTED (שהציג את הבמאי עם SOUND TRACK של COMMENTS). ניתן היה לשלוט בעוצמת הקול של הסרט אל מול ההערות של הבמאי…

לעיתים התוספות היו מטורפות למדי. בסרט HELLBOY2, יש תוסף שמציג את הסצינה מזוית הראיה של KRAUSS (אותו דמות גרמנית אניגמטית העשויה עשן אשר פועלת מתוך חליפת ברזל עם שלושה זרבוביות). מתברר ששלושת הזרבוביות של החליפה של קראוס הן בעצם אמצעי הראיה שלו וכל אחת רואה את החדר באופן מעט שונה. בסצינת הלחימה כנגד ה-TOOTH FAERIES, ניתן היה לראות את ה-FAIRIES כדמויות זוהרות ותלת מימדיות כפי שקראוס כביכול רואה אותן.

עם זאת, אני חייב לציין שהילדים שצפו בסרט ביחד איתי (ארבעה במספר, לא כולם בני משפחתי) טיפה התעצבנו כשהתחלתי לשחק עם כל האופציות הללו. מה גם, שמרביתם מעל ומעבר ליכולת הניווט הטכנית של מרבית האנשים שצופים כיום בסרטים. כלומר, הרעיונות יפים אך בעיני מתוחכמים מדי לקהל הפשוט שרוצה לראות סרט.

יש מקומות שבהן התפריטים הכרחיים כי הם חלק מהפואנטה. כך בסרטים כמו WALL-E אשר כוללים תפריטי כיול ראשונים למסך שהם בכלל לא רעים!!

הילדים מאוד אהבו את הסרט עם התרגום בעברית וצהלו בשמחה כשגילו שיש עברית גם באופציות התפריטים עם עליית הסרט לראשונה.

הבעיה התפעולית היחידה שהיתה לי היתה עם משחק הקומיקס ב-BD LIVE שנמצא על הדיסק Hellboy2: the golden army. עושה רושה שהמשחק עצמו עובד אלא שקשה לתפעל אותו, שכן הכפתורים שמפעילים אותו לא לחלוטין תואמים את מה שאינטואיטיבית חשבתי שיעבוד. בכל אופן יתכן שמדובר ב-TWEAKS קטנים בהתאמה שם, בהחלט לא משהו שממש מדאיג. התפריטים בכל מקרה עובדים, גם אם במקרים מסויימים הם מרגישים "איטיים" בגלל אנימציה כבדה (בעיקר כשמדובר על אלמנטים שקופים מעל וידאו רץ).

לשם דברים כאלה בדיוק, המכשיר כולל בעצם 3 כניסות של USB, שניים מאחור ואחד מצידו הימני של המכשיר. ניתן להשתמש בדיסק קשיח או ב-DISK ON KEY רגיל.

המכשיר מגיע OUT OF THE BOX עם DVD ZONE 2 ו-BLURAY ZONE B. יש PATCH שמסתובב (יתכן שנוסיף אותו לאתר) אשר לא סופק על ידי החברה אך מאפשר העברת ZONE על ידי לחיצה על 4 פעמים MUTE ואז על מספר ה-ZONE שרוצים (למשל 0 בשביל MULTIZONE או 1 בשביל דיסקי RCE) כאשר יש דיסק DVD בכונן (או ב-BLURAY ZONE אם יש דיסק בלוריי בכונן…). חשוב לציין שדיסקי בלוריי שנמכרים בארץ כיום הם בד"כ ZONES A+B, אם כי כבר ראיתי דיסקים שהם ZONE B בלבד.

ה-TRICKPLAY של בלוריי הוא מעט סבוך יותר, יש CHAPTER MARKS אך במצבים מסויימים לחיצה על CH- חזר לי לתחילת ה-CHAPTER הנוכחי ובגלל שזה לקח זמן מה, לחיצות נוספות לא החזירו פרקים נוספים אחורה אלא חזרו שוב ושוב לתחילת הפרק הנוכחי. כמובן שניתן לגלול דרך התפריטים לפרקים השונים.

חוץ מזה, המכשיר תומך גם ב-SEARCH לפי זמן. מקלידים את הזמן המדויק ולוחצים OK והמכשיר יקפוץ אליו. לבסוף, קפיצה ב-FFWD ו-REWIND עובד יפה מאוד ויעיל.

כפתורי הצבע והחיצים משמשים לתפעול היכולות המתקדמות של כל סרט וסרט.

בלוריי דרך הרשת

 

הורגלנו בחודשים האחרונים להתייחס בעיקר לקבצי M2TS כאל קבצי בלוריי לכל דבר. אך בעצם לא נכון הדבר. הפורמט של בלוריי כולל הרבה מאוד אפשרויות ותפריטים שמרבית האנשים אינם מכירים אם הם רואים רק את קבצי ה-M2TS. ככל שהסרט מתוחכם יותר, כך הוא יפוצל ליותר קבצים ו-PLAY LISTS שנטענים תוך כדי פעולה.

כשמנגנים תוכן מפוצל באופן כזה, חיבורו מחדש צריך להתבצע על ידי PLAYLIST אשר נבנה כחלק מהתהליך של ניגון הדיסק. זו הסיבה שכשנגנים סרט רואים בד"כ אנימציה כלשהי ב-BD-JAVA שהסרט נטען, בעצם לא הסרט נטען אלא ה-PLAYLISTS שלו נטענים לזיכרון המכשיר.

ניגון בלוריי דרך השרת ב-DUNE BD PRIME זו חוויה זהה לחלוטין לצפיה בדיסק בלוריי מלא. התפריטים מופיעים במלואם, האנימציות, האזהרות המפחידות של ה-FBI ואפילו הקדימונים הרבים שעולים לפני הסרט. היתרון הוא שכל האופציות שם במלואן (החיסרון: התחלת הסרט לוקחת זמן רב יותר, אך כך זה תוכנן במקור…).

כמובן שכל האודיו HD עובד כראוי, אם כי המכשיר מפענח חלק מהפורמטים HD שהוא מזהה ל-PCM. הפיענוח הנ"ל ככל הנראה מבוצע בכדי לאפשר פיענוח לאנלוגי 7.1. מבחינת אודיו יש חיסרון אחד שחשוב לדעת – חשוב לשמור על רמת הווליום של המכשיר ברמה נמוכה דיה בכדי שהפיענוח לא יגרום לעיוות האות. רמת ווליום של 50% היא מצויינת.

כמובן שאין איבוד איכות בהמרה של המכשיר והרסיבר השמיע לנו את הצלילים באיכות המקורית המדהימה של הדיסקים.

קבצים רגילים ו-TRICKPLAY

המכשיר תומך בכמה רמות של TRICKPLAY. עדיין חסר לי אישית אחד מהדברים שאני הכי אוהב ב-TVIX, שזה סימניות – האפשרות לשמור את המקום האחרון שבו עצרתי בסרט (בלוריי עדיין לא נתמך).

השיטה הפשוטה ביותר ללכת קדימה ואחורה בסרט זה דרך ה-FFWD ו-REWIND שעובדים יפה. עם זאת, לחיצה על מספר על גבי השלט מביאה אתכם לאחוז המתאים (1=10%, 2=20%, אני חושב שתוכלו להשלים את השאר לבד…).

שימוש בחיצים שמאלה וימינה מאפשרים קפיצה זריזה לאיזור אחר בסרט ולחיצה על OK קופצת ליעד המבוקש. גם P+ P- מאפשרים קפיצות גסות יותר של 10 דקות (במקום 10 שניות). חסר היה לי לראות תוך כדי תנועה איפה אנחנו עומדים בזמן וגם שהחיצים יפעלו באופן מהיר יותר אם הלחיצה ממושכת.

עם כל אלה, לאחר תפעול של סרטים וסדרות רבים, השיטות השונות עובדות כראוי ואין כאן בעיות ייחודיות.

כל הקבצים שאנחנו רגילים עובדים במלואן ומרבית הבעיות שראיתי היו נקודתיות (עומס ברשת למשל גרם לגמגום זמני בניגון הוידאו של סרט כלשהו, אך המכשיר התמודד עם זאת יפה מאוד וחזר לפעילות רגילה כשה-NAS חזר לעבודה רגילה). במשחק קדימה ואחורה בזמנים הצלחתי בשלב מסויים להוציא את האודיו מסינכרו בכמה עשרות מילי שניה, אך גם זה היה קל לתיקון תוך שימוש ב-FFWD…

הגדרות 

המכשיר עבד מייד OUT OF THE BOX, כך שלא ממש הייתי צריך להגדיר שום דבר. הוא קלט את הכתובת שלו מהרשת ובעצם ההגדרה היחידה שהייתי צריך להגדיר לו היתה הכתובת של ה-NAS שלי (השרת שבו מואחסן כל התוכן בבית).

מבחינת וידאו, יש מספר הגדרות יסוד שניתן להגיע אליהם בזריזות ובפשטות. עם זאת, למכשיר עדיין אין מעבר אוטומטי בין 50 ל-60HZ כך שיש צורך לבחור בפורמט הפופולרי ביותר עבורכם. מרבית התוכן שאני צופה בו הוא בלוריי ולכן 60HZ היה עדיף מבחינתי.

בתחום האודיו, העברתי BITSTREAM, אך כאמור במקרים מסויימים המכשיר מפענח בכ"ז את האודיו ומעביר אותו כ-PCM (ללא איבוד איכות) לרסיבר.

עברית

בתור חברה עם שם כמו HD-Israel אפשר לנחש שהמכשיר תואם לחלוטין לעברית וזה יהיה ניחוש נכון. קבצי תרגום SRT וכמובן שתרגום מובנה ב-MKV ועד DVD ובלוריי עובדים ללא רבב. לא ניתן כיום לשלוט בנתונים של התרגום עדיין, כלומר הגודל שלו קבוע (על גבי המסך 50" שלי ברזולוציה 1080i אין כל קושי לראות אותו בבירור) אך גם לא ניתן לשלוט ב-OFFSET שלו. כך שאם לא מדובר בתרגום הנכון של אותו סרט, אין דרך להוסיף כמה שניות או להוריד כמה שניות בכדי להתאים את התרגום לסרט.

שמות ספריות וקבצים מוצגים בעברית הפוכה (הכופה) אך זו בעיה שכנראה תטופל על ידי החברה בהמשך והיא ממש לא בעיה חמורה בעיני.

חשוב לציין שעדיין לא ניתן לצרף תרגום בעברית לדיסק בלוריי או DVD (פיזי או מהרשת) כך שיוצג במקביל לסרט. זה בהחלט אחד מהדברים שהייתי ממליץ לחברה להוסיף.

DVD

לרבים מאיתנו יש קטלוג DVD מכובד והמכשיר עובד יפה מאוד איתו. היו לי מספר בעיות עם נושא ה-ZONE, בעיקר עם דיסקים מ-ZONE 1 שכללו הגנת RCE. הפיתרון לכך היה שימוש באותו PATCH שמצאתי בזמנו באינטרנט. החברה כמובן לא תומכת ב-PATCH כזה, אך אפשר לומר שאחרי שימוש בו הבעיות תאימות עם DVD ירדו משמעותית.

עם זאת, היו מספר סרטים שפשוט סרבו לעלות על המכשיר. יתכן שהקורא DVD שלו רגיש מדי כי היה מדובר במספר של דיסקים מסויימים מאוד וללא שום מכנה משותף שאני יכולתי להבחין בו. החברה בודקת את הדיסקים הללו כעת וכבר הוציאה עדכון FIRMWARE ראשון עם תיקונים לנושא ה-DVD.

כמובן שהמכשיר מזהה מיד קבצי ISO מהרשת ומריץ אותם ללא כל קושי.

בגרסאות הראשונות של המכשיר הוא לא תמך בדיסקי CD, אך בבטא האחרונה שבדקתי התווספה היכולת הזו.

יכולות נוספות

בשלט יש כפתור INFO אשר הוא אחד מהשימושיים ביותר שראיתי. המכשיר מסמן לך את קצב הנתונים הנוכחי וגם זוכר את קצב הנתונים המקסימלי שהוא נתקל בו. בנוסף, גודל הקובץ, שמו, הרזולוציה שלו וקצב הפריימים מדווח כראוי (שלא כמו ב-TVIX) וכמובן שמדווח פורמט האודיו והוידאו. מדובר בעיני במסך נוח ואינפורמטיבי.

הטיפול של המכשיר ב-ASPECT RATIOS ובזום מוצלח מאוד:

 

השלט של המכשיר נעים ונוח למגע. הוא קל מאוד ללמידה ומתאים בעיצוב ובתפיסה למכשיר עצמו.

למכשיר יש דפדפן מלא, אשר עובד באופן קרוב ביותר לדפדפן של מחשב. הוא אינו תומך בפלאש, אך פרט לזה, הוא ממש עובד יפה ביחס לדפדפנים שראיתי במכשירים דומים. הוא עובד בעברית מלאה, עד כמה שראיתי, וללא בעיות מיוחדות. עדיין , טיפה קשה לנווט עם דפדפן שכזה על גבי מסך גדול עם שלט בלבד. ניתן לחבר לנגן גם מקלדת ועכבר אך זה נראה לי מעט יותר מדי קרוב למחשב לטעמי האישי.

היציאה מהדפדפן מעט לא שגרתית מבחינתי – צריך ללחוץ על כפתור הכיבוי של המכשיר…

סיכום

סיכום

 

הייתי אומר שבהחלט מדובר כאן על הישג משמעותי לא רק עבור חברה ישראלית אלא עבור חברת מזרימדיה בכלל. לראשונה אנחנו רואים חיבור מושלם בין מזרימדיה לבין נגן בלוריי. לא רק שהדבר מאפשר למי שמחפש פתרונות לניגון התכנים הביתיים שלו במקביל לדיסקי בלוריי מקוריים, אלא שהביצוע הוא מוצלח ביותר וההמכשיר מצליח לעמוד ביעדים גבוהים מאוד ונעמד גבוה מאוד בין חברות שעוסקות בתחום כבר שנים.

אם נוסיף לזה גם קמצוץ פטריוטיות ישראלית, אז אני פשוט גאה שיש לנו חברות כאלה בארץ שהן פורצות דרך באופן כל כך ברור וחזק.

ציונים

עיצוב: 8 (הגימור היה יכול להיות יפה יותר)
נוחות שימוש: 9 (גרפיקה ותפריטים נוחים במיוחד)
בלוריי: 9 (התפריטים מעט איטיים וה-BD LIVE עשה לי בעיות)
הזרמת מדיה: 9 (חסר BOOKMARKS, הזרמה מושלמת בכל קצב נתונים על כל רשת)
אמינות ויציבות: 8 (בעיות עם DVD)
תמיכה בפורמטים: 9.5 (לא היה פורמט שלא נתמך ברמה כזו או אחרת אולי חוץ מ-OGG באודיו…) 

מחיר מחירון: 3,300 ש"ח אצל משווקים מורשים (מודולים כגון ESATA, רשת GIGA או רשת N עולים תוספת של כ- 300 ש"ח)

לאתר היצרן: http://www.hdi.co.il

תודה מיוחדת לשמעון מהד ארצי על דיסקי הבלוריי שנעשה בהם שימוש לבדיקת המכשיר

להמשך דיון בנושא הביקורת לחץ כאן.


חלק מהתכנים באתר כוללים מעת לעת קישורים לתוכניות שותפים, שעבורם האתר מקבל עמלה עם רכישה בפועל.
עמלה זו איננה מייקרת את עלות הרכישה של המוצרים.

7:00
  /  
21.02.2009
  
כתב: עפר לאור

1