All In One חלק ד´ ואחרון – סוני דגם DAV-DZ260

החלק הרביעי והאחרון בסידרת הסקירות של מערכות All In One, הפעם איתי פולק נכנס לקרביה של מערכת מתוצרת חברת סוני, ...


מבוא ותכולה

מבוא ותכולה

סוני נוסדה על ידי מסורו איבוקה ואקיו מוריטה ב-7 למאי 1946 תחת השם "Tokyo Tsushin Kogyo" והעסיקה 20 עובדים. מוצרם הראשון היה לא אחר מאשר כלי לבישול אורז (!).

עם התבססות החברה ביפן, רצו מוריטה ואיבוקה שחברתם תהיה בינלאומית ולכן החליטו לשנות את שם החברה לשם שיהיה קליט במדינות המערב. השם סוני נבחר משילוב של המילה הלטינית sonus (צליל, קול) ומהמילה האנגלית – sonny (בן).
אולם השם sonney נשמע כמו soh-nee – ביפנית: עסק לא מצליח ולכן נפסל. כמו כן, הבעלים לא רצו ששם החברה יהיה בעל פירוש בכל שפה, וכך נבחר השם "סוני" (Sony). כמו כן הם בחרו לרשום את שמם באותיות לטיניות במקום בכתב היפני המסורתי. כיום כולם יודעים מי זו סוני ואילו מוצרים היא מוכרת.

בסקירה זו, האחרונה בסידרה, נסקור את מערכת All In One של סוני מדגם DAV-DZ260.

מה מקבלים עם המערכת:
אנטנות, בטריות, שלט, רגליות לסאב, חוברות בעברית ומספר שפות (ללא אנגלית?), וגולת הכותרת – מיקרופון לכיול (מדובר במיקרופון, אותו מציבים בעת התקנת המערכת במקום הישיבה העיקרי בעת השימוש במערכת, והמערכת מפעילה מספר בדיקות אשר אמורות לתקן בעיות אקוסטיות הקיימות בחדר וכן לתאם את הסאונד בין הרמקולים גם אם קיימים בינהם הפרשי מרחקים).

חיבורי המגבר:
מאחור: אנטנות, יציאת SCART, חיבורי רמקולים (לא ברור מדוע ישנה הפרדה בין חיבור הרמקולים העיקריים לחיבור הסאב והסנטר), חיבור DMPORT (מדובר בחיבור המאפשר חיבור תוספות למערכת, למשל, הוספת רכיב בלוטות´ אשר מאפשר שמיעת מוזיקה המנוגנת ע"י מכשירים סלולריים התומכים בכך – אמור לעלות כ-290 ש"ח, חיבור IPOD, חיבור WIFI המאפשר ניגון שירים מהמחשב ועוד). יציאת HDMI, כניסות דיגיטליות – אופטית וקואקסלית, חיבור חשמל לא מתנתק. תשומת הלב כי אין יציאת קומפוננט, RCA או SVIDEO, וכן כי אין כניסה אנגלוגית מאחור. 

מלפנים: ווליום, פונקציות, כפתורים רגילים וכן חיבור אוזניות, חיבור מיקרופון הכיול המשמשת גם ככניסת אודיו סטריאופונית, חיבור USB (תשומת הלב לתוספת המיוחדת – ניתן להפוך דיסקים ל MP3 ע"י שימוש בדיסק און קי! – אמנם לא מהר כמו מחשב, ולא ניתן לשלוט באפשרויות השונות (הקידוד הוא רק 128 סיביות כך שאין לצפות לאיכות גבוהה במיוחד)- אבל ללא ספק מדובר בתוספת מעולה – למעשה אפשר לחבר מכשיר MP3 ולהעביר אליו ישירות דיסקים, ללא כל צורך במחשב שיעשה את העבודה.

רמקולים

רמקולים

במקרה זה בולט לחיוב הרצון לפשט כמה שיותר את חיבור הרמקולים – כאשר גם הרמקול עצמו, גם קצוות החוטים וכמובן גם החיבור במגבר צבועים באותו צבע. ארבעת הרמקולים זהים בגודלם, מרכזם שחור ומסגרתם בצבע כסוף(מט). לכן, זוהי המערכת שהכי קל להרכיבה מבין כל המערכות.

הסאב שוקל 5.2 ק"ג, ומרגיש מוצק ויציב, אך לא באותה איכות כמו הLG.

הגדרת תצורה וסיכום

הגדרת תצורה

מסכי התקנה
מסכי ההתקנה היו באנגלית (כמו בכל המערכות). עם הדלקת המכשיר בפעם הראשונה נשאלתי אם ברצוני לערוך התקנה ראשונית. התצוגה הגרפית ברורה. לאחר בחירת תצורת המסך, ניתנת תצוגה גרפית של תצורת הרמקולים (רגיל/ללא סנטר/כל הרמקולים מלפנים ועוד). לאחר מכן, התבקשתי לחבר את המיקרופון אשר הגיע עם המגבר (יש להניחו ככל הניתן במקום בו האוזן של המאזין הראשי אמורה להיות – ואז לזוז מהאיזור ולא לעשות רעש). לאחר בחירת אופציה זו, המגבר מתחיל להוציא רעשים ולבחון מספר פרמטרים – בין השאר את מרחק הרמקולים מהמאזין. מבחינה זו התוצאות מדויקות מאוד. כמו כן המגבר משנה את עוצמות הקול מהרמקולים בהתאם לתוצאות הבדיקה. במסכים השונים ניתן לבחור את רזולוציה, באיזו איכות יוצגו תמונות דרך המכשיר, בחירה ידנית להתקנה כפי שהמכשיר ביצע, רקע לשומר מסך וכן ניתן לצפות בתוצאות הבדיקה שהמגבר ערך (מרחקי הרמקולים והעוצמות).

 

סיכום

סאונד
הסאונד בסה"כ כיפי ופאנצ´י, יחד עם זאת במוזיקה המכילה סאונד עשיר מאוד, המכשיר התקשה לשחזר את הכלים הרבים באופן יחסי לשאר המערכות. העוצמה מספקת – וגם בסלון גדול יחסית לא נדרשתי להתקרב לקצה הווליום. בחלק מהקבצים הורגשה הבמה בצורה טובה ובחלק פחות. המערכת מציגה באחד המסכים את איכות קידוד הקובץ. ישנה אפשרות לשנות את מצב הסראונד – אבל לא מדובר בכפתור ייעודי – וגם לי לקח זמן עד שמצאתי את האפשרות – באופן מוזר סרטים שבדקתי הושמעו בסטריאו! תחושת המרחב טובה, הסאב טוב, גם בסרטים וגם במוזיקה. איכות הסאונד טובה מאוד.

וידאו
להזכירכם, בסה"כ – בעת ניגון DVD  לא הצלחתי להבחין בהבדלים משמעותיים באיכות הוידאו שנתקבלה.
לא ניתן לנגן DIVX דרך הUSB כך שזו בעייה למי שזה חשוב.

שימוש שלטים וכו´
אין כפתורים ייעודיים לפונקציות השונות. השלט נוח להחזקה אך מעט קשה להתמצא בו, אם כי לא כמו בפיוניר. המסך של המכשיר עצמו קטן למדיי – ממרחק של 2.5 מ´ התקשתי לקרוא את התצוגה (למרות שהראייה שלי טובה מאוד). קצת קשה להכנס לתפריט – משום בה בכל פונקציה (DVD/USB וכו´) – יש להכנס לתפריט של הפונקציה – ורק בסופו יש אפשרות לבחור את המעבר לתפריט הראשי – עקום משהו.

בשל הסימון המצוין של חיבורי הרמקולים, אפשרות הכיול וסידורי הרמקולים זוהי המערכת שהכי פשוט להשתמש בה – זאת מלבד סוגיית המעבר לסראונד, ומלבד הדרך בה נכנסים לתפריט.

מחיר רשמי לצרכן: 2490 ש"ח.

תודה רבה לחברת ישפאר על השאלת המערכת לביקורת.

                                                                                                                                                                                                  

סיכום כללי ומסקנות

סיכום כללי ומסקנות

תמונות רמקולים השוואתי (לא כולל סוני אך כולל POLK AUDIO RTI8):

סאבים

סנטרים

סיכום

אין ספק שהמערכות הללו מהוות קפיצת מדרגה לעומת מערכות ישנות יותר שלא כללו DMI, ולא כללו כניסות דיגיטליות. יחד עם זאת, העדר כניסות רבות, סאונד לא שלם באופן יחסי, ויכולות מיתוג – הופכות מערכות אלה למערכות שלא ייכנסו לרוב בתי משתמשי האתר, אולי רק לחדרי ההורים/ילדים, או יגיעו לבתים של אנשים שיכולים להתפשר ואינם נדרשים לכל השליטה והיכולות של מערכות ייעודיות.

לדעתי מערכת הסוני היא בסופו של יום המערכת המועדפת שכן היא גם נוחה להתקנה, וגם קיימים בה מספר פיצ´רים ואפשרויות הרחבה לא פחות ממדהימים – וגם איתן יחדיו מחיר המערכת לא יגיע למחיר המערכות היקרות. הפנאסוניק מצוין למי שאינו יודע  איך חדר הקולנוע הביתי שלו יראה בשנים הקרובות ורוצה את היכולת בעתיד לשנות את דרך הצבת הרמקולים וכן לבעלי אייפוד הרוצים לשלוט בו דרך המערכת. מי שמחפש עיצוב שובה עין וחשוב לו הSTYLE – אך כמובן גם היכולת, יהנה מאוד מ LG. לבסוף המערכת של פיוניר, אין לשכוח את מחירה הנמצא בהפרש לא קטן מהמערכת הממוצבת מעליה מבחינת המחיר, ואת העובדה שבכל זאת היא מציעה המון דברים – אפשרות סידור כל הרמקולים מלפנים, קריוקי, אך גם חסרה אחרים (כניסות דיגיטליות מאחורה למשל).

קטגוריות/יצרן

LG

פיוניר

פנאסוניק

סוני

שימושיות

8

6

8

9

שלט

7

5

8

7

סאונד

8

6

8

8

עיצוב – יופי וגימור

9

6

7

8

עיצוב – שימושיות

6

7

9

7

ציון כולל

8

6

8

9

מחיר רשמי

3390 ש"ח

1890 ש"ח

2390 ש"ח

2490 ש"ח

ולבסוף תודות

תודה לעולם הדיגיטלי על השאלת כבל HDMI באורך 10 מ´.

ותודה לחברה שלי, שסבלה שהבית נראה כמו חנות קולנוע קטנה.

להמשך דיון בנושא הכתבה לחץ כאן.


חלק מהתכנים באתר כוללים מעת לעת קישורים לתוכניות שותפים, שעבורם האתר מקבל עמלה עם רכישה בפועל.
עמלה זו איננה מייקרת את עלות הרכישה של המוצרים.

7:00
  /  
12.02.2009
  
כתב: עו"ד איתי פולק

1