All In One חלק ג´ – פנסוניק דגם PT560

זהו החלק השלישי בסידרת הביקורות של מערכות All In One ובדיקת התמורה לכסף שהן מעניקות. הפעם נבחנת פה מערכת של ...


מבוא ותכולה

מבוא ותכולה

חברת פנאסוניק הינה חברה יפנית (עד לאחרונה הייתה תחת תאגיד מצושיטה, אך הוחלט להפוך את שם התאגיד גם הוא לפנאסוניק). התאגיד נוסד בשנת 1918. בנוסף לאלקטרוניקה, החברה מציעה מוצרים לא-אלקטרוניים ושירותים כמו לדוגמה שירות חידוש בתים. בשנת 2007 דורגה כחברה ה-59 בעולם מבחינת גודלה ע"י פורבס.

היום נבחן את מערכת All In One דגפ PT560 מתוצרתה.

מה מקבלים עם המערכת
אנטנות (FM בלבד – לא ברור אם מישהו כלל עושה שימוש ב AM), בטריות, שלט, כבל חשמל, חוברות בעברית, אנגלית ופולנית (כוללת איורים וצילומים ;)) אחריות ומדבקות לחוטים (מלבד קידוד הצבעים ניתן לחבר את המדבקות הכוללות את שם הרמקול – למשל FRONT LEFT).

חיבורי המגבר
מאחור: חיבור SCART, משמש גם לקבלת AUDIO אך גם להוצאת וידאו, כניסה אופטית, כניסת סטריאו RCA, חיבור FM, יציאת HDMI, יציאת קומפוננט, חיבורי רמקולים (גם כאן חיבורים מיוחדים), מאוורר, חיבור לכבל החשמל. בנוסף על אלה, ישנה קופסא, המאפשרת הוספת רכיב – אשר למעשה הופך את הרמקולים האחוריים לאלחוטיים – עדיין תצטרכו לחבר אותם לחשמל – אבל לא תצטרכו להעביר חוטים ארוכים ולמצוא מקום להסתירם.

מלפנים: כפתור ווליום וכפתורי שליטה רגילים, חיבור אוזניות, במקרה זה אין סוף רגיל למכסה התקליטורים – אלא דלת שנפתחת כאשר המגירה נשלפת החוצה. בנוסף, מאחורי מעין דלת מסתתר חיבור USB והדלת עצמה למעשה הינה תושבת ל IPOD (!!). תשומת הלב כי למעשה במערכת זו אין חיבור קדמי אנלוגי – כך שמי שלא מחזיק באיי פוד או נגן המאפשר חיבור דרך ה USB – יצטרך לחבר את הנגן מאחורה (אם לא ינצל את החיבור האחורי למשהו אחר) כמו כן – כנראה שבמכשיר זה לא ניתן יהיה לעשות קריוקי בדרך פשוטה (אין כניסה למיקרופון).

גם מכשיר זה מיוצר מאותו חומר שחור אופנתי המשדר יוקרתיות רבה. הגימור במכשיר זה נראה טוב יותר מזה של פיוניר, אך עדיין פחות טוב מזה של LG.

 

הרמקולים

הרמקולים

הייחוד במערכת זו לעומת המערכות האחרות הינה מעל לכל, בכך שהיא מאפשרת לך שלוש דרכים שונות להציב את הרמקולים – אם בתליה על הקיר, שימוש כמדפיים, או כרצפתיים – לעומת ה LG שמגביל אותך למצב אחד בלבד, ושתי האחרות המאפשרות רק שני מצבים. הבסיס גובהו כ-6 ס"מ ומשקלו כ1.2 ק"ג, רגל ההארכה שאורכה כ-55.5 (החוטים מגיעים מושחלים דרכה), והרמקול עצמו גובהו כ-60 ס"מ – כלומר ניתן להגיע לרמקול שגובהו החל מ-66 ס"מ – ועד ל1.20 מ´.

 

משקל הסאב הינו 4.65 ק"ג, ומרגיש הרבה פחות מוצק מהסאב של LG.

הדבר היחיד שמטריד בעת התקנת הרמקולים הינו העדר קידוד הצבעים בצד הרמקול.

הגדרת תצורה וסיכום

הגדרת תצורה

מסכי התקנה
מסכי ההתקנה בכל המערכות היו באנגלית. המסכים כאן מסודרים ומפוצלים בצורה נוחה – יותר מהפיוניר והLG. בעת כניסה לכל אופציה ניתן לראות את כל הבחירות הנוכחיות במסך הנוכחי, כך שלא צריך להגיע לכל אופציה בשביל לדעת על מה היא מכוונת. כמו כן, יש תצוגה גרפית של הכפתורים בהם יש לעשות שימוש. תפריט המסך מכיל פרטים רבים – אפילו סוג המסך (מקרן/LCD/CRT וכו´), השהייה, האם להוציא אות NTSC ועוד. מסך האודיו מכיל פרטים מעטים יחסית ולא מאפשר בחירת מרחקים אלא רק השהייה האות לרמקול הסנטר והרמקולים האחוריים (בנפרד). מצד שני ניתן לבחור כיצד יצאו האותות הדיגיטליים מהמכשיר.

סיכום

סאונד
המכשיר החל לנגן דווקא במצב סראונד (לטעמי – לאור ייעוד המערכת העיקרי המצב עדיף – שכן רוב האנשים שירכשו את המערכת יצפו בדיוק כי זה הדבר שאמור להיות – ומי שלא – ידע מה לחפש בכדי להחזיר את המערכת למצב סטריאו. לצורך ההשוואה שמתי את המערכת במצב סטריאו. יש כפתור ייעודי בשלט המאפשר שליטה בעוצמת הסאבוופר. הסאונד משוחזר בצורה טובה מאוד, יותר מהסוני והפיוניר. גם כאן ניתן להבחין באופן יחסי בבמה. הסאונד היה כיפי ופאנצ´י. בעת בדיקת חיבור הIPOD הפנאסוניק לא הראה כל בעייה וניגן באיכות גבוהה את השירים השונים. כמובן שניתן לשלוט בכל האפשרויות הרגילות (מלבד וידאו), לבחור שירים/אמנים/אלבומים וכו´. תחושת המרחב הרבה יותר טובה מה LG, אבל הסאב פחות טוב. בהופעות מדיסק הדגמות DTS הסאונד נשמע ממש טוב.

וידאו
להזכירכם, בסה"כ בעת ניגון DVD לא הצלחתי להבחין בהבדלים משמעותיים באיכות הוידאו שנתקבלה.
ניגן DIVX מUSB – לא כולל כתוביות. איכות הוידאו הייתה ממש טובה, הגם שדובר ב DIVX. התצוגה של חלק מהפונקציות מוצגת על המסך עצמו.

שימוש שלטים וכו´
השלט הקטן ביותר, אך נראה כמסודר ביותר, עם הכפתורים הברורים ביותר. אין ספק שבעת שימוש בלילה יהיה הכי קל להשתמש בו. כולל כפתורים ייעודיים לפונקציות השונות, המסודרות גם בסדר הגיוני. ניתן לשלוט ישירות בסאבוופר. תצוגת המגבר ברורה והגדולה מבין המערכות שנבדקו.

מחיר רשמי לצרכן: 2390 ש"ח.

להמשך דיון בנושא הביקורת לחץ כאן.

תודה לחברת יורוקום על השאלת המערכת לביקורת.


20:12
  /  
16.10.2014
  
כתב: עו"ד איתי פולק

1