All In One חלק ב´ – פיוניר דגם HTZ-170

חלק ב´ של הביקורות על מערכות All In One. הפעם איתי פולק בודק מה היכולות של המערכת מתוצרת חברת פיוניר מדגם HTZ-170.


 מבוא ותכולה

מבוא ותכולה

חברת פיוניר הינה תאגיד בינלאומי, אשר מתמחה במוצרי בידור אלקטרוניים. החברה הוקמה ב-1938 כחנות לתיקון מכשירי רדיו ורמקולים. כיום החברה ידועה בשל הפיתוחים הטכנלוגיים שלה בתעשיית מוצרי הצריכה האלקטרוניים.

היום נסקור את מערכת הקולנוע הביתית מתוצרתה מדגם HTZ-170.

תכולה

(המערכת מגיעה בשתי קופסאות באחת המגבר/DVD ובשנייה הרמקולים). אנטנות, בטריות ושלט, כבל חשמל, כבל וידאו RCA, חוברות הפעלה בעברית אנגלית וערבית. בנוסף, דף הסבר להרכבה (באנגלית/ערבית בלבד), מקבלים ארבעה מתלים לקירות במידה ורוצים לתלות את הרמקולים ורגליות – בין השאר לסאב.

חיבורי המגבר

מאחור: חיבורי אנטנות, יציאת HDMI, יציאת קומפוננט, יציאת וידאו RCA, חיבורי רמקולים מקודדי צבעים – כניסות מיוחדות  כניסת סטריאו RCA, ומקום לחיבור כבל החשמל.

מלפנים: שתי כניסות למיקרופונים 2.5, יציאת סטריאו לאוזניות, וחיבור USB, כפתור ווליום וכפתורי שליטה רגילים.

חשוב לציין כי קצה מגירת התקליטורים נראה כאילו עלול להתפרק בקלות, וגם הגימור של הפאנל הקדמי לא נראה איכותי במיוחד, וזאת בניגוד לעובדה שפאנל זה מיוצר גם הוא מ PIANO BLACK אופנתי.

הרמקולים

הרמקולים

הרמקולים המגיעים עם המערכת הינם הקטנים בחבורת המערכות הנבחנות – גובהם של ארבעת הרמקולים הקיצוניים 12 ס"מ בלבד.

הסאב משקלו 3.8 ק"ג והינו הקל מבין המערכות השונות שנבדקו.

הגדרת תצורה וסיכום

הגדרת תצורה

מסכי ההתקנה בכל המערכות היו באנגלית, ברורים למדי ופשוטים. כולל בין השאר בחירת תצורת המסך (16:9/3:4 וכו´), יציאה, רזולוציה, מרחקי רמקולים מנק´ השמיעה ושפות. מסך שינוי האודיו מכיל אופציה אחת בלבד ומסך מאפייני הוידאו מכיל את המאפיינים הרגילים הנתינים לשינוי. דבר חביב במיוחד במערכת זו – ניתן להכנס לתפריטים תוך כדי ניגון הסרט.

סיכום

סאונד
המכשיר מציג תוך כדי ניגון את איכות הקידוד של הקובץ, גם אם הוא משתנה תוך כדי. הסאונד נשמע קצת עמום, יחד עם זאת יותר מאוזן מהסוני, הסאונד משוחזר בצורה הרבה יותר טובה. הייתה תחושה טובה יותר של במה. המכשיר החל לנגן בסטריאו אך ניתן היה לבחור מספר מצבים – ניגון היקפי, וניגון היקפי כאשר כל הרמקולים מלפנים.

הרמקולים האחוריים בקושי נשמעים ורק שינוי בתפריט ה DRC למצב פעיל הביא את הסראונד למצב סביר יותר. הסאב חלש מאוד וכמעט אינו מורגש. חשוב להסביר שהסאונד עצמו נקי מאוד ונשמע טוב.

וידאו
להזכירכם, בסה"כ בעת ניגון DVD לא הצלחתי להבחין בהבדלים משמעותיים באיכות הוידאו שנתקבלה.
המערכת מנגנת DIVX מ USB, ללא כתוביות בעברית (מוצגות כג´יבריש). חלק מהפונקציות מוצגות על המסך. איכות הוידאו דומה לאיכות הוידאו בLG, אך נראה כי הוידאו זז מעט חלק יותר.

שימוש שלטים וכו´
השלט קטן בגודלו יחסית לסוני ול-LG אך גדול מהפנאסוניק. סידור הכפתורים אינו נוח ומקשה מאוד על ההתמצאות בו והשימוש בו. יש כפתורים ייעודיים לפונקציות השונות. הכפתורים קטנים באופן יחסי לשאר השלטים. ניתן באמצעות מספר לחיצות לשנות את עוצמת התאורה של המסך.

מי שמתכוון לרכוש את הפיוניר וברשותו ממתג ICYBOX – כמו ה ICY BOX אשר נבדק לאחרונה ואשר נעזרתי בו לצורך הכנת הכתבה – יתכן שרצוי שיחשוב על כך שנית או ימצא פתרון לבעייה הבאה –  יש התנגשות IR בין השלטים – הרצה קדימה בשלט הפיוניר – משנה את אות הכניסה הנבחר בממתג.

 

מחיר רשמי לצרכן: 1890 ש"ח.

להמשך דיון בנושא הביקורת לחץ כאן.

תודה לחברת ט.ר אלקטרו סטריאו בע"מ על השאלת המערכת לביקורת.

 הביקורת הבאה בסידרה היא של מערכת All In One של חברת פנאסוניק.


חלק מהתכנים באתר כוללים מעת לעת קישורים לתוכניות שותפים, שעבורם האתר מקבל עמלה עם רכישה בפועל.
עמלה זו איננה מייקרת את עלות הרכישה של המוצרים.

7:00
  /  
10.02.2009
  
כתב: עו"ד איתי פולק

1