All In One חלק א´ – LG דגם HT762TZ1

היום נסקור מערכת קולנוע ביתית חדשה מתוצרת חברת LG ומדגם HT762TZ1. למערכת זו יש עיצוב מדהים ומיוחד.הצטרפו לאיתי פולק הבודק ...


 מבוא ותכולה

מבוא ותכולה

חברת LG היא תאגיד דרום קוריאני גדול אשר נוסד בשנת 1958 ומייצר טלפונים סלולריים, מזגנים, מכונות כביסה, מוצרי אחסון אופטיים, נגני DVD, טלויזיות שטוחות ומערכות קולנוע ביתי.

היום נסקור מערכת קולנוע ביתית חדשה מדגם HT762TZ1. כפי שניתן להבחין מייד, למערכת עיצוב מדהים ומיוחד:

תכולה ומחברים

אנטנות AM+FM, בטריות לשלט, שלט, חוברת הפעלה (בעברית בלבד), כבל וידאו RCA ומטלית לניגוב המערכת.

חיבורי המגבר

מאחור: חיבורי רמקולים קפיציים, מקודדים בצבעים. חיבור אנטנות, כניסה אופטית, כניסה אנלוגית סטריאו ב RCA, יציאת קומפוננט, יציאת וידאו RCA ויציאת HDMI. כבל החשמל אינו ניתן לפירוק.

מלפנים: כפתור ווליום, כפתורי שליטה רגילים ומאחורי מכסה נמצאים גם USB, חיבור מיקרופון 3.5 וכניסת סטריאו 2.5.
חזית המכשיר בגימור Piano Black משדרת איכות וסטייל.

 רמקולים

רמקולים

הרמקולים המיוחדים והמעוצבים ניתנים להרכבה בדרך אחת בלבד, בסיס (שוקל 1.65 ק"ג) אליו מחברים עמוד כרום ועליו מחברים את הרמקול כשמתחתיו חלק כרום נוסף, כל החלקים שאינם כרום הינם בגימור Piano Black – השחור האופנתי ונותנים למערכת עיצוב מדהים ביופיו. חוט הרמקולים עובר באמצע העמוד כך שניתן להסתירו. סה"כ גובה כל רמקול כ- 1.30 מטר. חשוב לציין כי מכיוון שהבסיס אינו מכיל רגליות הניתנות לכיוון, הדבר עלול להוות בעייה במידה והרצפה אינה ישרה לגמרי. כמו כן – ניתן להעביר רק את החוט המקורי או חוט דק אחר – לא ניתן לשים חוט עבה יותר.

במערכת זו הייחוד הוא בכך שארבעת הרמקולים – קדמיים ואחוריים זהים לחלוטין – ללא כל הבדל בינהם.

                                 

רמקול הסנטר אף הוא בגימור Piano Black, רוחבו 42 ס"מ וגובהו 11 ס"מ. יושב על רגליות קדמיות מכרום.

הסאבוופר עשוי תיבה שחורה, יושב על רגליות כרום וקדמתו שומרת על אחידות עם שאר הרמקולים. משקלו 7.95 ק"ג והינו הסאב הכבד ביותר מבין המערכות שנבדקו. גם מבחינת המבנה והתחושה ניתן להבחין כי הוא הסאב המוצק ביותר והבנוי בצורה הטובה ביותר.

חשוב לציין כי הכרום השולט הינו יפה מאוד למראה – אך עלול להוות בעייה לבעלי מקרן שכן הינו מחזיר אור מטבעו (אצלי בבית היו השתקפויות על הקירות בצדדים למשל).

הגדרת תצורה וסיכום

הגדרת תצורה

מסכי התקנה

מסכי ההתקנה בכל המערכות היו באנגלית. מסכי ההתקנה מיושנים למדי, אך עדיין ברורים. בחירת תצורת המסך: אין אפשרות לבחור יציאה, מסך בחירת הרמקולים אינו מאפשר להגיע לתוצאה קרובה למציאות, הן בשל קפיצות של מטר בין האפשרויות והן בגלל העבודה שלא ניתן לבחור את הרמקולים הקדמיים. יחד עם זאת, ניתן להוציא Test Tones המאפשרים לבחון אם אכן הרמקולים נשמעים זהים בעוצמתם, ניתן גם לשנות את עוצמת כל רמקול ורמקול.

ניתן בין השאר לנסות לתאם בין הקול לתמונה במידה ויש בעייה הניתנת להבחנה.

סיכום

סאונד
הסאונד כאן נשמע מאוזן, הסאב מורגש אך לא חזק מידיי, הבמה טובה והמערכת מצליחה לשחזר היטב את הכלים השונים. העוצמה של המערכת מורגשת עד מאוד והמערכת בקלות הגיעה לווליום גבוה. ניתן להכנס למצב סראונד בעת ניגון. יחד עם זאת – ישנם בדרך מספר מצבים שלטעמי רצוי כי LG יפסיקו להכניס למערכות, אולי פעם היה נחמד שניתן להרגיש כיצד השיר היה נשמע בתוך כנסיה, או באולם גדול, אך אני תמה אם מישהו כיום משתמש באפשרות זאת. בסה"כ התחושה טובה, יש מרחב טוב למדיי, כאשר הסאב החזק מוסיף לחוויה.

וידאו
בסה"כ – בעת ניגון DVD לא הצלחתי להבחין בהבדלים משמעותיים באיכות הוידאו שנתקבלה בין המערכות השונות. ניגן DIVX מUSB כולל כתוביות בעברית. איכות הוידאו נראיתה פחות טוב מהאיכות שנראתה דרך חיבור ישירות למסך.

שימוש שלטים וכו´
השלט הגדול מכולם, מעט גדול מידיי. מכיל כפתורים ייעודיים – אך אלו מסודרים בקירוב לכפתורים אחרים שאינם קשורים. ישנם כפתורים ייעודיים גם לשליטה ברזולוציה, בHDMI – אם הוא פועל או לא וכפתור ייעודי לשליטה על עוצמת התאורה (שני מצבים בלבד, שולט גם בעוצמת התאורה של המסך, וגם באור כחול עתידני הכלול במכשיר). כפתורי השליטה והווליום נוחים למדי. תצוגת המגבר גדולה למדיי וברורה.

 

מחיר מומלץ לצרכן: 3390 ש"ח. 

להמשך דיון בנושא הביקורת לחץ כאן.

תודה לחברת סקאל על השאלת המערכת לטובת הביקורת.


חלק מהתכנים באתר כוללים מעת לעת קישורים לתוכניות שותפים, שעבורם האתר מקבל עמלה עם רכישה בפועל.
עמלה זו איננה מייקרת את עלות הרכישה של המוצרים.

7:00
  /  
09.02.2009
  
כתב: עו"ד איתי פולק

1