השוואת מערכות קולנוע ביתי – All In One – מבוא

המערכות המשולבות, הקרויות בעיקר - HomeTheater In a Box או ALL IN ONE, אינן מתקבלות באהדה רבה במסגרת הפורום וזאת ...


 השוואת מערכות קולנוע ביתי – All In One – מבוא

חווית הקולנוע מורכבת בעיקר משני רבדים – וידאו וקול. מטרת מערכות הקולנוע הביתי הן כמובן לשחזר את חווית הקולנוע בביתנו הפרטי  – הן מבחינת איכות הוידאו וגם מבחינת הקול. מבחינת איכות הוידאו המטרה היא להגיע לוידאו איכותי ככל הניתן – כאשר היום, בעידן ה High Definition – אפשר לפעמים להגיע בבית לאיכות גבוהה יותר מהאיכות המתקבלת ברוב אולמות הקולנוע בארץ. כמו כן, אנו מנסים לשחזר את גודל המסך – באולם הקולנוע קיים מסך גדול מאוד (בגודל מאות ואלפי אינצ´ים) – דבר המוסיף לחוויה הקולנועית – והשאיפה היא להגיע בבית למסך אשר יעניק תחושה דומה.

מבחינת איכות הקול – באולם הקולנוע קיימים רמקולים רבים הסובבים אותנו וקשה מאוד לשחזר כמות שכזו בבית. למעשה, רוב המערכות הביתיות בנויות היום מ 5 עד 7 רמקולים רגילים ועוד רמקול נוסף האחראי על הצלילים הנמוכים – הסאבוופר. למרות ההבדל בכמות הרמקולים, התחושה הקולנועית מבחינת הסאונד כיום טובה מאוד,הכל תודות לקידודים שונים שהומצאו בכדי ליצור סאונד קולנועי בבית.

אנו נבחן מספר מערכות הנקראות מערכות All In One , כאשר המגבר וה-DVD הם מכשיר אחד (לרובם. כיום יש מערכות בודדות בעלי כונני בלוריי). במערכות "רגילות"- הולכים לחנות או מספר חנויות ורוכשים, מגבר, נגן כלשהו (DVD למשל), רמקולים ומקבלים/קונים כבלים לחיבורים).

היתרונות:

 • התקנה פשוטה: בדרך כלל ההתקנה של מערכות כאלה פשוטה באופן יחסי – מה שיאפשר לרוב האנשים להתקינן לבד. במערכת רגילה קיים חיווט רב מאוד, די לראות תמונה של רסיבר מאחור בכדי להפחיד את רוב האנשים מלהתעסק עם מערכות רגילות.
 • חיווט: אין הרבה כבלים המתרוצצים בין הרסיבר, ה DVD והמסך.
 • אסתטיקה: רסיבר רגיל תופס מקום רב וגדול לבדו מרוב המערכות הקיימות, בעוד במערכת ALL-IN-ONE היחידה תופסת גודל של DVD רגיל.
 • בהמשך לכך, תאימות מצוינת לחדרים קטנים מבחינת עוצמה וגודל (מצוין לחדרי שינה וילדים).
 • עלות: למי שמעוניין בפתרון כולל במחיר סביר.
 • פשטות השימוש: אין הרבה הגדרות מסובכות להתעסק איתן באופן יחסי. ההבנה כיצד להשתמש במערכת הינה פשוטה יחסית למערכת רגילה. בחר את הפונקציה והפעל, לא צריך להדליק מכשירים נוספים. (לחץ DVD, הוא יפעל ויראה את ה DVD על המסך).
 • שליטה: שלט אחד ישלוט בכל הפונקציות של המערכת.

החסרונות:

 • הבעייה מספר אחת: אי אפשר לשדרג חלק מהמערכת. כלומר הבה ונניח שאחרי חצי שנה הבנתם שהרמקולים לא מספיק איכותיים בשבילכם ותרצו לקנות רמקולים בלבד – לא תוכלו. יצא פורמט חדש שהמערכת לא תומכת – קרוב לוודאי שתצטרכו להחליף את כולה. במערכת רגילה אפשר להחליף כל חלק בנפרד.
 • לא קיימים חיבורים רבים שמאפשרים חיבור מוצרים נוספים למערכת. קניתם פלייסטיישן ואתם גם רוצים לשמוע את הכבלים/יס – לא בטוח שתוכלו. יש לבדוק זאת לפני הרכישה,  גם את כמות החיבורים וגם את סוגם.
 • מגוון: מכיוון שהמערכות מגיעות בשלמותן, לא ניתן לבחור מגבר בצבע מסוים ורמקולים בצבע אחר. כמו כן, ברוב המקרים אין מערכות עם רמקולים רצפתיים, אנחנו מוגבלים למה שהחברות השונות מציעות. במערכת רגילה אפשר כמובן לבחור.
 • איכות הקול והתמונה: לעלות הפחותה יחסית כמו גם לגודל הרכיבים יש מחיר- במערכת רגילה המגברים, ומעבדי התמונה יותר מורכבים ובד"כ יתנו תוצאות טובות יותר. גם רמקולים ובמיוחד סאבוופר שנקנים בנפרד, יהיו קרוב לוודאי איכותיים יותר.
 • פונקציות: בדרך כלל ישנן פשרות מבחינת הפונקציות האפשרויות השונות וכו´. למשל, רק מערכת אחת מבן הארבע הנבחנות מכילה מיקרופון לכיול הקול (המערכת עושה תיקון לבעיות אקוסטיקה אם קיימות, בעיות של שוני במרחק בין הרמקולים ועוד) – בעוד רוב הרסיברים הייעודיים שניתן לרכוש היום מכילים פונקציה זו ורוב האנשים שמבינים בתחום יראו בפונקציה זו צורך של ממש.
 • אחרון חביב, אם מתקיימת תקלה בפעילות חלק מהמערכת, בכדי לתקן תאלצו לרוב להשבית את כל המערכת. ה DVD הפסיק לקרוא דיסקים? גם המגבר ילך איתו לתיקון.

אז למי מתאימות המערכות הללו?

למי שלא רוצה להסתבך עם התקנה, מי שאין לו מקום לבזבז על ציוד רב, מי שחשובה לו פשטות השימוש באופן יחסי, מי שמחפש פתרון כולל במחיר סביר. וחשוב מכל – אדם שאין לו ציוד רב שהוא מעוניין לחבר למערכת.

כל המערכות שהושוו כוללות חיבור HDMI, ותומכות בחיבור עד 1080P, כך שכביכול אמורה להתקבל תמונה באיכות FULL HD, יחד עם זאת, כל התכנים הניתנים לניגון על ידי המערכות אינם FHD, ולכן, המערכות משדרגות את האות לאות FHD UPSCALE ובעברית פשוטה, אין לצפות לראות באיכות זהה לבלו ריי, yes HD או HOT HD, אלא איכות פחותה, המכשירים לא יכולים להוסיף פרטים אשר לא נמצאים בתכנים.

תשומת הלב לרוכשים – אף אחת מהמערכות לא מגיעה עם כבל HDMI, כלומר אם אין לכם בבית כבל HDMI רכשו אחד עם המערכת.

בסקירה שתגיע בקרוב, נבחן ארבע מערכות מסוג זה, מחברות גדולות, אשר כולן בעלות חיבור HDMI, בעלות יכולת Upscale ואשר מחירן אינו עולה על 3,500 ש"ח (החברות הוגבלו לשלוח מערכות עד 5,000 ש"ח). עוד מנתוני הפתיחה ניתן לראות כי ישנה התקדמות של ממש במערכות אלו לעומת מערכות דומות בעבר, אך כמובן שנידרשות בדיקות של ממש בכדי לבחון האם המערכות הללו אכן עברו התקדמות אשר תגרום להן לקבל אהדה של ממש מקרב חברי הפורום – גם כאשר מדובר במערכת לחדר הצפייה העיקרי.

המערכות שייסקרו הן:

 • LG- דגם HT762TZ1
 • פיוניר – דגם HTZ-170
 • פנאסוניק PT560
 • סוני DAV-DZ260

קצת מתאבנים (המערכת של סוני הגיעה מאוחר – ולכן בתמונות הבאות היא חסרה מהצילומים):

 (רמקולים קדמיים : LG פיוניר ופנאסוניק  – יחד עם POLK AUDIO RTI8)

להמשך דיון בנושא המאמר לחץ כאן.


חלק מהתכנים באתר כוללים מעת לעת קישורים לתוכניות שותפים, שעבורם האתר מקבל עמלה עם רכישה בפועל.
עמלה זו איננה מייקרת את עלות הרכישה של המוצרים.

7:00
  /  
08.02.2009
  
כתב: עו"ד איתי פולק

1