מעגן של אייפוד מבית לוגיטק – Pure-Fi anytime

ניר סגיב (LinkTree) בודק DOCK חדש לאייפוד ולאייפון שמחדש לא מעט.כנסו לביקורת המלאה שלו.


הקדמה

הקדמה 

התעשיה שהתפתחה מסביב לאייפוד היא ללא ספק הוכחה חד משמעית לכך שהדבר החזק ביותר בגזע האדם הוא היצירתיות.

ברור לגמרי שכל אחד משתמש באייפוד שלו בדרך שונה, חלק שומעים בו מוסיקה, חלק תוכניות פודקסט, אחרים אפילו מקליטים הרצאות ולומדים עם האייפוד.

ההצלחה והסטנדרטיות היחסית של האייפוד הביאו את התעשיה כולה למצב של אקסטזה וכל חברה מנסה למצוא איזו נישה שבה היא תוכל להרוויח על גבם של בעלי האייפוד הנאמנים.

חברת לוגיטק היא מהחברות המוצלחות יותר בתחום האביזרים המשלימים (בדיוק לפני כמה שבועות דיווחה החברה על המכירה של העכבר המליארד שלה) וככזו הרי זה רק ברור שהחברה תוציא גם היא מערך של תוספים לאייפוד / אייפון.

עם ה Pure-Fi Anytime החברה מנסה לתפוס כמה שווקים במקביל, מצד אחד מדובר ברמקולים משולבים דוק לאייפוד הכוללים שלט רחוק.

מצד שני זה גם רדיו שעון מעורר שמאפשר להתעורר לצליל האייפוד או תחנת רדיו כלשהיא – כמובן שאי אפשר ליצר מכשיר היום בלי איזה פיצר מגניב במיוחד וכאן במערכת הזו מדובר בחיישן תנועה.

החיישן מאפשר למכשיר להגביר את תאורת השעון על ידי הזזת היד מעל המכשיר (כמו גם להפעיל את ה Snooze אם בא לכם להתפנק במיטה עוד קצת ) – בצורה כזו בלילה התאורה חשוכה למדי בכדי לא להפריע לישון אבל בהזזת יד התאורה מתגברת ואפשר לקרוא את השעון בקלות.

המכשיר מתאים לכל האייפודים והאייפון והוא מגיע מצוייד ב Universal Dack של אפל מה שאומר שאפשר לחבר אותו לכל מכשיר של אפל שעובד עם דוק (החיבור האוניברסאלי שבתחתית המכשירים)

ניתן לחבר לרדיו גם מקור סאונד חיצוני באמצעות כניסת בננה קטנה, אישית מצאתי את החיבור הזה שימושי ביותר – עוד על כך בהמשך.

לבסוף, ניתן למצוא באחורי המכשיר חיבור לאנטנת AM וחוט שמשתמש כאנטנת FM.

שמישות

השימוש הקלאסי של המכשיר הוא על יד המיטה כרדיו שעון.

ניתן לכוון את המכשיר לשמש כשעון מעורר, המכשיר כולל שני שעונים וניתן לבחור אם להתעורר לקול הרדיו (FM / AM) צילצול (Buzzzzzzz) או האייפוד – על מנת להתעורר לקול האייפוד יש צורך ליצר באייפוד שתי רשימות השמעה (Alarm 1 ו Alarm 2) כאשר Alarm 1 תנוגן עם ההצילצול הראשון בעוד הרשימה השניה עם הצילצול השני.

כמובן שכל אותו הזמן האייפוד שלכם יושב לו בעריסה ונטען כך שהדוק הזה משמש גם במטען על יד המיטה וזה לכשלעצמו שווה במיוחד.

מעבר למיקום הקלאסי של המכשיר על יד המיטה מצאתי אותו מאוד שימושי במשרד.

האייפון ידוע כזולל סוללה קלאסי ומייד חשבתי שאוכל להשתמש ברדיו שעון הזה כדוק על יד המחשב. חיברתי את המכשיר על שולחן העבודה שלי, לכניסת ה Line In חיברתי את כרטיס הקול של המחשב וכך אני יכול לשמוע מוסיקה מהאייפון במשרד בלי שהסוללה שלו נגמרת ובלחיצת קול זריזה ופשוטה להעביר את השליטה בסאונד למחשב .

גם השעון נחמד מאוד למרות שעל צג המחשב יש תמיד שעון מכוון ומסונכן.

אבל לא הכל כל כך נוצץ – ראשית בתור אחד שאוהב מאוד את המוצרים הנלווים של לוגיטק (יש לי כמה עכברים ומקלדות של החברה) התחושה של המערכת הזו אינה מספקת, ביחס לתג המחיר בארץ (מחיר רישמי של 899 ש"ח) הייתי מצפה לאיכות בנייה יותר טובה – אבל גם עם אנחנו שמים בצד את איכות הבנייה, איכות הסאונד (שהיא לטעמי החשובה ביותר) ירודה למדי. הסאונד לא מספיק מלא ולא מספיק חזק בישביל להצדיק את המחיר.

בתחום הפונקציונליות השעון המעורר גם הוא לא בדיוק שם, בכל טלפון סלולארי פשוט היום ניתן לקבוע צילצול השקמה שיעבוד בימים מסויימים (בשישי שבת אני לא כלכך אוהב לקום מוקדם – למרות שאת הילד שלי זה לא ממש מעניין :D) והייתי שמח לראות פונקציונליות כזו גם במכשיר הזה.

אז מה יש לנו כאן

אישית אני חושב שזה נסיון מוצלח למדי של החברה לייצר מוצר שיקלע לכמה שיותר פיצרים, יש לו שעון מעורר, רדיו ודוק והוא מגיע מצוייד בשלט רחוק וכניסת Line In ואפילו חיישן תנועה.

אבל בדיוק בגלל זה התחושה היא שבאף אחד מהפיצרים הללו לא התעלו על עצמם. אני אישית הייתי מוותר על כמה מהיכולות הללו על מנת שהאחרים יתבצעו טוב יותר. הדבר שהכי הפריע לי אישית הדבר היא איכות שמיעת המוסיקה מכיוון שבסופו של דבר מה שרובינו רוצים לעשות עם האייפוד שלנו זה לשמוע מוסיקה.

אז אם אתם רוצים מוצר אחד שיכול לעשות הרבה שווה לבדוק את ה Pure-Fi Anytime אבל אם אתם מחפשים משהו מסויים (כמו למשל לשמוע מוסיקה בחדר או להטעין את האייפון על יד המיטה) תוכלו למצוא אלטרנטיבות זולות יותר.

מחיר רשמי: 899 ש"ח

המוצר נבדק באדיבות יבואנית לוג´יטק בישראל  – מעתק.

לבלוג של ניר – הכל על אייפוד ובעברית.

להמשך דיון בביקורת בפורומים לחצו כאן.


חלק מהתכנים באתר כוללים מעת לעת קישורים לתוכניות שותפים, שעבורם האתר מקבל עמלה עם רכישה בפועל.
עמלה זו איננה מייקרת את עלות הרכישה של המוצרים.

7:00
  /  
28.01.2009
  
כתב וצילם: ניר סגיב (LinkTree)

1