KINGREX – חווית משתמש

ניר סגיב (linktree) בודק את ה-KINGREX, סט מגבר ורמקולים המיועדים למחשב ולהגברת האייפוד.בחובב אודיו נייד, האם אהב את החבילה ?


הקדמה

 הקדמה

המוסיקה מהווה חלק חשוב מאוד מההוויה שלי, אני שומע מוסיקה בפקקים בדרך לעבודה, בזמן שאני מנסה לתקן את הבאגים שעשיתי בתכנות יום לפני, וגם תוך כדי יצירתם מלכתחילה, אם לומר את האמת.

מכיוון שעמדת המחשב שלי בבית (הרי זה המקום שבו אני שוהה הכי הרבה זמן – פרט למיטה, כמובן) חשובה לי מאוד, אני בהחלט מעוניין לדגם אותה עד כמה שניתן.

החבילה

הסטאפ של KingRex שעליו אני הולך לספק לכם כאן נועד בדיוק בישביל זה – לתת לכם עוד סיבה שלא לעזוב את עמדת המחשב שלכם או החדר שבו תתקינו את החבילה.

הסטאפ הגיע אלי בשלושה חלקים, החלק הראשון הוא המגבר עצמו, T20U הוא מגבר קטן שמגיע בכיסוי אלומיניום מושחר עם כפתור עוצמת קול (VOLUME) במרכז ונורת לד כחולה לחיווי ההפעלה. הגרסה שאותה קיבלתי כולל גם ממיר דיגיטאלי לאנלוגי מה שאומר שהמגבר הזה כולל כניסת USB מאחור והוא משמש ככרטיס קול סטראופוני למחשב שלכם – builtin. (גרסת המגבר T20 היא בדיוק אותו דבר רק ללא ה DAC). עוד תמצאו מאחור כניסה סטראופונית RCA וזוג יציאות כפולות לרמקולים שלכם.

החלק השני שקיבלתי הוא ה PSU, את המגבר עצמו ניתן לחבר ישירות לחשמל אבל כמו כל חברה אודיופילית שמכבדת את עצמה יש גם ספק כח יעודי למטרתו בעצם לספק למגבר עוצמה חשמלית מדודה ואיכותית.

כמו כל PSU לא תמצאו עליו דבר למעט נורה קטנה (יש חשמל!) וכניסות לכבל חשמל כמו גם יציאת חשמל שאותה יש לחבר למגבר.

החלק השלישי כלל זוג רמקולים קטנים (JB3) שפשוט נראים נפלא – הרמקולים קטנים למדי (מזכירים את ה AudioEngine A2 שכתבתי עליהם בעבר) , צבועים בשחור פסנתר מבריק וכוללים חיבורי כבלים בהברגה מאחור.

עוד לפני שבכלל חיברתי את הסטאפ למחשב שלי כבר היה ברור לי שמדובר בחברה שיודעת מה שהיא עושה, העיצוב נראה מצויין והרמקולים יפיפיים – אמנם עמדת המחשב שלי נשלטת על ידי צבע מוכסף אבל השחור נראה שם מצויין.

מכיוון שכל סיפרית המוסיקה שלי יושבת על המחשב (וגם יושב על המחשב רוב הזמן) הכי הגיוני לי היה לחבר את הסטאפ ישירות לאיימק שלי ולתת לרמקולים היום יומיים שלי (Altec Lancing FX6021 ) קצת לנוח.

חיבורים ונתונים טכניים

חיבורים

מייד כשהוצאתי את את הציוד שמתי לב שהחיבורים מהמגבר לרמקולים לא דומים לשם דבר שיש לי בבית – אילו היו חדשות רעות מכיוון שאין דבר יותר נורא מרמקולים חדשים שיושבים על השולחן אבל אין לך שום דרך לשמוע אותם – לקח לי כמה ימים לקנות כבלים מתאימים (החיבור הנידרש למגבר הוא RCA – בננה הדומה לחיבור של פטיפונים – רק מראה עד כמה אני לא חזק בציוד ברמה הזו) אבל ברגע שהם הגיעו החיבור עצמו היה פשוט ביותר.

החיבור למחשב היה פשוט עוד יותר, למרות שלא היו הסברים או דריבירים למק כמאמין אמיתי פשוט חיברתי את ה USB לתוך ה iMac שלי וזה זיהה את המגבר ככרטיס קול.אחר כך נשאר לי רק להגביר את הווליום (בלי להגזים כי הילד ישן) ולהנות מהמוסיקה שיוצאת מהסטאפ.

אבל לפני שיצלול למוסיקה קצת נתונים טכניים כדי לשטוף את העיניים.

נתונים טכניים

T20U – מגבר ו DAC
ציפ – Tripath TA-2020-020 DPP עוצמה – 2X20 Watts בהתנגדות של 4 אוהם
ציפ מקודד – Burr-Brown PCM2702E
נתוני המקודד – 16 ביט סטראו בתדר של 32/44.1/48 KHz
גודל פיזי – 180X138X45 מ"מ כאשר המגבר עצמו בנוי מאלומיניום
מפרט מלא – http://www.kingrex.com/kingrex/t20Uamp.html

JB3 – רמקולים
גודל פיזי – 208X129X188 מ"מ כאשר הגוף בנוי מ MDF עם ציפוי שחוק בעובי 1 מ"N
דריבר – 3 אינטש
נצילות – 87dB
התנגדות – 60אוהם
עוצמה מקסימלית – 30 Watt

הבדיקה

איך זה מרגיש ש…

אז הרמקולים האילו ישבו אצלי כמה זמן וניסיתי אותם בעבודה יומיומית, אם במוסיקה בזמן גלישה ברשת, אם בזמן צפיה בסרט או סתם התענגות על דיסק ישן וטוב.

בנוסף חיברתי אותם ישירות לנגן CD ולדוק של אייפוד על מנת לראות איך זה עובד בקונפיגורציה של מערכת לחדר.
בשמיעה דרך המחשב המוסיקה נשמעת טוב, הסרטים נשמעים טוב ובכלל הזוג הזה (של הרמקולים) נראים ממש טוב על השולחן שלי ובתור חובב עיצוב גאדג´טי רק בישביל זה שווה לקנות את הסט.

ניתן לחבר את הרמקולים והמגבר גם ישירות לאייפוד דרך חיבור Line IN (זוג חיבורי RCA) – במבנה הזה הרמקולים מגיבים מצויין – זה מזכיר לי במעט את העבודה עם האייפוד ישירות עם ה T-Amp שהוא מגבר קטן ואיכותי – רק שהמגבר של קינגרקס הרבה יותר מעוצב וחווית השימוש בו הרבה יותר טובה, החל מהמבנה, כפתורי השליטה וכו´.

בהשוואה של איכות הצליל מול ה T-Amp לא הרגשתי עליונות של אף אחד מהמגברים אבל הרמקולים שיש לי בבית לא ממש מאפשרים לבחון את הסאונד בצורה מדוקדקת.

חיברתי את המגבר לרמקולים גדולים יותר שיש לי בבית. בשוואה כזו רואים מייד שהרמקולים האילו נותנים עבודה טובה אם כי הם קטנים, הבאס שלהם לא ממש דוחף וגם רוחב הבמה לא גדול מאוד – ביחס לרמקולים שולחניים (למחשב) הם יתנו איכות מצויינת אבל אם אתם מחפשים משהו שיזיז את האוויר בחדר זה לא הפיתרון בשבילכם.

המגבר וספק הכח של קינגרקס נותנים יופי של פיתרון לכל מי שרוצה לשדרג את חווית השמיעה שלו.
הצלילים נקיים ומלאים והאפשרות להשתמש במגבר ככרטיס קול חיצוני למחשב הופכים את הזוג לשווה עוד יותר (אפשר אגב להשיג את המגבר גם ללא ה DAC), הרמקולים גם הם נעימים מאוד למרות שלטעמי חסר להם קצת באס (אני רגיל לשמוע מוסיקה עם סאב נפרד כבר שנים).

אם יש לכם את הכסף וסאונד נקי כמו גם סטייל בעיצוב מינימליסטי זה הקטע שלכם, שווה לשמוע את הקינגרקס.

לדיון במאמר בפורומים לחצו כאן

 

הסטאפ של KingRex ניתן לבדיקה באדיבות היבואנית: חברת Brillix 

לבלוג של ניר: "הכל על אייפוד ונגנים ובעיברית"


חלק מהתכנים באתר כוללים מעת לעת קישורים לתוכניות שותפים, שעבורם האתר מקבל עמלה עם רכישה בפועל.
עמלה זו איננה מייקרת את עלות הרכישה של המוצרים.

7:00
  /  
11.01.2009
  
כתב וצילם: ניר סגיב (linktree)

1