מזרימדיה: Elektron EHP-606

אל תתבלבלו מהכותרת, זהו איננו מאמר בפיזיקה או ביקורת על מקרר, אלא על מזרימדיה חדש מבוסס Network Media Tank - ה ...


הקדמה

הקדמה

חברת Elektron China הינה אחת נוספת אשר הצטרפה לגל המשווקים של מזרימי מדיה מבוססי NMT. מכיוון שיש כיום כבר קרוב ל 10 משווקים שונים של מזרימי מדיה שונים, הלקוח עלול להתבלבל, המשווקים יודעים זאת ולכן מחליטים לנקוט צעדים שונים על מנת לבדל את עצמם מהמתחרים. חברת Dragontech למשל, שמה חותם של צבע סגול על הפאנל של מוצריה, חברת Elektron China לעומת זאת, הלכה לכיוון אחר – שיווק מזרימדיה NMT בעל המארז היפה ביותר שקיים. כמובן שהשקעה זו במארז גוררת מחיר גבוה יותר אשר נופל על הצרכן. האם צעד זה יעזור ל EHP-606 לכבוש את השוק הישראלי? ייתכן שכן וייתכן דווקא שהשוק המקומי יעדיף מוצרים זולים יותר. בכל אופן, אני מקווה שההתלבטות שתעמוד בפני הקורא תהיה קלה יותר לאחר קריאת הביקורת.

מה בחבילה ומחברים

מה בחבילה?

עם כיוון השעון:

 • מארז ה EHP-606.
 • כבל USB Type A-B עבור חיבור המזרימדיה למחשב בעזרת חיבור ה USB Slave.
 • כבל חשמל E-Type אשר נפוץ בגרמניה וצרפת אך יתאים לארץ.
 • ספק כח.
 • כבל HDMI-HDMI באורך 1 מטר.
 • מזרימדיה EHP-606.
 • שלט
 • סוללות.
 • ברגים לקיבוע כונן קשיח למארז.
 • Manual ומסמכים שונים.

כמו שאתם רואים בעצמכם, החבילה בסיסית וכוללת את רוב האביזרים הדרושים לנו על מנת להפעיל את המזרימדיה. חסר לי כבל רשת ועוד זוג כבלים דיגיטלים לאודיו על מנת שאני יוכל להיות מאושר מהתכולה, אך לא נורא, סביר להניח כי לכולנו יש כבלים כאלו בנמצא.

 

מחברים

חזית ה EHP-606 מאוד נעימה למראה, בצד ימין נמצא את שם הדגם, במרכז שם היצרן בכיתוב לבן ובצד ימין עינית IR ושש נוריות LED לחיווי על גישה ל USB, רשת, מצב הפעלה ועוד. שימו לב כי לא הוכלל שום מחבר USB חזיתי וזאת על מנת לשמור על החזות האחידה.

את החזית חוצים 2 פסי מתכת מבריקים אשר ממשיכים גם בצדדים של המכשיר, דבר המוסיף רבות לעיצוב ויוצר חזות יוקרתית.


פסי מתכת מבריקים ו LED-ים ברורים

בצד שמאל נמצא זוג מחברי USB Host אשר ישמשו לדוגמה עבור DOK, כוננים קשיחים חיצוניים או מקלדת USB.
 


זוג מחברי USB

במידה ונפרק את זוג הברגים הקיימים בצד ימין של המארז, נוכל לשלוף מגירה אשר עליה נתקין אם נרצה כמובן, כונן קשיח פנימי מסוג SATA.


פירוק זוג ברגים ונוכל לשלוף את המגירה עבור הכונן הקשיח 


המגירה עבור הכונן הקשיח במלוא הדרה

מימין לשמאל: כניסת DC, חיבור אתרנט 10/100, חיבור USB Slave, יציאת HDMI 1.3, יציאה דיגיטלית קואקסיאלית, זוג יציאות RCA סטריאופונית לאודיו, יציאת קומפוזיט, יציאת קומפוננט ויציאת VGA.

נכון להיום, DTS Downmix איננו פעיל מכיוון שחברת Elektron China לא רכשה רשיון מתאים. נמסר מהחברה כי היא במשא ומתן מול חברת DTS ובשאיפה גרסת הקושחה הבאה כבר תכיל את יכולת ה Downmix המדוברת, אשר חיונית למדי עבור משתמשים אשר אינם עושים שימוש ברסיבר עבור פענוח פסי קול בפורמט DTS.

ההתרשמות הכללית שלי מהמארז הינה חיובית ביותר, המארז ממתכת בצבע שחור מוברש נראה מצויין, השילוב של פסים  מבריקים בחזית ובצדדים משדר יוקרה ומעניק חזות מרשימה מאוד. לא ניתן להשאר אדישים למארז, הוא כבד יחסית בשל מארז המתכת ואני משוכנע כי יקנה הוד והדר לכל תצורת קולנוע ביתי בה יופיע.

 

בחינת ה 606 – חלק א´

בחינת ה EHP-606

מכיוון שכל מזרימי המדיה אשר מבוססי NMT הינם בעלי אותם ביצועים ונבדלים רק במארז החיצוני שלהם, הפרקים הבאים יכילו קישורים רלוונטים לפרקים בביקורות אחרות של מכשירי NMT בהם קיימת הרחבה לגבי המדובר.


ה EHP-606 (שני מימין) עם חברים

שלט וכונן קשיח

השלט המצורף ל EHP-606 הינו שלט דומה לשאר השלטים המצורפים לשאר מזרימי המדיה מבוססי NMT, אך עם הבדלים קטנים. עיגול השליטה המרכזי בצבע אפור מבריק ואילו האחוריים שלו מפלסטיק קשיח ולא מגומי נעים למגע.ה Layout הגיוני ונוח ובגדול – השלט די פשוט להבנה ונוח לשימוש.

ברוב מזרימי המדיה שהכרנו, התקנת כונן קשיח פנימי למעשה חושפת את לוח האם לפגיעות פיזיות על ידי התקנה לא זהירה. ה EHP-606 חף מחסרון גדול זה על ידי מימוש פתרון מקורי, מגירה שעליה יותקן הכונן הקשיח. בצד ימין של המארז אנחנו נמצא 2 ברגים ולאחר הסרתן, תתגלה המגירה אשר נשלפת בקלות החוצה. התקנת הכונן הקשיח מסוג SATA, החזרת המגירה והברגת הברזים לקחה בדיוק 60 שניות.

חבל שלא לקחו פתרון זה צעד אחד קדימה לכיוון פתרון Tool-less, יכול להיות נחמד לשלוף כונן קשיח ללא שימוש במברג.

 


המגירה שעליה מותקן הכונן הקשיח

במידה ויש רצון לעשות שימוש בכונן קשיח פנימי, שימו לב כי ה EHP-606 חסר אמצעי קירור אקטיבים ולכן יש צורך לבחור בכונן קשיח אשר מותאם לעבוד ביישומים מאותגרי אמצעי קירור.

ניתן לקרוא הרחבה על הנושא בקישור הבא.

הגדרת תצורה

במידה ואתם מתכוונים לרכוש מזרימדיה בשל הפשטות בהגדרתו ובהתחלת העבודה שלו – ה EHP-606 לא יאכזב, הגדרתו לעבודה הינה זריזה ואינטואיטיבית. לנוחיותכם, אני יפנה אותכם לפרק בביקורת של ה HD X 1000 בו הסברתי בפשטות על ההגדרות הראשוניות והנפוצות על מנת להכין את ה EHP-606 לעבודה.


לא לשכוח לבחור Hebrew כשפת התרגום


מסכי ההגדרות פשוטים להבנה ושימוש


מסך בחירת המקור לניגון התכנים

מסך בחירת המקור ב EHP-606 מעט מבלבל, הוא לא מכיל כיתוב מתחת לאייקונים והייתי צריך ללחוץ על עליהם על מנת לדעת מה מסתתר מאחוריהם. במסך למעלה לדוגמה, האייקון השמאלי ביותר הינו שיתוף SMB ואילו הימני הינו שיתוף ה myiHome שהתגלה ברשת הביתית.

להרחבה בנושא ההגדרות השונות לחץ כאן

פורמטי אודיו מתקדמים

Dolby Digital Plus, Dolby TrueHD, DTS-HD Master Audio, DTS-HD High Resolution Audio 

              

ה EHP-606 בעל יכולת לנגן את פורמטי האודיו המתקדמים מבית DTS & Dolby והוא עושה זאת בצורה נפלאה, דילוג בין הפסי קול והנעילה על הפורמט המתאים נעשתה בצורה מושלמת כל פעם מחדש.

ניתן לקרוא עוד על היכולות בקישור הבא.               


מסך הטעינה בהפעלת המכשיר

תכני וידאו

ה EHP-606 בכל יכולת לנגן בהצלחה את תכני ה Blu-ray התובעניים ביותר. גם קבצי mkv ברזולוציה של 1080p וקצב נתונים גבוה, DVD, DivX ועוד – כולם יזכו לתמיכה מלאה ול Playback תקין.

במהלך ה Playback, ניתן להציג נתונים שונים על הקובץ המנוגן, לחיצה ראשונה על כפתור ה INFO, תניב לנו Progress Bar של נקודת זמן הצפייה הנוכחית. 


A Nightmare on Elm Street – 1984

לחיצה נוספת על כפתור ה INFO, תציג לנו מידע שימושי רב, כגון שם הקובץ, קודק הוידאו, קצב נתונים בזמן אמת של הוידאו והאודיו, רזולוציית הקובץ המנוגן, רזולוציית היציאה שנבחרה והזום שנבחר.

יש לציין כי בגרסת הקושחה שנבדקה, נתוני הזמן אמת על קצב הנתונים של הוידאו והאודיו, זמינים רק עבור קבצי mkv.


Casino Royale – 2006

בזמן ניגון קבצי m2ts אשר מגיעים לרוב ממקור Blu-ray Rip, נתוני הזמן אמת על קצב הנתונים כאמור לא מופיעים.


A Nightmare on Elm Street – 1984

מי שנוהג לצפות רבות בריפים ממקור Blu-ray, יודע כבר כי הקובץ הנכון לניגון ברוב המקרים הינו קובץ ה m2ts הגדול ביותר. ה EHP-606 חסר יכולת מיון לקבצים לפי שם או גודל ולכן מציאת הקובץ המתאים יכולה להיות מעט קשה. ניתן אומנם זאת ללחוץ על INFO ויוצג גודל הקובץ, אך כאשר יש לנו מספר רב של קבצים, פתרון זה יקח זמן מה. 


לחיצה על INFO תניב את גודל הקובץ

בגרסת הקושחה הקרובה (לא הנוכחית), תתקיים אפשרות לביצוע Auto Frame Rate, כלומר המזרימדיה יזהה את ה FPS של קובץ הוידאו ויבצע פלט של FPS תואם, הדבר יחסוך עיבוד תמונה מצד המזרימדיה ויתרום לאיכות תמונה טובה יותר.

על הרחבה בנוגע לקבצים הנתמכים ולביצועי וידאו לחץ כאן.

בחינת ה 606 – חלק ב´

אפשרויות Zoom 

יכולות ה Zoom של מזרימי מדיה מבוססי NMT קיבלו חיזוק לאחרונה וכיום מכילים את אפשרויות הכיוון הכי מגוונות אשר קיימות כיום בשוק המזרימי מדיה. תכונות כמו Fit to screen או Crop כבר מקובלות, אך יכולות כמו Zoom בקפיצות של 1% או Pan מהוות חידוש מרענן ושימושי במיוחד עבור בעלי מקרנים למשל.

תמיכה בעברית

אחד היתרונות החזקים של מזרימי מדיה מבוססי NMT לעומת המתחרים הינה התמיכה הטבעית בתרגומים. ניתן כיום למקם קובץ SRT באותו שם כמו קובץ הוידאו והתרגום יוצג ללא בעיה.   


תמיכה בהצגת כתוביות בעברית ללא מאמץ

בזמן Playback, ניתן לשנות מספר דברים על הכתוביות המוצגות, כגון הצבע שלהם, תזמון, מיקום וגודל.


שינוי צבע התרגום

ניתן לדלג גם בין תרגומים מוטמעים בקבצי mkv, אך נכון להיום, תרגום בעברית יוצג בצורה הפוכה. חברת Syabas פועלת לתיקון הבעיה.


דילוג בין שפות התרגום בקובץ mkv

לגבי שמות קבצים בעברית, כרגע הם מוצגים בצורה הפוכה. בשאיפה הקושחה הבאה כבר תכיל תיקון והם יוצגו כשורה.

קבצי אודיו, תמונות ו Trickplay

ה EHP-606 ידע להציג את התמונות המשפחתיות ללא תקלה, גם ביצוע Rotate קיים ברשימת היכולות שלו. בנוגע לקבצי אודיו כמו WAV, MP3 & FLAC, הם ינוגנו בצורה תקינה וללא רבב.

למי שאוהב לקפוץ בין סצינות וקטעים שונים בקובץ הוידאו המנוגן, ניתן לעשות זאת במספר דרכים ב EHP-606.

להרחבה בנושא הפרק לחץ כאן.


DVD Audio, Diana Krall: When I Look In Your Eyes

תכנים מקוונים

ה EHP-606, כמו כל מזרימדיה מבוסס NMT, בעל יכולת גישה לתכנים מקוונים באינטרנט. אם זה Youtube, בדיקת מזג אויר או Shoutcast, הכל ועוד רבים זמינים בלחיצת כפתור.

USB Slave

למי מבינכם אשר יבחר לחבר כונן קשיח באמצעות חיבור ה SATA, יוכל להנות מיתרונות רבים כמו אפליקציות ה NMT ויכולת להעביר תכנים לכונן הקשיח הפנימי.

ניתן לקרוא עוד על היכולות בקישור הבא.

סיכום

סיכום

טוב, אל תצפו לאיזה סיום ארוך עם תובנות עמוקות, בסך הכל נבדק כאן מארז חדש למזרימדיה מבוסס NMT. היכולות והביצועים דומים כמו לכל מזרימדיה מבוסס NMT שאתם מכירים, לא משנה אם זה HD X, ISTAR, Popcorn Hour או כל מוצר אחר שיקום מחר מכיוון שמשווק חדש הגיע ורכש רשיון מ Syabas למכור יחידות תחת השם שלו.

רוב מזרימי המדיה מבוססי NMT מיוצרים באותו מפעל ב Shenzhen (עיר גדולה בסין אשר נחשבת לאחד ממרכזי תעשיית ההיי טק הגדולים בעולם) וחולקים תכונות זהות. במידה וקיים משווק חדש, הוא רוכש רשיון מ Syabas להפיץ מוצרים עם Middleware ה NMT. לאחר מכן, הוא ניגש לאחד מתוך 2-3 מפעלים גדולים ב Shenzhen, מציג את הרשיון ולאחר מכן הוא רשאי לבחור מקטלוג את המארז שנראה לו שיווקית נכון לקהל היעד, נעשים מספר התאמות ללוח האם ולמארז בהתאם לדרישת הלקוח ומספר שבועות לאחר מכן המוצר מוכן. ככה בגדול עובדת תעשיית מזרימי המדיה מבוססי NMT.

ה EHP-606 הינו מוצר כזה. זה לא אומר כי המוצר רע חלילה, המוצר מצויין כמו כל נגן NMT מבוסס או ותיק אחר והבחירה הסופית של הלקוח צריכה להעשות לפי המארז והמחברים, לא לפי מספר הרכישות הרב שנעשו למוצר מסויים ודווחו מעל דפי הפורום. אני חוזר על המשפט הבא פעם נוספת, כל מוצרי ה NMT הינם בעלי ביצועים זהים כאשר מותקנת בהם אותה גרסת קושחה, העברית אותה עברית, הבאגים אותם באגים והיכולות השונות משותפות לכולם. כל המכשירים בבסיסם מכילים לוח-אם דומה ולכן הבחירה של הלקוח למוצר המתאים לצרכיו צריכה להיות קלה.

לפנינו עד היום עומדים מספר רב של מזרימי מדיה מבוססי NMT פופולריים: Popcorn Hour A-110, ISTAR H5, HD X 1000, Kaiboer K100 והתוספת החדשה מהיום – ה Elektron EHP-606.

למי שכיף לו לשבת על הגדר, שיבושם לו (רק שבסוף לא יקרעו המכנסיים!), מי שמעוניין לרדת מהגדר – עומדות בפניו מספר רב של אופציות. ה EHP-606 יהיה בהחלט אופציה יאה שלא תאכזב.

גרסת הקושחה עימה בוצעה הביקורת: 081023    

יתרונות

 • יכולת Passthrough לפורמטי האודיו החדשים.
 • USB Slave לכונן קשיח חיצוני.
 • אפשרות להתאמת Add-ons.
 • תמיכה טבעית בהצגת כתוביות בעברית.
 • ניגון תכני Blu-ray עתירי ביטים או קבצי mkv בהצלחה מעל רשת מקומית.
 • יכולות מקוונות עשירות.
 • כפתור On/Off.
 • קירור פסיבי.
 • מארז יפהפה.

חסרונות

 • חסר VFD.
 • DTS Downmix עדיין לא זמין.
 • מחיר מעט יקר יחסית למתחרים.

מחיר: $280
חברת Elektron-China הורידה את המחיר ל $210 בלבד. ניתן להשיג את ה EHP-606 במחיר זה דרך אתר היצרן.

המוצר ניתן לרכישה דרך אתר היצרן.

להמשך דיון בנושא הביקורת לחץ כאן.

Special thanks to Elektron-China who supplied us with the sample unit we used for this review


חלק מהתכנים באתר כוללים מעת לעת קישורים לתוכניות שותפים, שעבורם האתר מקבל עמלה עם רכישה בפועל.
עמלה זו איננה מייקרת את עלות הרכישה של המוצרים.

7:00
  /  
08.01.2009
  
כתב: זיו רוזנפלד / Ziv Rozenfeld

1