פרסי נבחרי השנה של Hometheater לשנת 2008!

בהמשך למסורת של האתר של השנים האחרונות - אנחנו גאים להציג את פרסי נבחרי השנה של HomeTheater.co.il לשנת 2008.נבחרי השנה ...


נבחרי השנה של Hometheater לשנת 2008

השנה נמשיך בפרוייקט שהופך למסורת – פרסום רשימת המוצרים "שעשו לנו את זה" השנה.
הרשימה הורכבה ממוצרים ששוחררו בשנת 2008 או שהצליחו בגדול ואשר ראינו, שמענו, הרגשנו, או השתמשנו בהם במהלך השנה. הקריטריונים של צוות האתר היו שונים עבור כל מכשיר ולכן ישנן קטגוריות בהן יש יותר ממוצר מוצלח אחד (הם פשוט הצליחו להדליק אותנו בדרכים שונות או לפי קריטריונים שונים).

הקטגוריות והמוצרים אינם מסודרים לפי סדר כלשהו. הבה נתחיל בסקירה.

 


הזוכים בתחום האודיו


מגבר השנה: Trafomatic Experience ELEGANCE

הוא מצליח לדחוף את הרמקולים בבדיקה ללא מאמץ. הוא בולע כל סגנון – רוק, רוק כבד, FUSION, ג´אז, VOCAL. הסט הפגין דינאמיות, הפרדה כלים מצוינת, במה גדולה, רצפת רעש נמוכה, יכולת דחיפה, ומראה סולידי. מה עוד אפשר לבקש?
הסט הזה הצליח לרגש אותנו ובמחיר סביר לחלוטין.

 


רמקולי השנה בסטריאו: Harbeth HL-5 

ברמקול הזה נתקלנו כבר מזמן, אולם ההופעה שלו בתערוכת Hometheater2008 באפריל, הפכה אותו לסלב ידוע בציבור. הרמקול הזה היה ללא ספק חביב הקהל בתערוכה ומשך אליו מאזינים שוב ושוב לחדר בו הודגמו.

זהו אולי, רמקול שלא יזכה אצל רבים ב"פרס העיצוב" אולם בסאונד הנייטראלי, אשר מסוגל לנגן כל סוג מוסיקה שתזרקו עליו, הוא ללא ספק זוכה אצלנו.

 


רמקולים השנה לסראונד: AXIOM QS8 v2

לא כולנו משקיעים יותר מדי מחשבה ברמקולים אחוריים וצדדים עבור קולנוע ביתי. לרוב פשוט לוקחים את היחידות המתאימות לרמקולים הקדמיים שלנו וזהו.

כאן נתקלנו במוצר שבאמת קשה למצוא לו תחרות, רמקולים קוואדפולריים שמצליחים להוציא אפקטים מדהימים מהמערכת. 

 


סאבוופר השנה: JL Audio Fathom f113

אין ספק כי הרמקול החשוב ביותר בתצורת קולנוע ביתי הינו הסאב. לא משנה עד כמה גדולים הרמקולים הקדמיים שלכם,  או עד כמה נמוך אתם חושבים שהרמקולים הקדמיים שלכם יורדים, מרגע שמשלבים סאב טוב במערכת, דיסק המוזיקה החביב עליכם או כל סרט בו תצפו, מקבלים נופח חדש ורב משמעות.

ה JL Audio f113 נחשב לאחד מהעילית של הסאבים. אל תתנו לחזות של דרייבר ה 12 אינץ להטעות אותכם, מאחוריו ניצב מגבר אימתני של 2500 וואט ויחדיו הם מפיקים באס נמוכים וחזק באיכות שמפילה אפיים כל מתחרה אשר עומד מולם. מערכת הכיול האוטומטית מאפשרת ביצוע כיול מדוייק ואפשרות הגעה לביצועים אופטימלים בנקל על ידי כל משתמש. אין ספק כי הבחירה בסאב זה כסאב השנה הייתה אחת הבחירות הקלות ביותר אשר עמדו לפני עורכי האתר.


רסיבר השנה בקטגוריית היי-אנד: Pioneer SC-LX90

קשה שלא להיכנס לסופרלטיבים מתוחכמים כשמדברים על רסיבר העל של פיוניר. מבריק ויפה באופן בולט, מערכת הגברה חדשה של ICE POWER (מבית B&O), הפרדה לוגית בין הפרה להגברה ומסך LCD מקדימה.רסיבר השנה בקטגורית מיד-אנד: Onkyo TX-SR606

הגברה איכותית, פענוח פורמטי האודיו החדשים, עיצוב שמרני ומותג שכולנו אוהבים – זהו ה Onkyo TX-SR606. רסיבר מצויין בקטגוריית ה Mid End אשר יהווה פתרון מושלם לכל מי שמעוניין לרכוש רסיבר חדש בעלות לא גבוהה, אך עם תמורה מצויינת למחיר.

 מקרן סאונד: Yamaha YSP-4000

תחום מקרני הסאונד וה-SOUNDBARS עולה ופורח בעולם. כבר ב-2007 דיווח היבואן של יאמהה על צמיחה מטורפת בהכנסות מתחום חדש זה של התעשיה ובארה"ב מדברים על אחוזים ניכרים מהמערכות שעוברות להקרנת סאונד על פני פתרונות קלסיים של רמקול עבור כל נקודה.

YSP-4000 קובע בתחום הזה נקודת מחיר וביצועים שלא ראינו כמותם עדיין.

 


הזוכים בתחום הוידאו


פלזמה 50´: Pioneer PDP-LX5090

אין ספק, זו לא היתה השנה הקלה ביותר עבור פיוניר, אך זו השנה שבה החברה הצליחה באמת ובתמים לקבוע פריצת דרך אמיתית בתחום המסכים הדקים. יחס הניגודיות של סדרת המסכים KURO2 הצליחה לגרום לא רק ל-LCD להתבייש בפינה, אלא גרמה לכל הטכנולוגיות שקיוו להחליף את הפלזמה למצמץ ולבכות מבושה.

המסך עדיין לא מושלם ויש כמובן לאן להגיע, אך פריצות דרך מהסוג הזה הן מעטות ועם מרווח זמן לא קטן בינהן.

 


פלזמה 42´: Panasonic TH-42PY800

עם סדרת ה-PY800, הצליחה פנסוניק לעשות את הבלתי אפשרי. לא רק מסכי FULL HD איכותיים במחירים עממיים, אלא גם הכנסת פונקציות קריטיות לראשונה לתחום הפלזמה.

לא רק שה-42PY800 מביא לראשונה למסכי FULL HD בגודל 42" יחס ניגודיות מדהים, אלא שהוא מוסיף גם את יכולות ה-INTELLIGENT FRAME CREATION, הלא הם ה-100HZ וה-120HZ הנכספים מ-LCD.

 


LCD השנה: SONY KDL-40X4500

במודל נתקלנו לראשונה בתערוכת IFA בברלין ומיד המסך תפס לנו את העין. עיבוד תמונה חדש, מראה מצודד, תמיכה ב-100HZ חזקה וגולת הכותרת: תאורה אחורית RGB LED שהיא המילה האחרונה בשיפור הקונטרסט במסכי LCD.

כמובן שלמכשיר יכולות רבות ואנו גאים שהשקתו בישראל נעשתה ביחד עם האתר בחנות לגאסי שבחיפה!

 


LCD "32 השנה: Philips 32PFL9603

מסכי LCD בגודל של 32" בדרך כלל מתקשים לרגש אותנו בדרך כלל. מרבית היצרנים מתייחסים בזלזול לקטגוריה הזו ואיכות התמונה של המסכים הללו לוקה בחסר עקב האמונה שלקוחות שמשתמשים במסך כמסך לחדר השינה לא ממש ירגישו בשיפור.

ובכן, מפתיע לראות השקעה כה עצומה במסך בגודל זה. בעצם מדובר על מסך פרמיום לכל דבר, כולל יכולות התאורה האחורית החכמה, כיול עצמי, ו-AMBILIGHT שבאמת עושה את המסך לחוייה מיוחדת בחדר השינה.

 


מקרן השנה: Mitsubishi HC7000

בתחום המקרנים יצאו השנה מספר מקרנים מעניינים ליצרנים המובילים. אצל רובם חלה קפיצה משמעותית בקונטרסט ונוספו שיפורים נוספים בתחום עיבוד התמונה שהיו עד לאחרונה מנת חלקם של מקרני ה High End. מקרן אחד כזה הינו ה Mitsubishi HC7000. למקרן קונטרסט אדיר, תמונה נהדרת אפילו בשידורי SD ולא פחות חשוב מחירו ההוגן.

 


מזרימדיה השנה: TViX M-6500A & HD X 1000

אין ספק כי שנת 2008 הייתה השנה של מזרימי המדיה מבוססי NMT. אינספור דגמים נחשפו כל שבועיים לערך וכולם פחות או יותר דומים, אך רק מוצר אחד ממש תפס את עיננו בשל עיצוב מושקע ותמורה גבוהה לכסף – זהו ה HD X 1000. בזמן קצר יחסית הוא הצליח לצבור מספר רב של רוכשים מרוצים אשר כבר שמו להם כהרגל צפייה נעימה ב 1080P עם פסקול DTS-HD Master Audio.

שותף לבחירת השנה עומד איתן גם ה TViX M-6500A. גם בשנה זו חברת DViCO המשיכה עם עוד מוצר מנצח אשר משלב תמיכה מושלמת בכל סוגי הקבצים תחת עיצוב יפהפיה. החוויות מקהל גדול של רוכשים וביצועים ללא פשרות לא הותירו בנו ספק כי הוא מהווה את הבחירה המושלמת כמזרימדיה השנה.


HTPC – מחשבי מדיה סנטר


 

תוכנת המדיה סנטר של השנה: BOXEE

לאחר שנים רבות של  פיתוח והמרה של פרויקט קיים, הגיעה חברת BOXEE אל נקודת האל חזור ושיחררה לשוק גירסאות ללינוקס, מק ומסוף השנה גם לוינדוס. המדיה סנטר החברתי של החברה מכיל חיבור בין כל חובבי המדיה הבידורית בעולם ומאפשר יכולות צפיה בכל איכות שקיימת.

 


EPG השנה: MEGA EPG

גם לאחר זכייתה בשנה שעברה, ממשיכה תוכנת MEGA EPG פרי פיתוחו של איגור רויזיס (digest) להיות התוכנה המבוקשת ביותר לכל משתמשי מדיה סנטר.

 

 

 


מוצר השנה: Hauppauge HD PVR 1212

לאחר כניסת שידורי ה HD לישראל, נותן מוצר ה HAUPPAUGE יכולות של הקלטה וצפייה ללא ירידה באיכות השידור. מוצר שכזה, מעבר לעלותו הגבוה במקצת, הוא מוצר חובה לכל משתמש HTPC מנוסה.

 


מדריך השנה: חיבור מחשב HTPC לרסיבר קולנוע ביתי

מאמרו של קלוד זכה תוך תקופה קצרה לחשיפה גדולה מאד. במאמרו מסביר קלוד בצורה פשוטה וקלה את דרכי החיבור וההגדרות לחיבור כל מחשב HTPC לרסיבר הקיים.

 

 

 

 


מאורעות ומוצרים מנצחים נוספים


שלט השנה: Logitech Harmony One

אחד מפריטי החובה בכל מערכת קולנוע ביתית שופעת שלטים הינו שלט חכם אשר יעזור להשליט סדר ונוחות.
ה Logitech Harmoy One נחשב לאחד מהשלטים האוניברסלים הכי מוצלחים שאי פעם שווק על ידי חברת Logitech וקנה אותנו בקלות בשל שילוב תכונות כמו תכנות קל, מיזוג מושלם בין מסך מגע לכפתורים גדולים ונוחים לשימוש ומחיר שווה לכל נפש. כל התכונות הללו ועוד מעניקות לו בנקל את בחירתנו לשלט השנה.

 


מארז NAS השנה: +Netgear ReadyNAS NV

נדיר למצוא מוצר שמפשט כל כך את החיים למשתמש הכבד של DATA. בעבר היינו צריכים להתעסק עם הקמת שרתים, תוכנות שונות להזרמת המדיה והתמודדות עם חימום ותקלות בדיסקים.

פה נפגשנו לראשונה עם מוצר שלא רק שנותן פיתרון מלא לחובבי הזרמת המדיה אלא ממש נותן פיתרון מושלם לכל צרכני התוכן, החל מגיבוי חכם, העברת תכנים כמו מוזיקה וקבצים מ-DISK ON KEY וכלה שירותים כמו BIT TORRENT המובנים בתוך המכשיר עצמו. לא סיפור זול, אך בהחלט פיתרון נוח מאין כמוהו לצרכן הביתי הכבד.

 

 


נגן נייד וגאדג´ט השנה: iPhone 3G 

על הנייר, המכשיר הזה לא היה צריך באמת לעורר הרבה הדים. אחרי הכל, מכשירים מתקדמים יותר היו זמינים כבר לפני כמה שנים. הייחודיות של האייפון היא שכל דבר שהוא עושה, הוא נוח ואינטואיטיבי מאין כמוהו. השנה קיבלנו גירסאת תוכנה חדשה (2.0 שכיום מעודכנת ל-2.2). המכשיר עצמו דומה למדי למודל הקודם, פרט לגב מבריק, אך הנוחות של התקנת תוכנות, היציבות והקלות שבה אפשר לגלוש, לדבר, ולתקשר היא קפיצת מדרגה מכל מתחרה אחר. אמנם המכשיר רשמית לא הגיע לארץ, אך ההערכות מדברות על עשרות אלפי מכשירים (בין 20 אלף ל-30 אלף) פרוצים שנמצאים בשימוש שוטף בישראל. התקווה היא שחברת פלאפון שמצטרפת לחבר עמי ה-GSM תוסיף את המכשיר הנכסף לרשימת המודלים שהיא תמכור ונחזור להיות אור לגויים!

 

 


כתבת השנה: סדרת המאמרים של מוטי כהן בנושא רמקולים ושמע

בכל שנה אנחנו מנסים למצוא את אותו המאמר שבאמת היה ייחודי, מקורי ובאמת נתן ערך מוסף לקוראי האתר.

השנה, ללא עוררין, הכתר מועבר למוטי כהן על סדרת המאמרים המדהימה על הטכנולוגיות של רמקולים ושמע. לא רק שהושקעה בסדרת המאמרים אין ספור שעות מחקר, אלא שהרהיטות והיסודיות של המאמרים מעוררים בנו ענווה של ממש.

 

 


כשלון השנה: HD DVD

אוקיי, אז ידענו שזה בא, הכתובת היתה על הקיר מההתחלה, ה-PS3 הרג את ה-HDDVD. כמו שאומרים, הראיה החדה ביותר היא הראיה לאחור. כיום הכל ברור מעליו – הפרישה של האולפנים מהפורמט, התמיכה של מיקרוסופט אך ורק ב-HD DVD והפוש העצום שה-PS3 נתן לפורמט.

האמת העצובה היא ששנתיים לתוך הפורמטים החדשים, עדיין אחוז ניכר מהאמריקאים עדיין חושבים שהם מקבלים HDTV כאשר הם בכלל מחוברים לשידורי SDTV.

אפשר לנשום לרווחה, יש לנו פורמט אחד – מה שיפשט את העניין למשתמשים. מה שכן, המירוץ להוזיל את הפורמט פסק והמצב הכלכלי העולמי ככל הנראה ימנע הוזלות מהותיות בשנה הבאה. עם זאת, אי אפשר שלא לשמוח על כך שיש לנו פורמט אחד אחיד, גם אם חברות כמו טושיבה חטפו לא מעט בשל כך.


כמעט סיימנו, בעמוד הבא נחשוף את נבחרי הקהל!

נבחרי הקהל

במהלך השבועיים האחרונים, אתר Hometheater הריץ תחרות לבחירת נבחרי קוראי האתר לשנת 2008.

בין המצביעים בתחרות, יוגרלו בהמשך השבוע myvu personal media viewer בחסות חברת יורוביז גרופ. בשווי של כ-1100 ש"ח!


במקום הראשון: פלזמה 50´: Pioneer PDP-LX5090

הבחירה ב PDP-LX5090 במקום הראשון הייתה חד משמעית והשאירה את שאר המסכים (ובכלל את שאר המוצרים כולם) שהתמודדו מולו הרחק מאחור.

אין ספק כי ה PDP-LX5090 הצליח להרשים את חברי האתר במידה זהה לזאת שהוא הצליח להרשים את עורכי האתר.

 


במקום השני: Popcorn Hour A-110 & HD X 1000

HD X 1000את המקום השני חולקים (לא בהפתעה גדולה מידי) זוג מזרימי מדיה מבוססי Network Media Tank, ה HD X 1000 וה Popcorn Hour A-110. 
ה HD X 1000: שני תכונות בולטות כמו תג מחיר נמוך ותמורה גבוהה, עזרו למזרימדיה לצבור לעצמו קהל גדול מאוד של רוכשים ומשפחה חמה בקרב חברי האתר אשר גם בחרו בו בהתאם כמוצר השנה.

 

Popcorn Hour A-110במקום השני עומד בבטחון ה Popcorn Hour A-110. מה עוד כבר יש להגיד עליו? הוא המזרימדיה הראשון והרציני אשר עמד ללא פחד מול ה TViX 6500 והצליח להרעיד אותו ממקומו.
החזות הפשוטה לא היתה בגדר מכשול בפני חברי האתר אשר התחברו אליו ובחרו גם בו כמוצר השנה.

אין ספק שהשנה האחרונה הייתה הקפיצה הגדולה של מזרימי המדיה מבוססי NMT. המחיר הזול, הביצועים והתמורה הגבוהה למחיר סחפו אינספור קולות לטובת מזרימי מדיה אלו לעומת המתחרים.


במקום השלישי: Onkyo TX-SR606 & Yamaha RX-V3800

Onkyo TX-SR606את המקום השלישי שוב חולקים שני מוצרים, וגם הפעם להפתעתנו הם מאותה קטגוריה. הראשון הינו ה Onkyo TX-SR606. קלפים מנצחים כמו תמיכה בפורמטי האודיו החדשים, הגברה מספקת להניע את רוב הרמקולים הקיימים, ממשק נוח ותג מחיר קליל –  עזרו לחברי האתר לבחור בו כרסיבר המצטיין של השנה האחרונה.

 

 

Yamaha RX-V3800במקום השלישי אנחנו נמצא רסיבר נוסף, ה Yamaha RX-V3800. עד לכניסת סדרת ה RX-Zx, ה RX-V3800 היווה ספינת הדגל של חברת Yamaha. הוא מספק הגברה אימתנית, עיבוד אודיו מתקדם, חזות יפהפיה ועוד שלל תכונות כמו שרק רסיבר על יכול להכיל.


להמשך דיון בנושא המאמר לחץ כאן.


7:00
  /  
31.12.2008
  
זיו רוזנפלד

1