HAVA platinum HD – הבה נקליטה

רוצים להקליט מעוד ממיר בבית בלי להעביר כבלים ארוכים? רוצים לצפות בטלוויזיה מכל מקום בבית ומחוצה לו? בביקורת זו סוקר ...


הקדמה

קיבלתי לסקירה מוצר מעניין לשוק הביתי, מסדרת ה-HAVA של החברה Monsoon Multimedia, חברה אמריקאית המייצרת התקנים לדחיסת וידאו. בסדרת המוצרים של HAVA יש כמה סוגים, כאשר היקר מביניהם כולל גם התקן רשת אלחוטי. הסוג שאני קיבלתי הוא ה-Platinum HD, שיש לו חיבור רשת חוטי בלבד. המוצר מסוגל להקליט גם מיציאת Component האיכותית (כרגע עם מגבלות מסויימות, ראו סעיף רלוונטי), בנוסף להקלטה מיציאות הוידאו הנחותות יותר מסוג Composite ו-S-Video, אותן כולנו מכירים מכרטיסי הטלוויזיה המסורתיים דוגמת Hauppauge PVR150  ו-AverMedia M785.

מה בעצם המוצר עושה?

המוצר מתחבר ליציאות הוידאו והאודיו של מקור וידאו כלשהו, דוגמת ממיר לכבלים או לוויין, ממיר את אותות הוידאו והאודיו מאנלוגי לדיגיטלי, ואז דוחס אותם בו זמנית ל-2 פורמטים: MPEG2 בביטרייט גבוה (כ-6 מגה ביט לשנייה) לצורך העברתו ברשת LAN מקומית למחשב עם תוכנת מדיה סנטר עליו או כל מחשב הנמצא בבית, ו-MPEG4 בביטרייט נמוך יותר (ניתן לכיוון, החל מ-128 קילו-ביט לשנייה וכלה ב-1 מגה-ביט לשנייה) לצורך העברתו מחוץ לרשת המקומית אל מחשב כלשהו או טלפון נייד חכם הנמצא מחוץ לבית, בו תוכלו לצפות בשידורים האהובים עליכם כשאתם בדרכים.

עוד שימוש נחמד שאפשר לעשות עם המכשיר בדחיסת ה-MPEG4 שלו – במקום לחבר אליו יציאה של ממיר כבלים/לוויין, מחברים אליו יציאת Component או S-Video של כרטיס מסך עם יכולת TV Out במחשב המדיה סנטר שלכם, אתם מלמדים אותו את הקודים של שלט ה-MCE שלכם, ואז מהמחשב הנייד/כף יד או הטלפון החכם שלכם אפשר לשלוט באופן מלא על תוכנת המדיה סנטר ולצפות בתכנים שנמצאים בה, להקשיב למוסיקה, לצפות ב-Live TV, ועוד.

המוצר הוא למעשה מתחרה ישיר של ה-SlingBox, מוצר העושה דברים דומים, אולם ה-HAVA עשיר יותר בפיצ´רים, וכולל תמיכה מלאה בויסטה מדיה סנטר וב-SageTV.

כרטיס טלוויזיה וירטואלי מרוחק

דבר יפה וחכם שעשו מפתחי המוצר הוא לכתוב דרייבר וירטואלי של כרטיס טלוויזיה עבור ויסטה ו-XP. דרייבר זה מאפשר להקליט מהמוצר דרך הרשת בעזרת תוכנות המדיה סנטר הפופולריות דוגמת הויסטה מדיה סנטר של מיקרוסופט ו-SageTV במקום התוכנה הבסיסית המגיעה עם המוצר. אפשר כמובן להוסיף את ה-HAVA כ"כרטיס טלוויזיה" בנוסף לכרטיסי טלוויזיה קיימים הנמצאים ב-HTPC שלכם, וכך תוכלו להקליט/לצפות בו זמנית משני ממירים או יותר שיש לכם ברחבי הבית, בנוסף לממיר שנמצא ליד ה-HTPC. זוהי גישה אחרת מהגישה שבה מקימים "חוות ממירים" במקום אחד בבית, אלא הם עדיין מפוזרים ברחבי הבית. אני מניח שלדעת כמה מכם זה אולי נחשב פחות מתוחכם אבל זה הרבה יותר אינטואיטיבי ופשוט לרובנו. פשוט מוסיפים HAVA ליד אחד הממירים בבית ומחברים אותו לרשת, ועדיין כל ההקלטות מרוכזות במחשב אחד בבית.

 
הקליטו בעזרתו במדיה סנטר, צפו דרכו בטלוויזיה מהטלפון הנייד שלכם

מה מקבלים

מה מגיע עם המוצר?

למרות גודלו, המוצר מגיע באריזת פלסטיק שקופה כבדה במקצת, המאפשרת לשים אותו בחנות כך שהלקוח הפוטנציאלי יוכל לראות אותו דרך הפלסטיק. המוצר מגיע עם הדברים הבאים:

 • מכשיר ה-HAVA עצמו
 • 2 כבלים שבצד אחד שלהם יש 3 RCA-ים אדום לבן וצהוב להעברת Composite ואודיו, ובצד השני תקע PL עם ארבעה מגעים. כבל אחד מיועד לכניסה וכבל שני ליציאת Pass-Through.
 • 2 כבלים שבצד אחד שלהם יש 3 RCA-ים אדום ירוק וכחול להעברת Component, ובצד השני תקע PL עם ארבעה מגעים. גם כאן, כבל אחד לכניסה וכבל שני ליציאה.
 • כבל רשת Ethernet.
 • כבל עם 2 IR Blaster-ים, המיועדים לשמש להעברת ערוצים אוטומטית בממיר. לא מדובר כאן על שליטה בשני ממירים אלא על 2 נוריות לשידור חזק ואמין יותר אל עינית האינפרה אדום של הממיר.

 
IR BLASTER משופר

 • מיישר זרם לחיבור המוצר לחשמל.
 • דיסק התקנה והוראות ופמפלט התקנה מהירה.


אריזת פלסטיק שקופה


בתוך האריזה – ה-HAVA וקופסה עם הכבלים


תכולת קופסת הכבלים

מראה חיצוני וחיבורים

המוצר עצמו די קל (כ-350 גרם) אך טיפה מגושם בגודלו, שהוא כמו של ממיר כבלים אנלוגי ישן. מקדימה אין שום תצוגה למעט חריץ אופקי צר ובו 4 LED-ים בעלי צבע כחול זהה המציגים סטטוסים שונים, ומקלט אינפרה אדום, הנועד ללמידה של קודים של השלט המקורי של הממיר. מאחורה כמובן נמצאים כל החיבורים המעניינים כפי שניתן לראות בתמונה:


החיבורים של ה-HAVA – מפתחי המוצר אוהבים שקעי PL, גם בשביל וידאו!

 • חיבור מתח
 • חיבור לכבל ה-IR Blaster
 • חיבור רשת Ethernet
 • 2 שקעי Mini-DIN עם 4 מגעים לכניסה ויציאת Pass-Through של S-Video (כבלים של S-Video לא כלולים).
 • 4 שקעי PL עם 4 מגעים לכניסות ויציאות Pass-Through של אודיו, Composite ו-Component. אני אישית לא כל כך אוהב את צורת החיבור הזו של שקעי PL, שלדעתי לא כל כך אמינה ועלולה ליצור בעיות מגעים רופפים בעתיד. אמנם צורת החיבור הזו חוסכת מקום, אבל גודלו המגושם מעט של המוצר מאפשר לדעתי לשים חיבורי RCA, הנחשבים אמינים יותר לאורך זמן, או לפחות חיבורים קומפקטיים אחרים אמינים יותר מ-PL. ואכן, הייתה פעם אחת שתקע אחד קצת זז ואז נעלמה התמונה. למרות זאת, לא נתקלתי בבעיות איכות מיוחדות במהלך בדיקת המוצר.

 
אז למה לא להשתמש ב-RCA בשני הצדדים…

 • שקע PL סטריאופוני (3 מגעים) לחיבור AUX Audio. מיועד לחיבור כניסת אודיו נוספת, אבל הכניסה עדיין לא נתמכת ע"י גירסאות התוכנה והקושחה הנוכחיות.
 • כפתור שקוע ל-Reset.
תפעול

חיבורים, התקנות והגדרות

חיבור המוצר קל וברור. מחברים את כבלי האודיו והוידאו לממיר, יציאות Pass-Through אל הטלוויזיה שלכם במידת הצורך (יציאות Pass-Through למעשה מביאות באופן שקוף את הסיגנלים בכניסה ללא שום עיבוד), כבל IR Blaster אל קידמת הממיר בסמוך לעינית האינפרה האדום שלו, כבל רשת אל הראוטר הביתי וכמובן כבל מתח ממיישר הזרם. לאחר שמחברים את המוצר לחשמל הוא עולה תוך כמה שניות ומקבל כתובת IP פנימית מהראוטר.


ה-HAVA וה-IR Blaster שמעביר ערוצים בממיר של Yes

למוצר אין ממשק Web להגדרות (וחבל), ובמקום זה יש צורך להתקין את התוכנה המגיעה בדיסק ההתקנה או הניתנת להורדה מהאתר של HAVA. כמובן שהעדפתי להוריד מהאתר על מנת לקבל את הדרייברים שהם הכי עדכניים. חבילת התוכנה כוללת את האפליקציות העיקריות הבאות:

 • תוכנה להגדרות המוצר ולעדכוני חומרה וקושחה אוטומטיים.
 • תוכנה בסיסית לנגינה ובדיקה של שידורי המוצר, PVR ושליטה על העברת ערוצים בממיר.
 • דרייבר וירטואלי המדמה דרייבר סטנדרטי של כרטיס טלוויזיה הנתמך בויסטה וב-XP.

קטע שקצת לא אהבתי זה שההתקנה לא מאפשרת להתקין, למשל, רק את תוכנת הנגינה (ה-Player) הבסיסית, אלא מחייבת תמיד להתקין את כל החבילה, כולל הדרייברים שמדמים כרטיס טלוויזיה ואת תוכנת ההגדרות של המוצר. קצת מיותר כשרוצים להתקין קליינטים ביותר ממחשב אחד בבית, או על מחשב נייד שלוקחים לנסיעה מחוץ לבית.

עוד תוכנות שניתן להוריד באתר של HAVA הן תוכנות לנגינת שידורי ה-MPEG4 של המוצר עבור מחשבי כף יד וטלפונים סלולריים חכמים. נכון לזמן כתיבת הביקורת, יש גירסאות בטא עבור מכשירים עם Windows Mobile ו-Symbian בלבד. התמיכה ב-iPhone נמצאת בשלבי פיתוח ואין עדיין בטא להורדה.

בתור משתמש MacBook (מחשב נייד של חברת Apple), דבר שחסר לי מאוד זה תמיכה במערכת ההפעלה של מקינטוש, ה-OS X. דווקא בגלל העובדה שמדובר במוצר שמתחבר דרך הרשת אל המחשב, המקל מאוד מבחינת תאימות חומרה, וגם בגלל שמדובר בחברה אמריקאית היושבת בלב עמק הסיליקון בארה"ב, הייתי מצפה מהם לתמיכה במחשבי מקינטוש, לפחות בפיתוח של Player בלבד ללא דרייבר וירטואלי למדיה סנטר. אחרי חיפוש בפורום התמיכה של HAVA, ראיתי שאכן יש דרישה לכך, אבל הם מבטיחים את זה כבר יותר משנה, ונכון לכתיבת שורות אלה נראה שלא נעשה שום דבר בנידון.

כשמסיימים את ההתקנה מופעל אשף הגדרות (Wizard) המאפשר להגדיר בקלות את המוצר. האשף מזהה את המוצר מבלי שנצטרך לדעת מהי כתובת ה-IP שלו. יש לציין שעל פי הפורום של HAVA, לא ניתן לשים יותר ממכשיר אחד של HAVA ברשת הביתית, כנראה בגלל שהוא עושה Multicasting על הרשת. זוהי מגבלה מצערת למי שכבר תכנן לפזר כמה מכשירים כאלה בבית. הדבר ניתן, אגב, לפתרון ע"י ראוטר נוסף או הגדרת Subnet נוסף בראוטרים המאפשרים זאת. אולם זהו פתרון עקום ומוגבל, והיה עדיף שמפתחי ה-HAVA ימצאו פתרון עבור ראוטר בודד.

לאחר זיהוי המכשיר ברשת, ניתן לבחור את מקור הוידאו שבו אנו רוצים להשתמש (Composite/S-Video/Component), ולכייל אותו. אני הייתי די מרוצה מהגדרות ברירת המחדל של הכיול. לאחר מכן, מגדירים את ה-IR Blaster כך שיוכל לשלוט על העברת ערוצים בממיר. תחילה מנסים לבחור את קוד השלט של הממיר מתוך רשימה ארוכה של יצרנים וקודים. למרות שהופיע היצרן ADB, יצרן הממירים של Yes וחלק מהממירים של HOT, הקוד שהופיע שם לא עבד עם הממירים של Yes ו-HOT. למרבה המזל, המפתחים של HAVA חשבו על זה והוסיפו אפשרות ללמידה מלאה (Learn) של הקודים של השלט. בחלון נוסף באשף ההגדרות ניתן ללמד את ה-HAVA, כפתור אחרי כפתור מהשלט המקורי של הממיר (חייבים ללמד את הספרות 0 עד 9, אבל ניתן ללמד עוד כפתורים כמו חיצים, Channel Up & Down, ועוד, שניתן להשתמש בהם בעזרת ה-Player של HAVA), כך שהוא ידע את הקודים הדרושים לשליטה על הממיר. ניתן גם למשוך מהמכשיר קובץ השומר את הקודים של האינפרה אדום, ובכך לחסוך את העבודה הקשה בהגדרת כמה מכשירים או במקרה של איפוס ההגדרות במכשיר.

לבסוף, מגדירים למוצר שם מזהה ייחודי בעולם (בשביל להפעיל אותו מחוץ לבית) וסיסמא.


אשף ההגדרות של ה-HAVA. אין ממשק Web

לאחר שסיימנו את ההגדרות, ניתן להריץ את ה-Player, תוכנה הדומה בעיצובה לתוכנות הפשוטות המגיעות עם כרטיסי טלוויזיה דוגמת ה-PVR150. לחיצה על כפתור השלט רחוק תפתח חלון נוסף עם ציור של שלט רחוק, המאפשר לנו ללחוץ על כפתורים בו, שיתורגמו לקודים המתאימים השולטים על הממיר:


תוכנת ה-Player, בה אפשר גם לשלוט על הממיר מרחוק

יש לציין, שלמרות שבתהליך הלמידה הקפדתי לעשות לחיצות קצרות מאוד על השלט המקורי, העברת הערוצים ע"י ה-IR Blaster היא איטית הרבה יותר מאשר עם קיט האינפרה אדום תואם מיקרוסופט שיש לי. זהו חסרון שולי, אלא אם כן רוצים לעשות זאפינג מהיר מרחוק, ואז זה עלול קצת להעיק. מי שיצפה בשידורים דרך תוכנת ה-Player של HAVA במקום עם תוכנת המדיה סנטר, ירוויח הרבה זמן ע"י שימוש ישיר בכפתורי ה-Channel Up & Down שהוא תומך בהם (לעומת הויסטה מדיה סנטר שתמיד משדר 3 ספרות של מספר הערוץ, גם אם משתמשים בשלט ה-MCE בכפתורי ה-Channel Up & Down שלו).

הפעלת ה-HAVA מתוך הויסטה מדיה סנטר

כאמור, הדרייבר הוירטואלי המותקן במחשב מאפשר לכם להקליט מהמוצר בעזרת הויסטה מדיה סנטר (VMC), וגם בתוכנות מדיה סנטר נוספות דוגמת SageTV. אני בדקתי את המוצר עם ה-VMC. הגדרת המוצר בתוך ה-VMC זהה כמעט לחלוטין להגדרת כרטיס טלוויזיה המותקן פיזית במחשב, והוא פשוט יופיע בתוך ממשק ה-VMC בשם HAVA Video TvTuner (יש להימנע מהתקן שנקרא HAVA Remote, המיועד לצפייה בדחיסת ה-MPEG4 הפחות איכותית). בוחרים בו ומגדירים אותו כמו כל כרטיס טלוויזיה. בשלב של הגדרות ה-IR Blaster, על פי ההוראות של HAVA, מגדירים לו קוד כלשהו וממשיכים הלאה מבלי לעשות בדיקות שה-VMC אכן מעביר ערוצים. לאחר מכן, בהפעלה הרגילה של ה-VMC , כלומר צפייה בטלוויזיה והקלטות, זה עובד ומעביר ערוצים.

אני קצת הסתבכתי עם זה ולא הצלחתי בהתחלה לגרום ל-VMC להעביר ערוצים בממיר המחובר ל-HAVA. בסוף מסתבר שאחרי שגומרים להגדיר את חיבורי כרטיסי הטלוויזיה ב-VMC יש צורך לעשות ריסטרט נוסף למחשב (בנוסף לריסטרט שעושים אחרי התקנת התוכנה והדרייברים של HAVA), שלא צויין בהוראות של HAVA. אחרי הריסטרט הנוסף, הכל עבד יפה, כולל העברת ערוצים אוטומטית מרחוק ע"י ה-VMC דרך ה-HAVA.

איכות

איכות ההקלטות ויציבות המוצר

הקלטות מ-Composite ומ-S-Video

איכות ההקלטה מיציאת ה-Composite של הממיר של Yes (אין לי ממיר של Yes התומך ב-S-Video) הייתה מצויינת, ואף הייתה טיפה טובה יותר ברמתה מהקלטות שבוצעו ע"י כרטיס הטלוויזיה AverMedia M785 אשר ברשותי, למרות שההקלטות מה-M785 נעשו בביטרייט של כ-8 מגה-ביט שנייה, מול 6-6.5 מגה-ביט לשנייה של ה-HAVA. ניתן לראות כאן השוואה בין הקלטות של שני המוצרים:


HAVA


M785


HAVA


M785

 


HAVA


M785

בשימוש שעשיתי במוצר יחד עם כרטיס הטלוויזיה הרגיל אשר ברשותי, המוצר הראה יציבות, וה-VMC שלי אף ביצע פה ושם הקלטות מהכרטיס טלוויזיה שלי ומה-HAVA בו זמנית. לא נתקלתי בבעיות או בקריסות של ה-VMC או ה-HAVA.

בבדיקה נוספת שעשיתי בהקלטה מיציאת S-Video של ממיר HD של HOT, קיבלתי תוצאות דומות – יתרון קטן באיכות ל-HAVA על ה-M785.

הקלטה מ-Component

תחילה נציין, כי ה-HAVA אמנם מסוגל להקליט מ-Component ותומך באותות כניסה ברזולוציות של 720P ו-1080I, אולם המוצר עושה להם downscale ל-720 על 480, רזולוציית NTSC של   DVD או בקיצור 480I, לפני שהוא דוחס את התמונה ל-MPEG2 או MPEG4. כלומר, לא מדובר בהקלטת HD אמיתית כמו ה-HD PVR של Hauppauge, ולכן השם שניתן למוצר, Platinum HD, הוא מטעה לדעתי. למרות זאת, עדיין מדובר בהקלטה שאמורה להיות איכותית בהרבה מ-Composite או S-Video, שאמנם נותנים על הנייר רזולוציה של 720 על 480, אולם בפועל מדובר בתמונה מטושטשת ברזולוציה הזו עבור החיבורים האלה.

על פי חברת Monsoon Multimedia, הדור הבא של HAVA יתמוך באופן מלא ב-HD ויצא בארה"ב בתחילת שנת 2009.  מעניין איך ימותגו המוצרים החדשים. האם שוב ישתמשו במתכות יקרות נוספות או ילכו על מיתוג שונה לגמרי?

כרגע, על פי הצהרות היצרן, יש תמיכה ב-PAL, שיטת השידור הנהוגה באירופה ובישראל, רק עבור רזולוציית כניסה של 576I, לעומת שיטת השידור NTSC שבה יש תמיכה גם ב-720P וב-1080I. בבדיקות שערכתי עם ממיר ה-HD של HOT שיש לו יציאת קומפוננט, לא הצלחתי בפועל לקבל תמונה ב-HAVA אפילו ב-576I, ולכן נראה שהתמיכה ב-PAL עבור הקלטה מקומפוננט לא קיימת כלל בגירסת התוכנה הנוכחית, או שמדובר בבעיות תאימות מול ממיר ה-HD של HOT (בטלוויזיה שלי חיבור הקומפוננט על 576I עבד באופן תקין והציג תמונה). על פי היבואן, אמורה לצאת בקרוב גירסת קושחה אירופאית עם תמיכה מלאה ב-PAL בכניסת הקומפוננט, כולל 720P ו-1080I. נכון לזמן כתיבת שורות אלה, לא יצאה עדיין גירסה כזו.

לצפות בטלוויזיה מכל מקום מחוץ לבית, ללא דמי מנוי נוספים

תכונה נחמדה וחזקה של המוצר היא הקידוד הנוסף ל-MPEG4 (שנעשה במקביל ל-MPEG2)  לצפייה בטלוויזיה מכל מקום באמצעות רשת האינטרנט. חשוב לציין, שכדי שתהיה צפייה רצופה וחלקה, כדאי שיהיה אצלכם בבית חיבור אינטרנט מהיר עם Upload כמה שיותר גבוה, כי המכשיר משתמש בו כדי להזרים את הוידאו דרך האינטרנט עד לנקודה ממנה אתם צופים.

אפשר כמובן להתקין את תוכנות ה-HAVA על מחשב נייד, אבל HAVA פיתחו תוכנת נגינה גם עבור מכשירים ניידים מבוססי Symbian ו-Windows Mobile. תמיכה ב-iPhone, כאמור, עדיין אין.

אני בדקתי את התמיכה בנגינה מרחוק באמצעות חבר חיפאי שיש לו מכשיר מסוג Nokia E65. במכשיר הזה יש מערכת הפעלה מסוג Symbian S60. ההתקנה פשוטה וקלה – מקישים במכשיר את הכתובת של קובץ ההתקנה להורדה עם סיומת sisx, המכשיר מוריד את הקובץ הקטן (כמה מאות KB) תוך כמה שניות ומתקין אותו. ההתקנה מוסיפה אייקון של יישום הנקרא HAVA Player. לאחר הפעלת התוכנה, מקישים את שם המשתמש והסיסמא הייחודי בעולם למכשיר ה-HAVA שברשותנו שהוקש באשף ההגדרות שלו קודם לכן. השם הייחודי הזה מאוחסן בשרת של HAVA בארה"ב בשביל איתור קל מכל מקום בעולם, בדומה לשירות החינמי LogMeIn המקל על שליטה במחשבים מרוחקים שנמצאים מאחורי ראוטר.

לאחר שהיקשנו את שם המשתמש והסיסמא, עברו כמה שניות והנגן התחבר, ולאחר כמה שניות נוספות של Buffering ראינו תמונה יפה ואיכותית על גבי צג המכשיר. בהקשה על כפתורי הספרות של ה-Nokia E65 יכולנו להעביר ערוצים מרחוק דרך ה-IR Blaster של המכשיר אשר נמצא בבית.

אנחנו נתקלנו בבעייה שבה התמונה נעלמה אחרי כמה שניות ונותרנו עם מסך שחור ופס אודיו בלבד, אך זה ככל הנראה נגרם מ-Upload נמוך שיש אצלי בבית בתל אביב, רק 128 קילו-ביט לשנייה, שזה גבולי מאוד עבור רוחב הפס המינימלי של MPEG4 שה-HAVA מאפשר. ברזולוציה כזו נמוכה ניתן עקרונית להגיע לתוצאות יפות גם ברוחב פס נמוך יותר מ-128 קילו-ביט, וחבל שמפתחי המוצר לא נתנו את האפשרות הזו עבור מדינות שיש בהן Upload נמוך כמו ישראל.


צפו בכל ערוצי הלוויין והכבלים מהטלפון הנייד שלכם

סיכום

יתרונות וחסרונות

יתרונות

 • קל מאוד לחיבור ותפעול, תפריטי ההגדרות ברורים ופשוטים להבנה
 • דרייבר וירטואלי המאפשר להקליט איתו בתוכנות מדיה סנטר
 • מבטל את הצורך בהעברת כבלי וידאו ארוכים או שינוי מיקום הממיר הנוסף בבית
 • איכות הקלטה מצויינת עבור שידורי SD
 • התוכנות והדרייברים יציבים ועובדים לאורך ימים רבים ללא קריסה או בעייה.
 • יכולת למידה (Learn) מלאה של הקודים של אותות האינפרה אדום של השלט של הממיר

חסרונות

 • המכשיר לא באמת מקליט ב-HD, אלא רק תומך בהקלטות משידורי HD עם downscale ל-480I. כמו כן, אין עדיין תמיכה בגירסת הקושחה הנוכחית ב-PAL עבור כניסת הקומפוננט.
 • ניתן להתקין מכשיר אחד בלבד ברשת ביתית מצוייה (אלא אם כן מגדירים שני Subnet-ים, קומבינה אפשרית אך לא טריוויאלית ומצריכה ברוב המקרים קניית ראוטר נוסף).
 • העברת ערוצים איטית במיוחד דרך ה-IR Blaster של המוצר.
 • אין תמיכה בקליינטים עבור מערכות ההפעלה של Apple אלא רק עבור מערכות ההפעלה של מיקרוסופט וסימביאן.

סיכום

מדובר במוצר הנותן פתרון נהדר להוספת התקן הקלטה נוסף למדיה סנטר שלכם מבלי להעביר כבלים ארוכים (מלבד חיבור הרשת אם מדובר במוצר ללא חיבור אלחוטי), וגם האפשרות לצפות בשידורי הטלוויזיה בבית שלכם כשאתם לא נמצאים בבית בעזרת מחשב נייד/כף יד או טלפון סלולרי חכם המחוברים לאינטרנט. המוצר יחסית בשל ויציב, וייתן לכם הקלטת SD משובחת ועם זאת רציפה ואמינה.

אין ספק שהחומרה של המוצר מצויינת ויציבה, וגם התוכנה והקושחה של המוצר יציבות ואמינות, אולם חסרה בהן עדיין תמיכה מלאה בקליטת שידורי PAL בחיבור הקומפוננט. כמו כן חסרה עדיין תמיכה עבור קליינטים למוצרי Apple.

מי שמחפש פתרון להקלטת שידורי HD איכותית, המוצר לא יתאים לו, ועדיף שהוא יחכה לדור הבא של מוצרי HAVA (סביר להניח שגם המחיר של הדור הבא יהיה יקר יותר מהמוצר הנוכחי), או ירכוש התקן הקלטה מ-Component שלא עושה downscale לרזולוציית הכניסה.

אני ממליץ על המוצר בחום לכל מי שרוצה אותו לשימושים שהזכרתי.

מחיר מומלץ לצרכן: 1,799 ש"ח כולל מע"מ.

המכשיר נבדק באדיבות: 7PC

להמשך הדיון בפורום לחצו כאן


חלק מהתכנים באתר כוללים מעת לעת קישורים לתוכניות שותפים, שעבורם האתר מקבל עמלה עם רכישה בפועל.
עמלה זו איננה מייקרת את עלות הרכישה של המוצרים.

7:00
  /  
30.11.2008
  
כתב: דורון נמרוד

1