מזרימדיה: Kaiboer K100

חברת Kaiboer הינה יצרנית סינית גדולה למוצרי Customer Electronics. לאחרונה החברה החלה בשיווק מזרימי מדיה מבוססי Network Media Tank, כמובן ...


 הקדמה

הקדמה 

עד לא מזמן, חברת Kaiboer שיווקה את מוצריה בגבולותיה הגיאוגרפים של סין בלבד. החברה הבחינה כי קיים שוק ענף למזרימי מדיה גם באירופה והחלה להרחיב את מאמצי השיווק, אם זה בהקמת אתר בשפה האנגלית וגם בשיווק מוצרים אשר יתאימו יותר מבחינה ויזואלית לחיך האירופאי.

המוצר אשר עומד לפנינו הינו ה K100, מזרימדיה קטן במיוחד אשר איננו מכיל מקום לכונן קשיח פנימי, אך בעל מספר חיבורים באחוריים גדול יותר מכל מזרימדיה אחר.

מה בחבילה ומחברים

מה בחבילה?

לאחר ששליח DHL האדיב הלך והסרנו את כיסוי הניילון העבה מהחבילה, נותרנו עם הבאים:

עם כיוון השעון:
 • מארז ה K100
 • כבל HDMI באורך 1 מטר עם שם היצרן Kaiboer על התקעים
 • כבל SATA-SATA כולל מתח.
 • שלט רחוק (לא סופקו סוללות!).
 • מזרימדיה Kaiboer K100.
 • מדריך משתמש.
 • כבל חשמל מתאים לארץ.
 • ספק כח חיצוני.
 • כבל דיגיטלי אופטי.

כמו שניתן לראות, החבילה בסיסית וכוללת את רוב האביזרים הדרושים לנו על מנת להפעיל את המזרימדיה. הייתי שמח אם היו מכלילים זוג סוללות לשלט, כבל רשת, כבל קואקסיאלי וכבל USB. כל האביזרים הללו כבר הוכללו בעבר במזרימי מדיה אשר נמכרים במחיר אפילו זול יותר, כמו ה ISTAR 1.3 אשר מתומחר במחיר של $30 פחות, אך כנראה שאי אפשר לקבל הכל.

עדכון 21.2.09: היום המזרימדיה נמכר עם תוספת של סוללות, כבל רשת וכבל USB.

  

מחברים

חזית המזרימדיה שגרתית, עינית IR וכפתור Power קפיצי בצד שמאל של הפאנל הקידמי. בצד ימין נמצא כיתוב של שם המוצר עם מספר פורמטי וידאו בו הוא תומך. היה ניתן להשמיט לדעתי את הפורמטים הנתמכים, הרי המוצר תומך בהרבה יותר פורמטים וההשמטה היתה מניבה לנו חזית נעימה יותר למראה.

בצד ימין של ה K100, נגלה חיבור SATA כולל מתח עבור חיבור כונן קשיח חיצוני. מכיוון שה K100 חסר מקום לכונן קשיח פנימי, נוכל לחבר כונן קשיח על ידי חיבור זה, בצורה זו, ה K100 יתנהג לכונן הקשיח כאילו הוא מותקן פנימית ותתקיים אפשרות להתקין את אפליקציות ה Network Media Tank. חיבור זה גם שמיש לדוגמה כאשר אין לנו רשת זמינה להזנת תכנים או כאשר נחבר כונן מזדמן של חבר.


חיבור SATA.

בצד שמאל של ה K100, מסתתרים שני מחברי USB אשר ישמשו אותנו עבור חיבור התקנים כמו Disk On Key, כוננים קשיחים או אפילו מקלדת USB.


זוג מחברי USB עבור התקנים חיצוניים.


מחברים אחוריים.

מימין לשמאל: כניסת AC, יציאת 5.1 אנלוגי, קומפוזיט, קומפוננט, יציאה דיגיטלית אופטית ואחת נוספת קואקסיאלית, חיבור אתרנט 10/100, יציאת HDMI 1.3, חיבור USB Slave.

כפי שניתן לראות, אחורי ה K100 מכילים מגוון רחב של מחברים. החידוש כאן לעומת מתחרים הינו הכללת 5.1 יציאות אנלוגיות, אשר בתאוריה, יאפשרו לנו לבצע פענוח של AC3, DTS ואפילו של פורמטי האודיו האודיו החדשים מבית Dolby & DTS, שימושי במיוחד עבור אלו אשר מעוניינים להנות מהפורמטים המדוברים אך חסרים רסיבר חדש בעל מיתוג HDMI ופענוח פורמטים אלו.

נכון להיום, יציאות ה 5.1 פעילות רק עבור פסקול מסוג AC3. חברת Kaiboer לא רכשה Multi Channel DTS Decoding ולכן לא יתקיים פענוח פנימי לפורמט זה. החברה מסרה כי היא מתכננת בעתיד הקרוב לרכוש רשיון מסוג זה.

ההתרשמות הכללית שלי מהמארז הינה חיובית, המוצר בנוי היטב ומכיוון שהוא חסר אמצעי קירור אקטיבים, התחתית עשויה ממתכת וחורי האיוורור בצדדים יעזרו לפיזור החום המצטבר, החזית בצבע שחור עמוק והצד העליון מפלסטיק מבריק אשר משדר מראה מתוחכם. המוצר בכללותו משדר יוקרה ואיכות בנייה טובה, אין נפילה כאן.

הדבר היחיד שאני מצטער עליו הינו הבלוף של 5.1 יציאות אנלוגיות, קיים כאן פוטנציאל גדול וחבל שלא מומש.


ה K100 מצטלם ליד מתחרה חזק, ה DViCO TViX 6500.

בחינת ה K100 – חלק א´

מכיוון שכל מזרימי המדיה אשר מבוססי NMT הינם בעלי אותם ביצועים ונבדלים רק במארז החיצוני שלהם, הפרקים הבאים יכילו קישורים רלוונטים לפרקים בביקורות אחרות של מכשירי NMT בהם קיימת הרחבה לגבי המדובר.


ה K100 למעלה, מתחתיו ה A-100 וה A-110.

שלט וכונן קשיח

השלט המצורף ל K100 הינו השלט הרגיל אשר מצטרף לכל מזרים מדיה מבוסס NMT, הוא די פשוט להבנה ונוח לשימוש.

במידה ואתם מעוניינים לעשות שימוש בכונן קשיח פנימי, עדיף כי תבחרו בפתרון אחר, כמו ה HD X 1000 או ה Popcorn Hour A-110. אך אם אתם ממש מעוניינים ב K100 ומידי פעם כן תרצו לחבר כונן קשיח עבור אפליקציות NMT או ניגון מכונן קשיח תועה, תוכלו לבצע את הדבר ללא בעיה.

ניתן לקרוא הרחבה על הנושא בקישור הבא.

 

הגדרת תצורה

במידה ואתם מתכוונים לרכוש מזרימדיה בשל הפשטות בהגדרתו ובהתחלת העבודה שלו – ה K100 לא יאכזב, הגדרתו לעבודה הינה זריזה ואינטואיטיבית. לנוחיותכם, אני יפנה אותכם לפרק בביקורת של ה HD X 1000 בו הסברתי בפשטות על ההגדרות הראשוניות והנפוצות על מנת להכין את ה K100 לעבודה.


לא לשכוח לבחור Hebrew כשפת התרגום


מסכי ההגדרות פשוטים להבנה ושימוש

להרחבה בנושא ההגדרות השונות לחץ כאן.

פורמטי אודיו מתקדמים

Dolby Digital Plus, Dolby TrueHD, DTS-HD Master Audio, DTS-HD High Resolution Audio 

           

ה K100 בעל יכולת לנגן את פורמטי האודיו המתקדמים מבית DTS & Dolby והוא עושה זאת בצורה נפלאה, דילוג בין הפסי קול והנעילה על הפורמט המתאים נעשתה בצורה מושלמת כל פעם מחדש.

ניתן לקרוא עוד על היכולות בקישור הבא.  

תכני וידאו

ה K100 בכל יכולת לנגן בהצלחה את תכני ה Blu-ray התובעניים ביותר. גם קבצי mkv ברזולוציה של 1080p וקצב נתונים גבוה, DVD, DivX ועוד – כולם יזכו לתמיכה מלאה ול Playback תקין.


The Matrix – Blu-ray Rip, VC1 with Dolby TrueHD Soundtrack

במהלך ה Playback, ניתן להציג נתונים שונים על הקובץ המנוגן, לחיצה ראשונה על כפתור ה INFO, תניב לנו Progress Bar של נקודת זמן הצפייה הנוכחית. 


A Nightmare on Elm Street – 1984

לחיצה נוספת על כפתור ה INFO, תציג לנו מידע שימושי רב, כגון שם הקובץ, קודק הוידאו, קצב נתונים בזמן אמת של הוידאו והאודיו, רזולוציית הקובץ המנוגן, רזולוציית היציאה שנבחרה והזום שנבחר.

יש לציין כי בגרסת הקושחה שנבדקה, נתוני הזמן אמת על קצב הנתונים של הוידאו והאודיו, זמינים רק עבור קבצי mkv.


Casino Royale – 2006

בזמן ניגון קבצי m2ts אשר מגיעים לרוב ממקור Blu-ray Rip, נתוני הזמן אמת על קצב הנתונים כאמור לא מופיעים. 


A Nightmare on Elm Street – 1984

מי שנוהג לצפות רבות בריפים ממקור Blu-ray, יודע כבר כי הקובץ הנכון לניגון ברוב המקרים הינו קובץ ה m2ts הגדול ביותר. ה 100HD חסר יכולת מיון לקבצים לפי שם או גודל ולכן מציאת הקובץ המתאים יכולה להיות מעט קשה. ניתן אומנם זאת ללחוץ על INFO ויוצג גודל הקובץ, אך כאשר יש לנו מספר רב של קבצים, פתרון זה יקח זמן מה. 


לחיצה על INFO תניב את גודל הקובץ   

בגרסת הקושחה הקרובה (לא הנוכחית) תהיה קיימת גם אפשרות לביצוע Auto Frame Rate, כלומר המזרימדיה יזהה את ה FPS של קובץ הוידאו ויבצע פלט של FPS תואם, הדבר יחסוך עיבוד תמונה מצד המזרימדיה ויתרום לאיכות תמונה טובה יותר.

על הרחבה בנוגע לקבצים הנתמכים ולביצועי וידאו לחץ כאן.  

בחינת ה K100 – חלק ב´

אפשרויות Zoom 

יכולות ה Zoom של מזרימי מדיה מבוססי NMT קיבלו חיזוק לאחרונה וכיום מכילים את אפשרויות הכיוון הכי מגוונות אשר קיימות כיום בשוק המזרימי מדיה. תכונות כמו Fit to screen או Crop כבר מקובלות, אך יכולות כמו Zoom בקפיצות של 1% או Pan מהוות חידוש מרענן ושימושי במיוחד עבור בעלי מקרנים למשל.

תמיכה בעברית

אחד היתרונות החזקים של מזרימי מדיה מבוססי NMT לעומת המתחרים הינה התמיכה הטבעית בתרגומים. ניתן כיום למקם קובץ SRT באותו שם כמו קובץ הוידאו והתרגום יוצג ללא בעיה.   


תמיכה בהצגת כתוביות בעברית ללא מאמץ

בזמן Playback, ניתן לשנות מספר דברים על הכתוביות המוצגות, כגון הצבע שלהם, תזמון, מיקום וגודל.


שינוי צבע התרגום

ניתן לדלג גם בין תרגומים מוטמעים בקבצי mkv, אך נכון להיום, תרגום בעברית יוצג בצורה הפוכה. חברת Syabas פועלת לתיקון הבעיה.


דילוג בין שפות התרגום בקובץ mkv

לגבי שמות קבצים בעברית, כרגע הם מוצגים בצורה הפוכה. בשאיפה הקושחה הבאה כבר תכיל תיקון והם יוצגו כשורה.  

קבצי אודיו, תמונות ו Trickplay

ה K100 ידע להציג את התמונות המשפחתיות ללא תקלה, גם ביצוע Rotate קיים ברשימת היכולות שלו. בנוגע לקבצי אודיו כמו WAV, MP3 & FLAC, הם ינוגנו בצורה תקינה וללא רבב.

למי שאוהב לקפוץ בין סצינות וקטעים שונים בקובץ הוידאו המנוגן, ניתן לעשות זאת במספר דרכים ב K100.

להרחבה בנושא הפרק לחץ כאן.


DVD Audio, Diana Krall: When I Look In Your Eyes 

תכנים מקוונים

ל K100, כמו לכל מזרימדיה מבוסס NMT, קיימת יכולת לגשת לתכנים מקוונים באינטרנט. אם זה Youtube, בדיקת מזג אויר או Shoutcast, הכל ועוד רבים זמינים בלחיצת כפתור.

USB Slave

למי מבינכם אשר יבחר לחבר כונן קשיח באמצעות חיבור ה SATA, יוכל להנות מיתרונות רבים כמו אפליקציות ה NMT ויכולת להעביר תכנים לכונן הקשיח.

ניתן לקרוא עוד על היכולות בקישור הבא.

סיכום

סיכום

האם יש מקום למזרימדיה חדש בזירה הצפופה של חבורת ה NMT? למה לא אני אומר, תחרות זה תמיד דבר טוב, במיוחד כאשר זה עובד לטובתנו.
אז קיבלנו מזרימדיה בעל בלוף של 5.1 יציאות אנלוגיות (היצרן טוען כי בעתיד הקרוב תיכנס תמיכה של Multi Channel DTS Decoding), גודל פיזי קטנטן, חבילת אביזרים לא עשירה מי יודע מה ומחיר של $218.

ה K100 איננו מבשר בשורה של מוצר מהפכני שעדיין לא ראינו כמותו, ה ISTAR 1.3 מספק תמורה גבוהה הרבה יותר מבחינת אביזרים נלווים ובעל מחיר זהה, אך ה K100 טומן בחובו מראה הרבה יותר סולידי, מקובל ואיכות בנייה גבוהה יותר. הביצועים של ה K100 זהים לכל מזרימידיה מבוסס NMT, אם זה התמיכה בעברית, ניגון ריפים של Blu-ray או קבצי mkv ברזולוציה של 1080p וקצב נתונים גבוה.

האם אלו נתונים מספקים על מנת להפוך את ה K100 להצלחה הבאה? על זה רק אתם תוכלו לענות.

 

גרסת הקושחה עימה בוצעה הביקורת: 081023  

 יתרונות
 • יכולת Passthrough לפורמטי האודיו החדשים.
 • USB Slave לכונן קשיח חיצוני.
 • אפשרות להתאמת Add-ons.
 • תמיכה טבעית בהצגת כתוביות בעברית.
 • ניגון תכני Blu-ray עתירי ביטים או קבצי mkv בהצלחה מעל רשת מקומית.
 • יכולות מקוונות עשירות.
 • כפתור On/Off.
 • קירור פסיבי.
 • יציאות 5.1 אנלוגיות.

חסרונות

 • חסר VFD.
 • חסר נוריות חיווי למצב עבודה.
 • חסר אפשרות למיקום כונן קשיח פנימי.
 • יציאות 5.1 אנלוגיות לא פעילות.
 • DTS Downmix עדיין לא זמין.

יתרונות לעומת מתחרי NMT אחרים בעלי HDMI 1.3a כמו ה ISTAR 1.3 או ה Popcorn Hour A-110

 • גודל קטן וחזות לא אגרסיבית.
 • יציאות אנלוגיות 5.1
 • קיום חיבור קואקסיאלי ואופטי.
מחיר: $218
המוצר ניתן לרכישה דרך אתר היצרן.

להמשך דיון בנושא הביקורת לחץ כאן.

Special thanks to Mr. David Bergstad from Kaiboer who supplied us with the sample unit we used for this review

חלק מהתכנים באתר כוללים מעת לעת קישורים לתוכניות שותפים, שעבורם האתר מקבל עמלה עם רכישה בפועל באמצעותם.
עמלה זו איננה מייקרת את עלות הרכישה של המוצרים.

7:00
  /  
25.11.2008
  
מאת: זיו רוזנפלד / Ziv Rozenfeld

1