קופסת הטלוויזיה הקסומה של Compro V300

יש לכם טלוויזית CRT ישנה בחדר השינה ומסך LCD ישן למחשב שזרוק בבוידעם ואין לכם מה לעשות איתו? בחדר שלכם ...


הקדמה 

הקדמה

קיבלתי לסקירה מוצר של Compro, המוכרת לנו בעיקר כיצרנית של כרטיסי טלוויזיה פנימיים וחיצוניים למחשבים. המוצר הייחודי נקרא V300 והוא כולל בתוכו טיונר של שידורי טלוויזיה ובנוסף גם ממתג וטרנסקודר של וידאו אנלוגי. בחלק מאתרי חנויות המחשב הישראליות המוצר נקרא "כרטיס טלוויזיה" אך זוהי טעות ואולי חוסר ההבנה של המשווקים לגבי מהות המוצר.

למוצר יציאת VGA עבור הוידאו ושקע PL עבור יציאת האודיו, והרעיון של המוצר מאוד פשוט: במקום לזרוק את מסך המחשב הישן שלכם (CRT או LCD) שיש לו רק כניסת VGA, אתם יכולים להשמיש אותו כטלוויזיה לכל דבר. בנוסף, אם יש לכם בחדר 2 מקורות וידאו שאתם רוצים למתג ביניהם, כמו למשל מחשב וממיר או מחשב ופלייסטיישן, המוצר הזה הוא בדיוק בשבילכם.

 

 המוצר

המוצר

המוצר מגיע בקופסת קרטון צבעונית טיפוסית לכרטיסים למחשב שנמכרים באריזת BOX.

 
הקופסה מכילה את הרכיבים הבאים:

 • בסיס ה-TV Box עם חיבורי הוידאו האנלוגיים.
 • יחידת ה-TV Box הראשית המתחברת בניצב לבסיס בעזרת תקע ושקע D-Sub עם 15 מגעים (כמו של VGA, אבל לא בשביל להעביר VGA).
 • שלט רחוק וסוללות.
 • כבל VGA ל-VGA
 • כבל אודיו PL ל-PL

חיבורי המוצר

החיבורים למוצר מפוזרים במספר מקומות גם ביחידה הראשית וגם בבסיס החיבורים. ביחידה הראשית יש את החיבורים הבאים:

 • כניסת אנטנה (RF) לקליטת שידורי טלוויזיה אנלוגיים
 • יציאת VGA, אותה מחברים אל המסך
 • כניסת VGA, אותה ניתן לחבר ליציאת כרטיס המסך של המחשב שלכם
 • שקע PL עם יציאת אודיו (Line Out), אותה מחברים למסך אם יש לו רמקולים, לרמקולים למחשב או לכניסה פנוייה במערכת האודיו שלכם בחדר
 • שקע PL עם כניסת אודיו (Line In), אותה מחברים ליציאת האודיו של כרטיס הקול במחשב שלכם
 • כניסת מתח להפעלת המכשיר

 

הבסיס שבתחתית המכשיר כולל שקעי וידאו ואודיו משני צדדיו:

 

 • כניסת Component ב-3 שקעי RCA (אדום כחול וירוק)
 • כניסת S-Video בשקע מיני DIN שחור
 • כניסת Composite בשקע RCA צהוב
 • כניסת אודיו משותפת לשלוש הכניסות (Component/S-Video/Composite) ב-2 שקעיrnRCA אדום ולבן. כאן מתעורר חסרון של המוצר. לדעתי היה עדיף שתהיה כניסתrnאודיו נפרדת לכל כניסת וידאו.

השלט הרחוק

השלט של היחידה מגיע באיכות גימור סטנדרטית ובכפתורים קצת קשים ללחיצה.
מהשלט ניתן למתג בין מקורות הוידאו לבין כניסת המחשב, להפעיל תמונה בתוך תמונה (PIP), להקיש מספרי ערוצים (שימושי לטיונר בלבד), להפעיל תפריטי הגדרות ולשלוט על הווליום.
לשלט אין יכולות אוניברסליות, וחבל. כמו כן, לא מצאתי קוד מוכן המתאים לו בשלטים האוניברסליים שיש לי בבית וגם לא זה של הממיר של הוט.לכן, אם רוצים לאחד, למשל, בינו לבין השלט של הממיר, חייבים לרכוש שלט אוניברסלי עם יכולות למידה (Learn). ייתכן שאני קטנוני, אבל אם השלט שלהם היה מגיע עם יכולת כזו (תוספת של לא יותר מכמה דולרים לעלות המוצר), היה מדובר ב-Killer Feature.

בדיקת המוצר

בדיקת המוצר

את ה-V300 בדקתי בחדר השינה בבית עם ממיר דיגיטלי SD של הוט, מסך LCD ישן של 15 אינץ´ מתוצרת AOC עם כניסת VGA, ומחשב נייד מסוג HP Pavilion שיש לו יציאת VGA. והנה עוד רעיון ליישום עבור המוצר. אפשר להשתמש במחשב הנייד בתור מזרימדיה שיקרין עבורכם בחדר השינה סרטים והקלטות המאוחסנים במחשב המדיה סנטר הראשי שלכם, מחשב אחר בבית או מהדיסק הפנימי שלו, ועדיין תוכלו למתג בינו לבין הממיר של הוט ללא החלפת כבלים מעיקה.

לאחר חיבור הממיר ב-S-Video אל ה-V300 ואת המחשב הנייד ב-VGA, הפעלתי את המכשיר. כשהמכשיר מכובה, הוא דולק באור כתום חלש וגם שולח סיגנל כיבוי לכניסת ה-VGA של המסך. זה מצויין, כי לרוב מסכי ה-VGA הישנים אין שלט רחוק, וכיבוי ה-V300 גם מכבה את המסך. כשמפעילים אותו, הוא דולק באור כחול חזק. ייתכן שזה יפריע לאלה שאוהבים לצפות בטלוויזיה בחושך, אני דווקא אהבתי את זה.

ה-V300 נדלק על רזולוציית ברירת המחדל שלו, שהיא 1024 על 768. במקרה, זו הייתה גם הרזולוציה הטבעית של מסך ה-VGA שלי. לחיצה על כפתור ה-Source בשלט ממתגת בין מצב טיונר (בו ראיתי שלג כי לא חיברתי כלום לכניסת ה-RF), מצב AV ל-Composite, מצב S-Video ומצב YPbPr ל-Component. המוצר תומך ב-Component בכניסה באיכות של עד 1080I, וניתן לחבר אותו גם לממיר HD או לקונסולת משחקים שיש לה יציאה כזו.

 

לחיצה בשלט על כפתור ה-TV/PC ממתגת בין תצוגת אחת מכניסות הוידאו לכניסת ה-VGA של המחשב אותו חיברתם ל-V300. המכשיר גם ימתג את האודיו עבורכם.
הווליום כמובן שולט על עוצמת האודיו ב-Line Out ומציג פס מתאים על המסך, פתרון מצויין לממירים שאין להם ווליום משלהם, דוגמת הממירים של הוט.
לחיצה בשלט על PIP כשאתם במצב מחשב תציג לכם את תמונת הוידאו בריבוע בגודל רבע מהמסך בפינת המסך (אי אפשר ההיפך, כלומר תמונת המחשב בפינה של תמונת וידאו). לחיצה נוספת על PIP תקטין את הריבוע ולחיצה נוספת תקטין עוד יותר. בעזרת מקשי החיצים בשלט ניתן להזיז את הריבוע לכל מקום במסך שנוח לכם. לחיצה על הכפתור PIP AUDIO תמתג בין האודיו של המחשב לאודיו של כניסת הוידאו. זה מצויין למצב שבו אתם רוצים לעבוד על המחשב ולראות קצת טלוויזיה תוך כדי בפינת המסך. זה ניתן כמובן לעשייה גם עם כרטיס טלוויזיה ותוכנה מתאימה, אך יש אנשים שזה כל רצונם והמוצר הזה נותן את התכונה הזו מוכנה מהקופסא.

 

לחיצה על כפתור ה-MENU בשלט תציג לכם תפריט שבו ניתן לשלוט על פרמטרים רבים, ביניהם:

 

 • כיוון התמונה – צבע, קונטרסט, בהירות וכו
 • צורת התמונה – רזולוציה (תומך בעד 1650 על 1050 וגם ברזולוציות מסך רחבrnלמחשב), Aspect Ratio לבחירה בין 4:3, 16:9, LetterBox ועוד כמה מצביםrnנחמדים, הורדת רעשים וכו´
 • אודיו – שליטה על ווליום, בס, טרבל, אפקט סטריאו ועוד.

 

 

 

 

איכות התמונה שהופקה מכניסת ה-S-Video של הממיר, וגם ה-VGA של המחשב, הייתה לא פחות ממצויינת. הופתעתי ממש לטובה, עד כדי כך שאשתי החליטה להחרים את המוצר ולהציב אותו באופן קבוע בחדר השינה, במקום טלוויזיית ה-CRT הישנה שהייתה לנו שם. וכך גם מצאנו שימוש למסך ה-LCD הישן שהיה זרוק בבוידעם.

סיכום והערכה

סיכום והערכה

יתרונות:

 • מגוון חיבורים אנלוגי רחב – החל מ-Composite, דרך Component וכלה ב-VGA.
 • כולל גם טיונר לקליטת ערוצים אנלוגיים ללא ממיר.
 • שליטת ווליום נוחה.
 • תמונה בתוך תמונה נוח ופשוט להפעלה
 • מגוון רחב של רזולוציות יציאה – החל מ-640×480 וכלה ב-1650×1050
 • תמיכה בעד 1080I בכניסת ה-Component

חסרונות:

 •  כניסת אודיו משותפת ל-3 כניסות הוידאו האנלוגיות. בפועל, זה מגביל אתכם לחיבור של מקור וידאו אנלוגי אחד חוץ מהמחשב, וחבל.
 • שלט רחוק מאוד בסיסי וללא יכולות אוניברסליות.

לסיכום, מדובר במוצר נחמד מאוד, יחסית לא יקר (כ-400 ש"ח בארץ), שנותן פתרון נהדר למיתוג בין מחשב למקור וידאו כמו ממיר או פלייסטיישן או שידורי טלוויזיה, והכי חשוב – הוא כולל טרנסקודינג של הכניסות האנלוגיות למסך שיש לו רק כניסת VGA. אני הייתי שמח אם היה לו שלט קצת יותר משוכלל עם יכולות אוניברסליות וכניסת אודיו נפרדת לכל אחת מכניסות הוידאו, אבל בסה"כ ה-V300 נותן פתרון מצויין לדברים שציינתי.

שם מוצר: Compro V300
אתר מוצר: http://www.comprousa.com/en/product/v300/v300-1.html
יצרן: Compro Technology
ביצועים:
8/10
מחיר מומלץ לצרכן: בישראל – החל מ 420  ש"ח, בחו"ל – החל מ 120$

להמשך דיון בנושא הביקורת לחץ כאן.  

תודה לחברת CD-Log אשר העבירה לנו את המוצר לבדיקה.

 Special thanks to Miss. Chloe Tsai from Compro who supplied us with the sample unit we used for this review


חלק מהתכנים באתר כוללים מעת לעת קישורים לתוכניות שותפים, שעבורם האתר מקבל עמלה עם רכישה בפועל באמצעותם.
עמלה זו איננה מייקרת את עלות הרכישה של המוצרים.

7:00
  /  
11.11.2008
  
כתב: דורון נמרוד (pixies)

1