אוזניות AirDrives – לשמוע מוסיקה, להיות בעניינים

האוזניות הייחודיות של AirDrives מבית InAir Technology יושבות בצורה ארגונומית ונוחה על האוזן ולא בתוכה, מאפשרות לכם להיות ערים לסביבה,לא מנותקים ...


הקדמה

הקדמה

בביקורת הבאה נסקור אוזניות ספורט ייחודיות המאפשרות ליהנות ממוסיקה ועדיין לשמוע את מה שקורה מסביב, בין אם אלו רעשים פתאומיים ברחוב כמו מכונית מתקרבת או מישהו שנכנס לחדר בעבודה ושואל שאלה. האוזניות נקראות AirDrives והן מגיעות מיצרן אמריקאי בשם InAir Technology, המתמחה בהעברת סאונד בצורה ייחודית אל האוזן.

מה באריזה

האוזניות קיימות ב-3 גרסאות: הגרסה הסטנדרטית לחיבור רגיל של תקע PL סטריאופוני, גרסה מוקטנת לילדים וגם גרסה לחיבור iPhone, הכוללת בנוסף מיקרופון לדיבורית אישית.

האוזניות מגיעות באריזת פלסטיק יפה המעוצבת בצורת בועה, ובתוכה יש בנוסף לאוזניות עצמן פמפלט הוראות להרכבה נכונה של האוזניות וכן נרתיק קטן ושחור מחומר דמוי עור לאחסון נוח של האוזניות.

מבנה

לאוזניות מבנה ארגונומי המאפשר לשים אותן על האוזן מבלי שהרמקולים שלהן ייכנסו לתוך תעלת האוזן וגם מבלי שתהיה להן קשת גדולה אשר מחזיקה אותן על הראש. במקום זה, האוזניות יושבות בקשת קטנה וגמישה שבתוכה יש חוט תייל לכיוון מדויק של זווית ההרכבה מאחורי האפרכסת של האוזן, בדומה לדיבורית של בלוטות´. זה מצוין למי שלא אוהב שהאוזניות נכנסות לתוך האוזן וסופגות זיעה, למשל כאשר יוצאים להליכה או ריצה. כמו כן, מיקום האוזניות מחוץ לאוזן עשוי למנוע נזק לשמיעה בהאזנה ממושכת בעוצמת קול גבוהה.

באוזניות קיים כפתור Slide קטן ונוח באמצע הכבל שלהן לכיוון הווליום. הכבל באורך 1.20 מטר של האוזניות, כנהוג באוזניות שנמכרות בימים אלה, יחסית דק ועדין, שזה יפה ואסתטי, אבל עלולה להיווצר בעיית עמידות עם הזמן. התקע בקצה הכבל, כמצופה מאוזניות במחיר הזה, כולל מגעים מוזהבים למניעת קורוזיה וחיבורים רופפים.

הרמקולים עצמם לא יושבים מול התעלה של האוזן אלא בסמוך לבליטה הקטנה שליד פאות הלחיים. וכאן כל החוכמה – בפשטות המבנה העיצובי שלה. שומעים מצוין את המוסיקה, ועם זאת, תעלת האוזן לא נסתמת ע"י האוזנייה ונשארת חשופה לרעשים מבחוץ.


האוזנייה לא נכנסת לתוך האוזן

בדיקה בשטח

לצורך הבדיקה יצאתי עם אשתי ועם האוזניות ונגן MP3 לחירוף נפש ברחוב סואן בתל אביב, והשווינו אותן לאוזניות קשת רגילות של סוני, מאלה שעולות 30-40 ש"ח בחנויות אלקטרוניקה בדרום ת"א. באוזניות הקשת אכן היה קשה לשמוע רכב מתקרב על מעבר החצייה, ואילו באוזניות ה-AirDrives היה ניתן להבחין ברעשים כאלה יותר בקלות.

גם המבנה הארגונומי שלהן, שבו יש כיוון של קשת האפרכסת לפי הגודל והזווית הספציפית לאוזן של כל אדם, מאפשר להן להישאר יציבות על האוזן במהלך הליכה או ריצה ותנועות מהירות של הראש. כמו כן, לא הרגשנו עייפות או חוסר נוחות באוזניים לאחר לבישה ממושכת שלהן. לכן, מדובר גם באוזניות שהן אידיאליות לאנשים שרוצים לצאת לריצה או הליכה ארוכה תוך כדי שמיעת רדיו או מוסיקה.

בבדיקה של איכות הסאונד קיבלנו בחיבור ל-MacBook, שנחשב איכותי במוצא הסאונד האנלוגי שלו, איכות קול מצוינת ונקייה, אם כי לא באופן דרמטי הרבה יותר מאשר אוזניות הקשת הפשוטות שבדקנו. בעוצמת קול גבוהה מאוד האוזניות התחילו טיפה לזייף, אבל עדיין להישמע טוב. הבאסים של האוזניות, כיאה לגודלן ומרחקן מתעלת האוזן, לא היו מאסיביים כמו באוזניות הקשת הפשוטות.

סיכום

סיכום

מדובר במוצר איכותי הנותן איכות סאונד טובה ונוחות ארגונומית ללבישה ממושכת על האוזניים בעת ריצה, הליכה ארוכה או ישיבה למשך שעות בעבודה, ועם זאת משאיר אתכם ערים לסביבה ולא מנותקים ממה שקורה לידכם. כמו כן, הוא מצוין למי שלא אוהב אוזניות שנכנסות לתוך תעלת האוזן ועם זאת קטנות וללא קשת חיצונית.
מחיר האוזניות האלה בארה"ב הוא $79 ו $60 לגרסת ה Kids, בעוד אוזניות פשוטות עולות 8-9 דולר. האם איכות הגימור הארגונומית, האפשרות לשמוע רעשי רקע חשובים וההבדל הלא גדול באיכות הסאונד מצדיקים את מחיר המוצר? את זה אתם תחליטו…

יתרונות

 • עיצוב חיצוני יפה.
 • למען הבטיחות, ניתן עדיין לשמוע רעשים חיצוניים כמו מכונית מתקרבת.
 • איכות סאונד טובה מאוד.
 • נוחות ארגונומית גבוהה לריצות והליכות ארוכות.
 • הקשתות של האוזניות ניתנות לכיפוף להתאמה מקסימלית לגודל האפרכסת של האוזן.
 • האוזניות יספגו פחות זיעה מאשר באוזניות הנכנסות אל תוך האוזן בגלל מיקומן החיצוני יותר.rnrn
 • כפתור נוח לווליום באמצע הכבל ותקע בעל מגעים מוזהבים.

חסרונות

 • זיוף קל בעוצמת ווליום מאוד גבוהה.
 • באסים קצת חלשים.
 • כבל אוזניות קצת דק ועדין.

ציונים

 • עיצוב – 9
 • נוחות – 9
 • איכות סאונד – 8

 

להמשך דיון בנושא הביקורת לחץ כאן.

 Special thanks to Mr. Alex Verrey from Mad Catz who supplied us with the sample unit we used for this review


חלק מהתכנים באתר כוללים מעת לעת קישורים לתוכניות שותפים, שעבורם האתר מקבל עמלה עם רכישה בפועל.
עמלה זו איננה מייקרת את עלות הרכישה של המוצרים.

6:00
  /  
06.11.2008
  
כתב: דורון נמרוד

1